Eşimin ani degisimi ve "pek samimi" arkadasi

ayşe evli miymiş ben orayı anlamadım? eğer evliyse kocasıda sen napıyon demiyormu bu kadına ya

Hiicc kıskandırma olaylarına girme ama çok açık bir şekilde konuş. Aysenin iyi biri olduğunu dusunuyorsan onla konuş. Bu aysenin kocası nasıl bi tip ya bu arada neden kıskanmiyor? Allah yardimcin olsun valla, temiz niyetli iyi birine benziuorsun inşallah olaylar mutlu olacağın yönde gelişir. Ama su var ki o senin esinse karışma hakkın vardır kendini bu konuda kısıtlama

ayşesi senden önce hayatında olabilir ama hayatının geri kalanını seninle geçirecek, arkadaslikta biyere kadar yani ! sizi uzmek istemem ama hislerimi söylüyorum; bu adam ilgi duymaya başlamış o kadına, sizi bırakıp onunla fisildasmasi (kırk senelik arkadaşı da olsa bunu eşine yapmamalı) sonrası malum kiyaslamalari hiic hoş değil. eşinizle iletisiminiz aşırı mesafeli yani daha bu hissettiklerinizi onunla paylaşmaya cesaretiniz yok, 2.5 yıl nasıl evli kalabildiniz pes!

ha buarada siz nekadar iyi niyetli olursanız olun, hiçbir zaman karşı tarafın ne hissettigini bilemezsiniz.. lütfen gözünüzü dört açın ve en önemlisi esinizden hicbirseylerinizi saklamayin, her ne düşünüyorsanız o an söyleyin ve rahatlayin ki sonradan kendinizi uzmeyesiniz...
bende aynılarını düşünüyorum
hele o dekorasyondan ne anlar seninle bir mi deyince konudan uçtum ben
ben olsam kafasına tabak falan atardım
konu sahibi üzülecek ama bence eşi o kadına meyilli çocuk olursa ayrılamazsınız diye de çocuk yapmaktan dahi vazgeçmiş

bir de BDVde kocam benimle ilgilenmiyor, sürekli oyun oynuyor, erkek arkadaşlarıyla takılıyor,ders çalışıyor...vs vs diye çok konu açan var. Bundan bile rahatsız oluyoruz, nasıl bizimle ilgilenmez, nasıl önceliği biz olmayız diye.
Aralarında bir şey olmasa bile, eşinin farklı bir ilgisi olmasa bile zamanının çoğunu birlikte geçirdiği bir kişi var ve konu sahibi çoğu durumda bu olaylara dahil değil. Saatlerce watsup mesajlaşmaları, telefonda konuşmalar falan.

Ben konu sahibinin yerinde olsam Ayşe değil Ahmet olsa hop derim. Ben seninle hayat geçirmek için evlendim, senin amacın neydi? Birlikte vakit geçirmeyeceksek, sen ayrı ben ayrı takılacaksam ne anlamı var.
Hani çok normal bir ilişkileri olsa bile bir insan eşinden başka bir insanla neden ve nasıl daha samimi olabilir, benim aklım almıyor. "Hayat arkadaşı" ne demektir? Ne yani sadece eşiyle cinsel ilişki paylaşıyor olmak mıdır? Yoksa hayata dair iyi ve kötüyü paylaşıyor olmak mıdır?
Sanırım bu durumda beni en çok yukarıda özetlemeye çalıştığım durum üzerdi, ve eşimle bu şekilde bir konuşma yapardım. Aslında yapıyorum da, bazı dönem bazı şeylere sarıyor, malum erkeklerin biraz ayrı takılalım muhabbetleri, diyorum o zaman evlenmeyeydik, ben de bu şehre taşınmazdım, benim de ayrı takılacak fırsatlarım daha çok olurdu :)

bendemi sorun ya?
bu evli erkegin (eskiden kalmada olsa) cok samimi bayan arkadaslari olmasini anlayamiyorum!

benim cok samimi bi erkek arkadasim vardi okul zamanlarinda
senelerce görüsmedik
gecen bi nikah da tesadüfen karsilastik beni esiyle tanistirdi. dogru dürüst sohbet bile etmedim kadin rahatsiz olmasin diye

bide kendi mesajimdan alinti yaptim ama eklemeyi unuttum
biz bu arkadasla nikahtan 2 hafta sonra felan dügünde karsilastik
salona girerken 2 abisiyle kenarda durup lafliyolardi
basimi öne egip geciyordumki, arkamdan geldi kolumdan tuttu selam vermeden nereye gidiyorsun kiz felan diye sakalasti

kötü niyetli degildi ama karisi görserydi tamda o an...
nasil kacacagimi bilemedim
ben kocami o halde baskasiyla görsem niyet felan dinlemem kiyameti koparirim
bana yapilmasini istemedigim icin baskasinada yapmiyorum

senin esinin arkadasindada kadin kadinin en büyük düsmani durumu olmus

e yok artık bence eşinizin o kadından uzak tutun.bunu yavaş yavaş yapın .tek kesinlikle dışarı çıkmalarına musade etmeyın ve ayşecikin yanında eşinizle ilgilenin sürekli iletişim halinde olmamaları için.. uff yazarken gözüm seğirdi yada kır kafasını sanada ayşenede başlatma beni de bu nedir böyle ya .bende kendime bi alimi bulayım de

Oncelikle, ayse iyi biri, ya onla mi konussam dusuncelerini tamamen silin kafanizdan. Her kadin gibi o da kendisiyle ilgilenildiginin farkinda. Guvenilir biri olsa bu durumu sonlandirmak ister ve emin olun basarirdi. Kadin-erkek iliskisinde siniri kadin cizer. Bence kanit bulayim diye bosa sancili bir surece sokmayin kendinizi, direk acik acik ya o ya ben diye resti cekin. "Olmaz gorusmeyi kesemem o benim arkadasim, hem kiskanildi diye arkadasimla yolumu ayiramam prensibime aykiri dogru bulmuyorum" ayaklarina girerse yemeyin, ayseye asik oldugundan emin olun. Hicbir insan, hele erkekler gibi istekleri ve rahatlari soz konusu oldugunda, yuvalari yikilma tehlikesindeyken prensibi dusunmez. Yok ille gorusucem dedigi an bilin ki asik.

Bence eşiniz sizi bir daha ayşe ile kıyasladığında "sen niye benle evlendin ki ayşe ile evlenseydin" deyin. Karışmayın iyi güzel ama onun üzerinden sizi ezmesine müsade etmeyin.:KK20:

Esin saçmalıyor farkında değil.tamam arkadaşı ama bu kadarı fazla

Telefonuna goz atmam gerekecek o halde? Evet cocuk isi su an cok riskli calkantida olan bi iliskide mumkun degil :KK43:
Rec program yükle farkında olmasın , bakalım ne konuşur ayşe hanima nefret ediyorum bu böyle kadınlardan evli birde neden bu kadar samimi oluyor ki elalemin adamıyla gerci adam baştan hatalı bukadar samimi olduğu için gözünü üstünden ayırma şimdilik bişi deme kanıtla yoksa daha dikkatli mesafeli olur ne yaptığını anlayamadan ole kalırsın birde sen suçlu olursun takipte ol

Iyi geceler arkadaslaar son zamanlarda kafami kurcalayan bi sorunumu sizinle paylasmak istiyorum burada cogu arkadasa yardimci olmaya calistiginizi gordum ve benim de fikirlerinize ihtiyacim var sanirim, baya dolu oldugum icin konu biraz uzun olacak

Esimle 2,5 yillik bi evliligimiz var severek evlendik ve Allah'a sukur sorunsuz bir 2,5 yil gecirdik ancak son zamanlarda kendisinden beklemedigim turde davranislari var isterseniz once konuda bahsettigim o pek samimi arkadasindan bahsedeyim sonra zaten esimin degisimiyle konuyu pekistiririm.

Esimin universiteden beri bagini koparmadigi 5 kisilik bi arkadas grubu var esimle birlikte 3 erkek 2 kadin olmak uzere her neyse beni arkadaslariyla tanistirdi gercekten de epey samimiler yeri geldiginde kendi aralarinda bulusup egleniyorlar ben tabii ki bu konuda ona karismiyordum diledigi gibi onlarla gorusuyordu yeri geliyor beni de bulusmalarina davet ediyor ve birlikte vakit geciriyorduk. Bu arkadas grubunun arasinda bir kadin var kendisi esimle oldukca samimi baslarda gozume batmiyordu ama diger arkadaslarindan cok bu kadinla konusuyor ozellikle son 1 aydir 1 saati bulan telefon konusmalarina sahit oluyorum. Herhangi bi konuda kafama bir sey takilsa "dur ben ona sorayim o kesin bilir" givi bahanelerle mesaj atiyor arkadasina ne alaka simdi? Soracak insan mi kalmadi ya da senin kendi fikirlerin yok mu? Tamam gercekten zamaninda esime pek cok konuda destek olmus yalan yok hakki yenmemesi gereken bir arkadas ama bazen dozaji kaciriyor gecen gun kayinvalidem bizi iftara davet etmisti mesela sirf o arkadasi da ayni aksam davet ettigi icin annesine bahane uydurdu ve arkadasina iftara gittik o aksam gozume batan birkac sey oldu mesela esim evde bana bile dogru duzgun yardim etmezken arkadasina yardim etmek icin surekli mutfaga gitti durdu hadi misafirdi nezaketen etti diyelim masada herkes topluca bi sey konusurken esim ve arkadasinin fisildasip gulustgune sahit oldum ve sinir oldum esime ne oluyor? Gibisinden kasimi kaldirdim goz devirip o kadinla konusmaya devam etti tabi benim tepem atti. Yine o aksam esimin arkadasi biz ona farzi misal Ayse diyelim Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim her seyden once ben senin esinim ya beni orada kucuk dusurmekte ne demek? Eve dondugumuzde hicbir sey olmamis gibi davrandi ben biraz anlamasi icin soguk davrandim arabada agzimi dahi acmadim "hihi evet"falan demisimdir en fazla eve gidince de direkt yataga gecip uyudum zaten yine de anlamadi ya da anlamamazliktan geldi. 6-7 aydir cocuk istiyoruz hatta dusukte yaptim bir kere ki esim bendem daha fazla istiyordu bu ayin 5inde adet oldum esime "yine hasta oldum" dedim uzulerek bana ne dese begenirsiniz? "Ya canim biz bu cocuk isini biraz ertelesek mi?" Ve artik korunmaya basladik ciddi ciddi. Sen kac aydir cocuk cocuk diye ici giden adamsin bir anda ne degistirdi fikrini? Maddi durum kaygisi desek Allah'a sukur cocuk bakabilecek kadar gelirimiz var saglik problemi desek yok ne degisti bi anda? Yaklasik 1 yildir calismiyorum normalde bankacilik yapiyorum Ayse de gercekten kariyerinde zirvede bi kadin evli ama esiyle formalite icabi evli gibiler adeta hani kadin baya sosyal surekli is ve arkadas ortamiyla birlikte esim bana onun uzerinden ornekler verip duruyor "Ayse kendini ne guzel gelistirmis ya, Ayse ne kadar idealist bi kadin ya, sen de ugrassan bence Ayse kadar basarili olursun ya ki esim bilir ben kiyaslanmaktan gercekten nefret ederim. Esim bu aralar bana karsi soguk bunu hissedebiliyorum uyurken hep sarilirdi mesela artik arkasini donup yatiyor bildiginiz, eve geliyor mecburmuscasina bir iki bir sey soyluyor sonra kendi basina vakit geciriyor beraber televizyon izledigimizde gelir dizime yatardi bir yandan benimle sohbet ederdi simdi baya baya diger koltukta oturuyor

Sizi sikmamak icin her ne kadar uzun olsa da ozet gectim fazla detay vermedim ama durum bu iste. Simdi ne yapmam gerek bilmiyorum, konuyu ona net bi sekilde acsam diyorum sonra vazgeciyorum arkadasiyla gorusmesine kisitlasam hakkim yokmus gibi geliyor sonucta Ayse benden once de hayatindaydi ikilemde kaldim resmen :KK43:

Arkadaşlarıyla takılmasına karışmamışsınız ben olsam ben de sizin gibi davranırdım.Sizden önce de hayatı vardı sonuçta ve eşlerin birbirini bu konuda kısıtlamasına karşıyım.Sizi de bu konu da taktir ettim ama bu anlayışınıza rağmen daha fazla şey istemiş ve siz de fark etmişiniz kadına karşı ilgisini.Ve hep inanırım kadınlar hisseder...Yine sizi arkadaşıyla kıyaslarsa o zaman onunla evlenseydin gibisinden bir kaç kere terslerseniz anlayacaktır anlamazsa da artık karşınıza alın konuşun.Konuşulmadan çözülecek bir konu gibi görünmüyor.Ya da yorucu olur ama o kadınla buluşacağını söylediği zamanlarda bahanelerle uzak tutmak zorundasınız.

aaaaa bu erkekler ne boyle ya, ayseymis baslarim aysesin, sen fikrini belli et, tavrini koy ortaya, kadin erkek arkadas olamaz abi, bir gun kayiyo baska tarafa iste. Sen bence ona tavrini koy baktin anlamiyo sen kendin uzulmeden o uzulsun. Bu tavirlari cok asikar yani, sen kendine is bul, hemen buna guvenme bak nolur nolmaz, basarili olmaya calis gerekirse restini cek ona. sinir oldum okurken ya. insan kendini hayal ediyo bunlari okuyunca sinirleniyo. sende kendinde degisiklikler yap biraz kiymetini anlasin anlamazsa defolsun gitsin afedersin

Ben kadınla erkeğin dost olamayacağını düşünüyorum, ha iş arkadaşın olur, akraban olur, gereken muhabbeti eder, iletişim elbette kurarsın ama yakın arkadaş, dost olmaz. Aslında net bişey yaşadıklarını da sanmam eşinizin bu kadınla, belki biraz da o yüzden ilgi çekici ve heyecanlı geliyordur geliyordur,ama bi çekim var aralarında kesin.
Bir de bence asık suratlı, keyifsiz olmayın, eğlenceli ve rahat olun, bu sefer de siz gidip dizine yatın, sarılın yatakta vb. Karşılığında soğuk davranırsa hır çıkarırsınız, sonrası netleşir. Ama inşallah yanılıyorsunuzdur, şükredersiniz sonunda

Ben de insanların karşı cinsten insanlarla yakın dost olmasında sakınca görmeyenlerdenim bu yüzden taktir ettim sizi çok güzel davranmışsınız ancak eşinizde adını koyamadığım bir tuhaflık var. O konuda haklısınız. Bence oturun konuşun, kıyaslanmaktan hoşlanmadığınızı belirtin, burada bize anlattıklarınızın bir kısmından ona da bahsedin. ama kişisel fikrim görüşemezsin yapamazsın filan demeyin, yasak olan her şey tatlıdır. Alın karşısına bak şu gün şöyle oldu sen arkadaşlarının yanında bana bunu bunu dedin beni küçük düşürdün filan gibi anlatın rahatsız olduğunuz yerleri

Iki farkli cins selamlasir ama daha ilerisi hatta samimi olunmaz malesef arada seytan var çünkü atesle barut misali iste bi bakmissin olay degismis cok gördüm kankasiyla evlenen arkadasiyla iliski yasayan vs neyse..

Arkadaşım çok sabirliymişsin masallah tebrik ediyorum seni ben olsam o kadinin evinde yaptiklari yüzünden rezil ederdim eşimi asla suratina bakmazdim sem ona deki niye ayseyle evlenmedin git onunla evlen de bu ne lan ben kiz arkadaşımla bile 1saat konusamiyorum valla açık açık konuş arkadaşım Allah yardimcin olsun..

Ben erkegin kiz arkadaslarinin olmasina karsi degilim hani oyle facede falan durabilirler de sadece durabilirler yani, sonucta kiz erkek karisik bi ortamda yasiyoruz olabilir o yuzden, kisitlama yapmam ben erkekleri sildim sen de sil demem, oyle surekli konusmasi bulusmasi beni de deli eder oylesini istemem, ki oylesinden zaten arkadas olmaz. İnsanin azicik dusunceli olmasi lazim, bunun esi var sevgilisi var niye mesaj atip bulusuyorum rahatsiz olur karsi taraf der. Bunu dusunemiycek kadar aptalsa o kadindan arkadas olmaz. Esinle o kadin arasinda bi cekim baslamis. Once tatli dille ve ben diliyle o kadinla bu kadar yakin olman beni cok rahatsiz ediyo, ben de ilgi bekliyorum, seni onunla samimi gorunce uzuluyorum. Ben o kadinla bu kadar samimi olmani istemiyorum eskisi gibi benle ilgilenmeni istiyorum demelisin

eşin ayşe ye aşık. belki kendisi farkında bile değil. ama onu ideal kadın olarak benimsemiş. seni de devamlı onunla kıyaslıyor. bir fırsatını bulsa anında onunla aldatır seni. bu riskle evliliğini devam ettirebilir misin?

Haklisiniz ama bu sefer benden iyice sogumasindan korkuyorum esimi seviyorum ve kaybetmek istemiyorum ama o kadina ilgisi oldugu da asikar acaba yarin once tatli dille mi halletmeye calissam? Ya da direkt sert mi konusayim

Sizi kaybetmekten korkmayan birini kaybetmekten korkmak mantiksizligin dibi... O kim ki ya. Gelmis konusuyor ayse ayse... Siz boyle ahmet mehmet deseniz olay bosanmaya kadar gider. Az adaletli olun kendinize.

X