Eşimin ailesi yüzünden huzurum kaçıyor

sessizkizpmk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2024
13
3
34
10 yıllık evliyim , iki çocuğum var, eşimle zaten sorunlu giden bir evliliğimiz vardı üstüne birde ailesi ekleniyor, benim aileme yakın yere tasindik kaynanam istedi annene yakın ol diye, çalışıyorum bebeğim var, annem bakacak ise başlayınca, eşim ile ablası bayramda kavga ettiler sorun ise ben bulaşık yıkarken görümce yatıyordu yardım etmiyor gelipte, eşimle tartıştılar ben eşimi gidip doldurmadim eşim gördü o söylendi bağırdı sonra kavga büyüdü eşimin ablasi geldi yakama yapıştı bir daha annemin tabaklarini ellemeyeceksin duydun mu beni dedi, kardeşine sinirlenip öyle cikismis bana sonradan konuştuk sebep olarak onu dedi, saygıda da asla kusur etmeyen biriyim sonra kaynanam dedi ki iki kez karı sahibi mi oldun ? Ne demek bu laf anlamıyorum bir suçum yokken suçlu oldum , mesafeli ve saygılı bir insanım haketmedigim şeyleri yaşadım yediremiyorum kendime, kaynanama sordum o lafı sonradan kivirdi mi bilmiyorum dedi ki o benim de gelinim kızım demekmis gercekten o anlama mi geliyor karı sahibi olmak 😔

Ay çok sıkıntılı tipler. Eşiniz de sizin gibi mesafeyi koruyabilse daha iyi olurmuş. Görümce yardım etmezse etmesin yaa huzur kaçıracağına gitsin yatsın bi köşede. Eşiniz kendi gelip yardım etsin madem. Bu arada kayınvalidenin de annene yakın ol demesi zaten size pek bulaşmak istemediği anlamına geliyor. Yoksa illa bana yakın olunsun diye tutturabilirdi. Muhtemelen kadın uğraşmak istemiyor torunlarla. Aslında en güzeli. Eşiniz de fitili ateşlemeseymiş durup dururken sorun çıkmazmış. He bu arada karı sahibi mi oldun gibi iğrenç bi laftan ben şunu anlarım yani oğluna diyor ki sen evlendin karın oldu da kendini çok mu bi halt zannettin veya bulaşık yıkayacak tabi sen onu karın olarak görebilirsin ama bu onun görevi gibi gibi açık açık içimden geçeni nasıl terbiyeli bi şekilde yazarım diye düşündüm elimden bu kadar geldi. Hiç bir şekilde sen de benim kızımsın manası çıkaramadım ben. Kv ve görümcede eşinize karşı bi gıcıklık da sezdim sanki. Aslında eşiniz de mesafe koysa hiç derdiniz kalmaz bence.

Yani iki kez karı sahibi olan ikincinin kıymetini çok iyi bilir bu da kaçmasın diye öyle mi demek istedi sanırım.

E çok iyi olmamış mı bu olay? Tamam işte ben artık annen ve ablamla gorusmeyecegim. Dersin biter. Evine de kabul etme. Evlerine de gitme. Miss krizi fırsata cevir. Niye dertleniyorsun?

10 yıllık evliyim , iki çocuğum var, eşimle zaten sorunlu giden bir evliliğimiz vardı üstüne birde ailesi ekleniyor, benim aileme yakın yere tasindik kaynanam istedi annene yakın ol diye, çalışıyorum bebeğim var, annem bakacak ise başlayınca, eşim ile ablası bayramda kavga ettiler sorun ise ben bulaşık yıkarken görümce yatıyordu yardım etmiyor gelipte, eşimle tartıştılar ben eşimi gidip doldurmadim eşim gördü o söylendi bağırdı sonra kavga büyüdü eşimin ablasi geldi yakama yapıştı bir daha annemin tabaklarini ellemeyeceksin duydun mu beni dedi, kardeşine sinirlenip öyle cikismis bana sonradan konuştuk sebep olarak onu dedi, saygıda da asla kusur etmeyen biriyim sonra kaynanam dedi ki iki kez karı sahibi mi oldun ? Ne demek bu laf anlamıyorum bir suçum yokken suçlu oldum , mesafeli ve saygılı bir insanım haketmedigim şeyleri yaşadım yediremiyorum kendime, kaynanama sordum o lafı sonradan kivirdi mi bilmiyorum dedi ki o benim de gelinim kızım demekmis gercekten o anlama mi geliyor karı sahibi olmak 😔
Tabakları ellemeyeceksin dediği an tamam deyip bulaşığı bırakmalıydin
Ne kadar az görüşürsen o kadar iyi

O an ablası benim üstüme yürürken eşim karımı bırak ulan dedi ablasına o an kendimi suçlu hissettim sanki ben bozmusum aralarını gibi oldu tam dovmeye geldi ablasını cinnet geçirdi eşim bana yürüdüğünü görünce kardeşler bozulsun istemedim ben eşimi tuttum sakinleştirmeye çalıştım çok pişman oldum sonra keşke yapmasaydim hep şu iyi niyetimden 😔kardeşlik bozulmasın diye arayı yaptım birde zaten hemen barıştılar eğer bende tepki versem onlsr barisirdi ben kotu olurdum en şoka da girdim aslında böyle bir şey beklemiyordum

O tabakları sirtaki yapar gibi kafasında kırıverseydiniz ya, vallahi sinirlerim bozuldu. Anasının tabaklarını alsın....., neyse eşinizin genel tavrı nasıl size karşı?

Kocanıza gidip sarılın size sahip çıkıyor ezdirmiyor. Burda ne kocalar gördük annemci ablamcı. Eşiniz hep sizin yanınızdaysa aranız iyise sıkıntı yok bence onlar naparsa yapsın . İki kardeşin kendi kavgası. Kocanın ailesi ( eşinizle aranızda problem olmadığı sürece. Olursa sizde girersiniz araya)

Eşim çok düşkün bana ve çocuklarıma ama ailesine de çok düşkün aile ilişkileri aslında iyiydi beni ezdirmemek için kötü oldu iliskileri şimdi biraz soğukluk girdi tabi

Tabakları ellemeyeceksin dediği an tamam deyip bulaşığı bırakmalıydin
Ne kadar az görüşürsen o kadar iyi
Böyle dediği an elindeki tabağı yere bırakıverip tamam diyerek odaya geçicektin. Sonra kardeşini mi dövüyor sövüyor kendileri naparsa yapacaktı. Bir daha gitme evine de kabul etme

O an ablası benim üstüme yürürken eşim karımı bırak ulan dedi ablasına o an kendimi suçlu hissettim sanki ben bozmusum aralarını gibi oldu tam dovmeye geldi ablasını cinnet geçirdi eşim bana yürüdüğünü görünce kardeşler bozulsun istemedim ben eşimi tuttum sakinleştirmeye çalıştım çok pişman oldum sonra keşke yapmasaydim hep şu iyi niyetimden 😔kardeşlik bozulmasın diye arayı yaptım birde zaten hemen barıştılar eğer bende tepki versem onlsr barisirdi ben kotu olurdum en şoka da girdim aslında böyle bir şey beklemiyordum
Kötü olun ya bir zahmet. Herkes kötü oluyor bir şey olmuyor.

Ben bulasik yikarken gorumce yatiyordu demen bulasiklari suratin asik puflayarak yikadin belkide, esin de o halini gordu gitti gorumceye catti
Bu ayri falso, gorumce yakana yapistiktan sonra nasil oturup konusabildin tekrardan? Kendine hic mi saygin yok? "Kimsi kiti ılsın istimidim binim yizimdin" dersen daha cok yipranirsin boyle
K.bakma ama fazla pasifsin.

Yakana yapışan görümceyle oturup konuştun mu bi de , ben ortalığı ateşe verip kapıyı örtüp giderdim ve asla görüşmezdim bu saçma salak insanlarla , eşinin kıymetini bil bari seni savunmuş ama sen duruşunla mahvetmissin herseyi, bu arada eşinin 2. Evliliği mi , ikinci karı kıymetli olur , kayinvaliden bunu vurgulamak istemiş gibi anladım, yani ikinci karı değerli mi oldu şimdi demek istemiş gibi , eşinizin sizden önce bir kadinla ilişkisi vardi da aile yüzünden bozuldu mu acaba , eşiniz de sizi kaybetmemek için ailesi ile mücadele etmiş olabilir, kv de o yüzden kudurmuştur belki..

Esiniz tek başınıza bulaşık yikamanizdan rahatsız olduysa gelip yardım etseydi size. Kardeşine sataşarak neyi çözmüş oldu?
Bu eş savunmak değil boş kabadayılık yapmak bana göre.
Kardeşinin yaptığı da çok yanlış tabi, onun gücü de sizin yetmiş.
Saçma sapan işler.

Ah ah bu kadar ince düşünceli adamlar nadir.
Ana rahminden çıktığı andan itibaren erkekler iş yapmaz diye yetiştirilirlerse böyle olur maalesef.

Eşimde yıkıyor benle normalde iş yapıyor benle o gun birden oldu her şey neye uğradığımi şaşırdım kavga ortamina hiç alışık değilim ilk oldu benim için sendeledim bulaşık yıkamayı bıraktım bu arada 😁😁😁bir daha yaşanmz inşallah tersim kötüdür aslında o an dediğim gibi birden gelişti her şey , ilk Eşiyim

Pasiflik konusunda haklısınız ama cidden kavga ortamı o gergin ortamda ben ne yapacağımı bilemedim görümceme kaynanama kırgınlıgimi söyledim özür dilediler ama soğukluk girdi bir kere artık kendileri kaybettiler

X