Eşimi kıskanmaya başladım yardım lütfen

10 yıldır kıskanmayıp şimdi kıskandıysan o işte bir iş vardır. Bazı şeyler kanıtlanamaz ama hissedilir. Bahsettiğin kadın öyle mi bilemem ama bazı kadınların özellikle evli erkeklere karşı değişik tavırları oluyor maalesef.hemcinslerim için bunu söylemek üzücü olsada öyle maalesef.

Eşimde iş yerindeki lerle konuşur espiri yapar ama öyle kulağa falan fisildama hoş hareketler değil ben olsam sinir olurdum.her şeyin bı sınırı var gerek yok böyle laubali hareketlere

Peki şimdi ne yapmam lazım

Rahatsız olana kadar devam yani:)) en baştan rahatsız edecek hareketlerde bulunmamak daha mantıklı olmaz mı?
Rahatsız olana kadar devam değil, rahatsız olduğunu bilirsem dikkat ederim. Niye insanları rahatsız edeyim durduk yere. Ama bir kadının şakalaşmaktan rahatsız olacağını düşünmem. Eşi rahatsız olan ona göre davransın diye düşünürüm. Olay benimle ilgili değil yani. Ben sevdiğim iyi anlaştığım herkese aynı şekilde davranıyorum kadın ya da erkek. Hoşlanmayan ya da eşinden korkan belli eder mesafesini koyar. Ben insanların evlilik hayatını düşünecek değilim.

Gülümsemek,sohbet etmek,şakalaşmak çok normal bütün gün aynı ortam çekilmez yoksa ama kulağa eğilmek,sarılmak vs. bana göre uygun değil. Bunun evli bekar olmakla alakası da yok,iş yerleri özellikle bazı kurumlarda asılsız dedikodu dahi olabiliyor,uğraşamam ve gereksiz yakınlığı sevmiyorum.
Bugüne kadar böyle yakın davrandığım olmadı, bana da öyle davranan olmadı.Eşimden ziyade ben rahatsız olurum.
Bu eşinizle alakalı bir durum kendisi çizgiyi çekebilmeli istiyorsa,ben iş yerinde güler eğlenirim ama iş arkadaşı işte kalır dışarıya taşımam ya da iş dışı kişisel birşeyi anlatmam,bu benim tercihim.

Bunca yıl kıskanmayıp şimdi kıskandıysanız verdiği cevap ya da o anki izlenim de sizi rahatsız eden birşey olmuş olabilir.Ama sınırı çizecek olan eşiniz,bunun yolu da hiç gülümsememek değil,çizgiyi belli etmekle alakalı.Empati yapmasını isteyin bir,verdiği cevaba göre kendinizce kıskançlıkta haklı haksız olduğunuzu anlayabilirsiniz. O rahatsız olmazsa adamın yapısı böyle demektir.

Evet yapar tabi ki ama.ben merhaba yardımcı olursanız sevinirim tarzı saçma biseye de pek gülmem bence o kadının bı gulesi var gibi geldi
Kadın neden gülmesin eşiniz size saçma gelse de espiri yapmaya çalışmış, öylece dursun mu? Kendisine söylenene gülümseyerek karşılık vermiş altı üstü.
Siz bundan bu kadar rahatsız olacaksanız, 10 yıllık eşinizin bilip ona göre davranması gerekir ama davranmamıs.

Sürekli ne yapayım diye sormuşsunuz, şuan için yapacağınız bir şey yok, konuşmuşsun zaten.

Eşime söylediğimde çok sinirlendi ve kesinlikle bu konuyu bı daha acmamami soyledi

Peki şimdi ne yapmam lazım
Valla bu eşin ile aranızdaki ilişkiye bağlı biraz. Ben kendimden örnek verecek olursam, ben de 5 yıldır evliyim asla eşimin kadın arkadaşlarına karışmam herhangi bir laf söylemem aynı şekilde benim de erkek arkadaşlarım var ama eski çalıştığı işyerinde bir kadın var 3 ay oldu oradan ayrılalı hala iş sorma bahanesiyle arayıp yarım saat konuşuyor benim eşim de ona iş anlatıyor. Yalnız benimkisi ona iş anlatırken o sürekli aralara başka konu sokup konuşmayı uzatıyor. Yani bir şey olacağından değil ama ben bir süre sonra bundan rahatsız oldum ve açık bir şekilde o kadar süre ne konuşabilirsiniz dedim Bundan rahatsız oluyorum dedim ve attık konuştuğunu duymuyorum:)

Eşime söylediğimde çok sinirlendi ve kesinlikle bu konuyu bı daha acmamami
Ya bı de sürekli söylersen aklına sokarsin diye bişey diyorlar sizce böyle.bişey var mi

Eşime söylediğimde çok sinirlendi ve kesinlikle bu konuyu bı daha acmamami

Ya bı de sürekli söylersen aklına sokarsin diye bişey diyorlar sizce böyle.bişey var mi
kesinlikle sokarsın :) sen zaten bir defa söylemişsin bir daha söyleme bence eğer tekrar başka bir şey görürsen açık ve net bir şekilde o zaman söylersin rahatsız olduğunu

Her şeyden evvel toplum içinde kulağa konuşmak ayıptır. Ben en son ilkokulda kulaktan kulağa konuşmuştum sanırım. Karşıdaki insanın (eş, arkadaş, kuzen farketmez) birisi gelip kulağına birşeyler fısıldadığı zaman herkes tuhaf ya da kötü hisseder.

Ya bizde iş yerinde gülüşürüz konuşuruz ama şöyle bir durum var iş arkadaşımın eşi geldiyse ben onu da muhabbete dahil ederdim ki aklında bir şüphe soru işareti kalmaması adına
Bi de ben oradayken boylelerse ben yokken daha samimiletdir diye dusundurttu bana acikcasi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…