Eşime haksızlık mı ediyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden sallayalım? Bir de en başında eşini seçerken, memur alsaydı o zaman?? Ticaret bu, ne olacağı belli olmaz (esnafken) direkt bir memur tercih edebilirdi.

Şu an neden utanıyor? Zorla mı verdiler adamı? Hem utanılacak ne var?

Ben eşimi ilk olarak sivil gördüm, mevkisini sonradan söylemişti ve emniyet mensubu olunca, farklı sebeplerden dolayı bir an duraksadım. (Asker, polis çapkınlığı) Allah var, geri çekildim ve düşünmek istedim. Karakterinden iyice emin olana kadar, bir yola girmedim. Çünkü asla tercih edeceğim bir meslek gurubu değildi. Konuşmaları, davranışları oturaklıydı ama bu yetmedi tabii. Ailesiyle tanıştırdı ve Annesine, kız kardeşlerine nasıl davrandığını gördüm. Durumu olmayan ablasının, kız çocuklarının eğitimini üstlendiğini ve buna çok önem verdiğini gördüm.

Beşimle randevulaştığı bir gün, yeğeni bir sorun yaşamış bana "Öğleden sonra dershaneye gitmem lazım şöyle bir durum var. İstersen beraber gidelim, beklersen akşama görüşelim, ama muhakkak görüşelim, seni görmeden bugünü bitiremem dedi.

Yine başka bir gün, Annesi "Oğlum gel özledim" dedi. "xxxx leyim, akşama planımızda var, ilk fırsatta gelirim anam, ben de seni çok özledim" dedi.

Ailesinden kadınlara saygısı, kişilere mantık çerçevesinde öncelik vermesi ve adil olmasını görüp "Bu adamdan eş olur" dedim. (Çapkın bir tipte değil)

Yani bu kararı almam mevkisi mi?Saygısız, karaktersiz olsa mevkisini ne yapayım? Derdim sadece yüksek maaş olsa, tanımadan bodoslama dalardım. O an ki rütbesiyle kalmayacaktı, daha yükselecekti ve maaşı daha yüksek olacaktı, ama korktum ilk başta.

Evet başka sebeplerden korktunuz zaman istediniz tanımak için,ama mesleği kurye olsaydı o zamanı istemez baştan elerdiniz...Bu arada insanların fikirleri zamanla değişebilir özellikle genç yaşta yapılan evliliklerde ne istediğini bilmeden hayatı anlamadan bir şeylerden kaçmak ya da o anki heyecanla yapılan evliliklerde böyle durumlar olabiliyor,Hiçbirimiz aynı kalmiyoruz büyüdükçe hayattan beklentilerimiz isteklerimiz farklilaşabiliyor.30 yaşa doğru yapılmışsa daha doğru kararlar verilebiliyor ama öncesi yapılan evliliklerde ne istediğini bilme kendini tanıyıp ona göre karar verme olmuyor.Birde hepimiz insanız eşini seviyor ama iş ortamından etkilenip,oradaki insanlardan etkilenip anlık aklından böyle düşünceler geçirmesi bana garip gelmedi,Bu eşini sevmediğini göstermez,Keşke daha güzel bir iş olsaydı neyse diyebilir en fazla içinden bu da çok insanı bence

Çok teşekkür ederim çok saolun.
Herkes kendi ruhsal buhran dünyasına göre cevaplar veriyor gerçekten.
Yapıcı olduğunuz için yargılamadığınız için çok teşekkür ederim

ne kadar çalışkan bir eşiniz var. gurur duymanız lazım. benim eski eşte zorla çalışırdı çalışmayı sevmezdi. adama zorla iş kurdurttum adam etmeye çalıştım işe yaramadı tabi neyse bi de böyle olsaydı yani ne güzel eli ekmek tutan, çalışmayı seven eşiniz var. utanılacak hiç bişey yok. inş başarılı olur işinde

Çok teşekkür ederim çok saolun.
Herkes kendi ruhsal buhran dünyasına göre cevaplar veriyor gerçekten.
Yapıcı olduğunuz için yargılamadığınız için çok teşekkür ederim

Valla bazen yargılamak gerekiyor diye düşünüyorum, haksız ve bencilsiniz eşinizi hak etmiyorsunuz…

Bir de üstünlük taslar gibi bunu eşinize söylüyorsunuz…
Ne kadar maaş alıyorsunuz?

Valla bazen yargılamak gerekiyor diye düşünüyorum, haksız ve bencilsiniz eşinizi hak etmiyorsunuz…

Eşimi hak mı etmiyorum Gerçekten inanılmaz yorumlar var.
Maaşım 76 bin.
Neyse arkadaşlar içimi dökmek istedim pişman oldum.
Neyse Allahım herkesin gönlüne göre versin inşallah.

Eşimi hak mı etmiyorum Gerçekten inanılmaz yorumlar var.
Maaşım 76 bin.
Neyse arkadaşlar içimi dökmek istedim pişman oldum.
Neyse Allahım herkesin gönlüne göre versin inşallah.
Maaşı söylerken bile bayan ego…

Evet hak etmiyorsun? Sana göre senin bandında maaş alması gerekiyor belli.
Halbuki mesele bir şeyler için çabalaması boş durmaması…

Sen bugün arkasına sığındığın mesleğinden olsan pazara gidip limon satacak cesarete sahip misin? Değilsin beybi

Konu sahibine gereksiz yükselme olmuş. Bu kadın düz memur değil mühendis, alt tarafı memursun diye küçümsemek nedir onu anlamadım neyse. 10 senedir kocası iş batırmış tekrar tekrar başlamış en son il değiştirmeye gelmiş olay, 10sene kolay mı arkadaşlar bunca zaman karısı yanında olmuş şuan alt tarafı dediğiniz mesleği ile geçim olmuş. Çalışkan olması çok güzel evet ama insan ticarette sürekli başarısız olup neden bu kadar ısrarcı olur şehir düzen değiştirir maaşı bi işe girip çalışabilirdi. Konu sahibide bunca zaman arkasında durmuş eşinin. Şuan yaşadığı bocalama ile hislerini ayıplamak nasıl bir kafa anlamıyorum. Güzel bir yerde meslektaslarının geldiği yeri görünce bi acabaya düşebilir insan sorgulayabilir. Bence mesele sadece iş değil konu sahibi eşi esnaf kargocu vs vs ne olursa olsun bunca batıp çıkma yerine bir şeyler elde edebilseydi maddi olarak bu şekilde düşünmezdi.
Herkes ne kadar duygusal pamukmuş bu sitede şaşırdım ,konu sahibi şuan egosuna yenildiyse eşide 10senedir kendi işimin patronu olacam diye başarısız olduğu işte ısrarcı olarak egosuna yenilmiş.
Bence bir eş olarak 10senedir eşinin yanında maddi manevi durarak şehir düzen değiştirerek zaten yapmışsın ortamdan dolayı egona yenilme herşeyinide anlatma işyerinde.

Ablacığım adam ticaret yapıyor, bu kadar dükkanı mükkanı varken iyiydi de şimdi kargo yapınca mı utanç kaynağı oldu??? Adam işini iyi yapıyorsa katgo işini büyüyüt belki bayi bile açar merak etme yüzün yerden kalkar! , sen de kasıla kasıla zengin karısı oldumd ersin. memur olunca ne oluyor ayrıca, başbakan mı olunuyor nedir bu toplumun memurluğa bakış açısı Kendi girişimini yapmak, risk almak her babayiğidin harcı değil bence memurluktan kat kat fazla emek ve kol gücü gerektiriyor.

Evlenirken serbest meslek sahibi biriyle evlendiğinizi bilmiyor muydunuz?
Bence eşinize çok ayıp etmişsiniz. Çalıp cirpmadan alın teri ve emeğiyle çalışması utanılacak bir şey değil.
Kariyer olarak size denk olmadığını düşünebilirsiniz normal ama bu seçimi siz yapmissiniz. Fikriniz değiştiyse karşı tarafı kırmadan anlatın.

Yani kusura bakmayında 10 senedir bi işe tutunamış adam çabalamış diyosunuz e başarısız olduğu işte çabalayıp durmuş, illa patron olcam dükkanım olsun demek yerine girseydi maaşlı bi işe. Eşi ev hanımı olsa çoluk çocuk olsa ne olacaktı? Kolay mı sanıyosunuz tayin olup düzen değiştirmeyi konu sahibi dile kolay bunca zaman 10 sene eşine destek olmuş şehir değiştirmiş sırf mutlu olduğu işi yapabilsin diye. Bu çalışkan adam dramasını bırakın. Bu kadın bencil bi kadın olsa çoluk çocuğuda yokken basardı tekmeyi adama bakardı yoluna bu kadar basit

Aynı durumu yaşayan bir kadın asgari ücretle üç harfli markette çalışan bir kasiyer olsaydı böyle düşünür müydünüz acaba?

Aynı durumu yaşayan bir kadın asgari ücretle üç harfli markette çalışan bir kasiyer olsaydı böyle düşünür müydünüz acaba?
Yahu defarca iş yeri açıp kapatmış adam ne kadar zarar etti kimbilir her insan ticaret yapamaz herkesin harcı değil işte bunca zaman bu ısrar neden. Fabrikada işçide olabilirdi bunca zaman iki maaşlı birikim yapabilir bi şeyler elde edebilirlerdi. Meslek hayatının büyük bir bölümünü eşinin iş toplaması iş kurması ile geçirmiş kadın hala yok bencil yok eşini hak etmiyosun bilmem ne diyosunuz. Eşi ev hanımı biriyle olsa bu kadar deneyebilcek miydi acaba geçinmek için ısrarla kendi işim diyebilcek miydi? Paşa paşa giricekti birinin yanına çalışacaktı. Ben burada konu sahibine aferin iyi ego kastın haklısın demiyorum, yorumlarda kadında bencilsin şöylesin böylesin denmesine anlam veremiyorum.
Öyle bir yazılıyor ki eşinin işinden utanma isterse şu olsun bu olsun bende bunda okeyim ama kimse kadının yürüdüğü yolları yaptığı fedakarlığı geçen seneleri düşünmüyor asıl bencilce olan bu.

Esnaf ile kurye olmasından ne fark var? Sonuçta siz evlendiğinizde bu adam bir holdingde ceo değildi. Bunun kararını en başta vermeniz lazımdı. Madem statüye önem veriyordunuz, o doğrultuda biriyle evlenmeniz lazım.
Ben öğretmenim, kız kardeşim denetçi babam ise esnaf. Bunu niye söylüyorum biliyor musunuz? Bizim ikimizin çalışma azmini, işe bağlılığını birleştirsek esnaf babamın ki kadar etmez. Adam 40 senedir sabah 7’de kalkıp işe gidiyor, cumartesiler de dahil. Napalım sırf memuruz ya da iyi kurumda çalışıyoruz diye onu mu küçümseyelim?
Çalışkan adamdan zarar gelmez. Bence elinizdekine şükredin. Ne başı boş adamlar var.

Konu sence bir türlü baltaya sap olamayan koca mı yoksa kendi çalıştığı yerin bölgesin kargoculuk yapan eşinden utanan meslek egosu yaşayan eş mi?

Kadın utanıyorum diyor eğer bugün kocası kargocu olsa başka bir semtte olsa yine şikayet etmeyecekti

düşünmezdi çünkü o zaman "davul dengi dengine"
evliliklerde denkliğin neden önemli olduğunu insanlar bas bas bağırıp duruyor.
burada insanların yaygın yaptığı hatalardan birisi statü, sınıf ve finansal güç gibi kavramları birbirine karıştırmak. daha iki sayfa önce birisi, statü dendiğinde bunu kazanılan par aile hesap etmeye çalıştı. hayır, efendim. burada da tipik örneğini görüyoruz. kadın mühendis ve belli ki dengi olmayan bir adamla evlendiği için hayatı kendi hakedişleri üzerinden yakalama konusunda güçlük çekiyor.

Tamam işte şuan bence bu hissin altında bu var. Eğer maddi olarak belirli seviyede olsaydı, gezme tozma bi standartta olsaydı arkasını dönüp 10 senesine baktığında sadece borç iş sorunu olmasaydı zaten bugün mesleği sorun etmeyecekti. Siz bunu anlamıyorsunuz. Dümdüz bakıyosun eşinin işinden utanıyosun tü kaka nokta. Bu değil işte olay sadece.
Eşide o zaman benim karım memur mühendis bende daha fazla zora sokmayım bi düzenli gelirim olsun ayağımızı yorganımıza göre uzatırız artık borç harç düşünmeyim diyebilirdi. Şuradan bi ev alalım bi tarla alalım diyebilirdi, tatillere rahat rahat gidebilirdi. En basit 7-8 sene önce neler ne kadar rahat alınabiliyordu alabilirlerdi. Kadın almamış yapmamış eşini terk etmemiş yanında olmuş siz elinizde taş hemcinsinizi anlamak yerine ne diyosunuz.

Yıllarca idare ettiği kocası kendi civarında kargocu olacağı zaman mı güçlük geçtiğini anladı?

Bu konu eşim böyle böyle yapıyor bir baltaya sap olamıyor boşanmak istiyorum dese bile hak veririm ama utanma konusu bende elektrik çarpıntısı yapar…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…