Eşimin annesine olan aşırı düşkünlüğü

Hadi bir olur iki olur gece 2'lere kadar konuşulur ama her gün her gün bu nedir? Ne demek sarılıp film izlerken anneyi düşünmek? Ne demek "oğlum beni de oraya götür"? Evlenmeden önce anlamadın mı diyenleri de ben anlamıyorum. Konu sahibiyle aynı evin içinde değillerken nasıl görecek mesajlaşıp durduğunu ki keza zaten aynı evde yaşadıkları için annesiyle öyle zırt pırt arama mesaj atma olduğunu sanmıyorum.

Onlar mutlu mu? Seni ezdirmiyor mu ? Gerisi hikaye bırak insanları.

Ölümlü, bomboş bir Dünya neyin peşindesiniz Allahaşkına?

Katılıyorum, ilişkinize annesi müdahale etmiyorsa size karşı doldurmuyorsa ben annesiyle arasının iyi olmasını kötü bir şey olarak görmüyorum. Mesajlaşıyorlarmış ama konuştukları şeyler çok normal. Günde en az bir kez ben de annemi ararım işteyken öğle arasında falan ancak kşam eşimin yanına gittiğimde eşimle ilgilenirim annemle değil. Eşiniz de sizden ilgiyi alakayı kesmiyorsa bence çok takmayın bu konuyu. Havalimanına götürmesi de normal bence. Babası varla yok arası ancak annesi de sizin en ufak zor gününüzde anınızda olacak kişi.

Onlar mutlu mu? Seni ezdirmiyor mu ? Gerisi hikaye bırak insanları.

Ölümlü, bomboş bir Dünya neyin peşindesiniz Allahaşkına?

Dediğiniz gibi olmuyor ne yazık ki. Eşinizle sohbet anında sürekli annesinden bir telefon geldiğini , o an sürekli eşinizden bir şeyler istediğini ve eşinizin daimi olarak öncelikle annesinin isteğini yerine getirmeyi görev bilip akabinde sizinle olan sohbetinize geri donmesini beklediğinizi düşünün. Bu her gün her an oldukça çok ciddi can sıkıcı olmaya başlıyor. İletişimi ciddi etkiliyor. Kadin ile annesinin telefon sohbeti gibi olmuyor ne yazık ki. Çok benzer şeyleri yaşadığım için anlayabiliyorum konu sahibini.

Annesini havalimanına bırakması bana normal geldi, araba yoksa o saatte taksi de bulamazlar. Mesajlaşma çok tuhaf, kırk yılda bir önemli bir konu olur mesajlaşma uzar ama her gün her gece çok absürt.

Annesine evlatları yardım ilgi gösterebilir. Havaalanından alabilir. Ama bu mesajlaşma olayı evet fazla fakat benim anladığım bu hep böyle imiş. Bundan kimse de rahatsız değil karşı tarafta özellikle eşin için normal. Keşke evlenmeden evvel fark edip bu yola düşmese idin. Bunun versiyonu böyle değişmez.

Bu tüm kaynanalarda var bence. Benim kaynanam da asla beni tutmaz. Hatta bir gün kayınbabama saydırıyordu bi konu yüzünden ben de 'oğlun çok mu farklı o da aynılarını yapıyor' diye söylenmeye başladım. 'Oğlum iyidir, neyi varmış oğlumun' dedi. El oğlu yapınca kötü kendi oğlu yapınca iyi

Bu durumu normal karşılayanlar neyin kafasını yaşıyosunuz gerçekten anlamadım. Evde koltukta oturmuş elinde bıt bıt telefon gece 2lere kadar anasıyla mesajlaşan adamdan koca mı olur, liseli ergen sevgilisiyle mesajlaşıyor gibi. Böyle adamlar kesinlikle değişmez evliliğiniz sürekli 3 kişi olacak. Sizinle film izlerken bile annem ne yaptı diye düşünen adam çoluk çocuğunuz olsa sizin çocuğunuzu annesine çocuk yapar, sizinle ilgilenmesi gereken her anda annesinin duygu durumunu düşünür. Sert konuşmaklada çözemezsiniz, hem kaynananıza hem eşinize yol verin. Ciddi olduğunuzu anlayınca evliliği ve kendi değerinizi görürsünüz.

Tüm kaynanalar böyle değil. Benim kayınvalidem kolay kolay oğullarını tutmaz mesela bi gün kayınpederim ev işlerine yardım ediyormuş bu konuda biri bi şey dedi ona çok rahatsın kocan yapıyo gibisinden, oda yapacak tabi dedi oğullarına döndü sizde yapacaksınız dedi

Okuyunca "annesini seven hayırlı evlat işte, nesi var ki bunun" diye düşünenler olabilir ama hiç öyle olmuyor. Ben çok rahatsız olurum. Benim eş de kardeşleriyle çok yazışır normal zamanda bir şey demem ama mesela bir şey anlatacak olurum elinde telefon, film izleyecek oluruz elinde telefon, bir ortamda bulunuruz insanlar sohbet ederken elinde telefon derken o anlarda insan çok sinirleniyor. Kaldı ki bu konuda gece 2lere kadar sürekli mesajlaşma var aman Yarabbi. Allah sabır versin bu ne böyle

aslında tam bu muhabbette diyeceksin de işte

- çocuk falan düşünemem anne biz evde iki çift laf edemiyoruz senden kopamadı hiç durmadan elinde telefon yapışık
merak ettim senin öbür çocuklarınla hiç aran yok mu?
daha benimle evini benimseyememiş adama nasıl çocuk yapayım vs

belki biraz sert olacak ama böyle laf kondurmak gerekir

Size katiliyorum. Aileyle iyi iliskiler faydalidir bile. Aksi halde her anlamda yorucu.

Havalimanı konusunda açıkçası ben de annemi bırakırdım o saatte kadın neden tek gitsin altımda araba var. Bir gün de işe uykusuz gideyim annem için ne olacak? Kayınpederinizin aracı varsa tabiki kendileri halletsinler diye söylerim o ayrı.

Ancak benim anlamadığım anne oğul her gece mesajlaşacak konu olarak ne buluyor? Ben de annem ve ablamla çok fazla iletişim halindeyim ama bütün gün mesajlaşacak bir konumuz yok yani. Günlük görüntülü aramamızı yaparız hasret gideririz. Hadi bir şeyler oldu onları da yazdık birbirimize diyelim ama gecenin 2sine kadar ne konuları var bunların ya? Ben en son ünide sevgililerimle o saate kadar mesajlaşırdım o da ilişkinin başında tanıma arzusuylaydı.

Gece ikiye kadar annesiyle mesajlaşan adam hangi ara çocuk yapacaksa? :)

Arkadasimin kardesi evlendi gecen yıl 3 ay evli kaldi ayni sebepten boşandi simdi hayatini yasiyor.7 24 ergen gibi annesiyle mesajlasiyormus annesi soruyormus ne yediniz naptiniz cayin yaninda ne yediklerini ne meyve yedillerini bile sorarmis kız tepki verdiginde nankör olurmus vicdansiz olurmus kızin canina tak etmis ananla sana mutluluklar diyip acmis davayi

Bende anne babamın çoğu şeyiyle ilgilenirim. Bir gün uykusuz kalmam sorun değil havaalanına da bırakırım, onlarla ilgili yaptığım her şey mutlu ediyor beni ama en nihayetinde benim kendi ailem var.
Elinde telefon gece yarılarına kadar mesajlaşmak falan abartı. Arar konuşursun gün içinde, varsa bir ihtiyacı ilgilenirsin istiyorsan, hadi bir iki mesaj olsun ama sürekli sürekli rahatsız edici. Duygusal olarak kendisini annesinden ayırt edemiyor ve bu kendi kendine pat diye çözeceği bir şey mi bilemedim. Zaman verin bakalım ne olacak. Çocuk konusunda da en iyisini yapmışsınız.

Son düzenleme:
Erkekler mesajlaşmayı genelde sevmez. Hatta mesajları okumazlar bile. Gece 2 lere kadar mesajlaşma hiç normal değil. Kardeşi , babası elini eteğini çekmiş ne güzel dünya.
Allah yardımcınız olsun

Evet evlenmeden önce aynı evin içinde oldukları için böyle şeyler yoktu olsa görürdüm illa ki.Ne zaman ki evlendik annenin bağımlı hareketleri başladı oğluna

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…