Eşimin annesine olan aşırı düşkünlüğü

Cok iyi anlıyorum. Oğlunu sömürge odaklı olma durumu var mı peki - özellikle maddi anlamda ? Yani burada aslında narsistik ve ilgi çekme amacı olan bir birey olup olmadığını soruyorum.
Hayır parasal olarak ben görmedim öyle bir durumu ama tabi eşim yinede annesine ödetmez aldığı yaptığı şeyleri.

Doğrudur,her insan farklıdır.Siz kendinizde aynı şekilde olduğunuz işin belkide rahatsızlık duymuyorsunuz ama ben böyle olmadığım için rahatsızlık duyuyorum ister istemez

Anlıyorum. Genelde narsist anneler evlatlarının bir tanesini özellikle kendi istekleri doğrultusunda kullanmaya meyilli oluyorlar - eşten almadıkları tüm maddi manevi ilgiyi oğuldan almaya çalışıyorlar. esiniz de zaman içerisinde bunu kaniksamis.
Kötü niyetli bir anne genelde verdiği emekleri başa kakar - ben sana saçımı süpürge ettim sen benimle ilgilenmiyosun tavrı içinde oluyor genelde ( eğer oğlu ilgiyi azaltırsa). Sizin durumunuzda kötü niyet var mı - Anne sorunlu bir anne mi emin değilim ancak evliliğinizi etkilediği kesin ( benim evliliğimde de benzer bir durum vardı. Günde üç öğün arasirlar - annesine asla hayır demezdi. Ancak anne oğlunu maddi manevi bir araç olarak görür ve duygu somurusu yapardı - başka olayların da etkisi ile boşanma kararı aldım. Ancak anne oğul ilişkisinin bu denli birbirine geçmiş olması ciddi manada yıpratıcı sizi anlıyorum. Eşinizin size bir süre sonra vakti ve ilgisi kalmiyor - özel anlarınızda dahi annesi her an sizinle ve eşinizin aklı orada oluyor. Eşinizle ciddi bir konuşma yapmanızı - net bir tavir koymanizi oneririm. Anne ile konuşmanın bir faydası olacağı düşüncesinde değilim zira sizi suçlama potansiyeli var oğlu ile arasına girdiğinizi düşünerek.

Hadi havalimani ayda yılda olacak birşey alsın annesini (taksi vs yok mu gerçi istanbuldaysanız taksi sıkıntı) diğer konularda bu kadar bağımlı olması çok rahat edici hiç mi belli etmedi evlenmeden önce?
Eşinden göremediği ilgiyi oğlundan bekleyen anneler yapmayın çok çirkin
Bu durumu eşinizle halletmeye başka çare yok ama bu durumun anormal olduğunu farkedemeyen birisiyle işiniz zor.

Haklısınız tüm bu yazıklarınızda.Banada çocuk baskısı yapıyor sürekli ilerde yaşlılığınız olacak çocuk bakar anne babaya kafasıda bir kadın.Evladı kendi ihtiyaçlarını karşılayacak bir araç olarak görüyor.Eşimin süreki aklı anneside.Örneğin bugün koltukta sarılmış film izliyoruz eşim sesli bir şekilde annem ne yaptı acaba uçağa geç kalmasa bari daha eve geçecek bavulunu toplayacak dedi.O an benim elim ayağım titredi sinirden.Biz sarılmış film izliyoruz adamın bedeni benim yanımda ama aklı annesinde.Kadın bağımlı yapmış oğlunu kendine.En ufak bir işinde arayıp eşime söylüyor tüm her işini ona yaptırıyor.Adam uyuyacağım iyi geceler anne yazıyor bu hala konudan konu açmaya devam ediyor.

Kendi eşinden göremediği ilgiyi eşimden görmek istiyor.Eşiyle mutlu bir evliliği olmadığı için bizimde mutlu olmamızı istemiyor sanırım.

Eski konularınıza baktım şimdi. Esinizin asiri detaycı - pireyi deve yapan , çok fazla bir şeyi tekrar eden, bazı durumlarda takıntı derecesine varan davranışlari var anladığım kadarıyla. Size karşı kıskançlik ve bunaltma egilimlerinden bahsetmişsiniz. Terapinin faydası olmadı mı? Kendini düzeltme isteği var mı siz söylediğinizde?

Kendi eşinden göremediği ilgiyi eşimden görmek istiyor.Eşiyle mutlu bir evliliği olmadığı için bizimde mutlu olmamızı istemiyor sanırım.
Sizin mutsuz olmanızı istediğini sanmıyorum - daha ziyade kendisiyle ilgilenilmesi odaklı anne. Oglu kendisiyle ilgilendiği sürece sizinle iyi olup olmaması çok önemli değil. Oglunun mutsuz olmasını istemez zira mutsuz bir evlat anneyi de mutlu etmez.
eşinizle çözmeniz gereken bir durum - anne ne yaparsanız yapın değişmeyecek ve zamanla sizi suçlama potansiyeli var. eşinizin bunu anlaması ve çözüm odaklı olmasi önemli.

Terapi aldı o konularda artık eskisi gibi değil çok şükür bayağı ilerleme kaydetti o konularda.Bu konudada konuştum kendini düzelteceğini bunuda zamanla göreceğimi söyledi ama ben bu konuda pek inanmıyorum ona

Eşinizin düzeltme eğilimli olması çok güzel bir şey bence. Benim eşim asla hatalı olduğunu kabul etmezdi - terapi ne alaka ya kafasında bir bireydi. Sizin eşiniz kendindeki eksikleri görüp bunları düzeltme çabasında ve sizi dikkate alıyor. Tüm bunlar evlilik ve ilişkinin sağlıklı devamlılığı için önemli. Dediği gibi ona biraz zaman verin ve annesi konusunda değişim gösterip göstermediğini gözlemleyin. Bu süreçte bebek sahibi olmama konusunda özen gösterin derim - baskı vs bunları hiç önemsemeyin sizin hayatınız sonuçta istediği kadar konuşsunlar

Haklısınız mutsuz bir evlat anneyide mutlu edemez.Biz eşimle bir yere gidiyoruz mesela instagramda bir paylaşım yaptığım an annesi yazıyor eşime güzelmiş gittiğiniz yer,benide götür diye yazıyor.Bu sebeple eşimi benden kıskandığını düşünüyorum ben

Annesi konusunda uyarılarımı dikkate alıp almayacağını zamanla göreceğim artık.Kendisiyle çok kesin ve sert konuştum bu akşam çünkü.İnşallah dikkate alır göreceğim zamanla

bu mesela iyi niyetli bir yaklaşım değil - anne oğlunu sürekli olarak kendisiyle ilgilenmesini - onu eğlendirmesini istiyor. bu çok yorucu ve sinir bozucu anlıyorum sizi gerçekten. Ayni yorumları eski eşimin annesi de yapardı - heryere gelirim oğlum seninle beni de götür derdi sürekli - bagimli bir anne oğul ilişkisi vardı. Sizinki de benzer bir tür gibi anlıyorum

Annesi konusunda uyarılarımı dikkate alıp almayacağını zamanla göreceğim artık.Kendisiyle çok kesin ve sert konuştum bu akşam çünkü.İnşallah dikkate alır göreceğim zamanla
Umuyorum öyle olur - sabırlı olun, değer veren sizinle ilgilenen sizi önemseyen bir eş için sabır gösterilebilir bence. Zaman içerisinde gelişim göstermesi dileğiyle

Ee iyide sadece annesiyle ilgilenip sizi ihmal etme durumu veya maddi olarak annenin eşinizi sömürme durumu yokmuş. Bunlar olsa tamam derdik ama adam size karşı olan ilgisinide gösteriyor. Bırakın annesiyle ilişkisine o karar versın

Hiç öyle şey olur mu ya, her şeyin bir sınırı vardır.
Tabii ki görüşücek annesiyle ama gece 2’lere kadar boş muhabbet yapmanın ne anlamı var? Bakın böyle insanlar birbirlerine bağımlı yapıdadır ve hiç sağlıklı bi durum değil. Yardımına elbette koşarsın annedir ama bu kadar bağımlı olmak hiç normal değil.

Çok haklısınız,kavga edilmeyecek durum değil.Her.şey kararında güzel.Ben de annemi bir kaç günde bir ararım,bazen ona bile konuşacak bir şey bulamam. Boş boş konuşuyorlardı.Kadınlarda bile itici ,kaldı ki erkekler de hiç çekilmez.

Bağımlılığın her türlüsü zarar,anne bağımlılığı olsa bile bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…