Eşimin ailesine düşkünlüğü

eşin kendini güzel ifade etmiş ama senin hiçbir şey söyleme hakkın kalmamış
neyazııkki bu durumu kabul etmen gerektiği gibi bir durum ortaya çıkmış sen ne dedin

Ne diyebilirim ki!Bana önem verdiğini beni ihmal etmemek için elinden geleni yaptığını ve giderek bana daha düşkün olacağını söyledi.İnşallah demekten zamana bırakmaktan başka bir şey diyemedim...

Bende aynı durumdayım üstelik aynı evdeyizz ,1 sene oldu evleneli halen benimseyemedim evi sanki yabancıyım misafirim o evde,,hafta içi hiç yalnız kalamıyoruz yetmiyor gibi hafta sonu da ördek ailesi gibi bir yere gidilecekse hep birlikte gidiliyo,eşimle baş başa yürüyüşe bile gitsem laf ediliyo bizsiz nereye gittiniz gezdiniz diye,,eşimle tatile gidicem kayınvalidem hemen görümcemi de bizimle göndermek istiyo yani ayrı bir ev olamadık eşimle bir aile olamadık şuan hamileyim o da süpriz oldu evliliği bir düzene oturtmadan düşünmüyordum ama oldu ,belki çocuk olunca onlardan bağımsız bir aile olduğumuzun bilincine varırlar diye ümit ediyorum,,maalesef böyle durumlarda katlanmaktan başka çare yok çünkü onların arasında öyle bir bağ oluşmuş ki babasının vefatından sonra sımsıkı kitlenmişler birbirlerine ve bu kilidi açmakta çok zor :KK43:

Allah yardımcın olsun canım ya!Beterin beteri varmış...Çok mu abes olacak söylediğim bilmiyorum ama senin yaşadıklarını okuyunca yine şükür halime dedim.
Bu evlatlarını anakuzusu olarak yetiştiren aileler,kendi zamanında yaşamamış gibi anlayışsız olanlara allah kalplerine göre versin ne diyim:KK43:(

Merhaba canım;

Allah sağlık ve mutlulukla evladını kucağına almayı nasip etsin öncelikle. Seni anlıyorum çünkü bilhassa bugünlerde eşimi yine annesinin memleketine yerleşme krizi tutmuş durumda. 2 yılımız bitti sırf annesi yüzünden bir günümüz huzurlu geçmedi.

Ne mi yapacağım bundan sonra? Kaynanamla küsmek yok ama evine gitmemek ve onunla görüşmemek için elimden geleni yapacağım.

Bence çok fazla görüşme kendisiyle. Eşin gidiyormuş zaten arkadaşım sen işine bak. Bu konuda sana tavır yaparsa hiç yüz verme.

Bu arada kayınvaliden damatla yalnız kalmasın diye eşinin annesinin yanına gitmesi doğru ama sana illallah geldiği için empati yapacak takatin kalmamış. Canını sıkmamaya çalış 7' den 70' e her kadın bir şekilde uğraşıyor bu işlerle yapacak bir şey yok...

Zaten hergün eşim gidiyor öğlen arasında ben sadece haftada bir gün gidiyorum.Ama benim canımı sıkan eşimin her gün üşenmeden her öğle tatilinde annesine gitmesi...Engel olamıyorum bozuluyorum bu duruma:KK43:(((

canım gecen akşam sabaha kadar oturup bu konuyu arastrdım erkek cocuklarının aılesıne düşkünlüğünü.bi yazı vardı dıkkatımı cektı.eşinden ilgi görmeyen kadınlar ya da erkek kaybeden kadınlar erkek cocuklarına yönelirmiş onu evin resi gibi görürmüş.hayatına bı kadın gırdgınde kendını 2.plana atılmş gibi aldatılmş gibi hissedermiş.bütün hayatını oğlunun üzerine kurar kendine bağlı değil bağımlı çocuklar yetştirmsine dönermş bu durum.yani ilgiyi sevıyolar.senınkınde de böyle durum var.şuna kıızyorum senın de kızın var 2 gün sonra o da gelınının düştüğü duruma düşse üzülmezmsin.eskiden kız annelerı babaları ağlanırmş kız evden gıtı evlendı yuvadan uctu dıye.artık bu durum erkek aılsı ıcın de gecerlı bunu anlamalrı lazım.artık erkek de yuvadan ucup kendıne yuva kuruyor.şu bi gerçek karşındakini tam anlmıyla değiştiremezsin.kızıpbağırığ çağırıp da cok mutlu olmazsın.bence eşine dikkat et.terapiye devam edebilrsinz mesela.ama onunla ilgilen seninle ilgilenmesini sağla.bi erkek hangi durumlarda evde vakıt gecrmektn hoşlanır bu olanakları sağla.bebeğinz de olcakmş.bu duurmda ruh halının değiştiğine alınganlaşabileceğine ve artık daha cok ılgıye ıhtıyacnız olacagını ona ttalı dille söyle

Walla arkadaşım okadar güzel bir konuyu araştırmış ve okadar güzel cevaplar bulmuşsunki inanamadım.K.v min yaptığı resmen bu! Evinin faturalarını ödemeye bile çıkmaz dışarı parayı verir eşime o halleder.Ona muhtaçlığını gösterdikçe eşimde aslana dönüyor ben yaparım ben beceririm diye.K.v telinde eşim evimin direği diye kayıtlı.Daha alenen ne olsun ki?
Kendi kızının evleneceği adamın annesi yok.Zaten kendi aralarında bunu konuşup duruyorlar.Tek ailemiz burası olcak die.
Gelnin evden çıkarken ağlama mevzusuna gelince tam öyle geri kafalılar.Biz ailemle ağlamadık dediğimde çok şaşırdılar.Beni annemin evinden alıp geldiklerinde zil takıp oynadılar.Ayy kız evi için çok zor deyip durdular.Çok uyuz oldum ama işte ben laf etmesini beceremiyom şimdiki aklım olsa siz niye seviniyosunuz gören bu eve giriyom zannetcek,bu eve girmediğim gibi oğlunuzu da alıp gidip ayrı bir yuva kuruyorum bence oturup düşünün de azıcık aklınız varsa siz de ağlayın derdim:))

haklısın canım evlendikten sonra,eski hayatlarını arıyorlar sanırım. benım eşimde 35 yaşına kadar ailesiyle yaşamış,bekarken eve gıtmek ıstemezdı, şimdide annemı ozledım, gıdelım kalalım bı gece,merkeze yakın köyde oturur kv,( 35 dk yol yanı ) koyde fındıklıkları bakıma gırecekmıs,kışlık odun gelmış kesıp yardım etsınmıs..... vs.... hep bı bahaneler yaratıyor, yaratıyor yazıyorum çünkü eşim mesaılı çalışıyor ve ondan kucuk erkek kardesı ıle babası işlerinı halletmiş oluyorlar ama benımkı bana gıtmem lazım ıs var orda deyıp yalalnlar atıyor.............

hepsi aynı bunların cinsler...

merhaba canım, forumda dolaşırken rastladım samımı satırlarına , bende de aynı durum sozkonusu, eşim 35 yasına kadar ailesiyle yasamıs aşırı bağlı bırı,
9 aylık evlı olmama ragmen artık evlılıgımın sınırlarını katı bır sekılde cızıyorum,bazı kısıler durumdan oldukça rahatsız ama olsun benım evım ayrı, bızımde artık hayatımız var..............
önceden esım annemlere gıdınce kalalım bı gece lutfen nolcak bı gece yaaaaaaaaaaaaaa dıye sozunu ederdı ama tavrım kesın ve net........... konustum ağırlıgımı koydum, eskısı gıbı yumusak davranmıyorum bu suistımal edlıyor ....

O sınırları çizmeyi bide ben öğrenebilsem.Nasıl cvp vereceğimi nasıl konuşacağımı bilmiyorum.ters konuşur kalplerini kırarım haklıyken haksız duruma düşerim diye korkuyorum.nasıl oluyor bu sınır çizme bide bana öğretinn yaa:KK43:(

canım seni çok çok ii anlıyorum aynı şeyleri yaşadım aynı yanlızlıgı kırgınlıgı sevdigin güvendigin adamın seni 2.planda tutması..
umutlarla heyacanla isteyerek yaptıgın evlilligin pişmanlıga dönüşmesini kalp kırıgını kendimmiş gibi hissedebiliyorum allah yardımcın olsun
işin zor bizde altlı üstlüyüz 7 senedir kendi hayatımız die bişi olmadı malesef bizde baba da vr üstelik ama eşim hem madden hem manen
her zaman onlarla bi cocugumuz var o bile degiştirmedi bu düzeni üstene üstlük zorlastırdı dogum yaptım lohusalıgımı bile burnumdan
getirdiler gece 1lere kadar bizde herşeye karıştılar ondan sonrada biteviye ya geldiler zırtpırt ya onlarda kalmamı istediler çok uzak
sanki bi huzur vermediler benim eşimde tek oglan el bebek gül bebek büyümüş çok tartıştık biz bide evde bekar görümcemde var siz
düşünün..seninki gibi ailem onlar ne zararları var derdi benimki bende dolardım çoook agladım kimseye anlatmazdım banada boşan o
zamn dedi ve ogün ipler koptu gururum razı gelmedi eşyalarımı topladım ben aglar bebegim aglar sonra göndermedi beni annemi aradım
bana böle yaptı die annemde canına okudu ohhhh sana nacizane tavsiyem asla degişir die anlayış gösterme madem o kadar kolay boşan demk sonuçlarına katlansın benimki o zamndan beri degişti ailesini tutmuyo bana karsı sessiz kalıyo haklısın dio bu bile öyle güzel
bi hiski anlatamam.. alttan alma kaynananıda kavgada etme saygılı ama bilsin haddini nerde duracagını ne kadr sessiz kalırsan zararı
sana allah yolunu açık etsin kardeşim kalbine göre versin::18:

O hisleri bende yaşamak istiyorum ama bunun için son haddine mi gelmek gerekiyor ya hayret bişeyler...

O sınırları çizmeyi bide ben öğrenebilsem.Nasıl cvp vereceğimi nasıl konuşacağımı bilmiyorum.ters konuşur kalplerini kırarım haklıyken haksız duruma düşerim diye korkuyorum.nasıl oluyor bu sınır çizme bide bana öğretinn yaa:KK43:(

öğretme demiyelim de fikir olsun diye yazıyorum canım :44: 9 aylık evlıyım ve tek bır gece kv. kaldım oda eşim özledim bigecede olsa kalalım nolur diye yalvardı resmen,kabul ettım daha 3 aylık evlıyız kotu düşünmedim,kaldık neyse....(bu arada kv. kp merkeze 35 dk lık bı yerdeler gece yatıya kalmanın anlamı yok ya )
bı zaman sonra eşimle kv. telden gunluk konusuyorlar,eşim demiş kv. sorunca benı ıyı oda annesınde dıye,sen gece yoksun oğlum kalsın bu gece annesınde demış kv. sabah yanlarına gıdersın sende dıye,eşimde '' yokkkk öle kalma falan geri gelecek! '' eşim bana telefon konusmalarını anlatttı ama kalmassın demı gelırsın deyıp gülümsedi,ben sinirrliyimdir hemen konusmam sustum 1 gun sonra okudum canını,sen nasıl öyle konusurken annene,öyle -cek lerle -cak larla ,benım sozum karıma geçer ızlenımı yaratırsın ,bundan sonra annene kalmaya gıtte gorıcem ben senı,ölüm kalım hastalık olmadıkta kalınmıyacak,olay kapanmıştır'' anlıycan acayip kavga ettık,yok ötekı kardesler kalırmıs bu abimişş felan fılan takmam ben
:KK47:okudum canını artık gıdılecekse oraya ''gıdelım akşam dönerız'' den baska konusamıyor,kv. çok rahatsız sıkıştırıyor oğlunu gelıp kalmıyosun dıye, telefonda ağlıyomuş eşime,soyledı eşim bunu bana '' yuhh artık dedım koskoca kadın ağlıyor sankı yurt dısında oturuyoruz''

kımseyı takmam evımı yonettırmem,alttan alırsan işin ılerısı bulanıklaşır....benım kendı fıkrım budur canım

:KK19:yazdım alttada öyle ama ''benım evlılıgımn sınırlarını ben böyle çizmek zorunda bırakıldım,benim eşimde aşırı bağlı ama bende de dominant bır yapı vardır,gönul ısterkı guzellıkle olsun ama kv. işin içinde saygıdır dıyıp gereken kadar konusabılıyosun(bi böyle gorduk aileden)eşim arada fecı sıkıştı kaldı, ama yınede sınırlarımı baştan çızmeye devam edıyorum,kım ne ısterse kalsın yatsın gerı gelsın,
ben ağzımı açınca susturmak zor oluyor :KK9:
bu arada bebişinde var umarım sız konusarak çözersınızcanım

üzüldüm durumuna şu anavı erkeklerden hep korkulur zaten k.v. dende hamile oldu eşine dese biraz karına ilgili davran sana ihtiyacı var dese amaaa nerde öyle k.v de artık soğumuşunuz başta ipleri eline almak lazım ama sende kötü olmuyayım diye tmm demişin aslında tmm demektende başka yapıcak bişeyde yokmuş bebeğin doğduğunda umarım değişir

canım hamilesin seni üzmek istemem bende hamileyim bazı tarz şeyler eşimin ailesiyle ilgili bende yaşıyorum ama sana şu kadarını söyleyebilirim..bir kere eşin vazgeçmez. ne kadar konuşsanda adamın karakteri o değiştiremezsin.1gün değişir 2.gün yine aynı haline düşer..annesine sürekli gitmelerini bence ne yapsanda engelleyemezsin. ama en azından bazı şeylerin yeniden oluşmasına engel olabilirsin. bir kere kesinlikle aynı apartmana taşınma.taşınırsan sen bu sinirle sıkıntıyla afedersin ama kafayı yersin..öğle aralarında sen yokken kahvaltıya gidiyorsa gitsin boşver..sende bu süreçte ailenle bolca vakit geçir. engelleyeceğin şey eşinin sana kendi ailesine gidip gelme baskısını yok etmek olabilir. çocuk olunca sizi bırakıp gitmekten vazda geçebilir.ama en iyisi sen kafana takma.ne yapsanda nasıl olsa bazı şeyleri değiştiremiyorsun.boşuna kendini üzme.annenlede eşinin bu konulara girmesine ortam hazırlama.annen sonuna kadar haklı ama yüz göz olmasın damatla.sonra anneciğin ve sen üzülürsünüz.

cnm okudum okumasınada içim şişti valla bu ne yaa..köle muamelesi yapıyor resmen oğlum rahat bırak bizi biz sana oynaş diye aldık eşini NE DEMEK OLUYO..SİNİRLENDİM RESMİYET KOYACAKSIN ZOR OLSADA..SENDE ONLARI TAKMA BİRAZ,EŞİNEDE TAVIRLARINI CİDDİ VE SABIRLI BİR ŞEKİLDE BELİRT İLERDE DAHADA ÇOK ÇEKERSİN AMA TEK SUÇLU VE SORUMLU EŞİN DENGELERİ KURAMADIĞI GİBİ BİRDE SENİ MECBUR BIRAKIP EZDİRİYO BUNA HAKKI YOK EVLİLİK MECBURİYET DEĞİLDİR...YAZIKLAR OLSUN BENDEDE VAR BU MODELLERDEN DRDE KEDERE KALDIM EGZAMA BAŞLADI EŞİME SORSAN SENİ ALIRKEN DE VARDI DER::::)))YAZIKLAR OLSUN...

Cnm bende senin yasadiklarini yasadim hatta daha fazlasini. Hatta forumda konu acmistim hamileligimden bisey anlamadim cocugum oldu onuda burnumdan getirdiler sevinemedim simdi cocugu ozledigini soyluyor haftanin 5 gunu gorusuyoruz nefret ediyorum gormeye dayanamiyorum ama napiyim kocam adam olmadiki .... sirf huzurumu bozmasin diye cunku hergun annesi yuzunden kavga ediyorduk kadinin emeli bizimle oturmak oglunu elinde oynatiyor zaten.. hergun ya sabir diyorum sinir hastasi oldum

annem annem dien bi adam cok zor belki zamanla törpülersin onu ne demk bebeğimiz olucak die üzülüorm mucize war senin karnında :KK49: ben o kadar bebek istememe rağmen boşanıyorum belki bi daha ewlenemem anne bile olamam düzelirse düzelir düzelmesse bi şeklde çekmek zorundasın kulağını hem en güzel dönemini böle şeylere üzülüp geçirme mucizene sahip çık olur mu :)

zaten hamilesiniz bunun verdigi ruhsal degisimle ve olaylarin etkisiyle tekrardan psikiyatra gitmenizi oneririm esinizle.gorumce evlenince bu kadin iyice yalniz kaldim size tasinayim torunumu hep goreyim diye bahaneler yaratmasin??

Öncelikle benim durumum daha vahim belki mutlu olursun diye söylemeyi tercih ettim.
KV kocasını terk etmiş terk ettiği hafta kocası içki komasına girip vefat etmiş .Kocamda bunu evlenmeden bana Annesini yalnız bırakamayacağını söylemişti. KV de de bana gökten enmiş bir melek gibiydi .Biz sevgiliyken de ,nişanlanınca da velhasıl biz de ona bir can oluruz işten gelince kadına diye ben teklif ettim birlikte oturmayı.
2 yıl beraber oturduk 2 haftadır evimdeyim ama o eve geçene kadar 2 kez zona oldum menepoza girdim. Geçirmediğim hastalık yaşamadığım pislik kalmadı. Kv her türlü şeyi yaptı .Anlatsam seninkinden uzun olur , hatta roman olur diyebilirim.:)
En son ayrılmamıza sebep olan olayı anlatayım. Oturduğumuz evi eşim aldı beni o evden defalarca kovdu (al pılını pırtını defol diye) kocamda hiç bir şey söylemedi. Defalarca abim geldi .Konuştu vs kocam annem akım derken bokum der vs dedi ama terbiyesizlikleri artarak devam etti. Evde mevlüt yapacakmış annem geldi. Annem 2. kere gelmişti tüm evliliğimiz boyunca üstelik. Annemi o koltuktan bu koltuğa otur diye durmadan kaldırıyormuş kolundan tutup tutup. Gece yattığı odanın peteğini kapamış. Akşam eve biz geldik ankarada kızı var o da burada mevlüt yapacak dedi bende ankarada oturuyor burada mı mevlut yapacak dedim. oda benim evimde yapacak tüm çocuklarım burada olacak dedi dedi. Benden izin alma fln yok. Ben kimim ki ! Sığıntıyım ona göre . Bende neden bağırarak söylüyorsun dedim bu ne tavırlı hareketler dedim. Hop oturup hop kalktı annemi evden kovdu annem gitmezse polis yordamı ile attıracağını söyledi. Kimse kadını tutamıyor. Annem ağlıyarak abimi aradı. Abim konuşacağım diyor KV ile neyse verdik teli bu seferde abime ağza alınmayak küfürler etti. Abim ve ailem artık boşanmamı istedi. Bende bu evi kocam aldı kafana göre hareketler edemeyeceksin madem kocam ev alıp artık gideceğim diyor gidene kadar annemde kalacak dedim. Lakin kocam ikna etti beni annem şeker hastası seninki kalp hastası ölürlerse sende bende kardeşlerimize hesap veremeyiz dedi velhasıl annemi götürüp ablama bıraktık. kavgada kvcim oğlum götümün kölesi , ben ne dersem o olacak , seni boşatacağım oğlum bir benim olacak dedi. Daha neler dedi de bu kadarı bence yeter. aralık 15 kavgamız oldu ocak 15 1 ay sonra ev aldık. Haziran 11 de evimize geçtik daha erken de geçerdik de kocam sağolsun geçmemek için her şeyi yaptı. Şimdi bitti mi ? CVP: HAYIR
2 haftadır kendi evimizdeyiz lakin .Her akşam annesine uğruyor 7.30 da evde oluyoruz. Ben anneme uğrayacağım diyor 2 saat 9.00-9.30 da geliyor yemek yiyor. Yatıp uyuyor. Getirdiklerimizi hep tek başıma yerleştirdim. Hiç bir şeye elini sürmüyor.Abime annesi küfür etti kocama da o küfür etti demiş abimle kocamda küfürleşmişler .Ailemin eve gelmesini istemiyor. Ama o pislikleri yapan anasını eve getirmiş göstermiş. 2. hafta sonunda tartıştık. Dedim evde benimle vakit geçirmiyorsun bana dokunmuyorsun c.tesi 4 saat gidiyorsun pazar gene gideyim diyorsun .Bu nasıl evliliktir diye. Ben kadınlık öğrenmemişim anası öğretmiş de ben öğrenmemişim. Kız kardeşleri evli ama hepsi hep para ister evlendiğimiz günden beri. Bende para vermiyorum buna .Bu evi alırken 75bin koydum o 35bin 8 bin tlsini anası çaldı. Velhasıl kelam adam hala surat yapıp anasından kendi evine teşrifini gerçekleştiremedi birde soğuk davranıyor. Yaptığım yemeği yemiyor. Benimle konuşmuyor. Tartıştığımızda sende git anana dedi bende o zaman ayrı ev almaya lüzüm yoktu sen zaten ananda kalıyordun çiftleşmek istediğinde buluşurduk bir yerde dedim. Ananın memeleri süt doluyor sende hergün emmeye gidiyorsun dedim.Zaten evde uyanık geçirdiğimiz 3-4 saat var hergün 7.30da dokuza kadar orada kalıp 1 saate inidiriyor. Bu şartta ben ne yapayım ?
Bence çok abartmayın .Yaşamı daha zor olan insanlar var.

X