Annemden bozulmam ve aramamam normal mi?

düsük yapmak ayıp bir sey mi? hemen hemen her kadın yasıyor bunu. annenizin kötü niyeti olduğunu sanmıyorum sonucta yapancıya değil abinize söylemis. bence su an üzüntünüzden dolayı böyle hissediyorsunuz.

çok gecmis olsun. umarım bir daha yasamazsınız böyle bir seyi
Ben bunu söyledim ve tekrar söylüyorum ben bunu yaşadım diye utanımıyorum bu bir iki abim de eşine eşi de ailesine ailesini de bütün insanlara daha farklı şekilde yayıyor dedim gibi aileyi tanmıyınca hepsiniz öyle düşünüyorsunuz ben üzüntüden böyle hissetmiyorum çünkü ilk defa bana yaptı bir şey değil oğlu bir şey anltinca niye sakliyorda ben bir şey anltinca sen yalan söylemeye sevmesin ben yalan söylemedim diyor ayrıca ben ne sorsam bana yalan olarak cevap veriyordu şimdi bana ben sevmiyorum diye ben yalan söylemedim diyor ben gerçekten beni düşünüyor olsaydı zaten bana bunu yapmazdı oğlu bir şey dediğinde sırf oğlu üzülmesin sırf oğlu bozulmasın bırak yalan söylemeyi herkesten saklar ben ne yaşadığımı gayet çok çok iyi biliyorum annemi gerçekten tanıyan sizin düşündünüz düşünmez net

Ben gerçekten bu okuduğum şeylerin nasıl yorumlar olduğunu anlamadım. Kadın üzülmüş işte hem düşük yapmış hem annesi kendisini abisine tercih etmiş belli ki. Sonucunu saklamış saklamamış bize ne ben anlayamadım. Ben bizim toplumumuzda anneye hiç kızmama olayını algılayamıyorum ya. Gerçekten. Bence annen yanlış davranmış, yalan söylemesi gerekmezdi, sordularsa ve başka cevap veremediyse de önce sana kendisinin söylemesi gerekirdi, bana sordular yalan diyemedim sana da ayıp oldu kızım ama vs vs. İnsanlar her şeyi anında paylaşmaya hazır olmayabilirler, bazen daha iyi görünmek için bazen de daha kötü görünmek için. Ben mesela ailemle hep sevinçlerimi hızlı paylaşırım. Çünkü üzüntülerimde bir yardımları olmayacağını biliyorum. Neyse çok saçmaladım. Sonuç olarak bence ayıp etmiş annen. Ve eğer buna karşı çıkman gerekiyorsa bunu da yapabiliyorsan yap, kimse senden değerli değil. Eğer öyle olmak isteyen biri varsa da seni kendinden değerli bir noktaya koymalı. Bu benim düşüncem.

Şöyle mi oldu siz hamile olduğunuzu öğrendiniz muhtemelen 4-5 haftalıktı. Annenize söylediniz. Anneniz abinize söyledi o da eşine eşi de ailesine mi söyledi?
Yoksa siz herkese söylediniz sonra düşük yaptınız annenizden de herkese şaka yapmış demesini mi istediniz ? Ben burayı tam anlamadım. Eğer ikinci dediğim gibiyse annenize kızma hakkınız olduğunu düşünmüyorum. Düşük yapmak ayıp değil hamileyim deyip şaka yaptım dediğinizde karşınızdakiler sizin problemli olduğunuzu düşünmez mi ? Açıkçası ben kafada sorun mu var ne alaka derdim. Düşük yaptım deyip acınızı paylaşmak daha iyi değil mi ? Üzülmenizi anlıyorum da kızmanızı haklı bulamadım.

Annenizin söyleyip söylememesi sorun değil ;
sizin önce hamileyim imasinda bulunup herkese haber verip sonra devamını annenizden beklemeniz şakaydı de demeniz çok saçma bir istek.

Düşük yapmak utanılacak bir durum değil neden gerçeklerden utanıp kaçıyorsunuz?

Allah korusun yarın bir gün eşiniz vefat etse benim hiç eşim olmadı ki mi diyeceksiniz?

Yani bunun gibi bir şey sizinki.
Olandan ve ölenden utanilmaz.
Kimse seni de kıramaz sen izin vermedikten sonra .

Son düzenleme:
Sizin Türkçeniz niye böyle? Siz niye böylesiniz? Daha önce de tiroid hastalığınızı annesine söyledi diye “Eşimden bozulmam” diye konu açmışsınız. Aile içinde bunların bilinmesinde ne gibi bir sakınca var yahu ayıp mı bu? Şaka yaptım fikri de çok saçma bu arada. Kasmayın bu kadar.

Geçmiş olsun, bir kimyasal gebelik süreciniz olmuş. Kadınların birçoğu kimyasal gebelik yaşıyor zaten farkında olmadan. Sağlıksız başlayan gebelikler erken dönemde adet kanamasıyla atılıyor. Sizinki de öyle olmuş. Düşük sayılmaz bile bu. Test yapmasanız, hamilelik beklentiniz olmasa haberiniz dahi olmayacaktı yaşadığınız şeyden. Benim de başıma gelmişti. 800 tane konu açmışsınız düşük diye. Bence bu kadar büyütülecek bir durum yok. Üzülmeyin yıpratmayın kendinizi.

Aileyi iyice tanmıyınca öyle yazmanız gayet doğal bu zaman diliminde neler duyacağımı hadi hesap olmaycak ben bana verilen kaderden utanmam ben Allah'ın bana verdiği herşeyden razıyım
Tabikide ailenizi bilmiyoruz ama abiniz sonuçta ne olabilir dediğim gibi hassas bir dönemdesiniz bence zamanla herşey geçer inşallah

Şöyle mi oldu siz hamile olduğunuzu öğrendiniz muhtemelen 4-5 haftalıktı. Annenize söylediniz. Anneniz abinize söyledi o da eşine eşi de ailesine mi söyledi?
Yoksa siz herkese söylediniz sonra düşük yaptınız annenizden de herkese şaka yapmış demesini mi istediniz ? Ben burayı tam anlamadım. Eğer ikinci dediğim gibiyse annenize kızma hakkınız olduğunu düşünmüyorum. Düşük yapmak ayıp değil hamileyim deyip şaka yaptım dediğinizde karşınızdakiler sizin problemli olduğunuzu düşünmez mi ? Açıkçası ben kafada sorun mu var ne alaka derdim. Düşük yaptım deyip acınızı paylaşmak daha iyi değil mi ? Üzülmenizi anlıyorum da kızmanızı haklı bulamadım.
İkincisi değil işte

Sizin Türkçeniz niye böyle? Siz niye böylesiniz? Daha önce de tiroid hastalığınızı annesine söyledi diye “Eşimden bozulmam” diye konu açmışsınız. Aile içinde bunların bilinmesinde ne gibi bir sakınca var yahu ayıp mı bu? Şaka yaptım fikri de çok saçma bu arada. Kasmayın bu kadar.

Geçmiş olsun, bir kimyasal gebelik süreciniz olmuş. Kadınların birçoğu kimyasal gebelik yaşıyor zaten farkında olmadan. Sağlıksız başlayan gebelikler erken dönemde adet kanamasıyla atılıyor. Sizinki de öyle olmuş. Düşük sayılmaz bile bu. Test yapmasanız, hamilelik beklentiniz olmasa haberiniz dahi olmayacaktı yaşadığınız şeyden. Benim de başıma gelmişti. 800 tane konu açmışsınız düşük diye. Bence bu kadar büyütülecek bir durum yok. Üzülmeyin yıpratmayın kendinizi.
Kimyasal değildi doktor dedi bunu düşük yapıyorsunuz diye

Kimyasal değildi doktor dedi bunu düşük yapıyorsunuz diye
Henüz çok yeniyken öğrenmişsiniz gebeliğinizi.Üzerinden çok geçmeden düşmüş. Kimyasal muhtemelen. Doktor özellikle söylememiş olabilir. O da bir düşük türü neticede ama önemli bir şey değil. Daha doğru düzgün başlamadan bitmiş gebeliğiniz. Abartmaya gerek yok.

Ben hamile kaldım mutluluktan herkese ima ederek söyledim sonra bir hafta sonra filan düşük yaptım ben de anneme kimseye söyleme dedim sorarlarsa şaka yaptı de dedim bir şey söyle yani dedim düşük yaptığımı söyleme dedim sonra annem gitmiş abime söylemiş eşi de laf taşır ha direk annesine yetişir olup biten herşeyi annesi de maşallah bütün dünyaya söyler
Sonra abim arıyor hal hatır soruyor sa*ak gibi
Annemi aradım ertesi gün söyledim sen yalan söylemeye sevmesin diye söyledim dedi arkadaşım ben sana deme dedim şimdi gitmiş söylemiş aynı abim eşi hamile kaldı 2 3 ay olduktan sonra bana söylüyor hamile diye abim de çünkü ona kimseye söyleme demiş şimdi ben sana dedim de yapmıyorsun o söylediğin de mi yapıyorsun bana bunu ilk defa yapmadı ama yine de annem diye söylüyorum bir daha söylemeyeceğim hiç bir şeyi yüzüne söyledim ona sonra dedim ki bana hiç bir şey söylemiyorsun diyorsun ya dedim tabki söylemem söylemeyeceğim
Sonra kendi kendime dedim ki hamile kalsam 5 6 ay sonra söyleyecğime yemin ettim
Ama anneme şimdi herkes sorarsa hamilik filan yok mu diye sorarlar yine söyler
Benim bozulup bozulmayacağımı kırılır mıyım düşünmüyor bu kadın
her şey Allah'ın elinde biliyorum düşük yaşamam takdir ama her şey direk açıklamanın bir manası yok yemin ederim
Yazımdan dolayı özür dilerim ama can sıkıntısından nasıl yazdığımı anlamıyorum bazen
Düşük yaptığını söylemenin nesi kötü anlamadım? Tamam annenize söyleme dediğiniz birşeyi söylemiş yanlış yapmış.

X