Eşimin ailesine düşkünlüğü

eşinin söyledikleri gözlerimin dolmasına yetti
neredeyse ağlayacaktım
eşin babasızlığı kafasında biraz fazla büyütmüş ya da annesi bunu
ona empoze etmiş bilemem
ama bu durum böyle gider
adam mesafe katetmiş bayağı

eşini seviyorsan, onunda sana değer verdiğini hissediyorsan. Bu şekilde yaşamaya devam edeceksiniz. Bizim babamız başımızda olduğu için onu anlayamayız. İçinde neler düşünüp büyüttüğünü bilemeyiz. Allah kimsenin babasını başından eksik etmesin. sana ilk yazdığım mesajda demiştim. Bebeğin olacak onu boşanıpta babasız büyütme diye. Çünkü kendi oğlumdan biliyorum. memlekette annemlerin yanına gittiğimizde bir süre eşimden ayrı kaldık, çocuk nasıl babasını isteyip özledi. Hatta tatili yarıda kesip eşimi çağırıp tekrar eve döndük. çocuk için.

bak güzel kardeşim durumun heleki bu hamile halinle gerçekten çok sinir bozucu..ama sen bunların farkındasın akıllısın belli..sana tavsiyem kocanı kendine bağlamak için türlü türlü oyunlar bul..annesinede biz biraz yalnız kalmak istiyoruz haftanın şu günü boşuz o zaman geliriz diye açıkça söyle..ama asla kocana annen şöyle yapıyor falan deme..kocan gelmiyormu sana çocuk olunca mecbur gelecek bundan emin ol. yok çocuk gaz sancısı var de yok ben çok fenalaştım falan de kayınvalidenden daha baskın ol..eşini hep güleryüzle karşıla sevdiği yemekleri yap..güzel filmler seyredin arkadaşlarınıza gidin çocuğunuz hakkında konuşun..sen bileceksin artık ne yapacağını..hiç yapamazsan sende hep kendi ananın evinde oturki anlasın bu adam..ama annene asla sorunlarınızı anlatma o zaman anneler birbirine girer iş korkunç bir duruma girer anne seni özledim falan de..Allah kolaylık versinn..

Ne ters bir olay yahu .Bazı adamlar evinden başka bir yerde rahat edemez Seninki annesinde.Ben en çok anneme giderim.Eşim ister gelsin ister gelmesin ama beni almaya gelir .Annesine değil anneme daha çok gideriz.Senide sürüklemesi saçma .

Bende aynı durumdayım üstelik aynı evdeyizz ,1 sene oldu evleneli halen benimseyemedim evi sanki yabancıyım misafirim o evde,,hafta içi hiç yalnız kalamıyoruz yetmiyor gibi hafta sonu da ördek ailesi gibi bir yere gidilecekse hep birlikte gidiliyo,eşimle baş başa yürüyüşe bile gitsem laf ediliyo bizsiz nereye gittiniz gezdiniz diye,,eşimle tatile gidicem kayınvalidem hemen görümcemi de bizimle göndermek istiyo yani ayrı bir ev olamadık eşimle bir aile olamadık şuan hamileyim o da süpriz oldu evliliği bir düzene oturtmadan düşünmüyordum ama oldu ,belki çocuk olunca onlardan bağımsız bir aile olduğumuzun bilincine varırlar diye ümit ediyorum,,maalesef böyle durumlarda katlanmaktan başka çare yok çünkü onların arasında öyle bir bağ oluşmuş ki babasının vefatından sonra sımsıkı kitlenmişler birbirlerine ve bu kilidi açmakta çok zor

Canım ne diyeyim ki öncelikle Allah yardımcın olsun çok iyi anlıyorum seni. Etrafımda duyduğum örneklere göre başlarda böyle olan erkekler birkaç yıla düzelebiliyor, karısına daha bağlı olabiliyormuş. Ama zaman gerekli. Bebeğin olacağı için şimdi iki kişilik düşünmek zorundasın.

Göbek bağı kesilmemiş erkekler evlenmesinler ya..

eşin cidden güzel konuşmuş
senin stresten onun yaptığı güzel şeyleri görememen normal:26:

Merhaba canım;

Allah sağlık ve mutlulukla evladını kucağına almayı nasip etsin öncelikle. Seni anlıyorum çünkü bilhassa bugünlerde eşimi yine annesinin memleketine yerleşme krizi tutmuş durumda. 2 yılımız bitti sırf annesi yüzünden bir günümüz huzurlu geçmedi.

Ne mi yapacağım bundan sonra? Kaynanamla küsmek yok ama evine gitmemek ve onunla görüşmemek için elimden geleni yapacağım.

Bence çok fazla görüşme kendisiyle. Eşin gidiyormuş zaten arkadaşım sen işine bak. Bu konuda sana tavır yaparsa hiç yüz verme.

Bu arada kayınvaliden damatla yalnız kalmasın diye eşinin annesinin yanına gitmesi doğru ama sana illallah geldiği için empati yapacak takatin kalmamış. Canını sıkmamaya çalış 7' den 70' e her kadın bir şekilde uğraşıyor bu işlerle yapacak bir şey yok...

Bu arada son konuşmanızı şimdi okudum canım üzüldüm gerçekten. Daha ne desin eşin?

Allah yuvanızı şen etsin...

ayy ben de yeni okudum ağlayacağım şimdi :)

şükret ki en azından anlayışlı bir eşin var. daha sıkı sarıl ona madem durum böyle :)

tatlım eğer eşini seviyosan onun için herşeye katlanman gerekiyor benim yada bi başkasının fikirlerini dinleyerek zaten evliliğini ayakta tutamazssın ben nişanlımı seviyorum benim nişanlımda aşırı düşkün ailesine suratım düşük geliyorum evime yapacak bişey yok zamanla düzene girecek diyerek düşün hep pozitif düşün sen sinirlendikçe sürekli kötü şeyler yapmaya meğilli olursun en başta şu boşanma fikrini tamamen aklından çıkarmalısın sana şöyle söleyim sen beynine yer etmişin kayın valdeni senden daha çok sevdiğini aslında seni de seviyor... Bir yanda kendisini senelerce büyütmüş bakmış annesi biryanda sevdiği kadın orayaa yönelse seni kaybedecek sana yönelse hayatta tek annesi kalmış onu kaybedecek dua et eşinin ablaları abileri sürekli koşuşturacak kalabalık ailesi yok senın durumundan kötü olan insanlarda var benim çalıştığım ortama ne boşanma davası için gelen insanlar var 7senedir içindeyim okadar çok boşanma davaları geliyorki ben bile hayrete düşüyorum senin burda anlattıklarını görünce şaşırdım çok büyük bi problem olarak algılamadım bende ilgisizlikten çok yakınıyorum 2ay sonra düğünüm var ilerde belki senden kötü belki senden iyi olucam hiçbilmiyorum ama hep pozitif düşünüyorum çünki onun yerine kendimide koyuyorum ....allah göstermesin benim babama bişey olsa benim bitane erkek kardeşim var ben evlenicem benim kardeşim benim kadar aileme düşkün değil asla güvenip evlenmek bile istemiyorum çünki benim kardeşimde aşırı eşine düşkün olucak buna eminim ilerde babam hasta annemin sonu benim yanım bunu düşünerek hareket ediyorum babam hasta şimdi birşey olsa ben anneme bakmak zorundayım yanıma alamasamda sürekli kontrol etmek zorundayım senin annnenin başında baban var hiç olmadığını düşündünmü hiç kendini eşinin yerine koydunmu ?bişey yapmadan önce herzaman eşinin yerine koy kendini ona göre eşine tavırlarını koy asla sen benımle ilgilenmiosun annen değerli gibi tavırlarla yaklaşma çünki ilerde seninde ailenin sonunun ne olacagı belli değil bugun biz kayın valdemizi istemezssek yarın evlatlarımızın eşleride bizi istemicek bizim yaptıklarımızı oğlumuz kızımız yada gelinimiz bize yapacak herşeyin bir karşılığı var benim kayın valdem yeri geldi agır konuştu yeri geldi laf vurdu hep sustum susuyorumda eşimde saygımı gördükçe bana sürekli allah razı olsun ben olsam senin gibi karşılamazdım diyor anne baba atsan atmassın stsan satmazssın onun ailesininde benim aileminde herzman başımın üstlerinde yerleri var bu iyide olsalar kötüde olsalar allah katın da herzman yerimiz olucak bende ağladığım sinirlendiğim zmanlar oluyor ilgisizlikten çok mutsuzum ve bu kişiyle evleniceğim beni sewdiğini biliyorum ve katlanıyorum bile bilede boyun eğicem bence kendin otur iyi bir düşün eşin seni aldatmıyor yada sana şiddet uygulamıyor küfür etmiyor saygıszılık yok en ufak bi sorun için asla huzurunuzu bozma evde yanlız kaldıkca ilgilenmeye bak çocuk olunca tamamen ilgi biticek bunuda biliyosun buyuzden şuanki azda olsa sana olan sevgisinin tadını çıkar olurmu takma kafanı böyle şeylere ne evlilikler ne sebeb için bitiyor 1.aylık 3aylık evlilik davaları var elimde dilekçelerini bile yazarken üzülerek yazıyorum sebebleri bizim sebeblerimizin iki katı asla ilgisizlik yüzünden kendini yormaa bebişini düşün sağlıcakla kal

canım gecen akşam sabaha kadar oturup bu konuyu arastrdım erkek cocuklarının aılesıne düşkünlüğünü.bi yazı vardı dıkkatımı cektı.eşinden ilgi görmeyen kadınlar ya da erkek kaybeden kadınlar erkek cocuklarına yönelirmiş onu evin resi gibi görürmüş.hayatına bı kadın gırdgınde kendını 2.plana atılmş gibi aldatılmş gibi hissedermiş.bütün hayatını oğlunun üzerine kurar kendine bağlı değil bağımlı çocuklar yetştirmsine dönermş bu durum.yani ilgiyi sevıyolar.senınkınde de böyle durum var.şuna kıızyorum senın de kızın var 2 gün sonra o da gelınının düştüğü duruma düşse üzülmezmsin.eskiden kız annelerı babaları ağlanırmş kız evden gıtı evlendı yuvadan uctu dıye.artık bu durum erkek aılsı ıcın de gecerlı bunu anlamalrı lazım.artık erkek de yuvadan ucup kendıne yuva kuruyor.şu bi gerçek karşındakini tam anlmıyla değiştiremezsin.kızıpbağırığ çağırıp da cok mutlu olmazsın.bence eşine dikkat et.terapiye devam edebilrsinz mesela.ama onunla ilgilen seninle ilgilenmesini sağla.bi erkek hangi durumlarda evde vakıt gecrmektn hoşlanır bu olanakları sağla.bebeğinz de olcakmş.bu duurmda ruh halının değiştiğine alınganlaşabileceğine ve artık daha cok ılgıye ıhtıyacnız olacagını ona ttalı dille söyle

tatlım eğer eşini seviyosan onun için herşeye katlanman gerekiyor benim yada bi başkasının fikirlerini dinleyerek zaten evliliğini ayakta tutamazssın ben nişanlımı seviyorum benim nişanlımda aşırı düşkün ailesine suratım düşük geliyorum evime yapacak bişey yok zamanla düzene girecek diyerek düşün hep pozitif düşün sen sinirlendikçe sürekli kötü şeyler yapmaya meğilli olursun en başta şu boşanma fikrini tamamen aklından çıkarmalısın sana şöyle söleyim sen beynine yer etmişin kayın valdeni senden daha çok sevdiğini aslında seni de seviyor... Bir yanda kendisini senelerce büyütmüş bakmış annesi biryanda sevdiği kadın orayaa yönelse seni kaybedecek sana yönelse hayatta tek annesi kalmış onu kaybedecek dua et eşinin ablaları abileri sürekli koşuşturacak kalabalık ailesi yok senın durumundan kötü olan insanlarda var benim çalıştığım ortama ne boşanma davası için gelen insanlar var 7senedir içindeyim okadar çok boşanma davaları geliyorki ben bile hayrete düşüyorum senin burda anlattıklarını görünce şaşırdım çok büyük bi problem olarak algılamadım bende ilgisizlikten çok yakınıyorum 2ay sonra düğünüm var ilerde belki senden kötü belki senden iyi olucam hiçbilmiyorum ama hep pozitif düşünüyorum çünki onun yerine kendimide koyuyorum ....allah göstermesin benim babama bişey olsa benim bitane erkek kardeşim var ben evlenicem benim kardeşim benim kadar aileme düşkün değil asla güvenip evlenmek bile istemiyorum çünki benim kardeşimde aşırı eşine düşkün olucak buna eminim ilerde babam hasta annemin sonu benim yanım bunu düşünerek hareket ediyorum babam hasta şimdi birşey olsa ben anneme bakmak zorundayım yanıma alamasamda sürekli kontrol etmek zorundayım senin annnenin başında baban var hiç olmadığını düşündünmü hiç kendini eşinin yerine koydunmu ?bişey yapmadan önce herzaman eşinin yerine koy kendini ona göre eşine tavırlarını koy asla sen benımle ilgilenmiosun annen değerli gibi tavırlarla yaklaşma çünki ilerde seninde ailenin sonunun ne olacagı belli değil bugun biz kayın valdemizi istemezssek yarın evlatlarımızın eşleride bizi istemicek bizim yaptıklarımızı oğlumuz kızımız yada gelinimiz bize yapacak herşeyin bir karşılığı var benim kayın valdem yeri geldi agır konuştu yeri geldi laf vurdu hep sustum susuyorumda eşimde saygımı gördükçe bana sürekli allah razı olsun ben olsam senin gibi karşılamazdım diyor anne baba atsan atmassın stsan satmazssın onun ailesininde benim aileminde herzman başımın üstlerinde yerleri var bu iyide olsalar kötüde olsalar allah katın da herzman yerimiz olucak bende ağladığım sinirlendiğim zmanlar oluyor ilgisizlikten çok mutsuzum ve bu kişiyle evleniceğim beni sewdiğini biliyorum ve katlanıyorum bile bilede boyun eğicem bence kendin otur iyi bir düşün eşin seni aldatmıyor yada sana şiddet uygulamıyor küfür etmiyor saygıszılık yok en ufak bi sorun için asla huzurunuzu bozma evde yanlız kaldıkca ilgilenmeye bak çocuk olunca tamamen ilgi biticek bunuda biliyosun buyuzden şuanki azda olsa sana olan sevgisinin tadını çıkar olurmu takma kafanı böyle şeylere ne evlilikler ne sebeb için bitiyor 1.aylık 3aylık evlilik davaları var elimde dilekçelerini bile yazarken üzülerek yazıyorum sebebleri bizim sebeblerimizin iki katı asla ilgisizlik yüzünden kendini yormaa bebişini düşün sağlıcakla kal

Eşinin şu konuşmasından sonra ben bile çok yumuşadım senin erimen gerekir.
Adam en azından güzel güzel konuşmayı,gönül almayı biliyor.
İnan çoğu erkek bunu bilmiyor.
Sabırla seni ikna yoluna gitmiş.
Sen de annenle konuş seni kötü etkilemesin artık.
Adam özür bile dilemiş babam yok diye ya çok üzüldüm.

Olumlu değişimlere odaklan artık,bak bebek de geliyor yazık etme en güzel günlerinize

Baştan sona okudum .. okudumda ne denir ki ? Budaklı odunla döveceksin bunları tamam idrak ettim evlendiğimi yuva kurdugumuzu seni himayeme aldıgımı anladım diyip yalvarana kadar evlendikten sonra bu adamlara ne oluyor ya

allah hiç bir gelini kaynanaya yakın oturmak zorunda bırakmasın...
bütün kötü yaşananlar hep mesafe ayarlayamamaktan oluyor....
kanunmu kuralmı kaidemi?? ne demek haftanın şu günü bize gel bu günü annene git vs gibi hiç hoş değil...
resmen bir prosedür gibi dakika ile hareket edip gidiyor geliyorsunuz...en başında yapmışsınız hatayı...
öyle olurmu yahu, canım nezaman isterse ozaman giderim....mecburmuyum onun dediği gün ve saatte gitmeye...
sizin en büyük hatanız baştan beri bunu kabul edip, ona göre davranmak....
tabiri cizse cılkı çıkmış işin....
çok muhabbet iyi değil...az görüş az didiş demişler...ne kadar doğru bi laf...
annesi resmen babasızlığını kullanıyor...oğlunun evlendiğini kabullenmemiş ekstradan oğlunu kocası yerine koymuş....
ben birde şuna takıldım.. işte cumartesi gidilecek yerler var falan...
bu nedemektir yahu...?
gidilecek yerler var
zorundamıyım arkadaş, şartmı gitmek...kendi gitsin siz niye takılıyorsunuz peşine....
bir iki üç olur hadi gidilir de, her cumartesi kanun gibi şart gibi gidiliyor olması çok hemde çok saçma...
kv nizin gönlünü hoş tutmak gibi bir mesele var ortada, ve eşinize bunu idrak ettiremediğiniz sürece daha çok gidersiniz o gidilecek yerlere...
aklınızı başınıza alın, eşinize sahip çıkın, aksi halde kv niz sizi gelin gibi değil, sizin deyiminizle evlatlık gibi görüyor ve gösteriyor....

ayyy güzelim ya inan yazını okuyunca içim titredi... böyle çocuğuna yapışıp kalan kaynanalarla bi aile kurduğunu unutan damat beylere ayar oluyorum... belkide yaram var da ondan gocunuyorum... bide hamilesin seni nazlandırması el üstünde tutması lazım hepsinin. benim kvdede deli gibi aşık eşime küçük şeyim küçük şeyim diye sever oğlunu düşün 27 yaşında kocaaaa adamı ilk zamanlar kafayı yiyecektim nerdeyse gel git getir götür 2 gün kendi evindeyse 5 gün bizdelerdi üstelik kocasıda var aaaaaaaaahhhhhhhh yeter be dedim sabır sabır Allah rızası için sustum çok zaman ama artık beni tutabilene aşkolsun canım istemeden hayatta gitmem, ben istemeden de çoğu zaman gelemiyolar bi bahane buluyorum valla bezdirdiler çünkü olmadı anneme gidiveriyorum ayıp mı oluyo olsun ne yapıyım eşimi de aldım karşıma konuştum böyleyken böyle yapamıyorum kendimize ait bi hayatımız olmuyo seninle vakit geçirmek istiyorum kendi annemle görüşmek istiyorum nefes almak istiyorum boğuldum artık sağolsun benimki haklı buldu beni çünkü kendi de bunalmıştı senin eşine ne desen anlar bilmiyorum ama acıma getirsin götürsün seni hamilesin bak yavrunu kendini düşün herkesten önce... biraz sen nazlan o anlamıyosa şöyle kötüyüm böyle fenayım canım şunu istiyo diye sana vakit ayırmasını sağla bebeğin doğunca düzelir umarım ama istemediğin şeyleri de yapma yoksa artık normali buymuş gibi devam ediyor. benim annemde dul hiç bi zaman bunu kullanmaz sağlıklı olduğum sürece kimseye yük olmam der herşeyini kendi yapar 63 yaşında tam çok fena alışmış senin kv gerçekten ihtiyacı olduğunda amenna ama durmadan seni bırakıp annesiyle ilgilenmemesi lazım eşinin insanın babasının olmaması zor aklın tabiki annende oluyo düşünüyosun ama hergün her an beraber olmaları gerekmez yinede hayatta tek kocası ölen o değil sende hamileliğini kullan o zaman etik değil ama mecbur bırakıyolar Allah yardım etsin... herşey yoluna girer üzme kendini hamile hamile

Son düzenleme:
canım seni çok çok ii anlıyorum aynı şeyleri yaşadım aynı yanlızlıgı kırgınlıgı sevdigin güvendigin adamın seni 2.planda tutması..
umutlarla heyacanla isteyerek yaptıgın evlilligin pişmanlıga dönüşmesini kalp kırıgını kendimmiş gibi hissedebiliyorum allah yardımcın olsun
işin zor bizde altlı üstlüyüz 7 senedir kendi hayatımız die bişi olmadı malesef bizde baba da vr üstelik ama eşim hem madden hem manen
her zaman onlarla bi cocugumuz var o bile degiştirmedi bu düzeni üstene üstlük zorlastırdı dogum yaptım lohusalıgımı bile burnumdan
getirdiler gece 1lere kadar bizde herşeye karıştılar ondan sonrada biteviye ya geldiler zırtpırt ya onlarda kalmamı istediler çok uzak
sanki bi huzur vermediler benim eşimde tek oglan el bebek gül bebek büyümüş çok tartıştık biz bide evde bekar görümcemde var siz
düşünün..seninki gibi ailem onlar ne zararları var derdi benimki bende dolardım çoook agladım kimseye anlatmazdım banada boşan o
zamn dedi ve ogün ipler koptu gururum razı gelmedi eşyalarımı topladım ben aglar bebegim aglar sonra göndermedi beni annemi aradım
bana böle yaptı die annemde canına okudu ohhhh sana nacizane tavsiyem asla degişir die anlayış gösterme madem o kadar kolay boşan demk sonuçlarına katlansın benimki o zamndan beri degişti ailesini tutmuyo bana karsı sessiz kalıyo haklısın dio bu bile öyle güzel
bi hiski anlatamam.. alttan alma kaynananıda kavgada etme saygılı ama bilsin haddini nerde duracagını ne kadr sessiz kalırsan zararı
sana allah yolunu açık etsin kardeşim kalbine göre versin::18:

Çok mu uzun kimse okuyup yorum yazmıyor(((
3 saatimi verdim bu yazıyı yazdım iş yerinde nolur okuyup bana akıl verin(((((((((((((((((((((((

merhaba canım, forumda dolaşırken rastladım samımı satırlarına , bende de aynı durum sozkonusu, eşim 35 yasına kadar ailesiyle yasamıs aşırı bağlı bırı,
9 aylık evlı olmama ragmen artık evlılıgımın sınırlarını katı bır sekılde cızıyorum,bazı kısıler durumdan oldukça rahatsız ama olsun benım evım ayrı, bızımde artık hayatımız var..............
önceden esım annemlere gıdınce kalalım bı gece lutfen nolcak bı gece yaaaaaaaaaaaaaa dıye sozunu ederdı ama tavrım kesın ve net........... konustum ağırlıgımı koydum, eskısı gıbı yumusak davranmıyorum bu suistımal edlıyor ....

haklısın canım evlendikten sonra,eski hayatlarını arıyorlar sanırım. benım eşimde 35 yaşına kadar ailesiyle yaşamış,bekarken eve gıtmek ıstemezdı, şimdide annemı ozledım, gıdelım kalalım bı gece,merkeze yakın köyde oturur kv,( 35 dk yol yanı ) koyde fındıklıkları bakıma gırecekmıs,kışlık odun gelmış kesıp yardım etsınmıs..... vs.... hep bı bahaneler yaratıyor, yaratıyor yazıyorum çünkü eşim mesaılı çalışıyor ve ondan kucuk erkek kardesı ıle babası işlerinı halletmiş oluyorlar ama benımkı bana gıtmem lazım ıs var orda deyıp yalalnlar atıyor.............

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…