Eşimin annesine olan düşkünlüğü

Kızlar eşim annesine ve ailesine aşırı düşkün laf bile söyletmiyor toz kondurmuyor yani sanırsın onun gözünde annesi bir melek ben söylediğim herşeyi kafamdan uyduruyorum. Onu bu hastalıklı durumundan nasıl kurtarabilirim? Evet gerçekten bana göre bu bir hastalık. Herkes herkesi sevebilir ama düşkünlük bambaşka birşey.
İyide kimse annesine laf söyletmez haksız bile olsa. Hem niye annesine laf ettirsin ki? Size zararı var mı? Hastalıklı olan sizin düşünceleriniz olabilir mi acaba? Bence eşinize annesini ailesini kötülemeyin, hiç hoş bi davranış değil.

İyi de ben de anneme toz kondurmam. Mesela eşimin annem hakkında “şu şu konuda bence yanlış yaptı ya da düşünüyor” diye söylenmesi toz kondurmak değildir yapıcı güzel bir eleştiridir. Ama kalkıp da ağır hakaret ederek söylenirse kim kabul eder ki?
O yüzden örnekler çok yavan kalmış. Detay var mı?
Kesinlikle hakaret vari tek bir cümle kullanmadım şu zamana kadar. Evini temizlemediğim zaman trip atıyor konuşmuyor Allah aşkına böyle bir mecburiyetim mi var ? Yaptığım zamanda bir teşekkür dahi etmiyor çünkü o benim görevim gelin değil hizmetçiyim ben

İyide kimse annesine laf söyletmez haksız bile olsa. Hem niye annesine laf ettirsin ki? Size zararı var mı? Hastalıklı olan sizin düşünceleriniz olabilir mi acaba? Bence eşinize annesini ailesini kötülemeyin, hiç hoş bi davranış değil.
Bana iyi gelen insanları ben neden kötüleyeyim ? Aklımdan zorum mu var ?

Kesinlikle hakaret vari tek bir cümle kullanmadım şu zamana kadar. Evini temizlemediğim zaman trip atıyor konuşmuyor Allah aşkına böyle bir mecburiyetim mi var ? Yaptığım zamanda bir teşekkür dahi etmiyor çünkü o benim görevim gelin değil hizmetçiyim ben
Sorun burda işte. Yapmışsınız daha önce. Hiç o toplara girmeyecektiniz

Höşt az yesin de hizmetçi tutsun. Söyleyin siz de oğlunuz yapsın diye.

Olayı daha geniş anlatırsanız daha iyi olur. Bu şekilde basit şeylere takmışsınız gibi görünüyor

Annesi de düşkün maalesef
O zaman zor yani bu durumdan kurtarmak . Ben 2 sene mücadele ettim ağladım olmadı , kızdım olmadı , küstüm olmadı , güzellikle anlattım yok yani . Ki bizde annesi günde 20 kez arıyor en az atılan mesajlar haddi hesabı yok . Bi sevgili ile mesajlaşır gibi sabahtan akşama dek . Sürekli bi bahane ile çağırıyor saatin kaç olduğunun önemi yok . Ve ben şunu anladım kocası ile mutlu olmayan kayınvalideler yapıyor bunu . Oğlunu bir nevi eşi gibi görüp tüm meylini oğluna atıyor . Kocası ile mutlu olanlar oğlunun ilişkisine de saygı duyuyor . Velhasıl kelam ben başaramadım Allah size yardım etsin

Sen bu problemleri eşinle konuşup çözüm yolu bulmadığın takdirde çingeneleşip kavga etmediğin sürece bunlar hep olacak maalesef…

Eltim olabilir misin 🤦‍♀️
Bu anlattığın kişi ile kaynanam birebir uyumlu.
Biz yakın ama farklı şehirlerde yaşıyoruz. Çalışıyorum !!! Bayramlarda gidip dip köşe temizlik yapmamı bekledi. Yapmayınca eşimi doldurdu. Yahuu ben neden temizlik yapayım sana. Oğlunla evlendim diye kölenmiyim ama yok gelin dediğin hizmet eder sadece onların gözünde.
Maalesef bunun bir çözümü yok. Eşin benimki gibi kazık yemeden anlamayacak umarım yakın değilsinizdir.

Kızlar eşim annesine ve ailesine aşırı düşkün laf bile söyletmiyor toz kondurmuyor yani sanırsın onun gözünde annesi bir melek ben söylediğim herşeyi kafamdan uyduruyorum. Onu bu hastalıklı durumundan nasıl kurtarabilirim? Evet gerçekten bana göre bu bir hastalık. Herkes herkesi sevebilir ama düşkünlük bambaşka birşey.
Ben sanmıyorum değişeceğini benim eşim de aynı hamileyken bile ailesi yüzünden kavga ettiğimizde beni yalnız bırakıp bavulunu toplayıp annesinin evine gidiyordu 😃 en son ben de terk ettim o zaman korktu biraz şu an beni öncelediği için değil de korktuğu için çok sesini çıkaramıyor ama bu aile mevzusu onlar için içgüdü olmuş artık vazgeçiremezsin en fazla korkutursun ama bir süre sonra yine yapar çaresi yok bu işin Allah gecinden versin tabii ama ancak ailesi rahmetli olunca senin kıymetini anlar şu an anlatamazsın onun geleceği sensin ailesi artık kök aile sadece keşke anlasalar

Istediği kadar trip atsın hiç kafana takma. Öyle bir mecburiyetin yok. Eşin ne diyor peki bu duruma? Git temizle diye baskı yapıyormu?

O'ndan beter kaynanacı olun o zaman. Bilemedim. Çivi çiviyi söker misali. Anneci erkek bırak değişmeyi her gün daha da dozu arttırıyor. Elinden gelse geri girer. :KK43:

Bana iyi gelen insanları ben neden kötüleyeyim ? Aklımdan zorum mu var ?
Ama size eşiniz ailenizi kötülese ne dersiniz? Ne kadar haklı bile olsanız eşinizin hoşuna gitmez. Ben kendimden örnek vereyim bazen aileme çok kızdığım zamanlar oluyor ama eşim onlar hakkında kötü konuşsa izin vermem.
Bir de düşkün diyorsunuz annesi yani düşkün olması normal değil mi?

zamanında bende çok temizledim kv evini, o zaman çocuklarım küçüktü çalışmıyordum teşekkürü bırak birde oğlumun parasını yiyosun diye laf yapardı. Şimdi çalışıyorum evine bayramdan bayrama gidip geliyorum hiç bir şeye elimi sürmem. İyilik bilmeyene yapmam kimse de sizi zorlayamaz. Çünkü konunun ucu burada size geliyor. İlk başta eşinizin düşkünlüğünü yazmıştınız sadece.

Aaaaaa keşke en başından konunuza bunu da yazsaydınız..tabiki herkesin annesi kendine melek ama sizin aileniz de kayinvalidenin evini temizleyin,hizmetçilik yapın diye buyutmemistir sizi ..geline evini temizlettirmek nedir ya...

ailesine laf ederseniz hakaret algılar zaten. Ters teper. Alttan alta ancak. Ayrıca kadının evinden size ne yaw. Siz ipleri çoktan vermişsiniz

X