Eşim ve Kuzenimden Şüpheleniyorum... Acaba?

elimizde neler var. bir bakalım
1.16 yaşında bir kız bacakların altına alıp biraz ayrık şekilde oturma gafletinde bulunmuş. eşofmanla..
2. ve kuzenine ,beni özledinmi demiş. bir ağabeyide denilebilecek bir kelime.
3. nişan döneminde ,kuzeninin yani abisi sayılan kuzeninin pc sine dadanmış.
sonuç:bütün bu deliller ,bu kızın,kuzenine ilgisi olduğunu gösteriyor.......netice..bunun sonu kötü.
inanamıyorum.. gerçekten evham yapıyorsunuz..

ama adı üstünde kuzen ben de kuzenlerimle çok samimiyim ve eşleride buna tepki vermez hatta beni çok ama çok severler ortanca kuzenimin eşi beni kıskandı die kuzenlerim ve EŞLERİ ona yapmadığı kalmadı..bukadarı olmaz die bende eniştemin yanında bcak bacağa bile atmam ama kuzenlerim boğuşuruz bile ama onlar bilirler içimde art niyet olmadığını...

Fikrini belirten, yapıcı öneride bulunan herkese gerçekten çok teşekkür ediyorum... Bazı yorumlar bana gerçekten çok şey öğretti.a.s

Yorumları okurken bir de, "karşısındakinden hırsını çıkartmaya çalışan" şeklinde yorumlayabileceğim yorumlarla karşılaştım... :mymeka:

Bu sözüm o arkadaşlara: "Sonuçta burası sanal ortam kimse nasılsa sizi tanımaz(!) ama özel hayatınızda yaşadığınız ve anlatamadığınız sorunların hırsını bence başkalarına "yüklenerek" çıkartamazsınız..." :mymeka:

Belki buradaki herkesten çok muhteşem, çok tatmin edici bir hayatınız var; belki de yok ama burada insanlar dertlerini paylaşıyorlar... Belki de tek paylaşabilecekleri yer burası... Bence biraz daha yapıcı olmalısınız... Eninde sonunda hepimiz insanız....:enbuyukkk:

herşey niyet de gizlidir
niyet ne ise davranışlar da o yön de olur,
ama birinin iyi niyeti ile yaptığı davranışa birimiz kötü niyet yüklersek, iyiyken bizden dolayı kötü olmuş olur.. hiç yoktan..
niyet, iyi ve kötü olmak üzere ikiye ayrılır ya;
önce iyi niyetimce düşüneyim,
herşey normal.. herkesin içinden geldiği gibi.. bu tür ortamlar ara ara oluyor çevremizde de,, biz kötü niyet ile bakarsak hep öyle algılarız ve onlarında öyle düşündüğünü sanırız.. halbuki oldukları gibidirler,, ama acaba
olduları gibi.. nedir..
şimdi kötü niyetimce düşüneyim,
kuzen muzen anlamam.. neler oluyor neler.. arkadaşlar, gerçekçi olalım biraz!.. baba kız haberleri tavan yapmış, bebelere tacizler tecavüzler havada!!
kuzen ne ki..
akraba olunca ip keser gibi kesemezsin.. hisler,duygular,beslenenleri yok sayamazsın.. o na göre de dikkatli olucaksın..
olmaz diye birşey olmaz.. herşey olur..
ispat örneği: baba kız olur mu.. olmaz.. ama oluyor..
ve eşinizin ilk cümlesinin "ne yani ümit mi verdim" cümlesine dikkat edin.. insan ilk önce aklına ilk geleni söyler!! .. böyledir yani..
direk aklına ümit vermesinin gelmesi,, düşündürücü.. ama siz düşündürmüşsünüz..
aklına getirmeden dikkatlice gözlemleyin yalnızca,,

kızın oturması, bacak pozisyonu bunlar tamamen olduğu gibi safiyane de olabilir.. öyledir o.. size göre dikkatsizdir, kendine göre samimiyetindendir.. nasıl ki annemizin yanında serbest oturabiliyorsak samimiyetimizden, bu gibi..
kendi değerlerinize göre kimseyi yargılamayın..
ama perde arkasını da gözardı etmeyin..

canım benim düşüncem kuzen sadece sembol eşin ilgiden hoşlandığı için (senin söylediğine göre) ona ilgi gösteren herhangi biri bile olsa kıskanıyorsun istemeden.bende eşimi çok kıskanırım ama bunu eşime söyleyerek yapmam.direk yanına otururum o kişiyi kibarca yada şaka yollu kocamın yanından kaldırırım biriyle konuşurken ( başka bayanlar ortam içinde) çok samimi görürsem hemen konuya atlar bende dahil olurum yani benim kocam hooppp der gibi sengözlerimebaksanab yani arkadaşım eşinle bunları konuşmak olayı senin tarafına çevirir.sanki o yapmışta sen yakalamışın gibi.ama öyle değil bu sadece senin düşüncen.bunun yerine olaya hissettirmeden sen mudahale et bu kuzenide olabilir başka biride dimi CADIARZU

Kuzen demek çoğumuz için kardeş demek..Bu yüzden topiğe ilk girdiğim de ben de;

''' aaaa kuzenden de kıskanılır mı,ne saçma '' demiştim..

Ama bazı toplumlarda kuzen evlilikleri çok normal olduğu için, çocukluktan itibaren kardeş değil de, ilerde eş olabilirler mantığı ile yetiştirildikleri için, onlar birbirleri için hep potansiyel eş oluyor..

Yani sarılmalar, kardeş gözü ile yakın hareketler normal olmuyor pek..

Bu durumda 154447 de, kuzeni kuzen olarak değil, sıradan bir kız olarak gördüğü için, kıskanıyor, hareketlerini izliyor, eşine davranışlarını didikliyor..
Olay bu....
Kendi çapında belki doğru düşünüyorı, çünkü kuzen onun için eskiden eşine layık görülmüş ya da düşünülmüş komşu kızından farksız ..

Canım sanıyorum ki yetişme şekillerinizden veya yaşam tarzlarınızdan kaynaklanan bir yanlış anlaşılma olabilir.Sen biraz daha gelenek göreneklerr bağlı bir ortamda yetişmişsin ve senin tarzına göre eşinin ailesi biraz daha rahat ve geniş gibi anladım ben..Bizde o şekilde oturan bir kız olsa hemen uyarılır doğru otur diye.ama kimisinde olmuyor işte bu ama bunun altında illa bir art niyet aramamak lazım.Empati yapıyorum aynı şey başıma gelse çok rahatsız olurdum,şüphelenmezdim heralde ama daha dikkatli ve mesafeli olmaya dikkat ederdim.Bence burada senden çok eşine görev düşüyor.Sonuçta yeni yetişen bir genç kız,eşine hayranlık duyabilir belki kendince hisleri olabilir belkide tamamen bir abi sıcaklığındadır.Niyetini bilemiyorum ama sen rahatsızlığını eşine söylediysen,eşinde buna saygı göstermeli ve biraz daha mesafeli olmalıdrı diye düşünüyorum.

Ama bazı toplumlarda kuzen evlilikleri çok normal olduğu için, çocukluktan itibaren kardeş değil de, ilerde eş olabilirler mantığı ile yetiştirildikleri için, onlar birbirleri için hep potansiyel eş oluyor..

Bu durumda 154447 de, kuzeni kuzen olarak değil, sıradan bir kız olarak gördüğü için, kıskanıyor, hareketlerini izliyor, eşine davranışlarını didikliyor..
Olay bu....
Kendi çapında belki doğru düşünüyorı, çünkü kuzen onun için eskiden eşine layık görülmüş ya da düşünülmüş komşu kızından farksız ..

gel klavyeni öpçem...a.s.a.s.a.s.

ben erkek kuzenimle beraber büyüdüm.benim kardeşim olmadığı için beni o kız kardeşi gibi sahiplendi.benden 3 yaş büyük.babannemde kalırdık 3 kişilik açılır kanepede bizde 3 kişi hep beraber yatardık küçükken.yani öyle yakındık.hala buluştuğumuzda karşılaştığımızda şapu şupur öper yanaklarımdan beni çok sever ben de onu çok severim...yanında devirip kendimi yatarımda :) ama sizin kuzende ben art niyet sezdim.ben o kadar samimiyete kalkıpda beni özledinmi diye sormam hatta bi bayanada sormam ole bi soru..saçma...

17 yaşındaki kızı 30 yaşındaki adama ne kadar zaman önce ayarlamaya kalkmışlar.?

Haklısınız, ben de genellikle rahatsız olduğum kişileri eşimin yanına yaklaşıp; konuya dahil olarak kaçırırım...

Ama o akşam üç kişilik koltukta, köşede eşimin erkek kuzeni ortada eşim ve yanında da doğum yapar vaziyette kız kuzeni yattığı için koltuğa oturabileceğim hiçbir alan kalmamıştı... Bundan dolayı yaklaşamadım...

Kuzen kıskançlığı konusunda; eşimin teyzesinin kızları var. Beraber büyümüşler. Eşimi "aşkım" "yakışıklı" diye falan çağırırlar... Hatta biri yeni boşandı... Asla kıskanmadım onları eşimden... Aksine onlarla olmaktan mutlu oldum... Ama onların ikisi de aklı başında oturmasını kalkmasını bilen insanlar... Bende saygı duygusu uyandırıyorlar...

Bu kız konusunda da olayı cahilliğine veriyorum. Ama eşimle beraber büyümedikleri ve yıllar sonra ilk defa altı ay önce bir araya geldikleri için dikkatli yaklaşıyorum... Ama bir daha aynı pozisyon tekrar ederse eşimde oraya oturup kalkmazsa ben önce eşimi sonra da o kızı kaldıracağım...

Son olarak, aynı kuzen eşimin kız kardeşlerine "beni özledin mi?" falan demiyor... "Merhaba" deyip geçiyor... Bir daha ki sefere eşime öyle dediğinde, "XXX abin" özlemedi ama ben özledim diye ortalarına dalacağım...

Ortam biraz da cengaver gelin görsün :jeyyar:

Neyse yorum yapan herkese teşekkürler... Konu ile ilgili görüşleri topladım... Ve kararımı aldım... Yardımcı olan herkese teşekkürler... Şimdi çalışmalıyım...:1hug:

16-17 yaşında çok da terbiye almamış kız,kuzeninin yanında bahsettiğiniz gibi oturabilir..
şu anda yetişen nesil biraz rahat,dedesi de olsa öyle otururdur yani o kız..
bunu bir cinsel veya duygusal ilgi olarka görmenizi anlayamadım..
üstelik öyle bir anlatmışsınız ki? bacaklarını açtı falan,sanki kızın altında etek varmış gibi..
bir de anlayamadığım eğitimleriniz eşinizin doktora yapması ile kızın ki heünz oldukça sıkıntılı ergen bir dönemde olmasının,aramızda çok fark var ifadeniniz nedenini de anlayamadım..? aranızda fark var evet,ee bunun anlamı ne ? utanmasam kızı rakip olarak gördüğünüzü düşüneceğim..

kızın ilgisi vardır veya yoktur,bilemem..
ama eşiniz bundan sonra kıza bir farklı bakacaktır,kafasına soktuğunuz için..
madem eğitim doktora,yaş,cehalet bu kadar önemli kavramlar 15 yaşında kafası pek çalışmayan bir kızı aşağılamak için.. öyleyse sizde hiç 30 yaşında çoook eğitimli,kocasına güvenen kendine güvenen bir kadın gibi davranmamışsınız..

bir de şu var.. benim için 30 yaşında bir admaın odasına girip bilgisayar oynuyorsa 15-16 yaşında bir kız,burada kabahat kız da değil 30 yaşındaki adamdadır..! bunu da unutmayın,bu davranış da normal değil! benim odamda ne işin var kızım,yavrum kardeşim demesi gerekiyordu abisi olarak eşinizin..

kızı küçümseyerek hiçbir yere varamazsınız.. poposuna ayaklaır değen kızın yanından kalkıp gitmeyen adam da bir yamukluk vardır eğer bu konuda bir sorun var ise..​

Olay bu....

peki bu kuzen nasıl oluyorda eskiden 154447 nin eşine düşünülüyor kız zaten 16 yaşında ee adam 30 yaşında 10-11 yaşındamı düşündüler bunu..biri kafama vursun belki düşer benim jeton:mymeka:
anlamadım yaa valla kusura bakmayın:uhm:

valla arkadasım baslıgı ılk okudugumda kesın yakaladı bırsekılde dıye dusundum ve aklıma ılk gelen bılgısayar oldu yazsımalar falan dıye
ama cok sukur kı boyle bıse yok hatta hıc bıse yok
bunları kuruntu yapma esınıde kendınıde huzursuz etme

eskiden dediğim maximum bir yıl önce bu şehre taşındıklarında... ama öyle ciddi olsun diye bir olay yok... o dönemde eşime bütün mahalleyi, kardeşlerinin arkadaşlarını, herkesi düşünmüşler gibi bir durum var...

16-17 yaşında çok da terbiye almamış kız,kuzeninin yanında bahsettiğiniz gibi oturabilir..
şu anda yetişen nesil biraz rahat,dedesi de olsa öyle otururdur yani o kız..
bunu bir cinsel veya duygusal ilgi olarka görmenizi anlayamadım..
üstelik öyle bir anlatmışsınız ki? bacaklarını açtı falan,sanki kızın altında etek varmış gibi..
bir de anlayamadığım eğitimleriniz eşinizin doktora yapması ile kızın ki heünz oldukça sıkıntılı ergen bir dönemde olmasının,aramızda çok fark var ifadeniniz nedenini de anlayamadım..? aranızda fark var evet,ee bunun anlamı ne ? utanmasam kızı rakip olarak gördüğünüzü düşüneceğim..

kızın ilgisi vardır veya yoktur,bilemem..
ama eşiniz bundan sonra kıza bir farklı bakacaktır,kafasına soktuğunuz için..
madem eğitim doktora,yaş,cehalet bu kadar önemli kavramlar 15 yaşında kafası pek çalışmayan bir kızı aşağılamak için.. öyleyse sizde hiç 30 yaşında çoook eğitimli,kocasına güvenen kendine güvenen bir kadın gibi davranmamışsınız..

bir de şu var.. benim için 30 yaşında bir admaın odasına girip bilgisayar oynuyorsa 15-16 yaşında bir kız,burada kabahat kız da değil 30 yaşındaki adamdadır..! bunu da unutmayın,bu davranış da normal değil! benim odamda ne işin var kızım,yavrum kardeşim demesi gerekiyordu abisi olarak eşinizin..

kızı küçümseyerek hiçbir yere varamazsınız.. poposuna ayaklaır değen kızın yanından kalkıp gitmeyen adam da bir yamukluk vardır eğer bu konuda bir sorun var ise..​

:lepi:Olay budur işte..:lepi: bu yorumdan sonra benim için bu konu kapanmıştır..saygılara.s. :enbuyukkk:

ben şahsen eşimi bozardım orda gamyoncuiremsu

[/COLOR]

peki bu kuzen nasıl oluyorda eskiden 154447 nin eşine düşünülüyor kız zaten 16 yaşında ee adam 30 yaşında 10-11 yaşındamı düşündüler bunu..biri kafama vursun belki düşer benim jeton:mymeka:
anlamadım yaa valla kusura bakmayın:uhm:

Ben, bu ailede kuzen evlilikleri normal olduğu için, olabilir mantığı ile böyle birşey düşünülmüş olabilir diye öyle bir tabir kullandım yani 15477 böyle birşey yazmadı sanırım..:nazar:

Zaten 154477 bu kızdan çok huylandığına göre, yaşını falan da düşünmüyor dikkar ederseniz, aslına bakarsanız evet kıskanılacak bir yaşta değil kız..
Ne yaptığının bile farkında değil belki de..şutarafagitti

Yani demek istedim ki, kuzen kız,15477 tarafından, eskiden eşi için evlilik düşünülmüş ya da yakıştırılmış komşu kızı gibi görülüyor ve kıskanılıyor ya da hareketleri izleniyor..
Bunu demek istedim şeker.şutarafagitti

Ben, bu ailede kuzen evlilikleri normal olduğu için, olabilir mantığı ile böyle birşey düşünülmüş olabilir diye öyle bir tabir kullandım yani 15477 böyle birşey yazmadı sanırım..:nazar:

Zaten 154477 bu kızdan çok huylandığına göre, yaşını falan da düşünmüyor dikkar ederseniz, aslına bakarsanız evet kıskanılacak bir yaşta değil kız..
Ne yaptığının bile farkında değil belki de..şutarafagitti

Yani demek istedim ki, kuzen kız,15477 tarafından, eskiden eşi için evlilik düşünülmüş ya da yakıştırılmış komşu kızı gibi görülüyor ve kıskanılıyor ya da hareketleri izleniyor..
Bunu demek istedim şeker.şutarafagitti

ARTIIIII.............. zaten esinede tam olarak güvenmiyor kanimca....:kahve:

X