eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi böyle memnun belki zorla mı resmi nikah yaptıracaksınız istemiyor ise konu sahibi belkide . konuda bunlardan bahsedilmemiş
Forumun mantığını biliyor musunuz? Aynı zamanda bir tartışma türüdür. Konu sahibi içeriği sunduktan sonra katılımcılar fikirlerini beyan ederler. Şu an yapılan tam olarak bu. Zorla nikah yaptır denmiyor, aksine ondan farklı düşünenler fikir beyan ediyor. Başkalarının fikirleri ile zaman zaman zenginleşiriz, nasıl akıl edememişim diyebiliriz, yararımıza olabilir. Eğer başkalarının fikirlerine ihtiyaç olmasaydı, herkes kendi kafasıyla konuşur, tartışma diye bir şey olmazdı. Bilmem anlatabildim mi? Hiç sanmıyorum ama.
E nikahlı sayılabilmen için de ülkemiz yasalarınca gidip imza atman gerekiyor ya? Gayet nesnel bir bilgi, neyini inkar ediyorsunuz? Bunun öznel bir tarafı yok. Vallahi yok.

Yaa analojinize nasil kahkaha attiysam, kocam VR gozlugunu cikarip oyununu durdurdu ne oldu diye

Güzel şekilde yazmışsınız kesinlikle onaylıyorum. Ben kötü yorumlara yazdım sonra benim düşüncemi alıntı yaptılar herkesin düşüncesi farklıdır. Görüşlerini söylebilir fakat saygılı sekilde..
Metres , kapama vs şeyler yakışmıyor.
Neden “ eşim” demiş olabilir öyle hitap ediyorlardır birbirlerine burda da boşluğuna gelip yazmıştır. linclemek yerine düzgünce fikirlerini sunabilirler. hakaret etmeden

İşte bir şey ya vardır ya yoktur. Ortada bir eş yok konuda, ondan sebep itiraz etmişler, ettim. Hakareti asla onaylamam zaten, ona bir şey demedim. Ben sizin nikah olmasa da eşim diyebilir yorumunuza yorum yaptım.
Kamuya açık bir alanda yazıyorsak, bu bize bir sorumluluk yükler. Ülkemizin başlıca sorunlarından biri olan bilinçsiz beraberlikler hakkında yorum yaparken dikkatli olmalıyız. Siz işini gücünü eline almış yetişkin bir kadınsınız, kendinize yetersiniz. Ama 15-20 yaş aralığında resmi nikah olmaksızın imam nikahı adı altında beraberlik yaşayan küçük kızlar kendilerine yetemiyorlar zaten. İki üç çocuk yapıp o eş dedikleri sokağa atarsa hiçbir hakları olmuyor. O yüzden bizim coğrafyada nikah şart. Çocuğu ve kadını koruyor. O sebeple burayı da okuyan bir sürü küçük hanımefendi olduğunu varsayarsak, benim yorumum daha önlemsel oluyor sizinkine oranla. Sizinkini okuyup bir kişinin bile aklına nikahın gereksiz bir şey olduğu düşerse o zaman kötü işte. Konunun ehemmiyeti sebebiyle sert yorumlar yapılmış, şahsınıza değil.

Rosa,
KylaJade anlattığı her şey doğruysa 18 yaşında, 18 yaş kanunen reşit olduğumuz ama aklen olgun olmadığımız bir yaş, ailesinde de resmî nikah olmadan yaşamak doğal kabul edilmiş, annesinin de resmî nikahı yokmuş, birlikte olduğu adamın ailesinde de resmî nikahlı kimse yokmuş.

Kyla bu sebeple nikahsız yaşamayı normal görüyor, resmî nikah isteriz diyen bir aile yok, böyle bir kaygı beklenti içine giren kimse de yok, nikahsız yaşadığı adam arada sırada geldiği için kadına kapama vs ağır sözler yazılmış, yerden yere vuruldu, ki bu da yanlış zira evet biriyle yaşamayı biliyor ama o bizden küçük, ailesinde normal kabul edilen bir hayatı yaşamak yanlış gelmiyor ve yanlış olduğunu düşünmeyen genç ve tecrübesiz birine inatla sen kapamasın, sen metressin diyen koskoca kadınların zıtlaşmasıyla aşağılamasıyla olmaz bu işler.

Bedeni bir adamla birlikte olacak kadar büyümüş olabilir ama aklı çocuk, yazdığı yorumlardan anlaşılıyor zaten.

Siz ne güzel açıklıyorsunuz, belki konu sahibesi ısrarla ben böyle iyiyim diyecek ama başka tecrübesiz genç kadınlar yorumlarınızdan yararlanacak.

Zaten yorumum başka genç kızlar içindi. Şimdi belki de linç yiyeceğim ama bir eğitimci olarak şunu anladım ki anlamak istemeyene anlatamazsınız. Değil ben muallimi evvel Aristo gelse yine anlatamaz. Çünkü almak istemiyor. Ben de belki almak isteyen olur diye yazdım. S suarslan 'a tepkili olmamın sebebi de bu. İnce bir buzun üstünde gezinen bir konuya, rahatça eşim diyorsa eşidir demesini doğru bulmadım. 25+ yaşta işi gücü tamam bir kadınla, konu sahibi gibi bir kadın bir değil.
Dünyanın başka bir ucunda, mesela İsviçre'de durum aynı olmayabilir. Belki nikah olmaksızın hakları güvence altına alınıyor da olabilir. Ama ülkemizde böyle değil.
Buranın etkisini de küçümsememek lazım. 19-20 yaşlarımda da üyeydim buraya. Ben de danıştım, öğrendim, sordum. Annemin karnından böyle çıkmadım ya. Ama her ne olursa olsun, buradaki kadınlar sert konuşsa bile ki -çoğu zaman hayatımızdaki insanların binde biri kadar bile zarar vermiyorlar- en nihayetinde iyiliğine yorum yapıyorlar. Kimse konu sahibi mutsuz olsun, sürünsün diye dilemiyordur.

Nikahsız yaşadığınız insana eş diyemezsiniz zaten, birlikte yaşadığım insan diyebilirsiniz, sevgilim dersiniz ama eş demek için T.C. kanunlarına göre resmî nikahınız olması gerekiyor.
Google‘a bile nikahın tanımı nedir diye yazınca ilk çıkan açıklama bu’dur: “Nikâh (Arapça: نكاح ) veya evlenme, evlilik amacıyla bir araya gelmiş bir çiftin, nikâh memuru önünde, kamuya açık olarak evlenmeyi kabul etmesi ve bunun belgelenmesidir. Nikâh, Medeni hukuk ile ilgili bir husustur.”

İşte hanımlardan ikisi, biri konu sahibi ve diğeri de S suarslan olmak üzere, mevzuya hissi baktılar. Duygusallık ile resmiyet farklı şeylerdir. Resmiyet soğuktur belki ama daimidir, sözleşme ile güvence altına alınır. Taraflar kafasına göre sözleşmeden cayamaz, caydıklarında yaptırımla veya cezayla karşılaşırlar. Ama duygular değişir, sürekliliği kesin değildir, kati suretle güvence vermez. Bugün sana hissi davranarak karım der, yarın kafası atar hiçbir şeyi olursun. Ben bunu anlatmaya çalıştım aslında. Tamam, sevmek duygular vs. güzel ama dünyaya salt onlarla bakamazsınız. Bir noktada rasyonel düşünmek zorundasınız. Kendiniz için olmasa bile insan çocuğu için fayda gözetir. Bu iki iki daha dört.

Katılıyorum, dediğim gibi Kyla’nın yazdıkları doğruysa 18 yaşında biri için birlikte yaşadığı adama eşim demek sıcak geliyordur, kanunen reşit kabul ediliyorsunuz ama 18 yaş sağlıklı kararlar aldığımız, tecrübeyle yoğrulduğumuz bir yaş değil, bu sebepledir ki 18 yaşında genç bir kadın evlenmek istiyorum içerikli konular açınca da tepki gösteriyor, henüz gençsin yaşın küçük, oku meslek edin sonra evlilik düşün diyoruz.

Nikahınız yoksa duygusal olarak birinin sevgilisi oluyorsunuz ama kanunen hiçbir şeyisiniz, isim vermeyeceğim ama yazınca bilenler anlayacak, Türkiye’nin tanınmış şarkıcılarından birine yıllar evvel babalık davası açılmıştı, birlikte olduğu kadın senelerce oğlunun o şarkıcıdan olduğunu ispatlamak için uğraştı, nasılsa arada nikah yok diye adam oğlunu bile inkara kalktı ki bildiğim kadarıyla hala pek de baba gibi değil, resmî nikahlı eşinden olan çocuğuna daha çok babalık yapıyor.
Bu ülkede o şarkıcı gibi kaç şarkıcının çocuğu yıllarca babalarının soyadını almak için mücadele etti, duygusal olarak belki babalık namına bir şey göremediler fakat en azından kanuni haklarını kazanıyorlar.

Resmi nikahınız olmadığı için sadece Allah katında kocanız? Hak hukuk olarak üstünüzde hiç bir hükmü yok ? Kuma mısınız acaba ?

güzellik uzmanı + kalıcı makyaj uzmanı olduğum için çok şükür Allahıma avucumu yalayacağımı düşünmüyorum

Kaç ay kullanılıyor ve kullanışlı mı
Bant kaynak hakkındaki deneyimlerinizi söyleyebilirmisiniz

Evet güzellik uzmanısınız evet aşırı müthiş bilgilisiniz.

Nikahsız olduğunuz adamla aynı ikamet adresinde mi kayıtlısınız nüfusta?
Çalışmadan, hiçbir gelir belgeniz olmadan kredi kartı başvurunuz mu onaylandı?
Sizce de bunlar çok tutarsız değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…