Eşimin Abisi

Maalesef kredi kartı vs alamıyor çünkü bankalar izin vermiyormuş. Artık ne kadar borcu varsa siz düşünün. Bir adamla evleniyoruz diye ne tarz şeylerle muhattap oluyoruz ya. Buz gibi soğudum resmen. Ailemde asla böyle insanlar yoktu.

Nasıl olsa ödüyor ama şimdilik. Yarın bir gün ödemeyebilir de. Kumar vs diyorsunuz. Adamın büyük borçlar yapabilme kapasitesi var. Neden güveneceksiniz ki?
Ayrıca bugünün 1500 lirasıyla 1-2 ay sonrakininki aynı değil. Bir şey alacak olsanız fiyatı artabiliyor. O yüzden şu saatten sonra borç işine pek sıcak bakmıyorum ben.

Sizin nasıl haberiniz yoksa bu para alışverişinden kadının olup olmadığını nerden biliyorsunuz? Kimse kimsenin bin tl sine muhtaç değildir belkide. Adam belki oyun oynamak işin istiyor vs nerden biliyorsunuz?
Başlardaki söylemleriniz farklıydı ama sonraları olan cevaplarınız… Bu biraz artık karşındakini küçümsemeye geçti farkındamısınız?

İş eşinde bitiyor ama şöyle bir şey var , eşler birbirlerinden bişey saklamamalı bu böyle giderse daha çok sizi soyup soğana çevirir. Eğer sen de eltin gibi çalışmıyorsan sus otur. Ama çalışıyorsan vur lafı gitsin ben çalışıyorum sana desteğim onunda karısı yardımcı olsun vs de yani bu benim düşüncem çünkü herkesin evi kapısı ayrı aile olunca bütün mal varlığını da paylaşmak zorunda değil sizin çocuk olsun olmasın siz iki kişi de bir ailesiniz şuan.. kaldı ki kaynın evli ve çocukları var bekar bile değil. Aile babası ve bir abi gibi davranması gerekir. Ben olsam eşimle konuşurum. Eşin muhtemelen sana evde aslan kesiliyor dışarıya suspus bilirim öylelerini aile dedin mi mallaşıyolar walla allahtan benim eltiyle kaynım nankör ve pis çıktılar da eşim de gördü ne mal olduklarını yoksa ben paçamı kurtaramazdım o aç köpeklerden. Kusura bakma ama iş eşinde bitiyor walla herkes kendi evini geçindirsin bi şekilde versin karısı çocukları ozaman kreşe gitsin çalışsın sizin gelirinizi yemesinler terbiyesizler

İyi de kocası arabayı satarken sormamis mi bu araba neden satılıyor diye? Adamın kumar oynadığını eşi bilmiyor mu zannediyorsunuz? Buna rağmen üstelik KV nin evinde işsiz güçsüz otururken ikinci çocugu düşünen bir kadının, kaynindan para tirtiklayan kocasına "yapma, ayıp" diyeceğini mi düşünüyorsunuz gerçekten? Bunları söyleyince niye onu kucumsemis oluyoruz ki ayrıca? Olan bu...

Son düzenleme:
Ooo kumar + kara listeye girdiyse kayinpedere evi barki tarlayı sattırmadan dönüşü olmaz artık...Yani en iyi ihtimalle siz bunlarla ipleri tamamen koparıp mirastan vazgececeksiniz. Ya da yedirmeye devam edip eninde sonunda bosanacaksiniz...

Eskiden bi kumarbaz kocadan kaçırdık şimdi bi de kumarbaz kayinbirader var mi diye kontrol etcez evlenmeden vay arkadaş.

Kesinlikle katılıyorum, kaynı battım diye geldiğinde evini , arabasını bile satar , böyle adamları mal mülk sahibi yapmak büyük hata ...

Eskiden bi kumarbaz kocadan kaçırdık şimdi bi de kumarbaz kayinbirader var mi diye kontrol etcez evlenmeden vay arkadaş.
Ben diyorum yeni yetme kızlara, evlenmeyin bea iki göz odanız , bi de maaşınız olsun, canınız çektikce değiştire değiştire sevgili yapın, maaşınızı da çıtır çıtır kendiniz yiyin....Azıcık aşım kayınsız başım

Hiçbir şeyden haberi yok ama doğurmayı iyi biliyor, çocuk istiyomuş bi daha. Böylesine çalış deme istersen anasına söv.

Kumarbaz kocasına rağmen? Anamın bi lafı var deliye bir muska yeter diye, yaz duruma görsünler fklfkvmv

Hiçbir şeyden haberi yok ama doğurmayı iyi biliyor, çocuk istiyomuş bi daha. Böylesine çalış deme istersen anasına söv.
Ve zaten abi karısını çalıştırmıyor. Kıskanıyormuş

Bi akrabası eşimden borç istemişti. Tam işten geldim ölüyom yorgunluktan. Karısını kıskandığını sırf bu yüzden polis alımı için izin vermediğini biliyorum ya, bi küfür ettim s gitsin millet karısını kıskanıyo biz *t miyiz diye.

Hem de.... Arada bunu da mutlaka hatırlat eşine...

Abin hanımını kıskanıp çalıştırmıyor ama g.vt kardeşinden para tırtiklamakta sakınca görmüyor herhalde de g.vt kısmı direkt söyleyince ağir gelebilir, onun yerine kavga anındaysanız "karısını eşek gibi çalıştıran" , sohbet anında da "hanımı çalışan" da diyebilirsin şimdilik...O mesajı alır

Sadece kayın da değil. Tüm aile o kadar önemli ki. Burda birisi yazmıştı; aileler çocuklarına bir şey bırakmasalar da olur, yeter ki büyüdüklerinde onlara muhtaç olmadan geçinebilsinler. O kadar doğru ki. Vermiyorsan bile almaya çalışma, banka olarak görme

kıskançlıktan değil o :) kadın çalışırsa, günün birinde uyanırsa ayrılabilir diye çalıştırmıyor. İkinci çocuğu yaparsa, birkaç yıla çalışmasına izin verir, hatta işine gelir bir süre sonra adamın kendi çalışmamaya başlar. 2 çocuktan sonra çalışsa da ayrılamaz diye düşünür çünkü.

Diğer konularına da baktım, gerek kendi ailen gerek eşinin ailesi gerekse de eşinden düşünsel ve etik değerler olarak kat be kat üstünsün. Üzüldüm adına, insallah hayat seni çok yıpratmadan sana layık birilerini bulursun

Katılıyorum size...Pırlanta gibi akıllı, düzgün ,güçlü bir kız, allah bilir dünya güzelidir bir de , velhasıl düştüğü aileye bak...Ah işte...

Katılıyorum size...Pırlanta gibi akıllı, güçlü,azimli bir kız, allah bilir dünya güzelidir bir de ... Düştüğü aileye bak...Ah işte...

Gerçekten öyle, daha 25 26 yaşında ufak olmasına ragmen ahlaki olarak da çevresinden ustun. Böyle kişilerin bahtlari neden güzel olmuyor bi türlü çözemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…