Eşimin Abisi

Kızgınlığınızı anlıyorum ama ben olsam karışmam. Hiç ilgilenip de sinirlerimi bozmam. Benim de eşimin etrafında eklentisi çoktur,hiç bilmem bile kime ne veriyor kiminle ne harcıyor. Evin geçimini ihmal etmez,evini her şeyin herkesin üstünde tutar. Bu sebeple önemsemiyorum. Eşim benden belki 15-20 kat fazla kazanır ,ama ne kazandığının önemi de yok açıkçası bizden esirgememesi önemli bana göre. Sizin evin düzenini de siz bilirsiniz elbette. Takip ederek sadece kendinizi yıpratıyorsunuz. Karşı tarafa hiç bir şey olmuyor ,ruhları bile duymuyor.

benim hesabıman para gönderemiyorum bi para göndericem mobil bankacılığı açar mısın de, sonra yine gitmedi son transferler bölümüne bakayım gitmiş mi gitmemiş mi anlamadım yap son transferler bölümüne bak, abine sık para göndermişsin bir durum mu var falan yap. mesajlardan baktığını anlamaz. voila.

Şu cümleye kadar haklıydınız. Bu cümleden sonra sizin onlardan ne farkınız var. Sizde eşim ben olmadan bir işe yaramaz demeye getiriyorsunuz. O borcu beraber yapmadınız mı siZ? Düğün borcu dimi o. Sadece eşinizin borcu değil o sizinde borcunuz? Aileyi kötülerken arada kocanız kaynıyor dikkat edin.

Sakin sakin karşınıza alın hislerinizi anlatın ki anlar diyecektim ama konuşurken ağzınızdan çıkanı kulağınız duymayabilir

Yoo hiç öyle ben olmasam sen birşeye yaramazsin demeye filan getirmiyor....

Kadın haklı, ikisi de calismasa adam evi zar zor gecindirecegi için ona buna dağıtıp, bedavadan hovardalık edip , kumarbaz abiye yaranmak için sokağa atacağı tek bir kuruşu bile kalmayacaktı demeye getiriyor.

Karısı çalışmadığı için sağa sola para saçamayan, anca ucu ucuna evini gecindiren adamlar bir işe yaramiyor mu yani?

Bir adamın bir işe yaraması için ailesine para akıtması mi gerekiyor? Üstelik sadece kendi kazancı olsa neyse , hele ki o para karısının da alın teriyse tabii ki de her kurusun hesabini ona vermek zorunda .

Ayrıca konu sahibi düğün borcunu zaten ödüyor, odemeyecegim demiyor ki... Düğün borcu ne alaka ?

Son düzenleme:
Tabiki bu konuda yerden göğe haklısınız. Ben küçük paraları önemsemem ama ya daha fazlasını isterse diye endişe ederim. Fazlasına karşıyım. Ama sürekli tetikte yaşayamazsınız. Eşinizle paylaşmanız lazım

İyi yapmışsin Mihrimah, ödemeler, sıkıntılar ortak ama ev de ortak mal sonuçta ... Bence vignette in kocasına ortak mal bile fazla çünkü bu adamda yarın öbür gün sülalesinin , kumarbaz abisinin ağzına bakıp karısının arkasından katakulli çevirme potansiyeli çok yüksek. Olmayan paraya bile yok diyemeyip karısından gizli veren adam , olan malı istediklerinde haydi haydi verir....Konu sahibi, bir an önce ev giderlerinden elini ayağını çek, kazandığını sadece kendine yatır....Bir kuruş bile harcama eve.

Şu mesaji, kopyalayip bdv'nin basina tutturmak lazim.

Kızlar iyi akşamlar toplu cevap vermek istedim. Öncelikle bir açıklık getireyim biz düğün borçlarımızı ödedik. Bu borçlar bizim sonradan keyfi olarak aldığımız marka saattir, ayakkabıdır, bilgisayardır ne biliyim kahve makinesidir tamamen lüks olarak harcadığımız borç. Ama bu borcu tamamen hesap kitap yaparak, günümüz şartlarında ortalamadan fazla kazandığımız için eşimin hesabından yaptık. Bir çoğu da biriktirdiğimiz altın parası. Benim aileden maddi beklentim olmadı defalarca altını çizdim. Şu anki tek beklentim de onların da bizden maddi beklentisi olmaması yönünde.
Bugün büyük gündü. İşten geldik eşim hemen abim 6500 lira gönderdi dedi. (5000 eşimin iş yerinden aldığı bir malın parası) 1500 fazla gönderdi dedi. Ben de hemen nasıl 1500 fazla gönderiyor sen zaten o parayı borç vermemiş miydin senin parandı o dedim. Sonrasında bir şok yaşadı sen nerden biliyorsun dedi. Ben de geçen gün arkadaşımıza giderken yolda kendisinin söylediğini söyledim ve nasıl hatırlamazsın diye adamı salak yerine koydum. Sonunda inandı. Bu sefer de neden bana yalan söylüyosun, neden saklama ihtiyacına giriyorsun dedim. O da ailesini sevmediğim için kavga etmemek için sakladığını söyledi. Biraz sesler yükseldi. Sonrasında ben kendisine paraya takılmadığımı sadece bir eş olarak benimle de bu tarz şeyleri paylaşmasını istediğimi, kendi ailem olsa benim de göndereceğimi, ona olan güvenimi kırmamasını, bu şekilde olucaksa sürekli tetikte olmam gerekicekse devam etmek istemediğimi söyledim. Haklısın dedi söz verdi. Ben de anlayışlı olacağımı ve hemen kötü tepkiler vermeden önce sebebini dinleyeceğimi (bunu yapmıyordum çünkü) söyledim. Ailesiyle bir sorunum olmadığını sadece yaşananlardan dolayı mesafemiz olduğunu söyledim. Ayrıca kimseye finansör olmak istemediğimi ve bu şartlar altında onu baba yapmak istemediğimi söyledim. Hak verdi. Günün sonunda tatlıya bağlandı ama ben tabi ki takipte kalıcam bir süre en azından. Çok ciddi ayrılık konuşması yaptım. Ciddiyetimi çok iyi anladı. Mesele para vermek değildi kızlar. Pirayenin de dediği gibi ben çalışmasam 1 lira verecek durumu olmaz çünkü yetemez. Ben küçümsemek amacıyla söylemiyorum. Arkamdan iş çevrilmiş gibi hissettim ve buna tahammül edemem. Bir nevi benim de kazandığım parayla millete finansör olamaz.

Eltinizin çalışmamasıda sizi ilgilendirmez. Bebeği var bakacak kimse yoksa ne yapmasını bekliyorsunuz?
Valla yattığı yerden benim keseme göz dikiyorsa bal gibi de beni ilgilendirir ....

Bebek sahibi olmak için yıllarca sabredip, doğacak bebeği için canını dişine takıp çalışarak düzen kurmaya, birikim yapmaya çalışan bı kadın, niye hiç düşünmeden doğurmuş eltinin bebeğine kim bakacak diye düşünsün ki?

Kendisi bile zerre düşünmemiş kendi bebeğini, belli ki gelişine doğurmuş , bı de kayninin doğacak bebeğinin rızkina ortak olmuşlar, yüzsüzluğün daniskasi....

Son düzenleme:
Aynen öyle. Kendisi liseden mezun olur olmaz halasının oğluna kaçıp halasının evine yerleşen, evlendiği ilk aydan çocuk için uğraşan ve şu an evde yan gelip yatmaktan başka bir şey yapmayan bir insan ki kayınvalidem bile bu durumdan şikayetçi. Ben bu insanlara maddi güvence sağlamak zorunda değilim. Kendim tamamen ailemden destek almadan bk gibi bir aile ortamında çok iyi bir üniversite kazanıp mezun oldum. Sonra iyi bir firmada işe girdim ve birikim yapıp sonra evlendim. Doğacak evladım için de maddi olarak iyi bir ortam sağlamaya çalıştığım için çocuk yapmadım. Ben de bilirdim şak diye doğurup kaynanama atmayı. Ben kaynım ve eltim için mi meslek sahibi oldum?

Ayrıca bu ortama ikinci çocuğu düşünüyor

Vignette bak ben senin annnen yaşında sayilirım, kocaya para kaptırma konularında da master degree yapmış bir ablan olarak sana tek tavsiyem şudur ki, para konusunda kimseye acıma, güvenme... Hele kendi kazancın konusunda kocaya hiç acıma ve asla güvenme ...Bu adam kolay kolay düzelmez, boşan diyemem, seviyorsan devam et ama bir kuruşunu bile buna kontrolsüz teslim etme. Paragöz derler, cimri derler, nemrut derler şu derler bu derler diye korkma desinler...Alinterine sahip çık.....Kendi alinterine namusun gibi sahip çık. Benden söylemesi.

Pirayecim beni en en iyi anlayanlardan biri oldun çok teşekkür ederim öncelikle. Ben zaten asla ve asla kendi maaşımı heba etmiyorum. Evet paragözlükse paragözlük umrumda değil ne derlerse desinler. Benim annem de zamanında yemeni kenarına oya yapıp sattı parasının babamın cebine koydu. Babam gitti o paralarla annemi aldattı. Annem de düzenli bi işi olmadığı için boşanamadı. O yüzden para konusunda uyanıklık istemsizce bir alışkanlık oldu bende. Yoksa 1500 lira lafı edilecek bir para bile değil aslında ama alnımızda enayi yazmıyor.

şu yazdığınızı da görünce iyice emin oldum, abi yakında yine para batırdım büyük borcum var diyecek. Eşi de muhtemelen bunu fark ettiği için bir sonraki 'kumar borcunu ödeyecek enayiyi seçme şenlikleri'nde ikna için kullanacak bebek yapmayı düşünüyor. Bebeğim aç diye ağlayacaklar işte

Çok akıllı, güçlü ve eğitimli bir kadin olduğun belli zaten, kimsenin tavsiyesine de ihtiyacın yok elbette ama bana göre 1500 TL değil 150 TL bile olsa laf etmeye hakkın var... "Aman canım o kadarcik paranın lafı yapılır mı?" diyenlere katılmıyorum çünkü milyonlarim da olsa ben o parayı gün ışımadan uyanıp , colugumu çocuğumu evde bırakıp akşama kadar yaz kış k.çımdan ter akıtarak, gençliğimi çürüterek kazaniyorsam , rizam olmadan hiçkimse yiyemez...Gönlümün koptuğuna, çıkarır yarısını hibe ederim ama bana saygı duymayan, arkamdan iş çeviren adamlara da her kuruşu zehir ederim -ki etmişliğim var- ...Kimse kusura bakmasın ....

Aynen öyle. Zaten Allah korkusu da olan biriyim. Haram ettim haberim olmadan giden her kuruşu. Milleti söğüşleme derdindeler. Bir insan arabasını satıp kumara yatırır mı ya? Birazcık gurur olsun para isterken de. Allah akıl fikir versin. Onlara daha çok versin de istemesinler

Geri ödüyorsa sizi neden rahatsız ediyor ki. Ben olsam çok da takılmazdım

Eşinize sakladığını bildiğinizi söyleyin ama olay çıkarmayın bence. Gelecekte de sizden saklamasın. Geri de ödüyormuş zaten. En azından sizin bilginizde olması için alttan alın bence.

Eşinizi biraz kredi kartı gibi kullanıyor abisi. Kredi kartının bile faizi var, her ay her ay da kardeşten borç alınmaz ki canım.
Bir insan her ay içerideyse işini bilmiyordur, hesabını yanlış yapıyordur. Bunu da daima birileri toplayamaz. Yani nasıl olsa ödüyor diyenlere katılmıyorum. Alsın bir kredi kartı harcasın, öteki ay ödesin madem ödüyorsa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…