Eşimi benden boşanmaması için ikna etmeli miyim

Sırf yalnızlıktan korktuğunuz ve yeni bir hayat kurmak zor geldiği için sizi döven ve istemeyen bir adama geri dönmek istiyorsunuz? Kolay olan bu çünkü. Babanızın evinde kalmak dayak yemekten, hakaret işitmekten daha kötü bir şey herhalde. Psikolojik destek alın. Eşinizin sizi sevmediğini ve çocuğunuzla kendinize yeni bir hayat kurup güçlü olmak zorunda olduğunuzu kabul edin. Kabuğunuzu kırmadığınız sürece mutsuz olmaya devam edeceksiniz.
Evet yeni bir hayata başlamak için kendimi güçsüz hissediyorum 😞

Merhaba lütfen yardımcı olur musunuz. Eşimle 1 yıldır ayrıyız. Cekismeli davamız devam ediyor davayı ben açmıştım. Bu sürecte cok gelgitler yaşadım o bana hiç ulaşmadı ve ben dayanamayıp onunla konuşmaya çalıştım. Boşanmış olarak yeni hayata asla alışamadım 1 yılım odamdan çıkmayarak geçti bir de çocuğum var. Eşime içimi döktüm neden böyle olduk, ne beni dava açmaya itti içimi döktüm cevap vereceğini beklemiyordum. Cevap verdi konu uzamaya başladı. Boşanma davası açtığım için bana çok kırgın, bizim beraber olamayacığımızı anladığını, istemediğini söylüyor. Benim de boşanma davası açarkenki sebeplerim haklı sebeplerdi ve bana sen haklısın hatalarım var demiyor, sen bana nankörlük yaptın ben şöyle iyiyim sana şöyle iyilik yaptım diyor. Ben de evet söylediklerini kabul ediyorum diyorum ama sadece ben haksız değilim diyorum kabul etmiyor. Ben de açıkçası dayanamıyorum çok üzülüyorum. Geri evime gitmek istiyorum. Ama beni eskisi gibi sevmediğini söylüyor. İstemediğini hissettiriyor ama yalvarıp ailesiyle filan görüşürsem o şekilde dönüşü olacağını hissettiriyor. Çaresiz kaldım hatalarını kabul etmeyip bir de üstüne ailesiyle görüşürsem ilerde benden hiççekinmez üzerse geri adım atmaz diye korkuyorum. Ama evimi de cok özledim ailemin yanında yaşıyorum. İnsanlar bana üzülerek bakıyor. Evlilikteki halimden daha mutsuzum. Yol gösterebilir misiniz buraya yazabilmek için yeni hesap açtım😞
Sizin kendinize acıdığınız için insanlar size üzülerek bakıyor.

1 yıl odanızda hapis hayatın nesine alışacaksınız ki? Kafeste kuşmusunuz siz?

Yazık, o yavruya üzüldüm ben. Dayakçı, ağzı bozuk bir adamı kendine layık bulan, yavrusu için bile hayata tutunmaya çaba göstermeyen bir annesi var.

Koca elzem....çocuğun ömründen yıllar kayıp olmuş dert mi...

Sen adama yalvardıkça onun hoşuna gider uzatırda uzatır olan yine sana olur
Üzüldüğünü belli etme ikna edici konuşma hatta hiç konuşma arama bi kaçgün bakalım o seni arayacakmı aramazsa sende arama bidaha barışmaya niyeti yok gibi
Aynen ben geri çekileyim. Niyeti olsa biraz ılımlı olurdu neler dedim istemiyorum dedi

Evet tahmin ediyorum kendin geldin diyecek gelmeseydin diyecek ben buyum diyecek ama dayanamıyorum çok zorlanıyorum 😞
yanlış anlamayı ama oda bekarlığa alışmıştır
evinizde yalnız yaşıyorsa birçok kadın bile girip çıkmıştır evinize
üzgünüm

bu rahatlığında farkında ise ondan fazla önemsemiyordur barışıp barışmaycağınızı
bikaç defa vurup hakaret ettiyse dönerseniz tekme tokat dalabilme veya daha fazla hakaret edebilme ihtimali çok fazla
orda burda heryerde üzüldüğünüzü belli ediyorsanız onun da kulağına gidiyorsa ondan da bu kadar rahattır

çalışıyor musunuz? çocuğunuz kaç yaşında?
dik durun...

Sizin kendinize acıdığınız için insanlar size üzülerek bakıyor.

1 yıl odanızda hapis hayatın nesine alışacaksınız ki? Kafeste kuşmusunuz siz?

Yazık, o yavruya üzüldüm ben. Dayakçı, ağzı bozuk bir adamı kendine layık bulan, yavrusu için bile hayata tutunmaya çaba göstermeyen bir annesi var.

Koca elzem....çocuğun ömründen yıllar kayıp olmuş dert mi...
Ailem çalışıyor ve bebek de küçük olduğu için bir yere çıkamıyorum işe giremiyorum

Neler söyledi bilseniz benim için pişmanlıksın, keşke hiç tanımasaydım, hayatımı mahvettin, keşke seni sevmeseydim, seni istemiyorum. O öyle söyledikçe çok üzülüyorum açıklama yapıyorum kabul etmiyor veya madem öyle şikayetçisin benimle ne işin var diyor. Başta konuşma başlatmasaydım keşke

Engelle gitsin bence iyice kalkmış bir tarafı seni kendine kul köle yapmak istiyor

yanlış anlamayı ama oda bekarlığa alışmıştır
evinizde yalnız yaşıyorsa birçok kadın bile girip çıkmıştır evinize
üzgünüm

bu rahatlığında farkında ise ondan fazla önemsemiyordur barışıp barışmaycağınızı
bikaç defa vurup hakaret ettiyse dönerseniz tekme tokat dalabilme veya daha fazla hakaret edebilme ihtimali çok fazla
orda burda heryerde üzüldüğünüzü belli ediyorsanız onun da kulağına gidiyorsa ondan da bu kadar rahattır

çalışıyor musunuz? çocuğunuz kaç yaşında?
dik durun...
Çalışmıyorum bebeğim de küçük. Yani ona çok perişanım üzgünüm modunda değil de mantıklı açıklamalar yaparak ikna etmeye çalıştım yol alamadim

Siz adamı değil evliliği özlüyorsunuz, konuşmasına bakılırda adam bencil ve hata kabul etmiyor, barışırsan o ve ailesi iyice tepene çıkar ve utanıp yine dava açamazsın. Dışarı çık hayatı yaşa tek boşanan sen değilsin, bi kadın olarak dava açmak son çare son raddedir sen bunu yaşamışsın arkasında dur
Adama evet hatalıyım dedirtemedim içten içe biliyorsa da bana itiraf etmiyor

Ailem çalışıyor ve bebek de küçük olduğu için bir yere çıkamıyorum işe giremiyorum
Ya çocuğu alın çıkın. Gidin bir yerde bi kahve için, parkta yürün, 2 arkadaş edinin.

Ben görmeye gittiğim de yeğenimi bugün hiç evden çıkmadık dedilerse nasıl üzülüyorum. İşten geldim, yorgunum demeden karanlık da olsa çocuğu çıkartıyorum. Henüz konuşamıyor bile, ama sevinciden sarılıyor, yanaklarımı okşuyor.

Kendiniz için değilse bile o çocuk için yaşamayı öğrenmelisiniz yeniden. Kocanızdan da bir halt olmaz, dönseniz de 2 aya pişman olursunuz.

Ya çocuğu alın çıkın. Gidin bir yerde bi kahve için, parkta yürün, 2 arkadaş edinin.

Ben görmeye gittiğim de yeğenimi bugün hiç evden çıkmadık dedilerse nasıl üzülüyorum. İşten geldim, yorgunum demeden karanlık da olsa çocuğu çıkartıyorum. Henüz konuşamıyor bile, ama sevinciden sarılıyor, yanaklarımı okşuyor.

Kendiniz için değilse bile o çocuk için yaşamayı öğrenmelisiniz yeniden. Kocanızdan da bir halt olmaz, dönseniz de 2 aya pişman olursunuz.
Yeğeniniz burdan içimi ısıttı🥰 tamam deneyeceğim biraz aktif olmayı

Yeğeniniz burdan içimi ısıttı🥰 tamam deneyeceğim biraz aktif olmayı
İnşallah ya, var olmak güzel, hayatı güzel yapan bir sürü şey var. Çıkın, nefes alın. Mutlaka fark yaratacak.

Ayrıca çocuk sahibi olmak da çok büyük şans. Onlar dünyaya sıfır kilometre gözlerle bakıyorlar. Çok güzel tepkileri, çok temiz kalpleri var. Bakmasını bilirsen çocuğun gözleriyle dünyayı yeniden okuma şansın oluyor. Bu fırsatı kaçırmayın.

Değmez, saygısız, şiddet yanlışı bir adamcık için hiç değmez. Yattığı yerde hala siz suçluymuşsunuz gibi sizi manipüle ediyor.

İnşallah ya, var olmak güzel, hayatı güzel yapan bir sürü şey var. Çıkın, nefes alın. Mutlaka fark yaratacak.

Ayrıca çocuk sahibi olmak da çok büyük şans. Onlar dünyaya sıfır kilometre gözlerle bakıyorlar. Çok güzel tepkileri, çok temiz kalpleri var. Bakmasını bilirsen çocuğun gözleriyle dünyayı yeniden okuma şansın oluyor. Bu fırsatı kaçırmayın.

Değmez, saygısız, şiddet yanlışı bir adamcık için hiç değmez. Yattığı yerde hala siz suçluymuşsunuz gibi sizi manipüle ediyor.
Aşırı kinlenmiş evet ben buralarda hatalıyım dedim ona bile gönlü olmadı bir şey demiyorum artık

Valla kuzum gidersen daha böbürlenip diyeceği şu; Bensiz yapamadın bak yine ayağıma geldin..Ve aslında o haksız olduğunu biliyor.Bekar erkek hayatı tatlı geldi evliliğin sorumluluğunu istemiyor.Şu an senin bu durumu yaşamana neden olan şey mahkeme süreci.Belirsizlikten dolayı hep acaba oluyor hep kapı aralı duruyor ve zaman varken şansını denemek istiyosun.Bende geçtim aynı süreçlerden ve sonuç hep ağırlaştı.En sonunda anlaşmalı boşanıverdik ve sürekli haksız olduğu halde özür dileyip evine dönen ben,boşandıktan sonra durumu aniden kabullenip yoluma baktım.1 gün bile pişman olmadım.Başlarda açtığım çekişmeli davalar uzun olduğu için habire geri dönüyordum.Anlaşmalıda öyle bir handikap olmuyor.Kendini ezik görme boşuna evine geri döndüğünde manzara çok iç açıcı olmayacak boşuna kendi kendine hayaller üretme.Şöyle yapmasaydım bana vurmazdı,böyle demesem kızmazdı diyosundur kesin kendi kendine. Bunu yapma! Kendini sorgulaması gereken tek mekanizma sen değilsin. O hödük el kaldıracak kadar fütursuz bunu unutma! İyi adam el kaldırmaz.Hakaret etmez.Karısına sahip çıkar.Bu sahip çıkmayı bırak gitmenden mutluluk duymuş,insanmı bu şimdi?

sayet evinizde kalabilseydiniz maddi gucunuz olsaydi kocaniza sumugunuzu atmazdiniz
aileniz yaninizdakyen birakin cocugu onlara gidin meslek edinme kurslarina falan.
maddi gucunuzu elinize alin sonra da kendi yuvanizi kurun.

bence sen eşini sevmiyorsun sen kendini de sevmiyorsun çocuğunu da.Sen sadece bakıma ihtiyacı olan bi insansın.Sana birileri baksın istiyorsun ve alışmışsın kocanın bakmasına onu istiyorsun.Yalniz kalmayım da dayagimi yiyeyim diyosun.Cocugun da böyle bi ortamda büyüsün ne oluvericek yani diyosun.Senin psikolojin bozulmuş bence dayaktan.O kadar şeyden sonra hem dava açmayı başarmışsın hayret ettim şuan da ama al işte geri dönmeye çalışıyorsun ailesini araya sokmaya çalışıyorsun.Bunlari erkekler yapardı sen adamın görevini de üstlenmişsin.Ne verirse kabulum diyorsun yeter ki yalnız kalmayım diyorsun.Aldatsa da bosanmazsin sen.Ne diyim ki..Senin hiç korkun yok mu ? o kadar kadın cinayetinden sonra seni sevmeyen üstelik kendi çocuğunu da sevmediğini söyleyen bi adamla daha neyin mücadelesi bu? yatalak mısın yoksa ruh sağlığın cidden mi ıyi degil? ver çocuğu annene git ise gir ya.Hepimiz zor günler geçirdik anlamadım yani.Ne bu koca koca merakı.Ustelik koca , koca da değil.Ya hiç olmadı ailen de seni istemiyor rahat değilsin git sığınma evine.Yalvaririm ayaklarının üstünde dur.Baslicam yalnız kalıcam korkunuza.Yalniz kalıcam diye diye sizi sevmeyen ve bok kadar değer vermeyen adamların dibinde olup bitmenizden şiddet gormenizden uzulmenizden. Al çocuğunu bak başının carene çok mu zor ya ne kadar zor olabilir allah aşkına.Gececek zor günler, dur ayaklarının üstünde.Al nafakani , gir ise.Gosterme çocuğunu da öyle habire.Bak keyfine yalvaririm sirkelen kendine gel yeter ayol.Salak salak tavırlar.Kusura bakmayın ama çıldırıyorum ben artık bu tip kadınlardan.Konusmasi kolay diyebilirsin ama artık hiç bisey senden önemli değil bunu öğren.Ha yok sen yanlış konuşuyorsun kocam o benim diyosan hala hadi kolay gelsin daha da ağlamayin burda.

bence sen eşini sevmiyorsun sen kendini de sevmiyorsun çocuğunu da.Sen sadece bakıma ihtiyacı olan bi insansın.Sana birileri baksın istiyorsun ve alışmışsın kocanın bakmasına onu istiyorsun.Yalniz kalmayım da dayagimi yiyeyim diyosun.Cocugun da böyle bi ortamda büyüsün ne oluvericek yani diyosun.Senin psikolojin bozulmuş bence dayaktan.O kadar şeyden sonra hem dava açmayı başarmışsın hayret ettim şuan da ama al işte geri dönmeye çalışıyorsun ailesini araya sokmaya çalışıyorsun.Bunlari erkekler yapardı sen adamın görevini de üstlenmişsin.Ne verirse kabulum diyorsun yeter ki yalnız kalmayım diyorsun.Aldatsa da bosanmazsin sen.Ne diyim ki..Senin hiç korkun yok mu ? o kadar kadın cinayetinden sonra seni sevmeyen üstelik kendi çocuğunu da sevmediğini söyleyen bi adamla daha neyin mücadelesi bu? yatalak mısın yoksa ruh sağlığın cidden mi ıyi degil? ver çocuğu annene git ise gir ya.Hepimiz zor günler geçirdik anlamadım yani.Ne bu koca koca merakı.Ustelik koca , koca da değil.Ya hiç olmadı ailen de seni istemiyor rahat değilsin git sığınma evine.Yalvaririm ayaklarının üstünde dur.Baslicam yalnız kalıcam korkunuza.Yalniz kalıcam diye diye sizi sevmeyen ve bok kadar değer vermeyen adamların dibinde olup bitmenizden şiddet gormenizden uzulmenizden. Al çocuğunu bak başının carene çok mu zor ya ne kadar zor olabilir allah aşkına.Gececek zor günler, dur ayaklarının üstünde.Al nafakani , gir ise.Gosterme çocuğunu da öyle habire.Bak keyfine yalvaririm sirkelen kendine gel yeter ayol.Salak salak tavırlar.Kusura bakmayın ama çıldırıyorum ben artık bu tip kadınlardan.Konusmasi kolay diyebilirsin ama artık hiç bisey senden önemli değil bunu öğren.Ha yok sen yanlış konuşuyorsun kocam o benim diyosan hala hadi kolay gelsin daha da ağlamayin burda.

Normalde haklısın, normal bi kafada olan kadın için bunlar doğru....Yalnız anladığım kadarıyla adam narsist ve narsist kurbanları manipüle edilmiş bağımlı haline gelirler...Psikolojileri bu yönde değişir...Adam seni yavaş yavaş kaynayan suya atılmış kurbağa deneyindeki gibi yıllar içinde öyle manipüle eder ki sen hep kendinde suç ararsın, öyle konuşur öyle laflar vardır ki cebinde hakketen ben ne kadar haksızlık ettim bu adama iyi eş olamadım derken bulursun kendi....Yıllar içinde algıların bozulmasıyla ilgili bişey...

Ben yaşadım ve kendimi çok acılar çekerek çekip çıkardım o ilişkiden....Etlerimi kopararak çekip çıkartmak gibi bişey...Yaşamayana bu bağlılık çok absürt geliyor işte

Normalde haklısın, normal bi kafada olan kadın için bunlar doğru....Yalnız anladığım kadarıyla adam narsist ve narsist kurbanları manipüle edilmiş bağımlı haline gelirler...Psikolojileri bu yönde değişir...Adam seni yavaş yavaş kaynayan suya atılmış kurbağa deneyindeki gibi yıllar içinde öyle manipüle eder ki sen hep kendinde suç ararsın, öyle konuşur öyle laflar vardır ki cebinde hakketen ben ne kadar haksızlık ettim bu adama iyi eş olamadım derken bulursun kendi....Yıllar içinde algıların bozulmasıyla ilgili bişey...

Ben yaşadım ve kendimi çok acılar çekerek çekip çıkardım o ilişkiden....Etlerimi kopararak çekip çıkartmak gibi bişey...Yaşamayana bu bağlılık çok absürt geliyor işte
mmm allah yardımcınız olsun o zaman.

Bebek cok kücük emziriyorum ve ailem de çalışıyor. Yapacak bir şeyim yok şu an

Ben de nasıl kurtulacaksam bilmiyorum allahtan kabul etmiyor, çok yalvarmak da istemiyorum:))

X