Eşimi benden boşanmaması için ikna etmeli miyim

Merhaba lütfen yardımcı olur musunuz. Eşimle 1 yıldır ayrıyız. Cekismeli davamız devam ediyor davayı ben açmıştım. Bu sürecte cok gelgitler yaşadım o bana hiç ulaşmadı ve ben dayanamayıp onunla konuşmaya çalıştım. Boşanmış olarak yeni hayata asla alışamadım 1 yılım odamdan çıkmayarak geçti bir de çocuğum var. Eşime içimi döktüm neden böyle olduk, ne beni dava açmaya itti içimi döktüm cevap vereceğini beklemiyordum. Cevap verdi konu uzamaya başladı. Boşanma davası açtığım için bana çok kırgın, bizim beraber olamayacığımızı anladığını, istemediğini söylüyor. Benim de boşanma davası açarkenki sebeplerim haklı sebeplerdi ve bana sen haklısın hatalarım var demiyor, sen bana nankörlük yaptın ben şöyle iyiyim sana şöyle iyilik yaptım diyor. Ben de evet söylediklerini kabul ediyorum diyorum ama sadece ben haksız değilim diyorum kabul etmiyor. Ben de açıkçası dayanamıyorum çok üzülüyorum. Geri evime gitmek istiyorum. Ama beni eskisi gibi sevmediğini söylüyor. İstemediğini hissettiriyor ama yalvarıp ailesiyle filan görüşürsem o şekilde dönüşü olacağını hissettiriyor. Çaresiz kaldım hatalarını kabul etmeyip bir de üstüne ailesiyle görüşürsem ilerde benden hiç çekinmez üzerse geri adım atmaz diye korkuyorum. Ama evimi de cok özledim ailemin yanında yaşıyorum. İnsanlar bana üzülerek bakıyor. Evlilikteki halimden daha mutsuzum. Yol gösterebilir misiniz buraya yazabilmek için yeni hesap açtım😞
Asla oyle bisey yapmazdım seni sevdaydı o zamaninda bosanmamaniz icin çabalardı zaten bence yeni hayatına alışman daha iyi

Birkaç kere bana vurdu, bi de kızınca hakaret edebiliyor kolayca. Yani adam kızgınken çekilmiyor normal hali iyi

Sizi döven, hakaret eden adama ve ailesine yalvaracak kafaya nasıl ulaştınız?
Bir insan bunu düşünecek duruma nasıl gelebilir?

Sizden güçlü bir insan size vuruyor, hakaret ediyor. Bunu gururunuza nasıl yedireceksiniz?
Adam hatasının farkında bile değil. Yalvararak dönüp kendinizi öldürtmek mi istiyorsunuz ne istiyorsunuz?
Çocuğunuz annesinin dayak yediği bir ortamda mı büyüsün? Hem de ne için, annesi yalnız kalamıyor diye...
Aklınızı başınıza toplayın bence.

"İyiyken çok iyi" diye bir şey de yok ayrıca. Şu forumda şu cümleyi gördükçe tansiyonum fırlıyor.
Sanki başka insanlar iyiyken de kötü. Az mantık.

Merhaba lütfen yardımcı olur musunuz. Eşimle 1 yıldır ayrıyız. Cekismeli davamız devam ediyor davayı ben açmıştım. Bu sürecte cok gelgitler yaşadım o bana hiç ulaşmadı ve ben dayanamayıp onunla konuşmaya çalıştım. Boşanmış olarak yeni hayata asla alışamadım 1 yılım odamdan çıkmayarak geçti bir de çocuğum var. Eşime içimi döktüm neden böyle olduk, ne beni dava açmaya itti içimi döktüm cevap vereceğini beklemiyordum. Cevap verdi konu uzamaya başladı. Boşanma davası açtığım için bana çok kırgın, bizim beraber olamayacığımızı anladığını, istemediğini söylüyor. Benim de boşanma davası açarkenki sebeplerim haklı sebeplerdi ve bana sen haklısın hatalarım var demiyor, sen bana nankörlük yaptın ben şöyle iyiyim sana şöyle iyilik yaptım diyor. Ben de evet söylediklerini kabul ediyorum diyorum ama sadece ben haksız değilim diyorum kabul etmiyor. Ben de açıkçası dayanamıyorum çok üzülüyorum. Geri evime gitmek istiyorum. Ama beni eskisi gibi sevmediğini söylüyor. İstemediğini hissettiriyor ama yalvarıp ailesiyle filan görüşürsem o şekilde dönüşü olacağını hissettiriyor. Çaresiz kaldım hatalarını kabul etmeyip bir de üstüne ailesiyle görüşürsem ilerde benden hiç çekinmez üzerse geri adım atmaz diye korkuyorum. Ama evimi de cok özledim ailemin yanında yaşıyorum. İnsanlar bana üzülerek bakıyor. Evlilikteki halimden daha mutsuzum. Yol gösterebilir misiniz buraya yazabilmek için yeni hesap açtım😞

Geri donmeyin. Dönerseniz sizi bosanmaya iten sebeplerin on katını yaşatır bu adam size...niye ona bu hakkı veriyorsunuz. Bir yalvarmadiginiz kalmis pes.mutlu olan hangi kadın boşanma davası açar...sorunlar çözülmeden üstelik Esin Z böyle cevaplar veriyorken hala dönsem mi demeniz çok garip

Siz adamı değil evliliği özlüyorsunuz, konuşmasına bakılırda adam bencil ve hata kabul etmiyor, barışırsan o ve ailesi iyice tepene çıkar ve utanıp yine dava açamazsın. Dışarı çık hayatı yaşa tek boşanan sen değilsin, bi kadın olarak dava açmak son çare son raddedir sen bunu yaşamışsın arkasında dur

Dönersen sana dayak atmasını, hakaret etmesini haklı çıkarmış olursun çünkü özür dileyip yalvarirsan ancak dönebileceksin. Peki hakaret şiddet dolu bir evlilikte çocuğunu büyütmek ne kadar doğru. Sadece kendini düşünme çocuğunu düşün artık o herşeyden daha önemli. Ayrıca sıkkın kendine gel illa erkekle mi mutku olunuyor gayet de yalnız mutlu olunur şuan sen kendine eziyet ediyorsun .

Sen evliliğini ve adamı değil, düzenini evini özlüyorsun...Ailenin yanında bulamadın tabi aynı özgürlüğü, kendi düzenin kendi mutfağın vs vardı...Özlediğin bu aslında...O halde bu düzeni kendin oluşturabilirsin...Yok mu imkanın?

İlişkide en onemli şey ne biliyor musun? Saygı...Adamda sana karşı saygı yok...Sana şiddet var, yalvarırsan dönersin diyor, dönünce de senin hiçni konuda şikayet hakkın olmaz, sen kendin istedin döndün, ben buyum diyecek, daha da arsızlaşacak...
Lütfen biraz dik dur..Hemen geri çekil tamam beni istemeyeni ben hiç.istemem yoluma devam ederim deyip çık dolaş gülümse, insanlarla buluş, farklı bişiler yap vs ...Bak o zaman o kendini nasıl hissedecek, ayağına gelecek....Sen onun doğmadın, onsuz da yapabildiğini göster, senim bağımlılığını ve muhtaçlığını kullanıyor..

Bence biraz empati yapın derim; şöyle ki siz karşınızdaki insanı dövseniz sövseniz ama asla kabahatli olmadığınızı düşünseniz bunun üstüne de karşınızdaki insan hele de gitme şansı varken bir daha dönse, çok matah bir şeymişsiniz gibi tüm yaptıklarınıza rağmen sizinle konuşmaya çalışsa filan siz değişir misiniz ya? Ben sizin yerinize söyliyim: HAYIR. Neden değişsin ki adam? Çok temel bir şey var: istediğini elde edemezsin tutumunu değiştirirsin, ya da bir hata yapar bedelini ödersin ve bir şeylerin yanlış olduğunu anlar tavrını değiştirirsin. E sizin durumunuzda hiçbiri yok ki adamın ekmeğine yağ sürüp duruyorsunuz. Üstüne bir de aferin böyle devam et dercesine pekiştirici şekilde yalvarıp geri mi dönsem diyorsunuz. Adam niye değişsin ki manyak mı bu koşullarda? Tamamen stabil kaldığı halde dönecek olan bir kadın var gayet de farkında. Dönerseniz bundan sonrası sizin hatanız olur eşinizin değil.

O gerı adım atmadıgı ıcın bence senı kendıne cekıyor ınsanlar boyle pesınde kossa emın ol boyle dusunmezdın sana vurmus hakaret ve asla kabul etmıyor dıyorsun donuncede aynısı hatta daha beterı olacak suan yanlızlıktan oyle hıssedıyorsun gerı donme bence helekı sana sıddet uygulayan adama hıc yalvarma gecer

bak bacım karar verdiimde haklı sebeplerim vardı diyorsun bu süreçte hatalarındn pişman olup yalvarması gereken o iken o sana aynısını yapıyor.İstemiyorum seni diyen adama dönmeyi nasıl düşünürsün.Ayrıca 1 yıldır hala kendine düzen kurmamış olman yanlış.Bence küçükte olsa bir eve geç,yerleş,çalış çocuğunla birlikte hayatını yaşa.Ailen ile de daha güzel zaman geçirirsin.İnsanlar sana boşandığın için zavallı gözüyle bakmıyor senin bu saçma haereketlerin yüüznden acıyordur onları umursama.Geri dönersen çok çok çok daha büyük hatalar ve mutsuzluklar seni bekliyor.

Neler söyledi bilseniz benim için pişmanlıksın, keşke hiç tanımasaydım, hayatımı mahvettin, keşke seni sevmeseydim, seni istemiyorum. O öyle söyledikçe çok üzülüyorum açıklama yapıyorum kabul etmiyor veya madem öyle şikayetçisin benimle ne işin var diyor. Başta konuşma başlatmasaydım keşke
Sen adama yalvardıkça onun hoşuna gider uzatırda uzatır olan yine sana olur
Üzüldüğünü belli etme ikna edici konuşma hatta hiç konuşma arama bi kaçgün bakalım o seni arayacakmı aramazsa sende arama bidaha barışmaya niyeti yok gibi

Ne kadar ayıp...ne kadar aşağılayıcı bi cümle.kadın kadına nasıl söyler böyle bişey?
Konu sahibesinin yorumlarını okumadınız galiba .Kadın kendini döven ,söven adama yalvarıp geri döneyim ,beni affetsin diyor .Tabiki de bu kafadaki bir insanın bu cümleleri kurması için akıl sağlığının yerinde olmaması yada kafasına darbe almadı gerekir .
Siz bu düşünceleri destekleyebilirisiniz saygı duyarım tabi.

inanamadım yazdıklarınıza. Adam sizi dövmüş, hakaret etmiş ve boşanma davası açmışsınız . Pişman bile olmamış ki şiddetin pişman olması yoktur bana göre. Vazgeçmek için adamın sizi öldürmesi mi gerekiyor Allah aşkına. Bir de ikna etmek için ne yapabilirim diyorsunuz şaka gibi . Biz ne dersek diyelim vazgeçmeyeceksiniz belli. Ne diyeyim umarım kocanız ikna olmaz ve dönmez . Bu sayede kurtulmuş olursunuz.

Ayrilik sebeplerinizde cok haklisiniz. Adam size psikolojik ve fiziksel siddet uyguluyormus, bosanmak icin ne daha ne yapmasi gerekiyor? "Siz aramasaydiniz o arardi bende öyle oldu" demis bir üye. Her erkek de bir degil her evlilik de. Zaten 1 yildir ayriymissiniz aramamis. Kaldi ki aramamasi ve evliligin bitmesi sizin yarariniza görünüyor. Dava acinca burnu sürtüldü bir daha yapmaz demissiniz. Burnu sürtülen adam arar af diler ya da siz aramissiniz haklisin pismanim der. O zaman siz de öfke kontrolü icin destek almasini isterseniz ve belki evlilik kurtulabilir. Ama hatasini kabul etmeyen adam düzeltmeye de calismaz. Bir de siz karsisinda ezilip büzülmüssünüz kötü davranisi ayyuka cikar artik emin olun. Neden bunca zaman yeni bir hayat kuramadiniz? Cocugunuz icin ayakta durmaniz lazim. Ailenizle yasiyormussunuz. Anneniz cocugunuza baksa siz de bir ise girseniz mesela?

Sırf yalnızlıktan korktuğunuz ve yeni bir hayat kurmak zor geldiği için sizi döven ve istemeyen bir adama geri dönmek istiyorsunuz? Kolay olan bu çünkü. Babanızın evinde kalmak dayak yemekten, hakaret işitmekten daha kötü bir şey herhalde. Psikolojik destek alın. Eşinizin sizi sevmediğini ve çocuğunuzla kendinize yeni bir hayat kurup güçlü olmak zorunda olduğunuzu kabul edin. Kabuğunuzu kırmadığınız sürece mutsuz olmaya devam edeceksiniz.

Ayrilik sebeplerinizde cok haklisiniz. Adam size psikolojik ve fiziksel siddet uyguluyormus, bosanmak icin ne daha ne yapmasi gerekiyor? "Siz aramasaydiniz o arardi bende öyle oldu" demis bir üye. Her erkek de bir degil her evlilik de. Zaten 1 yildir ayriymissiniz aramamis. Kaldi ki aramamasi ve evliligin bitmesi sizin yarariniza görünüyor. Dava acinca burnu sürtüldü bir daha yapmaz demissiniz. Burnu sürtülen adam arar af diler ya da siz aramissiniz haklisin pismanim der. O zaman siz de öfke kontrolü icin destek almasini isterseniz ve belki evlilik kurtulabilir. Ama hatasini kabul etmeyen adam düzeltmeye de calismaz. Bir de siz karsisinda ezilip büzülmüssünüz kötü davranisi ayyuka cikar artik emin olun. Neden bunca zaman yeni bir hayat kuramadiniz? Cocugunuz icin ayakta durmaniz lazim. Ailenizle yasiyormussunuz. Anneniz cocugunuza baksa siz de bir ise girseniz mesela?
Benimki öyle bir inat ki ölse aramazdı en sonunda ben aradım😞 burnu sürtülmemiş öyle bir renk vermiyor da dava açınca ve yaptıkları ortaya çıkınca ailesine rezil oldu, bu sebeple tekrar cesaret edemeyebilir diye düşündüm. Ailem de çalışıyor bebeğim küçük. Evde kaldık öylece ikimiz 😭

inanamadım yazdıklarınıza. Adam sizi dövmüş, hakaret etmiş ve boşanma davası açmışsınız . Pişman bile olmamış ki şiddetin pişman olması yoktur bana göre. Vazgeçmek için adamın sizi öldürmesi mi gerekiyor Allah aşkına. Bir de ikna etmek için ne yapabilirim diyorsunuz şaka gibi . Biz ne dersek diyelim vazgeçmeyeceksiniz belli. Ne diyeyim umarım kocanız ikna olmaz ve dönmez . Bu sayede kurtulmuş olursunuz.
İkna etmek için ne yapabilirim demiyorum da ikna etmeli miyim diyorum çünkü zaten ikna olmak için yalvarılmayo bekliyor adam 😒

X