Eşimin Abisi

Kızlar şimdi eşim geldi telefonuna baktım. Geçen hafta eve misafir gelecek param yok diye 1500 istemiş abisi. Eşim de -3000 lira hesabım çok lazımsa atayım bende de yok demiş hesabının ekran görüntüsünü atmış. (Onun hesabını sıfırlayıp altın almıştık). Abisi de lazım işte at annem maaşını alıcak yarın gönderirim demiş ve göndermiş. Sonra bu hafta gene istemiş cumartesi bi işleri varmış para kalmamış pazartesi göndericem demiş. Yani adam yoktan da anlamıyor. Bu arada kayınvalidemin maaş kartı da anladığım kadarıyla abide duruyor. Yani abi eşimin ekside olduğunu ve parasının olmadığını bildiği halde 2 kez üst üste para istemiş.
Sen devam et izlemeye, borç geri gelmezse canına okursun, şimdi üste çıkar.

Borç miktarları az olduğu ve geri de ödendiği için laf etmemenizi tavsiye ederim, ama bir yandan da ilerde daha büyük borç istemeyeceğinin garantisi yok, hele ki kumar işlerine bulaşıyorsa. Ama kayınvalidenizi aramanız hata olur. Eşinize mesajları okuduğunuzu belli etmeden ağzını aramayı deneyin. Bütçe ortaksa eğer size karşı bu konuda açık olmalı

Merhabalar,
Yine bir eş ailesi konusuyla buraya geldim. Asla vazgeçmiyorlar, asla peşimizi bırakmıyorlar. Artık yıldım ve dayanacak gücüm kalmadı gibi hissediyorum. Öncelikle asla mantıklı hareket edebilecek durumda değilim ve abisi kadar eşim de suçlu farkındayım. Sizden akıl almaya geldim.
Eski konularımı belki hatırlayanlar olur ama kısaca bahsetmek gerekirse eşimin ailesi bize hiçbir şekilde maddi manevi destek olmadı. Maddiyatı geçtim düğün dönemi nasılsınız bile demediler. O yüzden onlarla aramda çok büyük bir mesafe var. Birbirimize asla kötü konuşmadık, görüştüğümüzde saygısızlık etmeyiz ama görüşme sıklığımız çok az. Eşimin abisi eşimden sürekli araba ister. Şirkete ait araç olmasına rağmen. Kaynım evli bir çocuğu var ve kayınvalidemlerle birlikte yaşıyor. Kendisi bitcoin vb kumarımsı olaylardan büyük paralar kaybetmiş. Yanlış hatırlamıyorsam 500 bin gibi bir borcu vardı daha geçen sene. Eltim çalışmıyor evde çocuk bakıyor. Kayınpederim köyde yaşıyor. Eşimin abisi ve annesi çalışıyor, ev kira değil ve abisi fatura vs ödemiyor. Ama eşimden zırt pırt borç para istiyor. Borç dediysem yüklü miktarlar değil 1000-1500 lira gibi paralar ve söylediği tarihte parayı gönderiyor. Eşimle araba meselesinden dolayı çok tartıştığımız için bana abisinin para istediğini söylemiyor. Ben kendim 2 kez mesajlarını gördüm ordan biliyorum. Evet farkındayım mesaj okumamalıyım ama abisiyle olan konuşmalarına bakmak zorunda hissediyorum kendimi çünkü abisinin sürekli para istediğini düşünüyorum. Ki abisi balayındayken bizden para istedi tarla için bu sene de para istediler. Gönderdik. Eşim mesajlarını okuyup borç gönderdiğini bildiğimi bilmiyor. Evet aile arasında bu paraların lafı olmaz üstelik adam geri de ödüyor ama bana söylememesi ve anladığım kadarıyla bu olayın sıklıkla tekrarlanması benim sinirlerimi bozdu. İki gündür belli etmiyorum ama canım çok sıkkın. Hatta kayınvalidemi arayıp söylemeyi düşündüm ama bunun saçma olacağının farkındayım.
Gerçekten kendimden utanıyorum artık bu tarz şeylerle uğraşmak zorunda kaldığım için. Bu arada ben de çalışıyorum ve eşimden daha çok kazanıyorum. Ama eltim evde oturduğu halde sürekli onlara borç veriyoruz. Benim ne yapmam lazım? Adam zaten ödüyor geri diyip susup oturmalı ve bildiğimi belli etmemeli miyim? Yoksa açık açık söylemeli miyim eşime? Ama bu sefer de sen benim mesajlarımı mı okuyosun diye kızabilir ve sonrasında belki de mesaj silmeye başlar bilmiyorum. Kafam çok karışık. Abisi evet arsız ama benim eşim de safoz ve o vermese abisi isteyemez farkındayım. Sadece abiyi suçlamıyorum. Benden gizleyen ve evin rızkını veren eşim. Henüz çocuğum yok ve bu arsızlar yüzünden çocuk fikrinden de soğudum. Bu arada 1 buçuk yıllık evliyiz. Fikirlerinizi bekliyorum ☺️
Bir borç alınıyor ve söz verildiği gibi ödeniyor. İsteyen de eşinizin ailesi. Neden rahatsız oluyorsunuz?
Boşluktan canınız mı sıkılıyor?

Ay

Ay şaka gibi ya. At işte nedir. Artık yüzsüzlüğe vurmuş işi. Acaba ters psikolojimi yazsanız?
“Falanca aradı borç istedi, veremeyeceğimi söyledim. Seninde haberin olsun” gibi. Sonrasında da eklersiniz. “ herkesin bütçesi ayrı, evi ayrı. İnsanlar biraz düşünceli olmalı” gibi gibi. Bilemedim cidden. Şimdi direk söyleseniz ortaya çıkacak telefona baktığınız. Sakın söylemeyin sonra mesaj silme huyu başlar. Hiç haberiniz olmaz.
Sen devam et izlemeye, borç geri gelmezse canına okursun, şimdi üste çıkar.
Evet hiç sesimi çıkarmadım. Eşim zaten olmadığını söylemiş ama inatla mecburmuş gibi istemiş. Neyse ki göndermiş aldıklarını ama bizim ayrı bir aile olduğumuzun ve bütçemizin ayrı olduğunun farkında değiller. Şimdi dediğiniz gibi izleme modundayım ama dozaj artarsa o zaman direkt tepkimi göstericem.

Borç miktarları az olduğu ve geri de ödendiği için laf etmemenizi tavsiye ederim, ama bir yandan da ilerde daha büyük borç istemeyeceğinin garantisi yok, hele ki kumar işlerine bulaşıyorsa. Ama kayınvalidenizi aramanız hata olur. Eşinize mesajları okuduğunuzu belli etmeden ağzını aramayı deneyin. Bütçe ortaksa eğer size karşı bu konuda açık olmalı
İnsan çocuğuyla ilgilenmek zorundadır bence. Net olarak yaşananları bilmiyorum ama bi arayıp sorma durumları bile olmadıysa ayıp etmişler.
Olay tam olarak şöyle oldu. Biz evlenmeye karar verdik ve eşim ailesiyle konuştu. Bizde para yok demişler. Biz de eşimle ikimiz de çalışıyoruz kendimiz yaparız her şeyi diye planlı programlı 6 ayda evimizi düzdük. Düğünümüzü yaptık. Bu süreçte kayınvalidem bir kez kapımızı çalmadı. Bir kez ne beni ne ailemi nasılsınız diye aramadı. Ben yine bayram seyran hep aradım sordum. Bir anne evlenen oğluna oğlum nasıl gidiyor hazırlıklar diye sormaz mı? Sormak zorunda değil diyenleri anlamıyorum. Anne olmadığım halde bu kadar gamsız olamam ben bile. Neyse sonuç olarak biz evlendik. Balayında abisi arayıp bizden tarla için para istedi. Annesi taktığı bileziğin parasını istedi. Ben de sınırımı çizdim. Samimiyetimiz yok ama birbirimize saygımız var. Bizim onlardan hiçbir maddi beklentimiz olmamasına rağmen onlar evlendiğimizden beri defalarca para istediler. Bana gelince yok ama kendileri isteyebiliyor öyle mi? Kimse kusura bakmasın benim zor zamanımda manevi olarak bile yanımda olmayan insanlara yardımcı olmak zorunda değilim. Eşimin ailesine para yedirmek için meslek sahibi olmadım.

Bir borç alınıyor ve söz verildiği gibi ödeniyor. İsteyen de eşinizin ailesi. Neden rahatsız oluyorsunuz?
Boşluktan canınız mı sıkılıyor?
Çünkü kendileri bizi evlilik sürecinde yok saydılar. Komşunun oğlu evleniyor gibi davrandılar. Şimdi mi aile oldukları akıllarına geldi? Para ve araba istemek dışında eşimi aradıkları yok. Beni zaten arayan soran yok. Aramasınlar da zaten ama bizden de bişey beklemesinler. Onlar destek olmak zorunda değilse biz de destek olmak zorunda değiliz. Aile gibi dursalardı da aile diye saysaydım.

Olay tam olarak şöyle oldu. Biz evlenmeye karar verdik ve eşim ailesiyle konuştu. Bizde para yok demişler. Biz de eşimle ikimiz de çalışıyoruz kendimiz yaparız her şeyi diye planlı programlı 6 ayda evimizi düzdük. Düğünümüzü yaptık. Bu süreçte kayınvalidem bir kez kapımızı çalmadı. Bir kez ne beni ne ailemi nasılsınız diye aramadı. Ben yine bayram seyran hep aradım sordum. Bir anne evlenen oğluna oğlum nasıl gidiyor hazırlıklar diye sormaz mı? Sormak zorunda değil diyenleri anlamıyorum. Anne olmadığım halde bu kadar gamsız olamam ben bile. Neyse sonuç olarak biz evlendik. Balayında abisi arayıp bizden tarla için para istedi. Annesi taktığı bileziğin parasını istedi. Ben de sınırımı çizdim. Samimiyetimiz yok ama birbirimize saygımız var. Bizim onlardan hiçbir maddi beklentimiz olmamasına rağmen onlar evlendiğimizden beri defalarca para istediler. Bana gelince yok ama kendileri isteyebiliyor öyle mi? Kimse kusura bakmasın benim zor zamanımda manevi olarak bile yanımda olmayan insanlara yardımcı olmak zorunda değilim. Eşimin ailesine para yedirmek için meslek sahibi olmadım.
Son cümleyi bize değil eşinize söyleyebilseniz tüm mesele çözülecek 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Haklısınız. Özellikle son cümlenizde. Çocuğu yapayım, 18 yıl karnını doyurup sonra bir kenara atayım başının çaresine baksın tarzında batılı düşünceler bana hiç normal gelmiyor. Para olmamasını maddi yardım yapamamalarını anlarım. Ama bi arayıp ilgilenmek de para gerektirmiyor

Son cümleyi bize değil eşinize söyleyebilseniz tüm mesele çözülecek 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Zaten defalarca söyledim. Bu konuşmalar çok yapıldı. Ama yukarıda yazdım gördüyseniz eşim benim de param yok demesine rağmen ısrarla at işte demiş. Şu an bildiğimi belli edemiyorum mesajları okuduğumu söylememek için ama emin olun bu cümleyi ve çok daha ağırlarını hem eşime hem ailesine kurarım bi çekincem yok. Zaten takipte kalıcam ve konu daha da uzarsa resti çekicem.

Haklısınız. Özellikle son cümlenizde. Çocuğu yapayım, 18 yıl karnını doyurup sonra bir kenara atayım başının çaresine baksın tarzında batılı düşünceler bana hiç normal gelmiyor. Para olmamasını maddi yardım yapamamalarını anlarım. Ama bi arayıp ilgilenmek de para gerektirmiyor
Üstelik hastalık ve muhtaçlık durumu da yok. Abisi eşimin şirket arabasına güvenerek kendi arabasını sattı kumara yatırdı ve battı. Kumar borcu ödüyor. Eşi de evde oturuyor. İhtiyaçları varsa karı koca çalışıp bir ev geçindirebilirler ama geçindirecekleri bir ev bile yok çünkü kaynım akrabasını kaçırıp annesinin evine çöktü. Ben böyle bir durumda onlara destek olmak zorunda değilim. Hastalık olsa vs tabi ki kardeşinden isteyecek ama keyfi sebepler için yaptıkları yüzsüzlük. Üstelik bizden çok kazanıyor kirası faturasını kayınvalidem ödüyor.

Üstelik hastalık ve muhtaçlık durumu da yok. Abisi eşimin şirket arabasına güvenerek kendi arabasını sattı kumara yatırdı ve battı. Kumar borcu ödüyor. Eşi de evde oturuyor. İhtiyaçları varsa karı koca çalışıp bir ev geçindirebilirler ama geçindirecekleri bir ev bile yok çünkü kaynım akrabasını kaçırıp annesinin evine çöktü. Ben böyle bir durumda onlara destek olmak zorunda değilim. Hastalık olsa vs tabi ki kardeşinden isteyecek ama keyfi sebepler için yaptıkları yüzsüzlük. Üstelik bizden çok kazanıyor kirası faturasını kayınvalidem ödüyor.
Şu mesajdan sonra daha çok hak verdim size. Böyle parazit gibi başkalarının parası üzerinden plan yapan kendi başlarının çaresine bakamayan insanlar yüzünden aileler sıkıntı yaşıyor işte. Bir taraf yiyici bir taraf enayi oluyor. İnşallah en kısa zamanda güzel bir şekilde halledersiniz.

Şu mesajdan sonra daha çok hak verdim size. Böyle parazit gibi başkalarının parası üzerinden plan yapan kendi başlarının çaresine bakamayan insanlar yüzünden aileler sıkıntı yaşıyor işte. Bir taraf yiyici bir taraf enayi oluyor. İnşallah en kısa zamanda güzel bir şekilde halledersiniz.
İnşallah ama eşimin olaya bir dur demesi lazım. Herkes zamanla anlayacak diyor ama ne kadar zaman geçmesi lazım bilmiyorum. Onlar yüzünden çocuk sahibi de olasım gelmiyor.

X