Eşimin ailesine düşkünlüğü

kelebekim döktürmüşsün yine
aynen böyle yapabilirsin konu sahibi arkadaşım.. yola gelecektir

Evet canım doğum zamanı ben gitmem ama pek bebek bakma meraklısıdır kayınvalidem 40 gün evimden çıkmaz artık.Ama bi şekilde annemin kalmasını öyle daha rahat edeceğimi söylemeliyim...

Genelde herkes annesini yanında istiyor. Anneyle valide bir araya gelmesi facia oluyor. daha o bebeği acayip sevmeleri, bişeyler biliyormuş gibi yol göstermeleri. neyse moralini bozmayalım şimdiden. Hayırlısıyla sağlıklı sıhatli doğum yapmanı diliyorum.

canım Allah yardım etsin.. mübarek günlerde o eşinin kendine gelmesini nasip etsin..
arkadaş annemlerde kalıcam diye söyle derken terketme anlamında değil.. kafa dağıtma anlamında söyle diyor bence.. Annenlere de belli etmeyiver.. bence böyle yap..

Akşam oldu hala ne konuşacağımı oturtamadım.Kafam karma karışık.Bebeği bakacak kişi ile ilgili sıkıntı var zaten.Eşim birer hafta annelerimiz dönüşümlü baksın diyordu.Ama internetten araştırdım tek kişinin bakması güven duygusu açısından önemliymiş.Nasıl benim annem bakcak diyecem die kurup duruyordum.Acaba bugün akşam eşime bu konuyu açsamda.Bir kişinin bakmasının gerekliliğini anlatıp bu kişinin de annem olmasını istiyorum.Şimdiden bil ki annenlere de onlar bakacakmış gibi ümit verme desem.Çünkü annen baksa zaten oradan çıkmıyorsun artık hiç eve giremeyiz bari bu sayede kendi annemi görürüm de senin annenle hergün görüştüğün gözüme batmaz mı desem acaba?

Böylece annesiyle sık görüşmesinden rahatsız olduğum msjını verdiğim gibi bebek bakımı işinide yola koymuş olurum ne dersiniz?

ya bu erkekler hep mmi böyle hepmi ana kuzusu olur anlamadım ki... benim eşimde gitmek istiyo çok fazla tarşıyoruz bu nednle biz de. hatta kavga ettim kaynanamla artık keyfimce gidiyorum kaynanama ha sorun çıkıyomu evet hep bi tartışma hep bi huzursuzluk ama senin eşinde baya bi abartmış canım. evli olduğunun farkında değilmidir nedir yakında çocuğunuz olcakmış. ayrı bi yuvasınız artık. 15 yaşında çocuk mu ki hala zırt pırt gidiyo.. ben kendime sabırlı diyodum valla helal olsun sen benden de sabırlıymışsın. bu kaynanaları var ya dedikleri gibi kaynar kazana atmak lazım. ya hiç mi düşünmüyolar oğlum evlendi artık bi karısı var evi ayrı yurdu ayrı diye! oooff şiştim ya valla bacım allah sabır versin sanada banada... inş biz onlar gibi olmayız!

Ne olsa oğlu haklı oğlu hep haklı kendısı zaten ANASININ şeyinden doğuştan haklı çıkmış... benı pskolojık ruh hastası yaptılar benım dengemı bozdular pskolojımı bozdular benı benliğimden aldılar annem az sabret cocuklarn olsn az ele avuca gelsnler bende emeklı olurum o zamana ben bakarım sen calısırsın kızıım dio . Annem tek yasıo .. O kynanam olacak kadına ve kızlarına tek bi bedduam var ne eksiği ne fazlası ben ne yaşadıysam aynısını yaşasınlar ... Kendini begenmişşş evde kalmıs kız kuruları. nefret ediyorum hepsınden eşimdende anasındanda hepsınden..........................

ne kadarda doğru yazmışsın arkadaşım...
ben bu yollardan cok geçtim şimdi okuyunca arkadaşlarıma üzülüyorum.
zamanında bende laf anlatamadım dugunden once ailesi ile kedi köpek, dugun sonrası can ciğer oldu.
ve sonuçta annesi bizi ayırmayı başardı.
onları evde yanlız erkeksiz bırakmayacak peki sen nesi oluyorsun acaba?
keşke demek istemiyorum ama bebek yapmasaydın ayrıl derdim inanki.
ailesine bağlı 5.6 yasındaki bir erkek çocukla evlilik ne yazıkki yürümüyor.
benimki annesine herşeyi anlatan bir tipti evde ne var ne yoksa!
hamileliğimi aylarca kimseye soylemedim annesine soylemişti.oda herkeze reklam yapmıştı . okadarda uyarmıştım dinlemedi bile.
biz kadınlar yaşlanıyoruz onlara sahip cıkmaktan ama onlar büyümüyor büyümüyor!

Son düzenleyen: Moderatör:
Kocam geldi. İster istemez can sıkıntısından suratım asıktı. Noldu dedi yok bişey dedim. Msj da yazdığın mesele mi dedi evet dedim. Eve tv kurulumu için geleceklerdi 10 dk ya bölünmesin dedim.Ama damarıma bastı yine.Anlamıyorum sabah beni öptün gittin akşam zaten bişeyimiz yoktu sorun yokken sorun çıkarıyosun dedi.Bende ilgisizliğinden bahsettim.Hamileyken bile istediğim kadar olamadın dedim.Seni tutan mı var boşan ozaman dedi.Tv ciler geldi.İşte böyle bir kocam varmış.Çok canım sıkkın.Belki yarın girerim artık bugün bidaha giremeyebilirim.ÇOk mutsuzum(((((((((((((((

Annesi ne zaman bir erkekle muhatp olsa esiniz mi eslik edeckmis kendisine? Ne bileyim ariza olur tamirci gelir, carsiya pazara cikiyor, otobüse dolmusa biniyor her yerde erkek var.

Kayinvalideniz ölümü gösterip sitmaya razi etmis. Daha ilk haftadan bir gün bana bir gün annene diye sartlandirmis sizi. O bir günü bile kendisi belirlemis. Oglunu isine geldigi gibi ayarliyormus zaten arada sizi de cikarmis.Yarin cocugunuz dogdugunda da gece gündüz farketmez sizi birakip annesinin evine mi gidecekmis esiniznbzkgj v.? Ben size söyleyeyim o üc katli ev yapilirsa daha cok huzurunuz kacacak. Annem bakar cocuga yemini sakin yutmayin. Daha beter sinir hastasi olursunuz. Bundan sonra sen gerekli gereksiz her annenin evine gittiginde ben de kendi annemin evine gidecegim deyin. Hamileyim kendi canimi ve evladimin canini sokakta bulmadim, basima birsey gelirse ailem bakar ilgilenir deyin. Sen eve dönerken haber verirsin ya da gelir beni de alirsin deyin. Hatta bebek dogduktan sonra da gecerli bu, sen annenin evine ben annemin evine deyin. Isine geliyorsa gitsin bakalim zirt pirt. Babasi sag olsun olmasin bir erkek tabiki de annesinin ve kardesinin üzerinden elini cekmemeli. Aksi ayip zaten. Ama isten cikar cikmaz, her izin tatil gününde, ögle tatilinde ve karisi gitmek istesin istemesin her an annesinin evine gitmek de asiri oluyor.

Ayyy okudum ortalarda terapistten sonra iyi bari dedim sonlara doğru krize girdim yine.
Bu ne saçma bağımlılıktır ya.
Annen çok haklı babasının olmayışını çok güzel kullanıyor.
Evde erkek misafir olacağı zaman eşlik etmesi gerekebilir,doğrudur da bu zırt pırt o evde.
Yani kendi evinizden çok ordadır, üstelik seni de sürüklüyor.
Çok üzüldüm senin için, beterin beteri var cidden
Kimi diyor ki çocuk olunca erkek aile olduğunu farkeder, evine bağlanır.
Ben pek mantıklı bulmasam da tecrübelere saygım sonsuz.
Umarım senin de böyle sonuçlanır.

Ne öneriyorum sana.
Çok güçlü bir hanım olma.
Yükler,sorumluluklar senin omuzuna biner.
Eşin de seni düşünmez anasını,kardeşini düşünür.
Nasıl olsa sen kendi kendini taşıyorsun.

Nazlı ol,çıt kırıldım ol. Elinden her iş gelmesin.
Ayyy ben yapamam de, ay ben gidemem de..
Diyorsun ya iki vasıta ile işe gidiyorum, midem bulanıyor.
Kendi kendine ağlama, parayı da düşünme.
Eşine ağla, sabah uyan çok kötüyüm bebeğe bir şey olacak sanki de.
İzin alcam çalışmıycam de yat evde.
Hatta annenle dr git dr riskli gebelik demiş olsun, devamlı evde yatcakmışım falan de.
İlgiyi tamamen üzerine çekmelisin, başka yolu yok.

Eşini yormaktan çekinme. Yorulsun ki kendini düşünsün, ailesini değil.
Abartmanın anlamı yok hepimizin ailesi var.
Evlenen insanın önceliği eşi,çocuğu olacak.
Tepesine tavayla vurasım geldi valla.

Mrhba.yazini okudum cnm bende ayni sorunlari yasadim.evlendigim ilk yili her gun kve gittim Sabah 9 aksam on iki Ben bi de calismiyordum.esim beni oraya birakip kendi ise gidiyordu.neyse yasadiklarimi teselli olsun diye yazdim.kelin ilaci olsa kendi basina misali.ama hiic canini sikma zamanla duzelicek hele bebek olsun sen daha az gidersin kisda sogukta bebek kucaginda her gun yollara mi dusucen?zaten zamanla esim de yorulacak git gelden sen de mucadileden Vaz gecme AMA asiri kavgalara da girme.maalesef ki baZen eslerimizi biz buyutmeli oluyoruz ki bu da insanin en guzel yillarini aliyor yerine sinir le gelen hastaliklar kaliyor.

Dayak yok aldatma yok adam eve barkada bakiyor tek sorun annesiyle ilgilenmesini sizde anne olacaksiniz cok abartmayin bence ...

Sizin annaeniz ayni durumda olsa siz illgilenmiyecekmisiniz annenizle..

Annenizde arayi bulacagina yangina korukle gitmis

okurkrn şiştim bu ne yaaaa
o senin annenlere geç geliyorsa sende geç git 2 de gitmen şart diye belge mi imzaladın yorgunum de bir haftada gitme baştan çok yüzgözz olmuşsun sen kuzum

nasıl yani ben de annemlere mi gideyim her gün?

öncelikle kusura bakma netten çıkmak zorunda kalmıştım şimdi fırsatım oldu bakmaya evet tam anlamıylada dediğim bu sende annene git gerektiğinde onun sevgili annesi kıymetliyse seninkide kıymetli sen kovaladıkça ilişkiniz için ilgi bekledikçe adamın takacağı yok hayatının merkezinde sen istedikçe olabileceği bilmeli bu metot denenmiş ve pozitif sonuç almıştır bir arkadaşım aynen sen gibiydi adam sanki kendini bulunmaz hint kuması zanneti anası ve esi tarafından bölüşülemeyen kıymetli madde kaf dağına çıkardı arkadaşım ama indirmesinde bildi hemde hiç kavga etmeden umursamaz tavırla sergile ama dozajında tabii yani sanada yazık karnındakinede

ee onlar ailesi sen kimsin karnındaki sabi kim ilk önce can sonra canan bi laf vardır ben yanarım yavruma yavrum yanar yavrusuna bunu ona hangi dilden anlıyorsa o dilden anlat senin eşin huyunu sen ii bilirsin benim eşim kavgadan tartışmadan hiç anlamaz üzüldüğümü ne zaman konuşmayı bırakır susarım tamamen kendimi çekerim kenara hah işte o zaman der bi sorun var işte bunun gibi seninkide anlar bişeyden onu bul ve uygula

annen haklı bu durumda..
evlenmemesi gereken bi adammış eşin...
babasızlığını kullanıyor...
ne dersin bilemem ama açık açık konuş anlat derdini..
kavga etme tabi...

Dün son tavrından sonra konuşmayacak araya mesafe koyacaktım.Ama tv ciler gittikten sonra bilgisayar başındaydım.Yanıma geldi bilgisayarı kapattı.Kendimi toparladım şimdi seni dinliyorum neden böylesin dedi.Bende sen zaten boşan ozaman diyerek her şeyi bitirdin konuşacak birşey yok dedim.Birden bire arada hiç bir şey yokken,akşam sarılarak uyumuş,sabah öperek vedalaşmışken akşam suratı asık ters bir eşle karşılaşmak beni bocalattı canımı sıktı sinirime engel olamadım özür dilerim dedi.Şimd kendimi sakinleştirdim,hiç sözünü kesmeden seni dinleyeceğim anlat dedi.Bende anlattım.

İşten 5.30 da çıktığını annemlere geldiği saatin 6 olduğunu bununda normal olduğunu söyledi.Bende eve erken geldiği 4-5 gibi geldiği zamanların olduğunu söylediğimde müdürünün bazen işten erken çıktığını bir fırsatını bulduğunda erken çıkıp koşarak benim yanıma geldiğini söyledi.Bu her zaman olan bir durum değil.Böyle düşündüğün için erken çıkma şansım olsa da çıkış saatine kadar işte bekleyesim geliyor dedi.

Kahve içme meslesini sorduğumda.Eniştesi dediğim insan uzaktan akraba ve görümcemin kayınpederi oluyor.O zaman daha isteme falan olmamıştı.Enişte eşimi aramış annene kahve içmeye gideceğim gel diye.Eşimde annem bahçede köpeği ilaçlıyormuş başka zaman gidelim demiş.Enişte de olsun bişey olmaz demiş.Eşimde eniştenin isteme olayını öğrendiğini ve isteme olayı ile ilgili bir şey konuşacak zannedip ısrar etmemiş.Eşimde böyle bir durumda evde annemi bir erkekle başbaşa bırakamam,mecbur gitmek zorundaydım ve zaten mümkün olduğunca erken kalktırdım en fazla 1 saat geciktim dedi.

Annemin dediğine karşılıkta ben annenlere az önem versem sana her annenlere yakın biyerdeyken hadi bi kahve içelim diyorum hayır diyorsun.Annenlerde oturuken kalı dediklerinde babama baba ben kalırım çok da mutlu olurum diyorum ama yine sen kabul etmiyorsun.Sana istersen her gün yemeğe annenlere gidelim benim içn sorun değil diyorum okadar da abartma diyorsun.Ben annenlerle vakit geirmek istemesem bir saat geç gelip her gün orda olmak istemem dedi.Tabi bu yaptıkları da eşim söyleyince kafama dank etti.

Ben kalabalık bir ailede büyüdüm yanlızlığı sevmiyorum dedi.Bana kalırsa her gün birilerine gidelim birileri bize gelsin dedi.Ama sen istemiyorsun diye yapmıyoruz dedi.Ama benim tatil günümde sen işteyken bana evde bekle öğlen arası annenlere gitme demen mantıksız geliyor dedi.Bunda seni ihmal ettiğim hiç bir şey yok,sen işten çıktığın gibi yanında oluyorum dedi.Tabi aksi çok acil bi durum olmadığında dedi.Öğlen arası annemlere gidip gelmem 4 km ve 1.600 yapıyo, ben işte kalsam bir tavukdöner yiyorum 3.500 dedi.Bana işte 2 saat boyunca yanlız otur ekmek arası bişeyler al demenin mantığı ne anlamıyorum dedi.Bende annen olunca mazotu düşünmüyosun ama ben hamileyim beni işe bırakma gibi bir teklifte bulunmuyorsun dedim.O da ben seni bırakacağım zamanlar hep gerek yok dedin bırakmamı istemeyen sen oldun hep mazot hesabı yapmıyorum ben dedi.

Tüm bu konuşmaları yaparak beni çok kırdın dedi.Çünkü terapiden önce evet senin anlattığın gibi odunun biriydim seni çok üzmüşüm farkında olmadan.Kendimce elimin hem annemlerin hem senin üstünde olduğunu zannediyordum meğersem senden alıp annemlere veriyormuşum farkedemedim.Ama terapiye gidince uyandım.Artık iki tarafın üzerinde eşit elim var eskisi gibi bir taraftan alıp bir tarafa vermiyorum dedi.Örnek olarak önceden her çıkışta annesi gile gittiğini ancak şimdi iş çıkışı bir an önce yanımda olabilmek için bunu öğle arasına aldığını böylece annesi gilinde bir ihtiyacı var mı yokmu ona baktığını mahallede kendini gösterdiğini beni de ihmal etmeyip iş çıkışı hemen yanıma geldiğini söyledi.Ayrıca önceden tatil günlerinde beni de annesi gile sürüklediğini ancak terapistten sonra beynine eşim işten çıktıktan onra yanında olmalıyımı kodladığını ve benim iş çıkışımda buluşup beraber eve yada gezmeye gittiğimizi söyledi.Üst üste k.v lerle görüşeceğimiz zaman sitrese giriyormuş.Mecbur bir durum olmadıkça erteliyormuş.Ve tüm bunlara rağmen benim böyle düşünüp davanmam değiştiğini görmemem onu çok kırmış.

Ben senden çok mu memnunum benimde canımı sıkan şeyler oluyor ama ben sana böyle yapmıyorum.Sen kafanda kurup büyütüp beni kırıyorsun dedi.Ona göre bir evlilikte ben pat die eşime hadi annemlere yemeğe gidiyoruz annemler yemek hazırladı yada annemlere çaya gidiyoruz özledim demem gerekirmiş.Onun için bu hiç sıkıntı değilmiş çok sevinirmiş.Ama o bana ikinci gün hadi annemlere gidelim çay içmeye diyemiyormuş korkuyormuş.Oda bunu yapabilmeliymiş.Sürekli oturup plan yapıp gidelimm yapalımmı die birbirimize danışmak sıkıcı oluyormuş.

Ben annemin dolap yaptırmak istediğini ama babamın ilgilenmediğini söylemiştim eşime.Eşimde biz yaptıralım parasınıda karşılayalım nolcak demişti.Onun için böyle şeyler de sorun değilmiş annelerimizin ihtiyacını karşılamak güzel bişeymiş.Çünkü hayatımızın en değerli varlığı annelerimizmiş var olma sebebimizmiş.Ama yine eşim annesine yatak alınacaktı 500-600 lira çok yüksek diye almak istememiş.Benim ne tepki vereceğimi bilmediği için.Böyle birşey yapsaydık annenler duysaydı yok artık çocuğum anasını da mı siz besliceksiniz derlerdi.Çünkü annenlerin babamın yokluğu ile ilgili ön yargıları var dedi.

Benim başımda babam yok.Senin baban başında olduğu için beni anlaman zor oluyor hak veriyorum.Senin aklın evde değil biliyorsun ki evde bir erkek var bir sıkıntı olursa o her şeyi halleder.Ama annemin başında bir erkek yok ve ister istemez ben annemi sık ziyaret edip yoklamam gerekiyor.Ben böyle olsun istemedim.Bende isterdim kafam rahat tek düşüncemin karım olmasını.Keşke babamda başımızda olsaydı.Bu benim seçimim değil,isteğim değil benim hayatım dedi.Ne olursa olsun annemden elimi çekemem.Ama zamanla senin üzerindeki elimi arttıracağım ama annemden alarak değil.Bu arada olan bana olacak ama ben size belli etmeyeceğim.İki evim olduğu için biraz daha hırpalanacağım.Ama nolur sen sana değer vermediğimi,seni önemsemediğimi düşünme ben senin üzerine elimden geldiği kadar titriyorum dedi.

Senden tek isteğim hakkını helal et.Çünkü benden başka biriyle evlenseydin.Babası olurdu ve iki eve koşmak zorunda olmaz senin istediğin gibi olurdu.Ama benim babam olmadığı için annemin üzerinden elimi çekemem özür dilerim dedi.

Böyle işte arkadaşlar....

eşin çok açık ve net konuşmuş, bu durumda yapabilecek pek bişey görünmüyor bu durumu kabullenmen gerekli. her halükarda iki evi de düşünmek zorunda olduğunu söylemiş. kabullenmen ve kendini bu durum için üzmemen gerekli.

Eşini böyle kabul et
Onu seviyorsan katlan
Onu kırmadan kendi hayatını yaşa beklentilerini düşür
Bebeğin olunca bütün dünyan bebeğin olacak zaten onun telaşından gözün bir şeyi görmeyecek kendini bebeğine ada. hep bunu düşünerek kendine teselli ver

eşin kendini güzel ifade etmiş ama senin hiçbir şey söyleme hakkın kalmamış
neyazııkki bu durumu kabul etmen gerektiği gibi bir durum ortaya çıkmış sen ne dedin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…