Eşimi benden boşanmaması için ikna etmeli miyim

Boş ver ! Erkekler böyledir. Kendisi altın kaplama, bulunmaz hint kumaşı olduğu, mükemmel bir erkek olduğu için seni pişmanlık olarak görüyor. Bunlara bu özgüveni kim veriyor anlamıyorum da...

Artık sil onu kafandan. Bu a dam dan ol maz !!!! Sen kendin çalışıp daha güzel bir hayat kurabilirsin...
İnsallah silmeye çalıscam belki de dönmediğinde bir hayır vardır çünkü ben şu an kendimi tutamıyorum

Şu anki halimden de mutsuz olurum demi doğru 😞

Kesinlikle mutsuz olursunuz. Sizi insan yerine bile koyacağını sanmıyorum. Öz evladı için bile sevgi hissetmiyorum diyen bir adam, sizi ne sever, ne sayar. Kendinize de yavrunuza da bu kötülüğü yapmayın. Bundan 1 sene sonra bambaşka hissedeceksiniz emin olun.

Malesef öyle ya o sinirlenince yanından defolup gitmek gerekiyor bir gidiyorsun iki gidiyorsun üçüncüye dördüncüye ne saçmalıyorsun diyorsun yani ben öyle yapıyorum. Şimdi de direncim kırıldı
Sizin adınıza çok üzüldüm inanın ama bu şekilde ömür geçer mi bilmiyorum. Üstelik sizi istemediğini söyleyen, şiddet uygulayan, hakaret eden birisi ile.

Sizin yerinizde olsam önce psikolojik destek alır, sonra yapacaklarıma karar verirdim.

Allah yardımcınız olsun.

Birkaç kere bana vurdu, bi de kızınca hakaret edebiliyor kolayca. Yani adam kızgınken çekilmiyor normal hali iyi

Normal halde herkes iyi. "Normalde iyiyiz aman kizınca küfür eder , şiddet gösterir " mantığını asla anlamadım , anlayamayacağım.

Yiğit öfkeli anda beli eder kendini. Karakteri o zaman ortaya çıkar.

Sakin dönmeyin, üstelik istemiyorum demiş, çaba göstermemiş , Çok pişman olursunuz yalnız Geçen bir yılınıza şükür eder hale gelirsiniz.

Bir yıl yaşadınız boslugunuzu , Şimdi toparlanma zamanı, hayatınıza , kendinize , yavrunuza bir şeyler katma zamanı.

Ne ilk.Ne son bosanansiniz , kendinize acımayin aksine gurur duyun şiddete hayır dediğiniz için.

Çevreniz ne derse desin, Hepsi kapıyı kapatana kadar konuşur.

Eşinize dönmek istemenizin sebebi, kendinize bir hayat ve düzen kuramamış olmanız. Siz bebeğinizle birlikte, kendinize bir hayat kurmayı başardığınızda, bu kadar depresif olmayacaksınız.Bunun için kendinize olan güveninizi ve yaşama sevincinizi artırmanın yollarını bulup, bunları geliştirmelisiniz.Bu süreci en sağlıklı şekilde geçirebilmek için, aile ve arkadaş çevresinin ve hatta bir psikoloğun desteğini almanıza fayda var.
Size şiddet uygulayan ve buna rağmen sizi istemeyen adama, sakın yalvarmayın. Hayatınızın bundan sonra güzel geçmesi için harcayın enerjinizi.

Boşanmamak için sebebiniz nedir ? Adam hatasını kabul etmiyor . Barışsanız da aynı olacak. Adam değişmemiş. Yani uzlaşmaya razı değil. Boşlukta olduğunuz için böyle düşünüyorsunuz. Barışsanız bile anlattığıniza göre mutlu bir evlilik olacağını düşünmüyorum ben

Kesinlikle mutsuz olursunuz. Sizi insan yerine bile koyacağını sanmıyorum. Öz evladı için bile sevgi hissetmiyorum diyen bir adam, sizi ne sever, ne sayar. Kendinize de yavrunuza da bu kötülüğü yapmayın. Bundan 1 sene sonra bambaşka hissedeceksiniz emin olun.
Allahım ya ben kendimde değilim insallah iyilesirim dediğiniz gibi

Böyle hissetmeniz normal ama kalıcı değil bir kadın bence kolay kolay boşanma istemez istedi iseniz gerçekten haklı sebepleriniz vardır.
Geriye bakıp durmayın yeni hayatınız için harcayın çabanızı.

Merhaba lütfen yardımcı olur musunuz. Eşimle 1 yıldır ayrıyız. Cekismeli davamız devam ediyor davayı ben açmıştım. Bu sürecte cok gelgitler yaşadım o bana hiç ulaşmadı ve ben dayanamayıp onunla konuşmaya çalıştım. Boşanmış olarak yeni hayata asla alışamadım 1 yılım odamdan çıkmayarak geçti bir de çocuğum var. Eşime içimi döktüm neden böyle olduk, ne beni dava açmaya itti içimi döktüm cevap vereceğini beklemiyordum. Cevap verdi konu uzamaya başladı. Boşanma davası açtığım için bana çok kırgın, bizim beraber olamayacığımızı anladığını, istemediğini söylüyor. Benim de boşanma davası açarkenki sebeplerim haklı sebeplerdi ve bana sen haklısın hatalarım var demiyor, sen bana nankörlük yaptın ben şöyle iyiyim sana şöyle iyilik yaptım diyor. Ben de evet söylediklerini kabul ediyorum diyorum ama sadece ben haksız değilim diyorum kabul etmiyor. Ben de açıkçası dayanamıyorum çok üzülüyorum. Geri evime gitmek istiyorum. Ama beni eskisi gibi sevmediğini söylüyor. İstemediğini hissettiriyor ama yalvarıp ailesiyle filan görüşürsem o şekilde dönüşü olacağını hissettiriyor. Çaresiz kaldım hatalarını kabul etmeyip bir de üstüne ailesiyle görüşürsem ilerde benden hiç çekinmez üzerse geri adım atmaz diye korkuyorum. Ama evimi de cok özledim ailemin yanında yaşıyorum. İnsanlar bana üzülerek bakıyor. Evlilikteki halimden daha mutsuzum. Yol gösterebilir misiniz buraya yazabilmek için yeni hesap açtım😞
Tatlım sen sadece depresyondasin. Adama bak istemiyor seni hala ailesine yalvarmayi, geri kabul edilmeyi bekliyorsun.geri kabul etseler köle gibi davranacaklar. Kendine gel. Sosyalleş işe gir kursa git boşan. Hayatına bak.

Siz eşinizi sevdiğiniz için değil, yalnız kalmaktan korktuğunuz için kendinizi dahada çıkmaza atıyorsunuz. Neden hayatla mücadele etmeyi tercih etmiyorsunuz? İnanın yaşamdan daha çok zevk alırsınız. Vuran hakaret eden bir insan ve hatasını anlamıyor üstüne üstlük sizi istemediğini söylüyor. Herşey bir yana hiç gurur devreye girmiyor mu? Çok fazla gurur iyi değildir ama tamda bu anda gururlu olmanız gerekmez mi?

Lütfen yardım edin nasıl kurtulabilirim😞
Kendi degerinizi bilerek. Sakin donmeyin o adama. Ne kadar uzulseniz de suan bunun gecici bir sure oldugunu bilin. Bakin ben de suan bosanma asamasindayim, durusma gununu bekliyorum. Ben uzulmuyor muyum tabi ki uzuluyorum tabi ki ozluyorum, bazen agliyorum da ama o evlilige devam etsem daha zor seyler yasayacaktim. Suan bazen uzulsem de bunun gecici bir sure oldugunu biliyorum. Birkac ay uzulucem ama sonunda daha mutlu olucam. Insaalahh bundan sonra daha dogru secimler yapicaz.

Merhaba lütfen yardımcı olur musunuz. Eşimle 1 yıldır ayrıyız. Cekismeli davamız devam ediyor davayı ben açmıştım. Bu sürecte cok gelgitler yaşadım o bana hiç ulaşmadı ve ben dayanamayıp onunla konuşmaya çalıştım. Boşanmış olarak yeni hayata asla alışamadım 1 yılım odamdan çıkmayarak geçti bir de çocuğum var. Eşime içimi döktüm neden böyle olduk, ne beni dava açmaya itti içimi döktüm cevap vereceğini beklemiyordum. Cevap verdi konu uzamaya başladı. Boşanma davası açtığım için bana çok kırgın, bizim beraber olamayacığımızı anladığını, istemediğini söylüyor. Benim de boşanma davası açarkenki sebeplerim haklı sebeplerdi ve bana sen haklısın hatalarım var demiyor, sen bana nankörlük yaptın ben şöyle iyiyim sana şöyle iyilik yaptım diyor. Ben de evet söylediklerini kabul ediyorum diyorum ama sadece ben haksız değilim diyorum kabul etmiyor. Ben de açıkçası dayanamıyorum çok üzülüyorum. Geri evime gitmek istiyorum. Ama beni eskisi gibi sevmediğini söylüyor. İstemediğini hissettiriyor ama yalvarıp ailesiyle filan görüşürsem o şekilde dönüşü olacağını hissettiriyor. Çaresiz kaldım hatalarını kabul etmeyip bir de üstüne ailesiyle görüşürsem ilerde benden hiç çekinmez üzerse geri adım atmaz diye korkuyorum. Ama evimi de cok özledim ailemin yanında yaşıyorum. İnsanlar bana üzülerek bakıyor. Evlilikteki halimden daha mutsuzum. Yol gösterebilir misiniz buraya yazabilmek için yeni hesap açtım😞
Senin adına üzüldüm 1 senede insan in sevgisi kalır mı ki ben şüphe duyarım hele erkek yanii hem boşanmayı siz açmışsınız sizi sevmediğini söylüyor eskisi gibi valla ba cim hayatına bak demek ki mutlu dağılmışsın davayı açmışsın şu an ki olduğun ortam seni bence geri evliliğine itiyor

Canım yat kalk dua et Allah yüzüne bakmış da adam af dilemiyor. Af dilese döneceksin daha beter dayak yiceksin adamın sana dönmemesini Bi lutuf olarak kabul et çünkü adam pişman olsa dayanamaz dönersin ama şuan iş senden çıkmış hem sana şiddet uygulamış hemde çabalamıuor yani senlik Bi olay kalmamış, elinden geleni yapmışsın gönlün ferah olsun

Evet tahmin ediyorum kendin geldin diyecek gelmeseydin diyecek ben buyum diyecek ama dayanamıyorum çok zorlanıyorum 😞
O el bir kez kalkmis bir kere. Bir daha inmez. Donsen geri inecek mi? Donsen siddet daha da artacak. Bosanma doneminde gel gitler yasaman normal. Bir sure insan eski duzenini ozluyor. Ancak birlesirseniz sanma ki mutlu olacaksin. Pisman olursun. Kimse degismez. Hatta daha beter olur iliskiniz. Kirginliklar, kizginliklar uzerine mutluluk mu bekliyorsun? Su an kendini zayif hissediyorsun ama bu donem gececek merak etme.

Evet tahmin ediyorum kendin geldin diyecek gelmeseydin diyecek ben buyum diyecek ama dayanamıyorum çok zorlanıyorum 😞
Niye?
Sizi döven, hakaret eden bir adam hayatınızda olmayınca mutsuz mu oluyorsunuz?

Vurmanın bir kaç defası olmaz ayrıca.
Bugün bir iki tokat vuran yarın hastanelik eder.
İyiyken herkes iyi, önemli olan sinirlenince eşine insan gibi davranabilmek, öfkeyi kontrol edebilmek.

Şu anda kesinlikle sağlıklı düşünemiyorsunuz.
Kel olmuş sırma saçlı, kör olmuş badem gözlü.
Lütfen psikolojik destek alın.

Son düzenleme:
Mesleğim de yok bebek de küçük ben kafayı yemek üzereyim😞😞
Kafayı yemişsiniz bile. Bu ülke dayak yediği kocasından boşanmak istediği için öldürülen kadınlarla dolu. Adam size yolu açmış, istemediğini söylüyor, hala geri dönme derdindesiniz. Bu normal bir kafa değil. Allah akıl fikir versin.

Şu kocam sinirlenince bana vurur veya hakaret eder ama özünde çok iyidir diye düşünen hemcinsimlerime sesleniyorum.
Kocalarınız ne özünde ne kabuğunda iyi biri.
İyi insan hatta insan olan muhatabına, eşine, dostuna, hayat arkadaşına sözel, fiziksel, psikolojik ve/veya cinsel şiddet uygulamaz.
O nedenle kendinizi kandırmaktan vazgeçin ve bu tip adamların 'iyi olmadığını' kabul edin.

Dava açınca ağzı yandı tekrar cesaret edemeyecek gibi görünüyor ama bana da dönmüyor öyle bir durum oluştu
Yalvara yalvara geri döndüğünüzde davanın acısını da çıkarır sizden.. Ne yaparsam yapayım dönüyor diye daha da artıracak şiddetin dozunu..
Evladınıza yaşatmayın bunu lütfen. Kendinizi düşünmüyorsanız çocuğunuzu düşünün. Öyle bir ortamda büyümesi büyük haksızlık ona.. Toparlayın kendinizi, bembeyaz bir sayfa açın. Siz annesiniz, yeterince güçlüsünüz inanın

Bizde de özünde çok iyi meselesi mevcut malesef 😭

Özünde iyi olan bir insan hayat arkadaşına nasıl vurup, hakaret edebiliyor.
Hadi siz sizi geçtiğiniz için bende sizden geçtim de;kendi evladına karısından boşandığı için sevgi hissetmeyen bir varlık iyiyi bırak nasıl insan olabiliyor.
Anlamak mümkün değil.
Rabbim feraset versin.

X