eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eş diyebilir ama eş demesinin hiçbir önemi yok.

Miras alabilir mi? Alamaz.
Adına karar verebilir mi? Veremez.
Kanunen sokaktaki rastgele kişiden farkı yoktur.

İlişki harikayken herşey güllük gülüstanken eş demek kolaydır. Vefat olduğunda, kavga edildiğinde, hastalandığında medeni kanun devreye girer zaten.

Kanunlar krizleri çözmek için var, eğer üç gün sonra mağdur olmak istemiyorsanız vekil tayini/vasiyetname gibi yollarla bu hakları tek tek sizlerin alması lazım.

Bence herkes bi gidip yurtdısında bir süre yaşamalı bakış açısını değiştirir

Şu eşcinsellerin evlilik hakkı almak için kendini parçaladığı Avrupa ülkelerinden bahsediyoruz değil mi? Madem ki nikahın bir önemi yok neden bu kadar uğraştılar?

Türkiye ile Avrupanın farkı şu, sevgililerin birlikte yaşaması ayıplanıyor/ayıplanmıyor.

Ama biz burada ayıplamadan bahsetmiyoruz, kanundan bahsediyoruz.

Zannediyorsunuz ki biz ortak yaşamayın diyoruz. Hayır sevgilinize birşey olursa dımdızlak ortada kalabilirsiniz önlem alın diyoruz. İkisi bambaşka şeyler.

Kanun nettir, çok seviyorum hadi eşim varsayıverin diye birşey olmaz. Yurtdışında bu konu için kontratlar imzalanıyor, sizlerin hazırlığı var mı?

Evliyim kelimesini savunmuyorum eşim kelimesini savunuyorum

Fransada yaşadığınızı varsayarsak, Fransa yasalarına göre ortak yaşayan çiftler için:

1) Bağımsız bireyler kabul ediliyor, birbirlerine sadakat, yardım etme ya da maddi hükümlüğü yok.
2) Vefat durumunda karar verme hakkı yok, devletten maaş alma hakkı yok.
3) Miras alma hakkı yok, ortak evlat edinme hakkı yok.
4) Yıllık gelir vergisi için ortak çift olarak sayılmıyorsunuz, ancak evli veya PACS (ortak yaşama sözleşmesi) olanlar çift olarak doldurup indirim alabilir. Ancak ortak yaşama bedeniyle kaybedilen bazı haklar varsa çifte ödeme yapılabiliyor.
5) Çocuk varsa evli olup olmamasının önemi tok, anne baba ortak hükümlü kabul ediliyor.

Yukarıdaki şartları kabul ederek ona göre adım atmanız gerekir.

Şimdi Türkiyede sevgilinizle ortak yaşasanız tepki gelir.

Ancak kimse metres demez, metres sadece ama sadece resmi nikahlı olan bir kocayla beraber olan hanımlara denir. Yani burada suçlanan koca, konu sahibi değil.

Yani konu sahibine diyoruz ki eşin sana yalan söylüyor, git araştır. Konu sahibi de saf saf ne kadar zengin olduğunu anlatıyor.

İmam nikahı Türkiyede sık sık dolandırıcılık için kullanılıyor. Üstelikkonu sahibinin evine ayda bir geliyor. Konu sahibinin tek kadın olma ihtimali çok düşük ne yazık ki.

Her imam nikahlı aldatıyor diye bir kaide elbette yok ama konu sahibinin durumu çok şüpheli.

Üstelik “eşi” 30 yaşında, konu sahibi ile nikahı 18 yaşında, ilişkileri daha da eski. bunun yurtdışında bu durumun birebir tanımı “grooming” dir, tiksintiyle karşılanır, araştırın.

Ama resmen sallıyorsun cicim
Annemin büyükbaşları katları arsaları altınlar takılar ama nedense bir kredi kartı çıkarmaya korkuyorsun

Kim inanır ayol

Mesleğin var ama senin deyiminle koca eline bakıyorsun zira kocan değil bağıra bağıra söyle gerçek değişmez

18 ilk çıtırı atmış eve trendyoldan alışveriş yaptırıp kullanıyor başka bir açıklaması olamaz yok annem babamda nikahlarız nasıl bir aile öyle ya şaka gibi

Zaten bir cok kadinimiz imam nikahini kullandirarak magdur ediliyor sonra. Heleki isin icine cocuklarda giriyorsa. Bence de adam resmiyetde evli. Konu sahibinin dedigi kadar maddi imkanalara sahip olduguna inanmadim

Karşınızdakini aptal yerine koymaya çalışırken kendi zekanızı baz almazsanız seviniriz

Zaten bir cok kadinimiz imam nikahini kullandirarak magdur ediliyor sonra. Heleki isin icine cocuklarda giriyorsa. Bence de adam resmiyetde evli. Konu sahibinin dedigi kadar maddi imkanalara sahip olduguna inanmadim

Zaten inanmak da pek mümkün değil, ailesi de kızın başını yakmış, para için tolerans gösteriliyor belli ki.

Kendi anne babası nikahsız olsa da birbirlerine sadıklar, onları bu konuya yazan diğer arkadaşın durumuna benzetiyorum.

Konu sahibinde ise çok ciddi yaş farkı var, 18 yaş nere 30 yaş nere? 30 yaşın olgunluğundaki normal biri gidip de 18 lik fidanla uğraşmaz, oturup neyi konuşacaklar?

Birkaç yıl geçip de konu sahibi 20li yaşlara geldiğinde ve neleri kaybettiğini anladığında asıl kriz patlayacak.

insan gibi birlikte olmayı beceremediklerinden insan gibi de ayrılmayacaklar
kızımızın gözü açılınca artık şu komşunun kardeşi mi dersin bu kuzenin kocası mı dersin gözü ilk kimi görürse onanla kaçıp tvlere çıkacak hale gelecek
sonra da ordan bağrınır resmi nikahım yok benim şimdi bulduğumla evlenicem ilk vs diye(geçen bi programda gördüm neyi ispat ediyodu anlamadım)
ha ben evliliğe toptan karşıyım o ayrı konu
savaşmayın sevişin bence de
bu ilişki olmamış

şeyi merak ettim ya, hangi geri zihniyetli fenocukların linkinden alışveriş yapıp zengin ediyorsun acaba. bir de ınstagram adresini verir misin bir şey deneyeceğim bir de şu resmi nikah olmadan size dini (! o ney lan) nikah kıyan hocanın telefon numarasını verir misin.ben dini nikah(!) şey etmemiştim yurt dışındayız eşimle(resmi nikahlı) bizi bi üfürüversin.

konunun fake olduğu müşteri hizmetlerinin yanıtını eklemesinden belli. evet kart basılmadan ve kuryenin eline geçmeden adres değişikliği yapamıyorlar. bu yüzden her gün arayıp bilgi almak gerekiyor. kart basılır basılmaz eve ışınlanmadığı için, kartın geleceği adresi değiştirmek mümkün.

Es dedigin kisi brnce evli, nedense boyle dusundum. Ayrica daha once banka kartin bile yokmus kredi karti bile almissin..sonradan gorme demek dogru olur herhalde.. masallah dogru yoldasin boyle yiyenler cok kiymetli olur. Ye bence gittigi yere kadar parasi biterse baska zengo (!) es bulursun nasilsa..

Sevgili olurken düğün yapılıp altın mı takılıyor? Vay be biz neler kaçırıyoruz Madem kirada dükkanız dolayısıyla size ait geliriniz var, sevgilinizin ne hakkı var sizin kredi kartı vs çıkarttırmanıza karışmaya? Madem böyle her halta karışan, baskı kuran, sizin harcamalarınıza hesapsızca katlanan biri değil imam nikahı riskini niçin aldınız? Ha bu arada ıngım zıngım alanlardan sertifika almak sizi meslek sahibi yapmaz, üniversite diplomalarıyla bir tutmayın zira komik oluyor. Son olarak trendyoldan alışveriş yapamıyormuş piremses ay kıyamam ne dertler var be.. Kendinize daha fazla yazık etmeden bir hedef, bir yaşama amacı belirleyin…

O dukkani bu yasta biri nasil
Elde etmistir acaba? Aileden yoksa hele.. kundakta calismaya baslamado herhalde.. ki calisacak goz yok

hiç çalışmayan ve geliri olmayan birine de çıkabiliyor mu kart yaaa?

bu arada anneniz size tabi kötü davranır daha 18 yaşında koca derdine düşmüşsünüz

iki konuya da cevap oldu bu yorumum

Konuya geriden geliyorum ama tutamadım. Anlamadığım şu. Evlenmek istemeyebilirsin, dersin şu an düşünmüyorum erkek arkadaşımla beraber yaşıyorum. Bu gayet okey. Kimsenin yargılamak haddine değil ama gelip imam nikahlıyım evliyim kafasına girersen orda dur derler. Sen evli değilsin, sevgilin var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…