Eşimin annesine olan düşkünlüğü

İyide kimse annesine laf söyletmez haksız bile olsa. Hem niye annesine laf ettirsin ki? Size zararı var mı? Hastalıklı olan sizin düşünceleriniz olabilir mi acaba? Bence eşinize annesini ailesini kötülemeyin, hiç hoş bi davranış değil.
Ben keyfimden mi yapıyorum hayatım boyunca birtek küskün olduğum insan olmadı aman kimsenin kalbi kırılmasın diye hep ben kırıldım o yüzden sağolsunlar kimse beni kırıp üzmekten çekinmiyor hoş olmayan bu insanların bana yaptıkları yaşamadan anlamanız çok zor umarım yaşamazsınız

Ben keyfimden mi yapıyorum hayatım boyunca birtek küskün olduğum insan olmadı aman kimsenin kalbi kırılmasın diye hep ben kırıldım o yüzden sağolsunlar kimse beni kırıp üzmekten çekinmiyor hoş olmayan bu insanların bana yaptıkları yaşamadan anlamanız çok zor umarım yaşamazsınız
ben benzerini yaşadım, bağır çağır kocayı evden kovdum, ona dedim ki sana muhtaç değilim, çok seviyorsan sg ananın yanına, bende babamın evine giderim, sonuç: annesiyle mesafe koydu araya

İyide kimse annesine laf söyletmez haksız bile olsa. Hem niye annesine laf ettirsin ki? Size zararı var mı? Hastalıklı olan sizin düşünceleriniz olabilir mi acaba? Bence eşinize annesini ailesini kötülemeyin, hiç hoş bi davranış değil.

Haksız bir insani nasil savunuyorsunuz? Ben avukat oldum ama daha haksiz bir insani savunamadim.
Anneniz diye her saçmalığı belki size karşı yapabilir ama eşinizden göz yummasini bekleyemezsiniz.
"Evet, annem haksiz ve sen haklısın ama ben ×××× sebeplerden dolayi annemi atamam" demek zor olmasa gerek

Mesela genelde yemeği orda ben yapıyorum bi kere yemeğin üstüne gittim surat beş karış sanırsın kıyamet kopmuş ama kocam gelince gülmeye başladı ananın suratı asıktı desem sizce bana inanır mı? Çünkü oğlunu gayet güler yüzle karşıladı Allah aşkına siz olsanız kafayı yemez misiniz?
Ben şöyle yapıyorum: kocam yoksa asla anasına gitmiyorum. Yani kuralım bu benim, o yoksa benim işim ne orda? Ama tabii herkesin yapısı farklı o yüzden bilemem. Bizimkiler de bu duruma böyle alıştı çünkü ben de çalışıyordum eşimle yakın saatte işten geliyordum. Hani benim tek başıma eşimden ayrı gidebileceğim bi zaman da yoktu. Şimdi çalışmıyorum ama öyle alıştıkları için yine eşim yoksa ben de arazi oluyorum 🙂 haklısınız insanın siniri bozulur ama kalkıp eşinize sen yokken surat asıyor deseniz sizi dinlemez hatta size sinirlenir bile ailemi niye kötülüyorsun diye. Sizin daha stratejik olmanız lazım

Haksız bir insani nasil savunuyorsunuz? Ben avukat oldum ama daha haksiz bir insani savunamadim.
Anneniz diye her saçmalığı belki size karşı yapabilir ama eşinizden göz yummasini bekleyemezsiniz.
"Evet, annem haksiz ve sen haklısın ama ben ×××× sebeplerden dolayi annemi atamam" demek zor olmasa gerek
Ayol konudan bağımsız da avukatlar haksız insanı savunmazsa aç kalmaz mı?

ben benzerini yaşadım, bağır çağır kocayı evden kovdum, ona dedim ki sana muhtaç değilim, çok seviyorsan sg ananın yanına, bende babamın evine giderim, sonuç: annesiyle mesafe koydu araya
Benim kaybetme korkum yok gerçekten bazen düşünüyorum bu kadar üzülmektense çekip gideyim diye ama karşındaki insan daha çok kendini haklı çıkarır bu zaten sorunluydu der ben bu fırsatı vermek istemiyorum

Ben şöyle yapıyorum: kocam yoksa asla anasına gitmiyorum. Yani kuralım bu benim, o yoksa benim işim ne orda? Ama tabii herkesin yapısı farklı o yüzden bilemem. Bizimkiler de bu duruma böyle alıştı çünkü ben de çalışıyordum eşimle yakın saatte işten geliyordum. Hani benim tek başıma eşimden ayrı gidebileceğim bi zaman da yoktu. Şimdi çalışmıyorum ama öyle alıştıkları için yine eşim yoksa ben de arazi oluyorum 🙂 haklısınız insanın siniri bozulur ama kalkıp eşinize sen yokken surat asıyor deseniz sizi dinlemez hatta size sinirlenir bile ailemi niye kötülüyorsun diye. Sizin daha stratejik olmanız lazım
Ama söylemediğim de nasıl gösterebilirim bilmiyorum gerçekten allahtan korkmasam eşim yokken bütün tavrını söylediklerini kamera kaydına alırım. Gerçekten o zaman da ben ruh hastası olurum

Ayol konudan bağımsız da avukatlar haksız insanı savunmazsa aç kalmaz mı?

Çok nadir vakalar dışı (ağır suçlar diyelim) hemen hemen her konuda iki tarafında suçu olur. Süt gibi pürpak insan bana denk gelmedi.
Klasik boşanma konusunda bile iki taraf ayni oranda suçlu oluyor (genelde).
Şimdi konusahibinin konusunu iyice ayiklarsak neler neler çıkar:)

Ama söylemediğim de nasıl gösterebilirim bilmiyorum gerçekten allahtan korkmasam eşim yokken bütün tavrını söylediklerini kamera kaydına alırım. Gerçekten o zaman da ben ruh hastası olurum

Tam olarak ne söylüyor ve neden eşin yokken sen onunla zaman geçiriyorsun? Yoksa, kaşla göz arasi sokulan laflarmi?

eşim ufak bi konuda senin babanda da hata var dediğinde öyle sinir basıyor öyle alınıyorum ki kalbimin içinden geçiyorlar sanki. ki eşimde babamlarla çok iyi anlaşır asla bir saygısızlığı olmamıştır ama ufacık bir eleştiriyi kaldıramıyorum.
bence kimse kimsenin ailesini eleştirmesin yaa. iyi veya kötü kimse ailesini seçemez ama kopamazda.

Valla aslında kazık yedi ama hala anlamadı. Konuyu da çok sabote etmek istemiyorum ama anlatmadan geçemicem :KK70: Bizden abisi sürekli araba istiyordu ve ben vermesini istemiyordum. Araba da bize ait değil şirket arabası bu arada ama patronu kullanmasına izin veriyor. Balayında bile bize arabayı verdi. Neyse abisi bayramda istedi arabayı bizde o bayramda çok gezmiştik o yüzden eşim vermek istemedi ve bunu da "patron uyardı çok kullanmışsın diye veremem o yüzden" dedi. Abisi bir tripler bir tavırlar. 1 ay konuşmadı. Sonra bir kavga esnasında eşim bana "senin yüzünden arabayı vermedim abimle bile küstüm sen arabayı vermemi istemediğin için ne vardı verseydim" dedi. Halbuki ben asla sesimi çıkartmamıştım hatta abisi ısrarla istediği için o baya sinirlenip annesini arayıp söylenmişti falan. Asla görmüyor yani. Ne tarz bir kazık yemeli daha :KK70:

Maddi kazik. Benim eşimin bır zamanlar yemelere doyamadıği yağli maddi kazik.
Nezaman soyulmuş soğan gibi kaldı ozaman dank etti. Şansıma biz daha sevgiliyken dank etti. Ben zaten kumaşlarıni bildiğim için eşimin elinde avucunda ne varsa miknatis gibi cekiyorum. Beni kötü bilsinler. Zit gelir tranzit gecer.az az para tirtiklama hala oluyor ama o eski meblalar ( Bildiğime göre 200 bin Euro) değil tabiki

Kızlar eşim annesine ve ailesine aşırı düşkün laf bile söyletmiyor toz kondurmuyor yani sanırsın onun gözünde annesi bir melek ben söylediğim herşeyi kafamdan uyduruyorum. Onu bu hastalıklı durumundan nasıl kurtarabilirim? Evet gerçekten bana göre bu bir hastalık. Herkes herkesi sevebilir ama düşkünlük bambaşka birşey.
Soylenmeyerek.sen soylendigin için daha da kıymetli oluyor.

Keyfinizden demedim ki, yadım yamalak anlatmışsınız biz ne bilelim.
Haa ayrıca bende kv yüzünden çok huzurluk yaşadım ama o benim huzursuzluğumdan besleniyor muhtemelen sizin ki de öyle
Ona göre davranın derim.

Savunmuşum gibi mi geliyor bu yazımdan? Ben başkasının yani eşimin ailemi kötülemesine izin vermem. Haksız olduğu durumlar elbettte olabilir ve ben haksız derim ama kötülemek başka, haklıyı haksızı ayırdedebilmek başka şeyler.
Ben evet haksız ama ben yine de sırf annem olduğu için ona hak veriyorum demedim ki.
Haksız bile olsa başkasının ailem hakkında kötü konuşmasına izin vermem dedim. Umarım daha açıklayıcı olmuştur.

Valla aslında kazık yedi ama hala anlamadı. Konuyu da çok sabote etmek istemiyorum ama anlatmadan geçemicem :KK70: Bizden abisi sürekli araba istiyordu ve ben vermesini istemiyordum. Araba da bize ait değil şirket arabası bu arada ama patronu kullanmasına izin veriyor. Balayında bile bize arabayı verdi. Neyse abisi bayramda istedi arabayı bizde o bayramda çok gezmiştik o yüzden eşim vermek istemedi ve bunu da "patron uyardı çok kullanmışsın diye veremem o yüzden" dedi. Abisi bir tripler bir tavırlar. 1 ay konuşmadı. Sonra bir kavga esnasında eşim bana "senin yüzünden arabayı vermedim abimle bile küstüm sen arabayı vermemi istemediğin için ne vardı verseydim" dedi. Halbuki ben asla sesimi çıkartmamıştım hatta abisi ısrarla istediği için o baya sinirlenip annesini arayıp söylenmişti falan. Asla görmüyor yani. Ne tarz bir kazık yemeli daha :KK70:

Araban
Beyefendi kendi yaptığı şeyi neden senin üzerine atıyor, araba verilmediğinde de bir ay küseni de ilk kez görüyorum🤢

Ben sana diyeyim canım bu hafif bir durum daha kazığını yememiş ondan görmüyor, benim ki kazığı yediğini şöyle anladı:

Boşanmayı konuştuğumuz, gel imzala git dediğim benim baba evinde olduğum dönemler eşim evde kara karar sigara içiyor küllük taşmış vaziyette, annesi de eve uğruyor bir bakıyor sigara içmeyen adam sigara içiyor küllük dolmuş dönüp oğluna “bu kadar mı keyfin yok oğlum” demiş. Benimki orada anlamış anne de olsa demekki kötülük olabiliyor, anlattığı buydu…

Seninkisi de bir gün farkedecek…

9 yıllık evliyim bir kere bile annesi ile ilgili sinirle yorum yapmadım eşime. Erkekler böyledir özellikle ilk zamanlarda , zaman geçtikçe çok çok paylaşmak isterseniz olayı hiç yorum katmadan anlatın o zaman size hak veriyorlar. Sürekli ailesine gitmek istiyorsa da o tek gitsin arada.

X