Eşimin annesine olan düşkünlüğü

İlla değişmesini istiyorsanız kıyametler koparacaksınız. Anasının kuzusu olan anasının evine gidecek diye restler çekeceksiniz. Anca korktukları zaman değişiyorlar. Taktik, alttan alma, kibarlık vs işlemiyor bunlara. Ne kendileri düzeliyor ne anneleri yakadan düşüyor. Kıyamet koptuğu zaman anneleri de korkuyor tekrar başına kalacaklar diye. Aman siz mutlu olun deyip çekiliyorlar kenara. Ama işte o restleri çekip dik durmanız lazım. Gerekirse boşanmaya gitsin sonu.
Benim kocam da fırsat verseydim her gittiğimiz yere annesini getirirdi. Annesi zırt pırt bize kalmaya gelirdi. Bi akşam evdeysek öbür akşam mutlaka annesine giderdik ona kalsa. Annesinin ilk başlarda beni niye gittiğiniz yere götürmediniz diye trip attığı oldu. Bide oğlunu doldurmuş doldurmuş üzerime salmış. Benim kocam da gelmiş bana annemden bi özür dilesen mi aşkım yaa çok kırılmış diyor. Ben de direkt çingene moduna geçip neeeee senin annen seni doldurup bana mı yolladı gör bak şimdi ben napıyorum dedim aradım annesini o anki sinirle aklıma ne gelirse söyledim. Kocama da annenin yanına git benim oğlan çocuklarıyla işim yok dedim. Ama evin içini görmeniz lazım yangın yeri. Kayınvalidem bi anda kuş olup bize uçtu. Baktı oğluşu kapı önüne koyuluyor hemen özürler beni yanlış anladınlar havada uçuyor. O olaydan sonra da öyle büyük bir şey yaşamadık. Melek kayınvalidem her zaman siz mutlu annecim der çekilir kenara 😅

Kızlar eşim annesine ve ailesine aşırı düşkün laf bile söyletmiyor toz kondurmuyor yani sanırsın onun gözünde annesi bir melek ben söylediğim herşeyi kafamdan uyduruyorum. Onu bu hastalıklı durumundan nasıl kurtarabilirim? Evet gerçekten bana göre bu bir hastalık. Herkes herkesi sevebilir ama düşkünlük bambaşka birşey.
Annesi hakkında hiç bir şey söylemeyin .Anneyi eleştirmek zorunda mısınız.Kv takıntısı ile eşinizle aranızı bozarsınız.Sizin şu cümleniz bile sakat...

böyle manyak heriflerin düzeldiğini daha görmedim. b.k var sanki evlenip kadınların başını yakıyorlar. çok bayılıyorsa otursun anasının dizinin dibinde. düzelmedikleri gibi karılarını da hasta ediyor böyleleri yıllar içinde.

Kızlar eşim annesine ve ailesine aşırı düşkün laf bile söyletmiyor toz kondurmuyor yani sanırsın onun gözünde annesi bir melek ben söylediğim herşeyi kafamdan uyduruyorum. Onu bu hastalıklı durumundan nasıl kurtarabilirim? Evet gerçekten bana göre bu bir hastalık. Herkes herkesi sevebilir ama düşkünlük bambaşka birşey.
Detay verir misiniz? Siz neler söylüyorsunuz da eşiniz uydurduğunuzu düşünüyor? Biri benim anneme birşey dese ben de laf söyletmem toz kondurmam.

Bitanem bunu hiçbir şekilde anlatamazsın, vakti gelince kazığı yediklerinde kendileri çok iyi anlıyor 😌
Valla aslında kazık yedi ama hala anlamadı. Konuyu da çok sabote etmek istemiyorum ama anlatmadan geçemicem :KK70: Bizden abisi sürekli araba istiyordu ve ben vermesini istemiyordum. Araba da bize ait değil şirket arabası bu arada ama patronu kullanmasına izin veriyor. Balayında bile bize arabayı verdi. Neyse abisi bayramda istedi arabayı bizde o bayramda çok gezmiştik o yüzden eşim vermek istemedi ve bunu da "patron uyardı çok kullanmışsın diye veremem o yüzden" dedi. Abisi bir tripler bir tavırlar. 1 ay konuşmadı. Sonra bir kavga esnasında eşim bana "senin yüzünden arabayı vermedim abimle bile küstüm sen arabayı vermemi istemediğin için ne vardı verseydim" dedi. Halbuki ben asla sesimi çıkartmamıştım hatta abisi ısrarla istediği için o baya sinirlenip annesini arayıp söylenmişti falan. Asla görmüyor yani. Ne tarz bir kazık yemeli daha :KK70:

adam sanki 1 günde anacı oldu.
adamı tanıdığın günden beri böyleydi, bu huyunu bilerek kabul edip evlenmişsin. şimdi bundan şikayet etmen doğru mu ?

Annesi hakkında hiç bir şey söylemeyin .Anneyi eleştirmek zorunda mısınız.Kv takıntısı ile eşinizle aranızı bozarsınız.Sizin şu cümleniz bile sakat...
Sakat olan sizin algılamanız bence. Sıkıntımdan ne hale gelmişim ki burda dert yanacak hale düşmüşüm azıcık anlayışlı olun çevremde yeteri kadar anlayışsız var zaten

Detay verir misiniz? Siz neler söylüyorsunuz da eşiniz uydurduğunuzu düşünüyor? Biri benim anneme birşey dese ben de laf söyletmem toz kondurmam.
Mesela genelde yemeği orda ben yapıyorum bi kere yemeğin üstüne gittim surat beş karış sanırsın kıyamet kopmuş ama kocam gelince gülmeye başladı ananın suratı asıktı desem sizce bana inanır mı? Çünkü oğlunu gayet güler yüzle karşıladı Allah aşkına siz olsanız kafayı yemez misiniz?

böyle manyak heriflerin düzeldiğini daha görmedim. b.k var sanki evlenip kadınların başını yakıyorlar. çok bayılıyorsa otursun anasının dizinin dibinde. düzelmedikleri gibi karılarını da hasta ediyor böyleleri yıllar içinde.
Daha 1 buçuk sene de hayatımda bilmediğim hastalıkları gördüm zaten Allah sonumu hayır etsin

X