eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de dondurma kutusunun içindeki biber dolmasına sen dondurmasın diye diye dönüştürmek istiyorum ama olmuyor mesela ben dedim diye. Size diyoruz işte eşiniz değil diye, konu sahibine de diyoruz, size yabancılara diyemeyeceğimizi düşündüren şey çocuk yapmaları ise buyrun yapın çocuk, eş olun, denemesi bedava değil ama olsun.

Ben o kısmı biliyorum da siz sanirim eğitim alırken bunları kimin yaptığını ögrenememissiniz ki gelip burada son derece donanımlı bilgilerinize güvenmek yerine kk forumuna danisiyorsunuz. Zaten bu kadar biliyor olsanız kalkıp erkek arkadaşınızın eline bakmaz gider çalışır paşalar gibi de harcardiniz. Sizin meslek hazır yiyicilik.

Kenarda para varken trendyoldan taksitli alışveriş çok mantıklı gerçekten
Yazdıkça batıyorsun konu sahibi bırak istersen artık
Kimse seni ciddiye almiyor
Sevgilin gelecek bikaç güne evi temizle, çeşit çeşit yemek yap, kendine bakım yap. Adamın gönlünü hoş tutki oda çeşmeyi kapatmasın. Belki kredi kartının limitini bile yükseltir bellimi olur

Ee resmi nikah 17 yaşında yapılmadığına göre imam nikah yapılması eşim demesi gayet normalmiş . Ben 17 yasında olması kısmını kaçırmısım.
Normal miymiş? Yani siz şimdi gelip burda modern bir şekilde reşit olmadan imam nikahını mı normalleştirdiniz? Owww. Tertemiz.

kimliğimde hala bekar yazıyo buna rağmen krallar gibi bi aslan kocam var
Şekerim seni kandırmışlar. O kocan yarın kapının önüne koysa hak iddia etmek için gidebileceğin bir yer yok. Bak adam bekarsa bile yarın birine resmi nikah kıysa o nikahlı karısı adama zinadan dava bile açar, donuna kadar da alır, anlıyor musun? Yani sen istediğin yere git ağla ben karısıyım diye, seni kâle alan olmaz.

Bunlara rağmen kocan olmayan kocandan gizli kart çıkarıyorsun, 3.5 atıyorsun aman duymasın diye, tabi aynen külkedisi.

18 yaşında sen neymişsin be abi? Hani hesapta para yoktu? Çeyrek altını gram altına niye çevirdin. Akıllı kadın çeyreği tam altın yapar.
Biz alıştık bunlara yav. Reşit olur olmaz piyuvvv diye kocaya koşan ne kadar kız varsa zaten hepsi ağzında altın kaşıkla doğmuş, 3 üniversite bitirmiş, yurtdışında master yapıyor falan oluyor yani.

Özellikle yurtdışında sizler gibi uzun yıllar çift olarak yaşayıp yıllar sonra mağdur olan çok insan var.

30 yıllık sevgilisi hastaneye yatınca sevgilinin ailesi tarafından bırakın karar vermeyi görmesine bile izin verilmeyenler, ölüm durumunda yıllarca oturduğu evden çıkmak zorunda kalanlar vb.

Kalp gözü farklı kanun gözü farklı.

Bazı ülkelerde bu durumdaki çiftler için haklar verildi, diğerlerinde ise yok. Türkiyede konu sahibinin hakkı sıfır.

Eşiniz harika diyelim, vefat etti ve ortak hesabı devralan aile fertleri tüm parayı aldı ne yapacaksınız?
Beraber ödediğiniz evden git dediler ne yapacaksınız?

Sizlerin özellikle vasiyetname ve hastanede karar verici olarak atanma konusunda dikkat etmeniz lazım. Evlilik birçok hakkı otomatik olarak atıyor, madem ki uzun süreli ilişkiniz var, bunu belgelemeniz gerek.

Haaa kocan ele gecirmesin diye evlenmedinnn bunca mal mülk. Sen de haklısın sonuçta ona kalma ihtimali olabilir.

Ne alaka haha komiksiniz . Kadını linclemişsiniz kapama , metres diye hangi hakla bunlarla itham ediyorsunuz pardon?

Özellikle Türkiyede imam nikahı zina amacıyla kullanılıyor, dolandırıcıların çok tercih ettiği bir yöntem maalesef.

Şu anda konu sahibinin eşinin resmi nikahlı olduğu ortaya çıksa inanın kimse şaşırmayacak. O kadar klasik ki.

Konu sahibi gerçekten eşi olarak düşünüyor da eşi öyle düşünüyor mu asıl mesele o.

Türkiye neden modernleşmiyor belli oldu burdaki yargılar ile
Bak annem sana anlatayım, ben senelerce birlikte yasadim. Cok modernim, o kadar modernim ki elin gavuruyla birlikte yasiyodum sen düşün gari. Sonra biz bu gavurla evlendik. Niye? Çünkü cocugum eger resmi nikahim yoksa babasinin ulkesinin vatandasligini alamaz. O senin modern diye tabir ettigin Avrupa, ama benim imam nikahim var ben de gocamla gelip orda yasiycam desen, seni ulkeye almadigi gibi, ayrica d.tuyle güler. Sende anca mendil sallarsin arkasindan.

Evet eşleri değiller.

Peki neden değil?

Zira çocuklar boşanma/miras durumunda hakkını olduğu gibi alırken, o kadıncağız hiçbirşey alamayacak.

Bakın yıllardır küs olan, birbirinden nefret eden hatta görmeyen resmi nikahlı eşler var. Ama bu onların resmi eş olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Zira üç gün sonra adam hastaneye yatsa, fişi o resmi eş çekecek, sevgilisi değil.

Zaten evlilik hakları diye yıllardır mücadele edilmesinin de sebebi bu. Evlilik bir anlamda topluma duyurmadır, çiftlere çok ciddi hukuksal haklar verir.

Aynı şekilde çocuk olmak da öyledir. Çocuğunuzla küstünüz, “annelik sevginiz kayboldu” diye yasal hakları kaybolur mu? Kaybolmaz.
Terkedemezsiniz, bakma yükümlüğünüz devam eder.

Resmi nikahlı eş de benzerdir, boşanmadıkça aynı yasal haklardan faydalanmaya devam eder. İlişkiniz saklantıda veya harika olabilir, farketmez.

Bazı ülkeler evlilik dışında de facto partner'liği de kabul ediyor ama en az 2 yıl aynı evde yaşadığını kanıtlaman gerekiyor diye biliyorum. Çocuk durumunda ne oluyor bilmiyorum ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…