Esimin ailesinin temiz olmamasi

Kayınvalidem bu yüzden hasta olmuş zaten. Eskiden market alışverişini eşi yaparmış. Eşinden ayrılmışlar bir dönem yalnız kalınca hep kendi gitmiş gide gide gördükleri onu böyle yapmış birden. Bende dün bisküviler in yerlere atıldığını ordan alıp dizdiklerini gördüm hatta uyardım hijyen değil tutuyoruz evde masaya koyuyoruz diye. Hatta buzdolapların içine ayakkabı ile çıkıp ürün dizen gördüm. Meyvelerin üzerinde gezenler gördüm marketlerde. Ama bunun sonu yok. Kayınvalidem gibi olurum diye korkuyorum açıkçası. O yüzden dikkat ettiğim şeyler var. Masaya tezgaha koymam düzenleyicilere koyarım. Dışını sildiğim şeyler olabiliyor. Sabunlu su herşeyi temizler yoksa elimiz pis gezerdik Di me. Çamaşır suyu temizler herşeyi demek hastalık noktasına gelmek oluyor. Ama k. valide ambalajdan çıkmadan dokunamaz koyamaz. Bende titizimdir annemden gelir bu. Dışarıdan gelince el yıkama alışkanlığı önemlidir benim için. Mesele çoğu insan misafirlikte dikkat ederim dışardan gelir hemen yemek yemeye başlar. Pandemiden herkes kafayı yedi kayınvalide hepten yedi birde sevindi herkes benim gibi oldu diye .

Aynen ondan bahsediyorum. Mesela kıyafetler de öyle, lisedeyken tatilde tekstil fabrikasında çalışmıştım 1 ay kadar, dikilen kumaşlar yerlere düşüyor, kucaklayıp yere atıyorlar. Mağazalarda da yere düşüyor, insanlar deniyor kabinlerde de yerlere düşüyor. Yıkamadan asla giymem. Ben üniversitedeyken de kutu kolanın üstünde fare pisliğinden birinin hastalandığı haberi vardı gerçek mi bilmem. Eve almam ama bazen kutu içecek alındığı zaman bulaşık deterjanı ile yıkayıp dolaba koyarım hep, pandemiden önce de.
Her şeyi geçtim, o bisküvilerden çikolatalardan çıkan kıl, ip gibi şeyleri görünce markette hiç alasım gelmiyor. Instagramda bir sayfa var onları yayınlıyor, normalde içerik inceliyorlar ama tüketicilerin gönderdiği şeyler de oluyor. Salça fabrikasının videosunu görünce bu sene salçamı kendim yaptım. Kayınvalideniz haklı ama abartmamak lazım. Basit bir yüzey temizleyici bile mikropları öldürüyor. Çamaşır suyunu bir tek klozette ve mutfak lavabosunda kullanıyorum başka hiçbir şey tam beyazlatmıyor.

inanamıyorum. kusucam sanırım.
yere koydukları çamaşırları getirip ssalonun ortasına atın, pisliklerin fotografını cekin, bastırıp duvarlara asın tüm aileye gönderin abiye falan ve gidip bi arkadaşınızda kalın. bu evi ben gelene kadar temizlet yoksa ilk iş seni boşarım diyin kocanıza da. eşşeğe semer vuran çok olurmuş, kusura bakmayın ama ne uyarmışsınız ne surat asmışsınız 3 aydır yalandan gülerek kölelik yapmışsınız öyle bi hak ediyorsunuz ki size yapılanı. saçmalık.

Çevresindekilere zor,ama en çok ta kendisine zor.Boyle yaşamak zorunda olmak . Ama insanların tedavi olmak istememesini anlamiyorum. Git,ilaçlarını düzenli kullan ve normal hisset değil mi ? Kimbilir neler yaşadı ,hissetti de bu halde

Yaaaa siz kurtulmussunuz gözünüz aydın darısı benim canım yanmadan başıma
Allah yardimciniz olsun. Benim gördüğüm sizin gibi anlayışlı insanların karşısına hep sorunlu KV kp lerin çıkması. 3 ay çok zor çünkü.bir de çamaşır suyu ile çok haşır neşir olmayın. Ben bir klozete bir de mutfak lavabosuna kullanıyorum elim değdiği anda ben de boğaz yanmasi baslar. Hele kokusuna nefes bile alamam. Sagliginiz hiçbir şeyden önemli değil. Eşiniz ile konussmussunuz inşallah halledersiniz durumu

Eşinizle konuşun bence.Bu böyle olmaz diyin.Ben iyilik yapmak istedim ama çok zorlanıyorum.Artik bir ev bulsunlar sen de yardımcı ol.Yoksa bir bahabe ile ben gideceğim deyin.Gercekten de gidin gitmezlerse.3 ay temiz olsalar bile cooook uzun bir sure.Esiniz anlayacaktır

Oğulları evli sonuçta 3 aylık misafirlik olur mu , bu durumu sizden önce kv ve kp kabul etmemeli. Onlarin umrunda değil. Siz hala iyi niyet diyorsunuz. Ikisi de çalışıyormuş. Oturdukları yerden çıkmadan yeni evlerini ayarlamalıydılar. Böylesi rahatlarına gelmiş.

Bakmak zorunda olan kendi erkek evlatları. Sizin bir mecburiyetiniz yok. Ya bir daire tutsunlar birlikte orada kalsınlar ya da imkanı yok ise de anne ve babasını dikkat etmeleri gereken konularda uyarsın. Evlerinden atıldılar derken kirayı mı vermiyorlardı tam olarak sebep neydi? Bu süreçte başka ev bakıyorlar mı? Siz dahil size ev bakalım bir an önce ev ev üstüne olmaz diyen kimse yok mu? Yatağınızı niye veriyorsunuz? Insanın bi özeli yatağı da kalmayacaksa neyi kalacak bir evde? Bazı şeyleri konuşmayıp etmeyip içinizde biriktirirseniz sonra da böyle şişersiniz. Gördün orada kirli kulak çubuklarını. Gideceksin kv ya da kp kim attıysa işte. Diyeceksin bu nedir böyle? Kusura bakmayın bu ev çöplük değil. Burada belli bir süre birlikte kalacaksak da herkesin kendi temizliğine, evin temizliğine dikkat etmesi lazım. Bu şekilde siz rahatsız olmuyor olabilirsiniz ama ben rahatsız oluyorum. Bu tip şeyleri istemem. Herkes çöpünü atıp, temizliğine dikkat ederse sevinirim diyeceksiniz. Gidip eşinizle kavga edince ne olacak? Kendi aranızda birbirinizi yer durursunuz. Sonuç? Gidip de kimse bir şey demezse, bir çözüm düşünüp de gerçekleştirmezse ne değişecek? Rahatsız olduğunuz şeylere susup susup gidip eşinizle kavga ederseniz hiçbir şey çözülmez.

olay bi tuhaf haftada bir halı yıkatabiliyorsunuz
onlar evden gidince her şeyi değiştireceksiniz yani maddi imkanınız iyi ama koloni gibi 1+1 eve tıkılmışsınız. anlamdım garip. duruma gelince korkunç. tolere edilecek bir şeyi kalmamış

Ay ben ilk bu pisliklerini gordugum anda uyarir devam ederlerse bir cinnet gecirir yollardim evden nereye giderlerse gitsinler. Uc ay nasil dayandiniz siz buna nasil bir sabir varmis sizde? Okudukca midem bulandi esiniz de boyle pislik mi?

Madem herseyi degistireceksiniz onlari o evde birakip kendinize ev bulun.

Herkes denediği kıyafeti ve elden geçiyor bende yıkamadan giymem. Bunlar normal temizlik. Ama 60 90 derecede aşırı deterjan ile saatlerce ve tek tek yıkamak hastalık malesef. Rabbim kimseye yaşatmasın olanlara da şifa versin. Düşünmemek aldırış etmemek gerekiyor bazı şeyleri yoksa ilerler bana neler anlattılar canlı örneğini gördüm korkuyorum o yüzden.

Kabul etmemiş uzun süre ilerlemiş elleri parçalanmış. Misafir gelmesini istemezmiş eskiden. Kendi babası bile gelince çatal kaşıkları kaç işlemden geçirirmiş. Çocukları da bıktırmış zorla götürmüş doktora oğlu. Sonra ilaç içmeye başlamış işte. İlaç da çok yan etki yapmış ama bayağı iyileşmiş hali imiş bu öyle diyorlar. Anlatsam bitmez yaptıklarını. Tek bir pantolon uzun süre makina da yıkarmış yanına başka birşey karıştırırsan pis olurmuş. Yüksek derece çok aşırı deterjan. Herşeyin rengi soluk ve çekmiş oluyor zaten. Benim gelin bohçamı da bana sormadan yıkamış böyle sinirlerim bozulmuştu. O kadar emek verip eşime almıştım. Hastane çok pis duramam diye yatmıyor aslında hastanede kalması gerekmiş mibir müddet. Çoğu şey normalmiş diğer insanlar çok pismiş ona göre öyle söylüyor. Kabul etmek asıl mesele. Bak üzerinde 30 derecede hassas programda yıkanıyor yazıyor Herşeyin bir talimatı var diyoruz. Yok bana göre nevresim 60 da yıkanmazsa rengi bir garip oluyor diyor :) bazı kuralları var kimsenin aklı almaz. Sandalyeleri masanın üzerine çevirip temizlik yapanlar var yaona göre en pis kişiler :)) öyle işte bu şizofrenden de zor bir hastalıkmış. Allah korusun.

Siz onlara ev tutabilir misiniz?
Yani bu konuyu bence eşinizle açıkça konuşun.
Bulun bir ev emrivaki yapın

Hic abartmiyorum yemin ederim dayanamzdim onlar gelene kadar kendi annemin evine gider kalirdim 1 arti 1 evde ne kadar dahs oyle yasayacaksin?? Burun karistirmak ne demek elle yemek koymalar ıyyy of ya gitsinler konus esinle 3 ay olmus yerlesmisler evine resmen

Evet .Bir doktor diyordu.Kisiyi en çok yıpratan hastalık OKB imiş.Ama ilaclara en çok yanıt veren de OKB imiş. Umarim başka doktor başka tedavi dener daha iyi olur.Herkes için çok zor.Uzuldum kadincagiza ve etrafina

Klozeti temizlediğini söyledi. Ben çok büyük tepki verince de, çamaşır suyu ile sildim merak etme dedi. Evinde de öyle yapıyormuş maalesef.
Ay yok. valla başkalarının evine gidesim gelmiyor böyle şeyler duydukça ya. ben mutfak beziyle toz bezlerini bile aynı makinada yıkamam hatta mutfak bezlerini normal kıyafetlerle de yıkamam. herşeyin bir kullanım alanı vardır bulaşık süngeriyle wc ne alaka ya hadi sildin çöpe at bari midem kalktı okurken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…