Herkes mi böyle bi tek ben mi

kocanız bundan hallice

Eklentiler

• kk.JPG
    kk.JPG
    33,8 KB · Görüntüleme: 65
yok çocuk bakmak ne demek biliyorum, ailem kabalık, bol bol ikiz vs. var. illa çocuğu olmayan çocuk ne demek bilmiyor değil.

ben zaten çocuğum yok ama çamaşıra bulaşığa yetişemiyorum diyen üye için demiştim onları.
herhalde evlenene kadar evde yemek yapmayıp temiz, ütülü kıyafet de giymiyorlar. ya da her işlerini anneleri yapıyor. onu bilemiyorum işte.

ha ben de ütü yapmıyorum bu arada evimde, neden çünkü ben hazırlanıp gidilcek ütülü kıyafet giyilcek işte çalışmak istemedim. hayatımı böyle şeylerle geçirmek istemiyorum. evden çalışıyorum vs.

fakat hem düzenli işe gitsin, maaşı olsun, hem çocuk baksın hem evin her işini yapsın hem de cinsellikte hiç yok demesin - muhtemelen buna beden bakımı vs de dahil.... e bu kadınlar herşeye nasıl yetişsin? sizce olabilir mi? yani herşeyi de %100 tecrübe edip bilmeme gerek yok :KK70: insan olan bi düşününce anlar, anlayabilir. eşinizin da buna yetecek zekası vardır.

bu arada ben bol bol ütüyü annemin fibromiyaljisi olduğu için onun evine gittiğimde ona yapıyorum. biz de ütü yaptırcak kimseyi bulamadık. ve de evde 2 erkek var haftada 10 gömlek ütüleniyor.
titiz, düzenli çalıştırcak kimse bulmak da zor onu da biliyorum yani.
Kusura bakmayın ben başkasına dediğinize dikkat etmemişim , çocuk olmasa bende herşeyi halledebiliyodum zaten bu konuyla ilgili bi sıkıntımız yoktu çocuk gerçekten çok yorucu ama çok güzel :)

Aslında şunu da sormak istiyorum, evliler için özellikle biraz özel olcak gibi de mesela genel olarak haftada kaç kere birlikte oluyorsunuz ?

Kusura bakmayın ben başkasına dediğinize dikkat etmemişim , çocuk olmasa bende herşeyi halledebiliyodum zaten bu konuyla ilgili bi sıkıntımız yoktu çocuk gerçekten çok yorucu ama çok güzel :)
yok sorun değil

çocuk olmasa da herşeyi halletmeyin ama...o evde 2 yetişkin değil misiniz?
canınıza mı yazık değil yahu. erkekler fiziksel olarak bizden daha güçlü değil mi? hadi yemek elinden gelmesin, süpürüp silebilir, çamaşırı serip katlayabilir, hadi ütü yapamasın yıkayıp toz alabilir. evde bi sürü işi eşiniz de yapabilir. sakat mı bu adam?

yok sorun değil

çocuk olmasa da herşeyi halletmeyin ama...o evde 2 yetişkin değil misiniz?
canınıza mı yazık değil yahu. erkekler fiziksel olarak bizden daha güçlü değil mi? hadi yemek elinden gelmesin, süpürüp silebilir, çamaşırı serip katlayabilir, hadi ütü yapamasın yıkayıp toz alabilir. evde bi sürü işi eşiniz de yapabilir. sakat mı bu adam?
Çok haklısınız. Zaten yemek beklemiyorum yaptığı yemeği de pek yiyemiyorum ama robot süpürgeyi çalıştırabilir sadece bi düğmesine basacak yani. Çamaşırlar için de kurutma makinesi var. Ondan çıkardıktan sonra katlayacak. Eşim çok güzel ütü yapar , zaten her zaman ütüyede ihtiyacımız olmuyor bakıyorum kırışıksa giyeceğim tişört vs öyle ütülüyorum

Aslında şunu da sormak istiyorum, evliler için özellikle biraz özel olcak gibi de mesela genel olarak haftada kaç kere birlikte oluyorsunuz ?
Sizin meseleniz bu mu gercekten?
Adamın hiçbir şey umrunda değil, siz iş, ev, çocuk paralıyorsunuz, bunların üstüne az mı sevişiyorum diye dert mi ediyorsunuz kendinize?
Adamların bu yüzden sırtı yere gelmiyor işte.

Sizin meseleniz bu mu gercekten?
Adamın hiçbir şey umrunda değil, siz iş, ev, çocuk paralıyorsunuz, bunların üstüne az mı sevişiyorum diye dert mi ediyorsunuz kendinize?
Adamların bu yüzden sırtı yere gelmiyor işte.
Hanımefendi meselem bu da evet. Diğer meselelerin yanında bi de bu meselem. Çünkü bu konuyla suçlanıyorum ben. Amacım eşime bazı şeylerin normal olduğunu göstermek

Yani gerçekten şok içindeyim şu an. Sizin probleminiz bu mu ya? Ben her gün yapıyorum desem sizin yapacak dermaniniz var mı? Bu adamı içiniz alıyor mu ya? Bu kadar her konuda beceriksiz bir adamın yatakta iyi olma şansı sıfır mesela bence.

Ama her evlilik içindeki cinsel ilişki sayısı size belirleyici olmaz. Çünkü eşiniz hiç bir işe el sürmüyor. Sizin çok yükünüz var.
Kendi adıma ev işi yüküm de çok yok bu nedenle 9 senelik evlilikte haftada 3-4 kez oluyor.
Ama sizin gibi bir eşim olsa haftada biri öpsün başına koysun

Ama her evlilik içindeki cinsel ilişki sayısı size belirleyici olmaz. Çünkü eşiniz hiç bir işe el sürmüyor. Sizin çok yükünüz var.
Kendi adıma ev işi yüküm de çok yok bu nedenle 9 senelik evlilikte haftada 3-4 kez oluyor.
Ama sizin gibi bir eşim olsa haftada biri öpsün başına koysun
İşte aslında beklediğim cevap bu şekilde birşey çünkü buradakileri eşime okutmayı düşünüyorum

Şunu da söyleyeyim çok samimi olduğum beraber çok zaman geçirdiğim arkadaşım var. Karı koca aynı işyerinde aynı saatlerde çalışıyorlar. Sabah kahvaltıyı eşi hazırlar. Çocuğı okula eşi bırakır arkadaşım alır. Haftasonları özellikle çocukla kocası tek kahvaltı yapar arkadaşımın uyumasını sağlar. Haftasonu temizliğe yardımcı alırlar. Ev işi zaten yapmaz. Ve akşam yemeklerini de kim hazırlıyorsa diğeri bulaşığı kaldırması konusunda da anlaşmalarının olduğunu söyler.

İşte aslında beklediğim cevap bu şekilde birşey çünkü buradakileri eşime okutmayı düşünüyorum
O zaman eşinize şunu söyleyeyim ben eşim haftada iki gece nöbetçidir. İki gece de akşam 9dan sonra geliyor. Mesai içinde ortalama 7de kalkar. Yani dört gün yedide kalkar 9da gelir. İki gece hiç gelmez. Haftaiçi evde olmadığından evet çocuk bende. Ama cuma cumartesi evdedir ve genel temizliği beraber cuma yaparız. Cumartesi kahvaltısını kocam hazırlar. Bulaşık makinesini boşaltma doldurma görevi de kocamdadır.
Ütü zaten yapmıyoruz.
Çöpü çıkarma da eşimin görevi bu arada o çıkarır

Hanımefendi meselem bu da evet. Diğer meselelerin yanında bi de bu meselem. Çünkü bu konuyla suçlanıyorum ben. Amacım eşime bazı şeylerin normal olduğunu göstermek
Mesele buysa, tüm gün umrunda olmadığım kocayla gece sevişmek istemez benim canım.

Eşiniz o kadar bencilliğine rağmen, haftada iki olan cinseliğe şükretsin.

sizin eşiniz vicdansız ve bencil. bu şartlarda haftada iki bile sizin için fazla. böyle bir adam için kılımı kıpırdatmam ben.

paşaya bak be. köle almış kendine. sizde okumuş mühendis olmuşsunuz neden? böyle bir adama hizmetçi olmak için mi?

kendinize çeki düzen verin. okurken gerildim. böyle hayat mı olur

bu bahsettiklerinizin yarısından azını yaptığım halde bende yoruluyorum geriliyorum.sizin gibi olsam bomba gibi patlardım heralde

Bence bazı şeylerin anormal olduğunu gösterin önce.
ben böyle saçma bir görev dağılımı görmedim çevremde.
Bakın bizim evde temizlik ortaktır. Bulaşık makinesi komple eşimdedir. Banyoyu kim kirlettiyse o temizler asla traş sonrası kıl görmem. Temizdir. Bana pisliğini temizletmez. Akşam çocukla bizim meyvemizi o hazırlar, çayı o demler o servis eder. Çöpü o atar.
Yani bu kadar tembel ve iş yapmayan bir eş anormaldir. Ya önce kendine çeki düzen versin sonra beklentisi olsun yada sussun otursun aşağı

Merhaba hanımlar,
Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. 30 yaşındayım, evliyim, 3 yaşında kreşe giden bir oğlum var, sabah 8-akşam 5 çalışıyorum. Haftaiçi çalışıyorum , haftasonları izin günlerim. Haftaiçi bir günümü anlatırsam. 6:30da kalkıyorum, duşa giriyorum, çocuğumun yedek kıyafetlerini çantasına hazırlıyorum, kreşe giderken giyeceklerini giydiriyorum, kendi giyeceklerimi hazırlayıp ütü vs giyiniyorum, çocuğun kahvaltısını hazırlayıp , yedirip, saçlarımı sadece kurutup, evden çıkıyorum, çocuğu kreşe bırakıp ordan işe geçiyorum. Akşam 5e doğru çıkıp çocuğu kreşten alıyorum. Eve gelince üzerimi değiştirip, direk yemek , ev işi, çamaşır bunlara girişiyorum. Eşim 6:30-7ye doğru geliyor. Sofrayı hazırlıyorum. Önce çocuğa yediriyorum. Malesef her Allahın günü evde çamaşır çıkıyo yemek esnasında onları çamaşır makinesinden çıkarıp kurutmaya atıyorum, sonra gelip kendi yemeğimi yiyorum. Bulaşıkları sağolsun eşim kaldırıyo. Onu da çoğunlukla tam düzgün bir şekilde yapmıyor. Ben yine arkasından toplamak zorunda kalıyorum. Biraz çocukla vakit geçiriyoruz oyun vs. O sırada çay içiyoruz. 9da çocuğun uyku saati. Benden başkasıyla uyumak istemiyor onu uyutmaya gidiyorum. Onla birlikte bende uyuyakalıyorum. Çünkü cidden yoruluyorum. Kalkıyorum bi süre sonra çocuk uyuyunca. Ama gözümü bile adam gibi açamayıp yatak odasına geçiyorum. Sorun burada başlıyor. Eşim onunla hiç ilgilenmediğimi söylüyor. Haftada 2 kere birlikte oluyoruz. Bu bile ona yetmiyor. Bu konuda bana çok kızgın. Psikoloğa danıştım. Haftada 2 kere az mı çok mu diye. Bu arada 6,5 yıllık evliyiz. Az ya sa çok diyemem bu kişiye göre değişir diyor. Eşim devamlı şikayetçi. Ama yemek çamaşır vs bunların da yapılması gerekiyor. Eve yardımcı çağıramıyorum fiyatları günlük 2000 tl olmuş. Bana bi yardımcı olabilir misiniz ? Herkes böyle mi, bi tek ben mi yoruluyorum ? Nasıl baş ediyosunuz bu durumla? Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler
Çok fazla iş yükünüz var. Yorulmanız çok normal. Evin sorumluluklarını eşit bir şekilde paylaşmamışsınız. Madem bu kadar şikayetçi ya dengeli bir şekilde paylaşım yapacaksınız ya da paraya kıyacaksınız. Eşinizin beden işçisi olmadığını öngörerek öneride bulunuyorum.

Sabah evden çıkış saatiniz nasıl? Çocugun her şeyini niye siz hazırlıyorsunuz? Cocugu annenizin evinden getirmediğini düşünüyorum.

Akşam eşiniz geldiği zaman siz ev işi yapmayı bırakın. Çocugunuz kendisi yiyecek yaşta. Hep birlikte yemek yeyin. Yemek süresince ve yemekten sonra yapılması gerekenleri eşiniz yapsın.

Evlenmeden önce çamaşırı bulaşığı yıkamıyor muydunuz?

ben anlamıyorum herkes mi aile evinden evleniyor ve aile evinde hiç mi bir iş yapmıyor?
çocuk olmadığı sürece ha evlisin ha bekar, neticede kendi evinin işini yapmıyor musun?

çocuk olunca bebekken işler karışabilir ona bir şey demiyorum. ama ben 27 senedir ailemden ayrı yaşıyorum, bunun büyük kısmı tek yaşadım. eee her işi ben yapıyorum, eve de temizlikçi almam hiç. siz nasıl hayatlardan geliyorsunuz ki evlenince bu kadar cortluyorsunuz, çok ilginç.
Hep ailemle yaşadım annem erken anne olmuş ben ilk çocuğum ve annem genç ben işten eve gelene kadar tüm işi yapmış oluyordu. Benim işim ağır olduğu için annem kıyamazdı yoksa elim her iş gelir hızlı ve pratik biriyim ama ameliyat hemşiresi olduğum için tüm gün ayakta eve gidince pert oluyorum. Hemde ciddi büyük ameliyatlar yapıyoruz ayakta stres altında prenses değiliz bu şartlarda birde ek işte çalışmak zorunda kaldım yıllarca anamda kıyamadı sağolsun elimi hiç bir şeye sürdürmedi.

Eşime bu işlerde var dediğimde ben senden yemek temizlik beklemiyorum diyor. Sen beklemiyosun ama o çocuk kreşten baya aç geliyor , benim midemde kronik gastrit var sürekli dışardan yediğimde rahatsız oluyorum, kendisi de zaten ev yemeğine bayılıyor. Daha geçen gün bak bu hafta hiç dışardan yemek yemedik ne kadar iyi diyor. Çamaşır desen mecbur yıkanıyo , hadi kendi beklemese benim giyeceklerm var kirleniyo çocuğun devamlı kirleniyo, tuvalet eğitiminde çocuk geceleri altına yapıyor, haliyle her gün çamaşır yıkamak durumunda kalıyorum, kurutma makinesinden çıkan çamaşırları katlama huyu da yok , ayda 1 kere belki yapar , onu da yaptığında gelip yanıma ooo çamaşırlarda katlanmış der. Sabah bizden sonra evden çıkıyor. Ben çocuğu hazırlarken o da genellikle spor yapıyor, kahvaltısını yapıyor, telefonuna bakıyor. Çocuğum da bi acayip annem giydirsin, annem yedirsin. Asla babasından bişey istemiyor. Kreş çantasını hazırlasa bari diyorum ondada yine ne koyulcak diye bana soruyor, onu anlatasıya ben yoruluyorum. 1 gün hazırladı ondada atlet koymayı unutmuş. Bu çocuk kaç aydır kreşe gidiyo, daha çantasına ne konulacağını bilmiyor. Hadi suluğunu doldurup geldi diyelim çantasına koyuyor fermuarını çekmiyor, akşam hadi kalkta beraber yapalım şu işleri diyorum, ben yorgunum kendimi yoramam daha fazla sende yapma kalsın diyor, geçen banyoda saçlarını kesti sonrasında yıka dedim sadece saçlarının geldiği yere su tutmuş, banyo yıkama anlayışı da bu yani. İnanın mükemmelliyetçide değilim. Banyom belki en son 2 hafta önce yıkandı. Ev temizliğini 1 ay önce anca yapmışımdır. Robotum var onuda eşime diyorum her gün evden çıkmadan çalıştır. Onu bile yapmaktan aciz gerçekten. Onuda akşam gelince 50 kere söyleyerek anca çalıştıttırıyorum. Şarja vs ben takıyorum. Evin bi kaç yerinde örümcek ağı olmuş. Sabah çöp atcak onu bile tam yapamıyor. Süt şişesini bırakıyor, karpuzu at diyorum 3 gün o karpuz atılmıyo. Eline verip al çöpe at diyene kadar yok yani. Mühendisim evet masa başı ama o kafa yorgunluğunu size anlatamam, programlama vs hiç bi detayı kaçırmamam bide üstüne çoğu şeyi raporlamam gerekiyor. Kan değerlerimede baktırdım. Düşük ama çok düşük değil. Mide ilaçlarımı kullandım şimdi kan ilaçlarına geçeceğim. Bide geceleride çocul 1-2 defa uyanıyor onlarda da asla babasını istemiyor. Full bi uykuda uyuyamıyorum.
Spor mu yapıyor paşa? Hımmm.. 🤬

X