Eşimin ailesine düşkünlüğü

dertler sorunlar hep aynı arkadaşlar arkadaş olalım da dertleşelim yeni üyeyim arkadaşım yok( derdim çok

yaşadıkların çok can sıkıcı..üstelik birde hamilesinn..

kayınvaliden , oğlunu kocasının yerine koymuş..oğlunu kendi evinin erkeği gibi görüyor..herzaman oğlunu arayıp herşeyi ona danışması herzaman onu çağırması her işini ona yaptırması filan '' oğlum sen bu evin erkeğisin..sen olmazsan biz hiçbirşey yapamayız..sen babanın yerini aldın'' mesajını veriyor..ve buda eşinin hoşuna gidiyor..her erkek bu pozizyonda olmaktan gurur duyar...vayy be ben neymişim nasılda erkeğim nasılda adamım şeklinde kabarır..

şöyle bir konuşma yapabilirsin..

SANA GÜVENDİM..SANA İNANDIM..SIRTIMI SADECE SANA DAYADIM..SEN EVİMİN REİSİ BENİMDE ERKEĞİM OLACAKTIN..TÜM HAYALLERİM SENİN ÜZERİNE KURULUYDU..MUTLU OLACAĞIMIZA ÇOK İNANMIŞTIM EVLENİRKEN..AMA HERŞEY DEĞİŞTİ..AİLENİ ANNENİ TABİYKİ SEVİP SAYACAKSIN..BABAN OLMADIĞI İÇİNDE SIK SIK YOKLAYACAKSIN..AMA SEN EVLİSİN ARTIK EŞİN VAR..ANNENİN ZAMANINDA KOCASIYLA YAŞADIĞI HİÇBİRŞEYİ BEN SENİNLE YAŞAYAMADIM..SAHİPLENMEDİN BENİ..YALNIZ BIRAKTIN..ELİMDEN GELDİĞİNCE DURUMUMU ANLATMAYA ÇALIŞTIM AMA BENİ HİÇ ANLAMADIN..EN ÇOK BENİM SANA İHTİYACIM VARDI..EVLİLİĞİMDEN HİÇBİRŞEY ANLAMADIM..HERGÜN ANNENLERDESİN..KENDİMİ BU EVLİLİKTE HEP YALNIZ HİSSETTİM BU YÜZDEN...

ARTIK HİÇBİRŞEY SÖYLEMİYORUM..BENİM DUYGULARIM HİSSETTİKJLERİM BUNLAR..BİR HAFTA ANNEMDE KALMAK İSTİYORUM..BUNA İHTİYACIM VAR..HAMİLEYKEN BUKADAR YALNIZ BIRAKILMAK BENİ ÇOK MUTSUZ ETTİ.DE

Ve gerçekten de 1 hafta filan annende kal canım..işyerinden izin al..bence yalnız kalmaya ihtiyacın var..hem göreceksinki biraz oda kafasını toparlayacaktır bu sırada..

Son düzenleme:
çok uzun yazmışın be gülüm haklısın ama kafanda büyütme
bence siz olayı abartmışınız benim ailem senin ailen girmişi araya hesap yapılacak şeyler değil bunlsr kafanız eser annesigile kafanız eser annenlere gidersiniz ne bu kurallar
bizde siz gibiydik her hafta koşardık bir oraya bir annemlere sonra bıktık merak etme eşinde bıkar hatta kayınvaldemi hiç memnun edemzdik
önce annemlere gittiysek geçerken uğradınız derdi cadaloz

aynen, senin kocan insan gibi konuşmaktan anlamıyor hamileliğini kullan ağrım var de bulantım var de düş bayıl aradığında açma merak etsin. aklıma bişey gelmedi başka

İki hafta kadar tadilat sürdü zaten ses çıkarmadım.2 haftadırda her öğlen her tatilinde orda.Ben evdeyken evde ben yokken anasında...Zaten bu zamana kadar sabrettim.Sabahta işe mide bulantımdan zor yetiştim.Sonra sinirimden ağladım.ben otobüslerde sürünüp sıkıntı çekeyim adam anasına vırt zırt özel arabasıyla gitsin.Arabanın benzini sonuçta ikimizin cebinden çıkıyor benim suçum ne die.Anlamaz kardeşim anlamaz.Sabah o sinirle msj çektim konuşacaklarımız var akşam geç gelme die.Bizim sorunumuz mu var ne oldu şimdi gayet iyiydik.Bence hamileliğinden oluyor falan die cvp yazmış adam ya.....Haberi yok haberi....

Bence de çok iyi niyetlisin tatlım.Bi kere kayınvalidem ilk önce bana cephe alır onu istemiyorum olarak algılar ve huyudur bilgiçlik yapar.Evimizin erkeği olmadığı için maalesef eşin burayada gelip gitmek zorunda der aramı daha gergin olur(

Gezme işleri nadir oluyor artık eskisi kadar değil.Şuan yoğun olan eşimin her öğle tatilinde arabasına atlayıp yemeğe annesine gitmesi ve her tatil gününde ben işten gelene kadar yine annesinde olması.Bir de cumaları iş çıkışımdan saat gece 2ye kadar k.v lerde oturmamız.Uykum geliyor cuma günü erken kalkmış oluyorum sonuçta git yat uzan diyorlar eşimde k.v de...Uykusu geldi eşimin diyip annesinden kalkmak yok....

BETERİN beteri vardır diyorum benim halim senden beter valla bende 16 haftalık ikizlere hamıleyım bi kız bi oğlan esım annesıne aşık o dedıkoducu karıya aşık fesat fellak kendısınden baska kımseyı begenmeyen kızlarını ve kendını 4 4 lük sanan o kadına aşık yapacak bısey yok bıde biz aynı evde yasıoruz her işlerini eşşek var onlar yapıo calısıyorum ben bide aksam bılasık yıkanırken bı durulamaya bıle gelmezler 9 kısının bılasıgını eşşek yıkar. eşimde ilgi yok sevgi yok şefkat yok...... elbet bosıcam bu adamı bugun değilse yarınnn GÜN gelecek boşıcam !!

-Allah sanada sabır versin ... Böle erkeklerden nefret edıyrm benımde oglum olcak gelınıme asla böle yapmıcam ((((

Evet yaptığı gerçekten bu ve o yüzden bende bişey diyemiyorum.Bu da beni geriyor.Şimdi aklıma şu geldi.Eşime sen altında araba fazla mazot gidecek diye düşünmeyip her tatilinde her öğlen arası annenlere gidiyorsun.Bense ev almak için birikim yaptığımızdan masraf olmasın sanada eziyet olmasın die otobüslerde hamile halimle sürünüyorum.Bu da senin yaptıklarına bakıp kendimi değersiz hissetmeme neden oluyor.Bebek olduğunda zaten lazım olacak bir an önce bana da araba bakalım.Ben de işime rahat gelip gideyim sık sık annemi görebileyim desem nasıl olur?

Şimdi hamilesin, eşinin sana şiddet uygulaması falan yok. İçki kumarda yok. bebeğin olacak boşanmayı düşünme derim. Benim bir oğlum var. Çocuk inan anneyede babayada muhtaç. bebek olunca çok gidemezsiniz. ama o doğumun olduğu zamanlarda kayınvaliden seni yeteri kadar sinir eder. Şimdiden sıkıntı stres yaşama. Artık bi şeklide gidecen gitmiyecen idare edeceksin. Önemli olan senin eşinle birbirinize olan saygınızı kaybetmemeniz.

Kayınvalidemlere yakın oturmak mı allah korusun! Eşim ben evdeyken evde normalde ozaman akşamlarıda gelmez artık.Kayınvalidemde her misafiri geldiğinde gece gündüz demeden çağırır artık...

Çok güzel yazmışsın,çok güzel anlamışsın beni..belki konuşmayı yapabilirim ama 1 hafta annemlerde kalacağıma kadar.Bunu yapamam iş buraya gelirse ailem olaya müdahale eder ve iş büyür.Hele babam ben hamileyken eşimin anne düşkünlüğünü duyarsa ayrılmamızı bile isteyebilir.Ve bana ben sana demiştim diyecek.O söylediğin ancak en son noktada olabilir canım.Çok sağol

böyle dersen kendinle ters düşersin bence canım. hem ev almak için birikim yaptığını söylüyorsun, hem araba alalım diyorsun. böylece ev alma hayalinden de vazgeçmiş mi oluyorsun? öyle diyeceğine ben otobüsle yapamıyorum, ağır geliyo hamile hamile. madem sen her yere gidiyorsun, beni de işe bırak işten al dersen nasıl olur? yapar mı? eğer yaparsa işten almaya gelince o evden de çıkmış olur. ama kabul etmezse özel taksiyle gideceğim dersen belki fazla masraf olmasın diye kendi bırakmayı kabul edebilir. tabii eşini en iyi sen tanırsın, araba almaya da müsaitse neden olmasın ama ev almak niyetinden çok bebeğimiz olacak, masrafları olacak. paraya ihtiyacımız olacak gibi konuşsan daha iyi olmaz mı?

Kuralları koyan biz değiliz ki tatlım k.v.
Kuralı bozmaya çalıştım eşim olmaz dedi.Annesi taa biz evlenmeden öncelerden hem görümceme hem eşime söylermiş cumları burada olacaksınız die....Ben şimdiden bıktım bu proğramlardan...

Canim ne yazikki bu adamlar degismiyorlar, bak bende esimle 8 senedir beraberim. Ustelik benim annemi senede bir kere iki hata gorebiliyorum esim ona bile her sene bisi uyduruyor gonulsuz geliyor. Ustelik ben onun ailesi ile ayni bahce icinde oturuyorum. Buraya yabanciyim ne dil ne yol iz bilirim birgunde birgune bana yadimlari olmadi ama ogullari onlarin herseyinde daha neler neler. amile olunca belki evini yurdunu bilir bei ikinci plana atmaktan vazgecer evinin ailesinin biz oldugumuzu anlar dedim ama nafile. Bende sana anlatsam ooo neler neler. Ustelik simdi esimin kardesnin kiz arkadasida hamile aramizda 2 hafta fln var. Onlar tanisali 6 ay oluyor kiz bir dusuk yapti ustune 4 aylik hamile ve gelinleri birtane. Ben su an evde hastayim raporluyum ise gitmiyorum kimse kapimi calmaz hicbirzaman bir barda su vermek hal hatir sormak icin.

Uzulme beterin beteri var de duani et, konusursan suclu sen oluyorsun inan bana olaylar dahada buyuyor sonrasi sen hamilesin diye yne iki gun iyi ucuncu gun ayni.
O yuzden uzme kendini bebegini dusun o dogunca yavruna sarilirsin ins bu adamlarda baba olunca biraz gozleri acilir..

Bana cesaret verdin güç verdin arkadaşım.Bende keşke hamile olmasaydım boşanırdım die düşünmedim değil.Ama sen okadar cesursunki hamileyken bile boşanabileceğinden eminsin.Gerçekten senin durumun daha vahimmiş.Allahsız bu insanlar sen hem hamilesin hem çalış hemde onlara hizmet et.Onlarda oturup şeylerini tutsunlar aman kaçar maçar maazallah..Allah onları bildiği gibi yapsın....

Evet canım doğum zamanı ben gitmem ama pek bebek bakma meraklısıdır kayınvalidem 40 gün evimden çıkmaz artık.Ama bi şekilde annemin kalmasını öyle daha rahat edeceğimi söylemeliyim...

Demek istediğim ev almak için tasarruf yapmaya çalışıyorum ama sen yapmıyorsun.Ozaman benim canım da can bende araba istiyorum ev durakoysun.Zaten çocuk olunca arabaya ihtiyaç olacak ucuz bis gibi araba alalım çocuğu bakan kişiye bırak al otobüsle olmaz die konuşmuştuk.Bu bir yıl daha erken olsun demeyi düşünmüştüm.Zaten bebek dolayısıyla ve birikimimiz tam yetmediği için ev işini biraz ertelemiştik.
Ama belki senin dediğin gibi de olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…