Eşimin ailesi yüzünden huzurum kaçıyor

Genelde, erkeklerin ilk karılarının kıymetini bilmediği, ikinci eşlerine daha falza kıymet verip onları el üstünde tuttuklarına dair bir kanı oluyor. Kaynanız da bunu kast etmiş bana göre; amma da kıymetli karın var demek istemiş. O kadar iyi niyetli olsaydı direkt olarak "O da benim kızım yıkasın ne olacak? Bugün o yikar yarın o oturur diğeri yıkar" fln derdi.

Bu arada eşiniz de büyük saçmalamış. Kocaman kadınsınız kendinizi düşünemeyecek durumda mısınız? Şahsen ben, kullanıldığımı veya bana haksızlık yapıldığını düşünsem kalkıp da zaten işe güce bulaşmam. Görümceniz de kocanız da kayınvalideniz de problemli insanlar. Eğer eşiniz sizi gerçekten kolluyorsa sizi o görümceyle bir daha bir araya getirmez. Ortalığı karıştırıp size böyle bir senaryo yaşatıp hiç bir şey olmamış gibi davranmanızı sizden beklemez.

Karın kıymetlendi mi şimdi anlamina gelir benim bildiğim
Bi zahmet. Kumarcı, işsiz oğlunu almış adam etmeye çalışıyor kadın, insan bi minnet duyar. Zorlarına gitmiş bi de hey Allah'ım, yatıp kalkıp şükür etmesi lazım bunu da bi alan oldu diye. Oğlunun seçim şansı olduğunu düşünüyor çok enteresan. 😂

Sizin bir kabahatiniz yok, neden benim yuzumden diye hayiflandiniz anlamadim.
Gorumceniz ruh hastasi, ne alaka sizin yakaniza yapisiyor. Siddet hicbir kosul altinda kabul edilemez.
Asil mevzu kocaniza gelirsek, bir kere bulasik yikadiniz diye incileriniz dokulmuyor. Kardesine satasmak icin yer aramis. Normal degil bu davranis.
Sizi cok dusunuyorduysa kendisi yardim ederdi bulasiga, ya da kardesine bu durumu sitem etmeden daha duzgun bir sekilde soylebilirdi.
Ozet olarak esiniz durup dururken huzursuzluk cikarmis. Umarim ilerde kardesine yaptigi gibi sizden sinirini cikarmaya calismaz.

Ablasının üstüne gideceğine kendi yıkasa eline mi yapışırdı. Ataerkil yapının sayısız iğrençliklerinden biri.
Yok yere olay çıkmış. Böyle kardeşe böyle abla. Gücü yeten yetene. Bu aile pek denginiz değil gibi. Allah kolaylık versin.

10 yıllık evliyim , iki çocuğum var, eşimle zaten sorunlu giden bir evliliğimiz vardı üstüne birde ailesi ekleniyor, benim aileme yakın yere tasindik kaynanam istedi annene yakın ol diye, çalışıyorum bebeğim var, annem bakacak ise başlayınca, eşim ile ablası bayramda kavga ettiler sorun ise ben bulaşık yıkarken görümce yatıyordu yardım etmiyor gelipte, eşimle tartıştılar ben eşimi gidip doldurmadim eşim gördü o söylendi bağırdı sonra kavga büyüdü eşimin ablasi geldi yakama yapıştı bir daha annemin tabaklarini ellemeyeceksin duydun mu beni dedi, kardeşine sinirlenip öyle cikismis bana sonradan konuştuk sebep olarak onu dedi, saygıda da asla kusur etmeyen biriyim sonra kaynanam dedi ki iki kez karı sahibi mi oldun ? Ne demek bu laf anlamıyorum bir suçum yokken suçlu oldum , mesafeli ve saygılı bir insanım haketmedigim şeyleri yaşadım yediremiyorum kendime, kaynanama sordum o lafı sonradan kivirdi mi bilmiyorum dedi ki o benim de gelinim kızım demekmis gercekten o anlama mi geliyor karı sahibi olmak 😔
Takılma sunlara

X