eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet güzellik uzmanısınız evet aşırı müthiş bilgilisiniz.
güzellik uzmanlığı ve kuaförlüğün birbirinden bağımsız iki meslek olduğunu sanırım bilmiyosunuz ?
güzellik uzmanı kaynak saç takmaz yada saç boyamaz maşa düğün topuzu türban da yapmaz
lazer epilasyon cilt bakımı lifting işlemleri zayıflama protokolleri + kaş alım ağda manikür pedikür makyaj ve masaj yapar modülde bunlar vardır kaynak saç nasıl takılır saç nasıl boyanır değil

Hep beraber, evinde yaşadığınız adamı (eşin diyemiyorum, senin eşin yok:).) nasıl dolandırabiliriz diye birlikte plan mı yapalım, anlamadım ki.
Burada hiçkimse ailesinden böyle tehlikeli bir şeyi gizlemez diye düşünüyorum.
İşiniz yok, geliriniz yok, kredi kartı veren bankaya diyecek sözüm yok, peki ekstreleri nasıl ödeyeceksiniz?
O zaman öğrenmeyecek mi evinde yaşadığınız ve ara sıra ziyaretinize gelen adam?

ne xaman yazdım 17 yaşında evlendiğimi ?
Sana sadece bir kız annesi olarak tavsiye vermek istiyorum. Bu ülkede magduriyeti cogu zaman kadin yaşar. Ne guzel meslegin varmis, buna sevindim. Ancak kucaginda cocugun oldugu zaman, tek basina meslegini icra etmek bile bir mesele. Davalarla mi ugrasacaksin, ise mi gideceksin, cocuguna mi bakacaksin? Yillarca emek vereceksin, ayrılmak iisterse seni aninda kapinin onune koyar, hic bisey yapamazsın. Nikahin varsa konut sana tahsis edilir, hemen nafaka baglanir, edinilen mallardan hakkin olur, daha bir suru sey var. Su an gencsin, eminim guzelsindir de. Hersey gecici, yaslanacaksin, hasta olacaksin, para biriktirmeyi bile beceremiyorsun herseyi harciyorsun. Resmi nikah kiydirmak zor is degil. Gidip 3 5 birsey yatirim, belediyede kiysinlar nikahini. Sonradan basini taslara vurma

Sevgili Mune, konu sahibesi toplumumuzda "tabu, cis, ayip" tabir edilen oyle noktalarda konu acmis ki, an itibariyle 680+ tane yorum var ve isin kotu tarafi, hepsi konunun gercekligini sorgulamadan direkt olarak nefret kin kusma seklinde olan tepkiler.

Konu sahibesinin- anlattigi dogtuysa-yasantisini asla dogrulamasam bile, "gencsin, toylugundan olsa gerek, yanlisini gormuyorsun" gibi pozitif yaklasim yerine, ates alanina donmus ortalik.

Dilerim tum yorum yapanlar "gonder" tusuna basmadan once bir yazdiklarini beyin suzgecinden tekrar gecirirler.

Binlerce uyenin herbirinin hayata bakis acisi farkli oldugu dusunuldugunde, dilerim saygi çerçevesi ve direkt konu sahibine dalmadan devam eder konular.

Kissadan hisse, sevgili Moderator, Allah yardimcin olsun, birbirine girmis kadinlarla ugrasmak kolay degil :)

Evet belki konu gerçek bile değil ki muhtemelen öyle herkesin içinden ahlak bekçisi çıktı. Mesela 'kapama' hakaret değil mi mune hanım onlara ceza vermeyecek mi o zaman bende burda rahatça hakaret ediyim verecekse de hangi birine ceza verecek kafamda deli sorular :)

Yoo, herkes gayet gerçekliğini sorguluyor bence, bir iki kişi dışında. Konu sahibi yazdıkça tutarsızlıklar yüzünden herkes gerçekliğini sorgulamaya başladı, zaten o yüzden "gençsin, toyluğundan olsa gerek" vs gibi naif pozitif mesajlar azalıp yerini dalgaya bıraktı bir müddet sonra. Gayet normal bence. Ayrıca burası hayır kurumu da değil, kimsenin %100 yapıcı yorum yapma yükümlülüğü yok, elbette eleştirecekler. Hakaret edenler de banlanıyor zaten. Bu kadar ciddiye almayın bence her şeyi.

18 yaşındasınız ne ara oldunuz uzman falan

birikmiş param çok şükür fazlasıyla mecvut kart çıkartma sebebim paramın olmaması değil her sn para isteyecek biri olmamam zaten limitimde gayet ödenebilecek bi miktar birazda taksit vb olaylardan kolaylık kazanmak için çıkarttırdım zaten sandıgınız gibi maddi açıdan sıkıntıda bi insan olsaydım banka bana kart çıkartmazdı

Tamam o zaman o kadar paranız varken konu açmayın bence. ödersiniz bir şekilde o bir sürü paranız ve mesleki eğitiminizle. İnsanlar belki kızarak tepki verdi size belki uyardı ama hala kuyruğu dik tutma derdinde gibisiniz. Çocuksunuz daha siz. Hayatı güzelce yaşamak varken böyle nikahsiz, eşiniz olacak kişinin malında soyadinda ,hakkınız olmadan yaşıyorsunuz.kendinize bunu yapmayın. Kimsenin eşi bordo bereli değilse ayda bir gelmez eve. Hoş bordo bereliler daha sık geliyordur.

Konu sahibini gaza getirmeye calisiyodum yoksa dugun sart degil
Düğün şart değil evet ama resmi nikah şart bence

Ben bu konunun ilgi çekmek için ve tartışılsın diye açıldığını düşünüyorum bu arada hanımlar boşuna dil dökmeyin, ilgi seven biri etkileşim alıp keyiflenmesin durduk yere.

Bu arada bende dugun istememistim, sevmiyorum acikcasi. Erkek tarafı istedigi icin yapildi. Dedigim gibi kimseyi kirmak icin soylemedim o sozleri

Müge anlı gibi senin kocan yok yok kocan yok demek için geldim haydi iyi kiralanmalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…