Eşime haksızlık mı ediyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir sürü iş açıp batırmak... İnsanın bir yerden sonra ticari zekasının olmadığının anlaması lazım. İlla patron olucam diye dünya zarara girmişsiniz. Burada önemli olan egosunu indirip patron olmadan da çalışabileceği bir işe başlayacak olması. Sizin için, kazanmayan ama patron olduğu bir iş, kazandığı ama patron olmadığı bir işten daha iyi.

Bir de o kadar küçük nüfuslu bir yere gidip patron olacağı bir işi olmasını nasıl bekleyebildiniz ki? Karı koca mantıksızlık abidesi resmen.

Artık bilgisayar başından kalkmayıp sigara parasını bile karısından alan erkek müsveddeleri o kadar arttı ki ben eşinizin vazgeçmeyişini takdir ettim.Ticaret zordur ya cikarsin ya batarsın ortası pek bulunmaz.Sermayen iyiyse bi şekilde idare edersin değilse zor.Sizde büyük fedakarlıklar yapmışsız buda takdir edilesi.Sonuçta dilenmiyor yada hazır beklemiyor bir şeyler yapmaya çalışıyor.Ben utanmak yerine destek olmanızı tavsiye ederim.Son dönem kargoculuk sektör olarak oldukça ilerledi ve ciddi gelir kaynağı oldu.Empati yapınca yani eşiniź sizden utandığını belli etse üzülürdünüz.Sonuçta çalışıyor herkes amir memur olacak diye bir kural yok helalinden kazanıyorsa utanilicak bir durum değil bence.

Adam ne yapabilir ki elinden geleni yapmış işleri dikiş tutmamış
Kadın o zaman boşanıp denk birini alsın kendine adamın haberi var mı acaba kadının utanmasından, hayat uzun bir yol herşey var hastalık sağlık yokluk ve varlık, böyle durumlarda zaten belli olmaz mı kim kimin yanında
Erkeği varlıkta, kadını yoklukta, evladı yaşlılıkta, kardeşi mirasta tanırsın diye boşuna dememişler.

Dram yapmak değil aslında, herkesin standartları farklıdır saygı duyarım ama keşke 10 yıl boyunca bir aksiyon alsaymış hanımefendi. Yani eşim de üniversite mezunu diyor, bu anlamda bir eğitim farkı yok ama keşke tercihini baştan farklı bir yönde kullansaydı ve ya 10 yıl boyunca kocasına sen de memur ol bak işler kötü gidiyor, şöyle böyle yönünde baskı yapsaydı. Baktı hiçbiri olmuyor, o zaman yolları ayırsaydı keşke. Dramatize edilecek bir durum yok ortada, sadece adamın seçimleri farklı yönde ve konu sahibinin standartları daha farklı. Birgün patlak verecekti bu durum ve 10 yıl sonra patlak vermiş işte.
Dramatize eden buradaki kadınlar zaten adam senelerce ırgat gibi çalışmış gibi yorumlar var, adam karısının maaşına güvenmiş habire iş batırmış. Bencede konu sahibi ilk 3-4 seneden sonra konuşmalı ve düzgün planlama yapmalılardı.

Konuyu ben mi yanlış okudum acaba ya ticaret yapıyorlarmış birlikte olmadı dememiş tekrar tekrar denemiş diye algıladım ben mi birşey kaçırdım acaba okurken 😄
Adamın dükkanı varmış batırmış sonra bir sürü dükkan açmışlar farklı farklı hepsini batırmış en son burada olmuyo diyip karısına tayin istetmiş gittiği yerdede iş tutturamayımca en son kargo işi olmuş. 10senedir çabaladığı şey iş batırıp karısına borç ödetmek yani. Bi insan 10sene iş batırır mı Allah aşkına😄 2-3 sene denersin baktın olmuyo girersin işe çalışırsın aslanlar gibi işte o zaman derim bak adam boş durmuyo diye. Bu habire karısına güvep patronculuk oynamak istemiş arada devasa farklar var.

Erkeği varlıkta, kadını yoklukta, evladı yaşlılıkta, kardeşi mirasta tanırsın diye boşuna dememişler.
Ne yokluğu Allah aşkına kadın 10senedir kocasına bakıyo daha ne yapsın. Bitmedi kaldırım mühendisini romantikleştirme çabanız.

Daha geçen işsiz güçsüz akrabam pek beğenmese de memur bir hanımla evlendi, cocuk manken biskolata erkeği gibi kadın yanında kısa, kilolu ama maaşı var diye bastı nikahı, bu arada kızı beğenmediğini hem kendi hem ailesi söylüyordu önceden, kız atanınca kıymetli oldu zaar..
Vallahi alan memnun satan memnun olunca biz de bişey diyemiyoruz işte...O kız da manken gibi kocası g.tünü dönüp yatmaya başlayınca düşer buralara, merak etme 🤣 şoyle fedakarlık yaptım, bu kadar altinlarimi verdim, gorumceme şöyle hizmet ettim, hamileyim boşanamam , cocukla ilgilenmiyor, maaşıma el koyuyor, bana çirkin dedi, ama özünde iyi biri...vıdı vıdı dinle artık 🥴

Son düzenleme:
Vallahi alan memnun satan memnun olunca biz de bişey diyemiyoruz işte...O kız da manken gibi kocası g.tünü dönüp yatmaya başlayınca düşer buralara, merak etme 🤣 şoyle fedakarlık yaptım, bu kadar altinlarimi verdim, gorumceme şöyle hizmet ettim, hamileyim bosanamam , cocukla ilgilenmiyor, maaşıma el koyuyor, bana çirkin dedi, ama özünde iyi vıdı vıdı dinle artık 🥴

en azından "KPSS hazırlanıyorum. kazanınca boşanıcam" şeklinde yalan söyleyemez.

Vallahi alan memnun satan memnun olunca biz de bişey diyemiyoruz işte...O kız da manken gibi kocası g.tünü dönüp yatmaya başlayınca düşer buralara, merak etme 🤣 şoyle fedakarlık yaptım, bu kadar altinlarimi verdim, gorumceme şöyle hizmet ettim, hamileyim bosanamam , cocukla ilgilenmiyor, maaşıma el koyuyor, bana çirkin dedi, ama özünde iyi vıdı vıdı dinle artık 🥴
Hatta gelince tanıyormuşuz, evet biz de seni bekliyorduk, yanlışlık olmasın biskolata erkeği dimi kocan? Hah tamam doğru gelmişsin :KK70:

Adamın dükkanı varmış batırmış sonra bir sürü dükkan açmışlar farklı farklı hepsini batırmış en son burada olmuyo diyip karısına tayin istetmiş gittiği yerdede iş tutturamayımca en son kargo işi olmuş. 10senedir çabaladığı şey iş batırıp karısına borç ödetmek yani. Bi insan 10sene iş batırır mı Allah aşkına😄 2-3 sene denersin baktın olmuyo girersin işe çalışırsın aslanlar gibi işte o zaman derim bak adam boş durmuyo diye. Bu habire karısına güvep patronculuk oynamak istemiş arada devasa farklar var.
Konuyu tekrar okudum bazı kısımları atlamışım. Bence normal bir işe girip çalışsaydı da maaşını ve statüsünü sorun edebilirdi gibi geldi

Artık bilgisayar başından kalkmayıp sigara parasını bile karısından alan erkek müsveddeleri o kadar arttı ki ben eşinizin vazgeçmeyişini takdir ettim..
Konu sahibinin kocası da keşke sigara parasını verip evde oturtsaymis buadami, kadına daha az zararı olurmuş hicolmazsa...Adam 10 yıldır kadının altınina maaşına güvenip şeyinin keyfine göre kaç tane dükkan açip batirmiş, bı de kızı mesaiden sonra gece yarılarına kadar o dukkanlarda çalıştırmış, safi zarar beceriksiz herif ....Kocasına sadece sigara parasını verip evde otur deseydi konu sahibi ev alırdı 10 yılda....

Son düzenleme:
Konuyu tekrar okudum bazı kısımları atlamışım. Bence normal bir işe girip çalışsaydı da maaşını ve statüsünü sorun edebilirdi gibi geldi
Etmezdi, o kalibrede bi kadın olsa en başta tekmeyi basardı adama. Eşini gerçekten seviyor yoksa kim bunca sene buna katlanır. 7-8 sene önce iki maaşla evde alırlardı başka şeyde yaparlardı koskoca çöp olmuş yıllar hemde ne uğruna. Adam çalışkan olsa zaten işe girerdi karıma daha çok borç yüklemeyim evime barkıma bakayım derdi. Ticari zekan yok işte neyin zorlaması bu, hiç sevmem tembel adamı.

Yapma mune kadın kurumda gıda mühendisi kurumda temizlik yapmıyor ki çaycı kocasından gocunmasın. İnsanız yani. Fazla romantik bence bu yaklaşımlar
Size göre romantik bir yaklaşım olabilir ama adamın üniversite sonrası kendi mesleğini yapmadığını da ticaret yaptığını da bilerek evlenmiş, he derseniz ki adam ticareti kıvıramamış, o zaman konu sahibi eşine resti çekmeliydi ya mesleğini yap ya bir yerde ne iş olursa gir çalış demeliydi, böyle bir durum varsa bilemem zira ben konunun ilk mesajına cevap yazdım, ki her şey insanlar içindir birini seçerek ölçüp tartarak ve severek evleniyorsanız bu evlilik paketinin içinde iyi gün kadar kötü gün de var, ya ben aramızdaki farklılıkları kaldıramam deyip hiç evlenmeyeceksiniz veya evlenmişseniz de adam elinde olmayan sebeplerle işlerini yürütememişse çalıştığı işten utanmayacaksınız, adam iş bilmezse de boşanacaksınız ama konu sahibinin böyle bir isteği yok, rahatsız olduğu konu da eşi değil👇
Gıda mühendisiyim. Şundan aşağısı ile evlenmem deseydim eşimle evlenmezdim. Öyle bir şey değil.

Kaldı ki eşiniz saygı duyulan bir işadamıyken manav tezgahında domates dizer hale de gelebilir, ben insanın kumaşına bakarım imkanlarına statüsüne değil, herkes benimle aynı düşüncede olmak zorunda da değil eşinin işleri adamın elinde olmadan tepetaklak olanlar boşanabilirmiş öyleymiş demek ki.

Bir hikaye daha anlatayım, ben böyle insanları sevmem zira, aklımda çok yer etti, eşim işi dolayısıyla Türkiye’nin her yerinden kişilerle irtibatlıdır bazısı eşimin ailesini de tanımak ister misafir ederiz, bir aile gelmek istedi bize buyur ettik, sektör finans sektörü olduğundan gelecek ailenin kadın üyesi kompleks yapmış olacak kendi arabaları yerine üst segment bir araba kiralatmış eşine, bu komplekstir olduğun insan olmaktan utanmaktır eşinden maddi imkanlarından utanmaktır, ki eşi dünya iyisi bir adam onunla hala görüşürüz ama kadınla asla çünkü geldiğinde birkaç kompleksli hallerini falsosunu daha gördüm notunu verdim.

Bu ülkede ki bir kısmını yakınen tanıyorum ne makine mühendisleri ne uçak mühendisleri mesleğini yapamadı, kimisi özel şirketlerde sekreter olarak çalıştı kimi turizm sektöründe kat görevlisi olmaya bile razı geldi, benzin istasyonunda pompacı olarak çalışan uçak mühendisi var.

Velhasıl okumak meslek sahibi olmak mesleğini yapabilmek çok güzel bir şey ama KPSS de şansınız yaver gider memur olarak atanırsanız, yoksa mühendis olmuşsunuz öğretmen olmuşsunuz açıkta kalıyorsunuz, bakınız atanamamış milyonlarca öğretmen var, özel okullarda asgari ücretin de altında çalışıyorlar.

Son düzenleme:
Etmezdi, o kalibrede bi kadın olsa en başta tekmeyi basardı adama. Eşini gerçekten seviyor yoksa kim bunca sene buna katlanır. 7-8 sene önce iki maaşla evde alırlardı başka şeyde yaparlardı koskoca çöp olmuş yıllar hemde ne uğruna. Adam çalışkan olsa zaten işe girerdi karıma daha çok borç yüklemeyim evime barkıma bakayım derdi. Ticari zekan yok işte neyin zorlaması bu, hiç sevmem tembel adamı.
Ama kadında desteklemiş bir iki üç olur dur dememiş ki şehir değiştir demiş ona da tamam demiş kadında da ticaret anlamında bilgi yok karşılıklı olmuş herşey. neyse umarım bir dengeye oturturlar

Evet başka sebeplerden korktunuz zaman istediniz tanımak için,ama mesleği kurye olsaydı o zamanı istemez baştan elerdiniz...Bu arada insanların fikirleri zamanla değişebilir özellikle genç yaşta yapılan evliliklerde ne istediğini bilmeden hayatı anlamadan bir şeylerden kaçmak ya da o anki heyecanla yapılan evliliklerde böyle durumlar olabiliyor,Hiçbirimiz aynı kalmiyoruz büyüdükçe hayattan beklentilerimiz isteklerimiz farklilaşabiliyor.30 yaşa doğru yapılmışsa daha doğru kararlar verilebiliyor ama öncesi yapılan evliliklerde ne istediğini bilme kendini tanıyıp ona göre karar verme olmuyor.Birde hepimiz insanız eşini seviyor ama iş ortamından etkilenip,oradaki insanlardan etkilenip anlık aklından böyle düşünceler geçirmesi bana garip gelmedi,Bu eşini sevmediğini göstermez,Keşke daha güzel bir iş olsaydı neyse diyebilir en fazla içinden bu da çok insanı bence
Memurum. Eşim özel sektörde işçi olarak çalışıyor. Üst düzey değil baya bildiğiniz işçi. Hiç utanmadım. Hatta fabrikada çalıştığı da oldu o zmn da utanmadım. Benim için çabalaması önemliydi çok şükür fazlasıyla çabalıyor. Herkes bir değil yani. Ben karakterine önem vermiştim maaşına değil

Memurum. Eşim özel sektörde işçi olarak çalışıyor. Üst düzey değil baya bildiğiniz işçi. Hiç utanmadım. Hatta fabrikada çalıştığı da oldu o zmn da utanmadım. Benim için çabalaması önemliydi çok şükür fazlasıyla çabalıyor. Herkes bir değil yani. Ben karakterine önem vermiştim maaşına değil
Peki şuan eşiniz bu işini bıraksa ticarete atılsa batsa tekrar tekrar 10sene eşinizi finanse eder misiniz? Borçlarını öder istediği ve defalarca başarısız olduğu iş için il tayin ister misiniz?

Hanımlar kusura bakmayın çat diye kapatmak zorunda kaldım ama konu sahibi dm atıp topiğin yorumlara kapatılmasını istemiş.

B beyazyakali35 talebiniz üzerine konunuz yorumlara kapatılmıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X