Eşimin Annesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapmıyorsa yapmasın çok takılmayın yani

Ben seni çok iyi anlıyorum. Benim kv de de böyle. Geçen gün torunlarınız oluyor(üstelik ilk torunlar) hazırladığınız birşeyler varsa kargoyla yollayın giydiririm ben dedim. Yoo ben hiç heves etmedim birşeye hiçbişeyde almadım diyince peki dedim. Bazısının içinde olmuyor demekki bana çorap hediye almışlığı yoktur demekki yapı bu, takmayın çok. Ondan battaniye gelmese soğuktan ölmüyordunuz haklısınız ama söylemeye rağmen yapmıyorsa beklememekte lazım

Böyle hediyeler insanın içinden gelince anlamlı ve güzel oluyor. Bazı kv nişanlıyken veya evliyken kıza ayakkabı, kazak vs alıyorlar. Görünce benimde hoşuma gidiyor. Benim kv aramız kötü değil mesafeli, saygılı bir ilişkimiz var, bir sıkıntımız yok ama böyle hediyeler hiç almadım. Eşimin çeyizi olarak el emeği olsun ya da içinden gelerek alınmış bir hediye de vermediler. Ama ben bunlara takılmıyorum sonuçta evlenirken ellerinden gelen yardımı yapmaya çalıştılar. Destek oldular, aramızda iyi böyle basit şeylere takılmamak gerekir diye düşünüyorum. Önemli olan aranızın kötü olmaması ve huzurlu olmak. 20 yıllık battaniye vermiş olabilir oğluna eskiden alıp kenara koymuştur. Sonuçta battaniye eskiyen bir şey değil ki. Maddi şeylere hiç takılma içinden gelen istediğini zaten yapar. İçinden gelmiyorsa da canı sağ olsun de geç. Ne kadar düşük beklenti o kadar huzur

Benimkisi bana nişanda kendine hediye gelen bir kolyeyi taktı takı olarak. Kayışı eskimiş bir saati hediye etti. Yıllar önce aldığı bir kıyafeti bak bu şu marka deyip hediye etti falan. Tek beklentim bana huzursuzluk yaratmaması onun dışında bir beklentim olmadığı için üzüntüm de minimum.

Ömrümde eşim hariç kimseden birşey istemedim istemem. İstemek sıkıntıya sokar. Kendi yaparsa mutlu olursun yapmazsa aklıma bile gelmez. Bu annem için de böyle kayınvalide için de. Herkesi de kendi görgüsü içinde değerlendirmek lazım. Belki de onun kültüründe, çevresinde gayet iyi bir hediyedir. Hatırası olan birşeydir belki bilemeyiz.

nekadar az onlardan beklersen, okadaar az sana karismaya haklari var,bükülmek zorunda deyilsin, ne güzel iste. benim icin özgürlüm daha önemli, bir kac hediye den. istedimi paramla alirim, kimseye tenezül etmem. birak esinin ailesi, bu zamanda kendi ailenden bile birsey istemicen. sorunlar böyle oluyor saten.
benim cocuklarim yok, ama olunca, büyünce, kendi ayaklarinin üstünde durdukdan sora, ne karisirim ne birsey, acil olay haric tabi. kendi kararlarini vermeyi ögrenmleleriler ve ondan dogcak sonuclarla yasamayi, cocuk gibi pesinde dolasip bir iki hediyelere hayatlarina müdahele etmem, hediye yapsamda kalbimden oldu icin, bir beklenti istedimden deyil.

O arkadaşınızın sözü değil. türklerin hepsinde var o

Kayınvalidenizden kendiniz için birşey istemeniz çok anlamsız olmuş.

İstediğiniz gibi olmayınca soğuyormussunuz birde evin tek gelini olarak.

Değeri, arada ki samimiyeti böyle şeylere bağlamayın. Size bir zararı yoksa eksik kalsın hediyesi yahu çok mu lazım ?

Kayınvaliden izde neden örgü istediniz?

Benim sevgi anlayışım bana saygı duyulması. Hediyeden bile cok hazzetmem desem sasırırsınız. Herkesin hoşlandığı sey farklı. Bunu böyle kabul edip kendinize odaklanın.

Kayınvalideniz bu istediklerinizi çok sık yapan bunlarla ilgilenmeyi seven ona buna hediye eden bir kadın olup da ondan isteseniz, size yapmasa belki üzülebilirsiniz ama diğer türlü de yapmazsa da yapmaz . Benimde elimden gelse biri benden istese yapmayabilirim sonuçta emek ve vakit isteyen birşey.. Tek gelin ya da tek evlat olması birşey değiştirmez.. Yani çok da kafaya takılacak beklentiye girilecek bir durum yok bence.. Hiç üzülmeyin bence sizi sevmediğinden falan değil..

Kendin beğen kendin al onlardan bir şey bekleme, adamı yetiştirmiş iş sahibi yapmış göndermişler sana, daha fazlasına kimse mecbur değil. İsterse yapar isterse yapmaz. Beklemeyin, beklemeyince hayal kırıklığı da yaşanmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…