eşimin ailesi beni çok bıktırdı.. 6 aylık evliliğimde çok mutsuzum

Türkiyede olsanız aileniz kabul etmediği için çekinmekte haklısın diyeceğimde,yurtdışındasın ama ya.
Ailen kabul etmese ne olur?
Türkiyeye göre orada tek başına ayakta durman daha kolaydır diyor düşünüyorum,sonuçta sonradan da gitmemişsin anladığım kadarıyla.
Sosyal yardımları,iş imkanları falan daha fazladır yani.
Senin bir işin,gelirin yok mu?
Ayrıca adamın oturma izni bile yok,resmi nikahınız bile yok sen neden hala göz yumuyorsun,ona muhtaçmış gibi davranıyorsun?
Böyle davrandığın için eşin bu gücü buluyor zaten kendinde.
Senin ayrılmaktan korktuğun kadar o korkmuyodur eminim.

Bu adam asla değişmez bunu öncelikle kabul edin ve çocuk asla asla yapmayın. Aileniz boşanınca sizi kabul etmezse eğer bi mesleğiniz yoksa meslek edinmeye çalışın gerekirse okula başlayın kendi ayaklarınızın üzerinde durduğunuz az boşayın bu belayı ve ailesini. Aileniz de zamanla ayakta durduğunu görüp kabullenicektir durumu

ben 13 yıldır almanyadayım eşimin oturumu yok. resmi nikahtan sonra alacak. o rezil görümcelerim öyle kıskançlar ki bana evliliğimi zehir ettiler. eşim kendi evine bağlı olsun istiyorum
Oturumu alana kadar bari size iyi davransaydı. Pasif görmüş sizi, oturum aldıktan sonra birde ayrılmaya kalkarsa o zaman görün siz.
Ailesi çok görgüsüz yeni evli çifte gidip 3 ay kalınır mı? aradan bir yıl geçsin bari terbiyesizlik, hasta olsan yine neyse iki hafta kalsan yine neyse 3 ay nasıl kalıyorlar ya..

Sanırım insan kendi söküğünü dikemiyor gerçekten.

sanırım şu an bende o taktiği uyguluyorum Allah yardım etsin bizim gibilere, nedense işe yarıyo gibi dilerim Allahtan ailesininde hareketlerini görür benim durumum biraz daha değişik gerçi
Eşinizle zıtlaşmayın bence zıtlaşınca sanıyorlar ki sen ailesine düşman kesilmişsin oysaki eşini uyarmaya çalışıyosun anlamıyor, bende çok uğraştım ailesinin gerçek yüzünü görsün diye olmadı artık uğraşmamayı kendi haline bırakmayı tercih ediyorum Allahım sanada yardım etsin

Amiiiin Gerçekten zor

Bu adam kendini evlenene kadar nasıl bu kadar başarılı bir şekilde saklamış, ben şok.

sankı konuyu ben anlattım yaa aynı seylerı yasıyoruz ve ben suan bosanma asamasındayım. 2 aydır ayrıyız ben evlılık surecınde saglıklı olmadııgmı suanda anlamaya basladım bıraz daha kalsaymısız tımarhanelık olucakmısım

dank eder dıye dıye 5 yılım çöp oldu. bızım para verme gıbı durumu olmuyordu ama olsa verırdı babası aynı sekılde cok borc var vs dıye duygu somurusu yapıodu borc dedıgı araba modelını yukseltmesı ve yazlık ev alması. esıme aılesıyle alakalı ıyıde kötu de desem dusman gıbı goruyordu onlar ıle mesafe koyunca aramzda sorun yoktu ama o mesafede zamanla bızım evlılıgımızı etkılıyordu senın yuzunden aılemı goremıyorum falan dıyordu. her turlu kıskırtmayla benı bambaska ınsan halıne getırdıler. tup bebek tedavısı gordum 2 yıl sonunda oldu, onu bıle sorun ettıler esımı doldurdular dusuk yaptım saygıları olmadı sonunda da sınırlenıp annesıne babasına dedıgım bıseyden dolayı bosanıyoruz. ınsanı kıskırtıp kıskırtp acısını bıle cektırmeyıp sonra sınırle soyledıgı seyler sebebıyle sen bunu dedın dıye anasının babasının kucagına kostu.. 5 yıl çöp duzelmıyor arkadaslar duzelmıyor..

allah aşkına bana boşanmak dışında başka akıl verin ailesi yüzünden boşanmak istemiyorum yemin ederim onlar dışında hiçbir problemmimiz yok sevgiliyken kendimi tabiri caizse prenses gibi hissediyordum
sorunu bende aılesı sanıyordum ama sorun tamamen kocalarımız arkadasım. sen suan farkında degılsın bende 2 aylık surecte anladım. sorun eslerımız onlar fırsat vermese hzuurumuz bozulmaz.

çok sert konusuyorsunuz
senınle aynı seylerı yasayan bırı olarak dıyorum suan bosanma surecındeyım ruh ve akıl saglıgımı kaybetmek uzereymsım bu donemde anladım. esımle evlendıgımde 5 kurus parası yoktu tum parasını calısıp aılesıne verıyordu sonra daha iyi bir iş bulup oraya sokturdum tanıdık aracılıgıyla tabı kendı azmı ve basarısıda var. 4 yıl boyunca zorluk cktık kımseden tek kurus beklemedık. beklesekte arayan soran telefon acan olmuyordu. esımde evlendıkden 2 yıl sonra falan anladı neyın ne oldugunu o zamana kdar cocuk dusunmedım sonra bıseyler oturdu dıye dusunup bebek yapmaya karar verdık ama olmadı tedavı asılama tup bebek vs gordum. o sırada 4. yılında salon actı esım 800 bın borc ıle bu sırada kredı ıhtıyacı oldu aılesı bıze cıkmıo dedı vermedı ertesı ay yazlık ve araba aldılar. benım babam cektı kredıyı neyse ıslerı oturmaya basladı yenı yenı nefes almaya basladık bır sıteye tasındık ısyerıne yakın altımıza bmw aldık vs bunlardan sonra aılesı döndü sureklı aramalar sormalar kıskırtmalar vs. halıyle ınsan sınırlenıor zor zamanda olmayanlar suanda boyle yapıyor dıye. neyse sınırle ınsanlar bıseyler soyleyebılıyor ve tüpbebek tedavısı surecı yasayanlar bılır hormonlar ınsanı bambaska bırı yapıyor her seye aglamak ıstyor bagırmak ıstyorsun gıbı sonrasında tutmadıgında da kötu hıssedıyor ınsan kendını bu surecte oldugumu bılmelerıne ragmen saygıları olmadı stres uzuntu uzak durmam gereken tek seydı ama yapmadılar arkamdan kocamı dolduruyolardı aksıne neyse bozmuyorduk huzurumuzu sounda ogun geldı cattı daha once sınırle soyledıgım bıseyı bahane yapıp evden cıktı gıttı 2 ay oldu bu surec ıcınde de ne paragozlugum kaldı ne karakterım kaldı. o patron dıye 1,5 bın tlye 2ser 2ser ayakkabı alıyor her ay ben sen daha onemlısın sen al dıyordum yırtık cantayla gezıyordm vs. ama paragoz ben oldum aılesı sımdı benım oturdugum yere gıtmısler oturuolarmıs bıde 2. dukkan acıolarmıs ortak etmıs onları. tum emeklerın sonunda bu yasananlar cok agır cekısmelı dava actı hakkımı sonunakdr alıp hıc bırıne tek kurus yedırtmeyecegım. abısı dukkan acılalı 1 yıl oldu hayırlı olsn dahı demedı ama bosanma dava surecınde her an kardesının yanındaydı.

SANA TAVSIYE KARDESIM DEGISMIYORLAR KENDINI KANDIRMA YOL YAKINKEN BIRAK GENCLIGINE YAZIK BEN HERSEYE RAGMEN DAVA ACMASINA RAGMEN INANAMADIM YOK YA GELIR BARISIRIZ DIYODUM AMA HERGUN DAHA DA AGIR SEYKER YASATIYR BABAMIN KREDISINI ODEMICENI SOYLUYOR. ZOR ZAMANINDA KIMSE VERMEZKEN BABAM VERMISTI ALLAH BUYUK ALLAHA HAVALE ETTIM.

BENDE SAF SANIYORDUM ADAM HERSEYI PLANLAYIP ARABANIN ANAHTARLARINI EVDEKI BILEZIGI ALIP GITMIS BEN ONDAN DAHA SALAK OLDUGUMU BU SRECTE ANLADIM .:)

Diger yorumlari okumadim. Ama bende yurtdisinda yasiyorum, ve illa bana türkiyeden bi kac kisi sorar, evlenecek kiz var mi...millet bana hergün bana mesaj atar, cumalarimi kutlar, yag ceker anladinmi.

Türkcem zayif, ama satirlarini okudugum zaman, aklimdan gecenleri söyliyim.
Bak canim, sen yurtdisindasin, ve esinin ailesi türkiyedeyse, esini türkiyeden var sayiyorum, yani evlenip senin getirdigini var sayiyorum. Birini türkiyeden getirtip, kendine bukadar nasil degirsizlestirebilirsin. Sen kendini deger vermiyorsunki, adam sana versin? Adam sana nasil nankör diyebilirki?
Sen adama birsey soruruyorsun, adam "sana ne" diyor? Burda noktani koyman lazim. Adamin aski bitmis, kül olmus. Sen onun icin bir hicsin. Adamin sana hareketlerinden dolayi bunu anla. Sen hala "neden" neden, neden sorarken, hayatin akip gidiyor. Cok gec olmadan, adami at. Adam seni sevmiyor, seni kullaniyor. Cinsel sebeb olabilir, yalniz kalmak istemez, oturum icindir. Adam ama seni sevmedigi icin, sende kendine deger verip gitmedigin icin, adam sana "bok" gibi davraniyor. Kusura bakmayin.
Sen ilk önce kendine degeri ver! Adamdan ayril. Adamdan ayrilmadan maasi yatar yatmaz, hesapi bosalt ve ortaliktan kaybol. Gizlice kendine ev bak.
Ev bulana kadar paralari kendine harca, askim param kalmadi, paralari ye. Millet yigcene sen ye!
Adam türkiyeden gelme, seni eziyor he? Adami siktir et evden ya. Sinirlerim bozuldu
kaba yazdim galiba.. özürdilerim

çok zor çok. ayrılamıyorum ailem asla kabul etmez beni.

Az önce almanyada oldugunu mu söyledin?

Saka mi bu?

Kac yasindasin bilmiyorum. Ama almanyada Frauen helfen Frauen var. Arbeitsamt var. hersey var.
Türkiyede bile Beyoglunda ailelerinden kacmis kizlar/kadinlarla tanistim ben, biri garson, biri temizlik yapiyor, hayatlarinda gayet mutluydular.
Sen almanyada hartz 4 olan biyerde nasil ailenin yanina gitmeyi düsünüyorsunki? Ailen seni kabul etmicekse etmesin kardesin. Git bi büyük sehire, yerles "obdachlosenheima", Arbeitsamtan bi 450 Euro veriyorlar. Ev buluncada bi Kirani ne var ne yogunu ödüyorlar. Coronada bitti sayilir, heryer acildi, heryerde is var. Kendi bacaklarinin üstünde durmalisin

Bir seyi merak ediyorum kocani türkiyeden mi getirdin?

Vallaha Kesinlikle cok dogru 6 aylik daha bu adami 2 sene doldurtmadan geri göndersin bak bakalim ailesi hala ayni bakacak mi oglunu ayni gözle?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…