Eşimin Annesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ben utandım burda, siz bugüne kadar birşeylerini görmedim deyince. Pes yani.

herkesin değer gösterme biçimi farklıdır. Neden böyle bir beklentiye girdiniz ki? Daha yeni evlisiniz zaten. Uzaktalar. Birlikte bir paylaşımınız yok. Neden bir şeyler istiyorsunuz. Hevesi olsa yapr yani yok demek ki.
benim kayınvalide normal düğünümüze ek köyünde de düğün yapacağını bana 1 hafta önce söyledi. Ne giycem ben orda şimdi mi söylenir diyince uydur bir elbise dedi. Elbiseyi onun alması gerektiği olayını geçiyorum bana alacak vakit bırakmamıştı. Daha bunun gibi bir sürü düşüncesizlik. Hele düğün zamanı birbirini de tanımıyorsun önyargıya sebep olacak o kadar şey vardı ki. Başkası olsa çok kavga ederdi iyi ki hiç ne eşime ne kendisine surat yapmadım gelip geçici şeyler için.
Ama baktığında dünya iyisi melek gibi bir kadın. Sonradan tanıdım çok sevdim. Kimseye kötülüğü yok. Sadece ince düşünceli değilmiş. 5 yıldan fazladır evliyiz. Bana bir kazak, mendil aldığını görmedik. Ben sürekli alırım ama. En sonunda eşim laf soktu. Gelin sürekli eli dolu geliyor, boş dönüyor diye. Utanmış Gitmiş çeyrek altın almış. Valla ben bilmiyorm böyle şeyleri, ayıplamayın beni dedi

iyi bakarsanız, iyi görürsünüz. Siz eşinizle mutluysanız eşinizin annesiyle babasıyla da iyi geçinmeye çalışın. Bu şekilde huzursuzlukların kimseye bir faydası yok.

evlenmeye karar vermiş iki koca insanın ev düzmek için ailelerden para alıp yetmedi diye dellenmesine mi şaşırayım, o kadar takılan takıya rağmen neden daha istemedim demesine mi. Ay dağlara taşlara. Oğlum olacağını öğrendim korktum yeminle. Ben de laf anlatıyorum iyi bak iyi geçin vs. Kime anlatıyorum

Amaaan sal gitsin. Kocası bile durmuyor bu kadar üstünde. Ahah.

Konu sahibi çalışmak yerine kv kp bana para göndersin ben yiyeyim kafasında bütün konu yorumları bu tarz hatta bu kafada olmayanlara siz eziksiniz birde ne demişti bütün kadınlar aldatılır sizin kocalarınızda aldatıyordur değersizsiniz mi ne demişti o tarz bir şey

Bu gibi insanlar ne sanıyor kendilerini acaba çok merak ediyorum ?

Gözü doymamış resmen.

Eş ailesinin tüm derdi gelin hazretlerinin gönüllünü hoş etmek olmalı tabi.

Battaniye örmek çok kolay galiba sizin orada örgü örmeyi çok severim ama feriştahı gelse bana battaniye ördüremez.
Sizin bu kadına sıcak olmanız için tek ve en geçerli sebep evlendiğiniz adamı yetiştirmiş olmasıdır. Öyle hediye almıyor, gönlümü hoş tutmuyor,battaniye istedim örmedi diye eşin annesinden soğunmaz. Ortalık karıştırmıyorsa,işinize karışıp laf taşımıyorsa,geldiğinde gittiğinizde güler yüzlüyse, küçümsemiyorsa, kocanızı kışkırtmıyorsa baş üstünde taşınmayı hak eden bir kayınvalidedir, çünkü kocanızın annesidir. Size yanlış öğretmişler galiba, ya da evlilik amacınız yanlış. Gölge etmesinle başka ihsan beklemeyin.

asil eziklik, hediyeleri alip, karsi tarafa yaranmak icin onlar icin herseyi yapmak, demeki herkesin gözünde farkli bir boyut kazaniyor, eziklik

Yani şey mi demek istedi, '' Bütün kadınlar aldatılır, o güne kadar ne kopartsan yanına kar, kopartamazsan eziksin. ''

Bence bunlar hep gelin aldım, kız verdim kafasından kaynaklaniyor.
Sen beni aldın amaaaaa hani bana birşey yapmadın, yapmak zorundasın kafası.
Hadi onlar öyle eski kafa öyle alışmışlarda, insan kendine bunu neden layik görür, kendine neden affedersiniz ama mal muamelesi yapar.
Kızlarımızı güzel ve aklı başında yetiştirelim, onları vermeyelim, zamanı geldiği zaman güzellikle evlendirelim sonra böyle saçma saçma işler yapmasınlar....

asil eziklik, hediyeleri alip, karsi tarafa yaranmak icin onlar icin herseyi yapmak, demeki herkesin gözünde farkli bir boyut kazaniyor, eziklik
Aksine hanımefendi bütün paraları yollasınlar istediğimi alsınlar evide onlar para yollayıp geçindirsin pembiş gelinlerine kul köle olsunlar ama uzakta dursunlar aman yaklaşmasınlar

O öyle birşey değil halbuki, ahah. Dünyaları istemekle değerli olunmaz, istemenin de adabı var.
Çok akıllı kadın eşyalarının bütün parasını gelinliğin düğün yerinin bile parasını yollamıştı. Yinede daha fazlasını istiyordu hatta kadının ne kadar parası var çetelesi tutulmuştu. Onu niye vermedi diye takmıştı nasıl kafa çözememiştim utanmadan evde almadıkları için onun bile parasını isteyebilirdik üstüne demişti daha çok altın istemedi diyede üzülmüştü. Acıdım aileye ben olsam böyle bir insanla tüm bağı koparırım kurtulurum. Evlenmeyi biliyorlar her şeyi kocasından değil aileden istiyorlar. Kadın her şeyini yapmış yinede memnuniyetsiz arkadaş ya doyumsuzluk

Yazık ya umarım eş ailesinden biri ağzının payını verir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…