Eşim ve Kuzenimden Şüpheleniyorum... Acaba?

canım arkadaşlarında dediği gibi kız düşünemedi demekki,ayıp olduğunu bilmediği için normal gelmiştir ona,eşinde onu çocuk olarak gördüğü için rahatsız olmamıştır belki

bikere benim arkadaşım o şekilde eşimin yanında oturdu,bende çok sinirlendim ama hiç belli etmedim
baktım eşim odadan çıktı,o gidene kadarda gelmedi yanımıza

sen ikidebirde o kızı söyleyip aklında yokken sokma eşinin aklınaa.s

kız terbiyesiz anam ......kocan onunla bir işi olsa seninle değil onunla evlenirdi.. bence ocanın bir günahı yok ama kız masum olmayabilir birde 16 yaşı ..işte çocuk diyoruz ama bize göre çocuk...ona göre kimbilir içinde ne fırtınalar kopuyordur...kendi 16 yaşında olduğumuz zamanları hatırlarsak anlarız ama sen kocanı sık boğaz edip, belki aklına bile getirmediği şeyleri......ima etme ......etkisi feci olabilir

valla arkadaşım hepimiz o yaşlardan geçtik tabiki ama ben kendi adıma 16 yaşında bacaklarımıı başka bir düşünce ile kayırarak oturmadım tabiki hoşlandığımız kişiler oldu ama kuzenimle aklıma asla böle bişi gelmedi kuzenleriminde aynı şekilde olduğundan eminim bize değil kuzen mahallamizin çocukları bile kardeş gözü ile bakar kollarlardı
ne bilimm herkesin yetiştirilme tarzıda farklı tabi

Ayy ben çok üzülürm ben teyze oğluyla çok samimiyim ama benden 6 ay küçük şimdieşi böle düşünürse çok üzülürüm ama..biz içiçe büyüdük ha erkek kardeşim ha o..ve be yanında uyurum yayılarak..belki samiyettendir canım.günahına girme..

canım bence gayet haklısın o kadar rahat bir ailede ve hiç bir tutucu yanı olmayan bu aileden ve bu kızdan hiçde etik davranmasını bekleme.yani ya davranışları rahat ama içinde bişey yoktur sonuçta onlar kuzen deme.kızın tavırları bana göre normal değil hepimizin kuzeni var ve ben hiçte tutucu biri olmadığım halde doğru bulmuyorum herşeyden önce bence yayılıp oturması son derece saygısızlık sizi bırak büyüklerine bikere..............

Sevgili 157477(rakamları karıştırmış olabilirim, affeyle) affına sığınarak soruyorum. Konu başlığını öyle bir atmışsın ki cidden sanki onları fısır fısır konuşurken, ne bileyim bakışırken filan yakalamışsın gibi."Eşim ve Kuzeni şüpheleniyorum... Acaba" bu başlığı okuyan neler neler düşnür. Gel görki işin aslı öyle değil. Kız dediğin 16 yaşındaki tıfıl bir çocuk. Kız gel abi yanıma otur dememiş, eşiniz gitmiş oturmuş ortaya. Hem otursun ne var yani. Böyle şeylerle aklınızı doldurmayın lütfen. Eşinizide böyle gereksiz vesveselerle kendinizden soğutmayın. Lütfen daha yapıcı olun. Ortada hiçbirşey yokken ufacık bir çocuktan eş kıskanılırmı ya. İlk defa sizde görüyorum bunu. Garipsedim ne bileyim.:sm_confused:

canım olayı abartmışınız...
o daha çocuk sayılır...
kötü niyet olacagını düşünmüyorum

valla arkadaşım hepimiz o yaşlardan geçtik tabiki ama ben kendi adıma 16 yaşında bacaklarımıı başka bir düşünce ile kayırarak oturmadım tabiki hoşlandığımız kişiler oldu ama kuzenimle aklıma asla böle bişi gelmedi kuzenleriminde aynı şekilde olduğundan eminim bize değil kuzen mahallamizin çocukları bile kardeş gözü ile bakar kollarlardı
ne bilimm herkesin yetiştirilme tarzıda farklı tabi

tabikide bende asla öyle birşey yapmadım 16 yaşımda değil 10 yaşımda bile...yalnız benim demek istediğim 16 yaşında diye 30 yaşında birisinden hoşlanamaz diye bir şey yok..çünkü biz çocuk der geçeriz ama o gençliğinin en deli zamanını yaşar ona daha çocuk olduğunu anlatamazsın...

Bütün yorumlara tek tek teşekkür ediyorum a.s

Eşime sadece o akşam söyledim... Onu da uyarı niteliğinde söyledim. "Muhtemelen kimse sana daha önce böyle birşey söylemedi ama ben orada rahatsızlık duydum... Kız zaten cahil, cahil olmasa böyle oturmaz... Ama sen de haline tavrına dikkat et... Bunu sana kız eğitimsiz olduğu için söylüyorum" dedim. Bir daha da hiç açmadım konuyu... Açmam da...

Kızı ne yaparsa yapsın uyaracağımı zannetmiyorum. Orada kızın annesi abisi var. Gerçi abisi çok küçük, annesiyle de 5-6 yaş farkımız var... Ama ben düzgün otur desem, birisi de sana mı düştü dese, o anı yaşamak istemem...

Belki de bu kızın olayı biraz dışa vurmam oldu ama genel olarak galiba kayınvalidemlerle uyum zorluğu çekiyorum... Pek bir garipsiyorum... Bazen deli gibi öfkeleniyorum... benneyaptımki

Sonuçta eşime de güvenmek istiyorum. Ama bazen dayanamıyorum. Eşimde sonuçta bir erkek... Ve beğenilmeye, ilgi duyulmaya dayanamayan biri... Yarı güven yarı güvensizlikle çoğu zaman kafam karışık bir halde ben de yuvamı korumaya çalışıyorum kendimce...:çok üzgünüm:

Sınırlarım önceden o kadar netti ki... Ama yeni aile yani kayınvalidemler; onlarda normal olan şeyler, yetiştirilme tarzım... Eşimin bazen verdiği bazen veremediği güven... Herşey artık birbirine girdi...senağlama

kız 16 yaşında bir çocuk ve eşinizin kuzeni ayrıca.

eşinizin sülalesinde geçmişte kuzen evlilikleri olmuş diye kardeşi yaşındaki kız çocuğundan şüphelenmeniz çok ayıp.

16 yaş nedir ki ya bebe bu kız.kızın eşinize 'beni özledin mi' demesinde de şüphlenecek bir şey yok babası yanında olmadığı için kendisinden yaşça epey büyük olan kuzenini bir genç baba gibi de görüyor olabilir öyle görmese bile eşinizin o nun abisi azıcık şımarıklık yapmak istemiştir abisine ne var bunda?

böyle şeyler düşünmek kurgulamak hiç hoş değil

akıl veriyor gibi düşünme sadece fikirlerimi seninle paylaşmak istedim çünki bende bu konularda çok bende hassasım.nasıl olsa eşinin yaşı ondan büyük ya buna benzer bir davranış tekrar yaptığı anda diğer aile büyüklerininde olduğu bir yerde kibarca ona mesajı verebilirsin.yan, diğer aile büyüklerinide çaktırmadan arkana al. burada amcan var büyüklerin var abin var ben varım bak böyle yapman onlara karşı ayıp tatlım falan gibi tatlı tatlı hakkından gelmeli kendine çeki düzen vermesini sağlayabilirsin buna da kimsenin lafı olacağını sanmıyorum büyük olarak onların yapamadığını sen yapmış olursun böylece.zaten bu konuda sana aksi birşey söyleyecek olan olırsada o ailede ciddi bir sorun var demektir.ben kendimden hatırlıyorum biz daha 6-7 yaşlarındayken teyzemin kızı ile ki o benden 3 yaşda küçük öyle oturduğumuz bir gün dayım bizi uyarmıştı çok ayıp kız çocukları öyle oturmaz toparlanın diye o gün bugün aklımdadır hep.

Vallaha kizlar kimsenin icini bulandirmak istemem...fakat ben 17 yasindaki bir kizin koca bir aileyi nerdeyse kopma noktasina getirdigni gördüm...bundan 5-6 sene evvel burda tanidiklarda yasanan bir olay...:nazar:

Öyle bebedir cocuktur diye adlandirirken dikkat edelim...simdiki devir cocuklariyla bizim coculugmuz bir degil...12-13 yasinda herseyden haberdarlar vallaha...:nazar:

Yinede esin tavri önemlidir tabiki...kiz belki ciddende bir hayranlik besliyor olabilir...o yaslarda bu cok normal...zaten rahat bir ailede yetismis...ona yanlis gelmiyor olabilir...:kahve:

Konu sahibinin esinin tavri önemli...simdi arkadasimiz tepkisini koydu...tekrar öyle bir ortam oldugu vakit esinin davranislarina bakicak...kiz yine öyle rahat tavirlar sergilerse bakalim esi nasil davranacak...:kahve:

İlk önce şunu söylemek isterim ki;

Bizde de kuzen kardeş anlamına gelir..
Bu yüzden sarılmalari şakalaşmalar eşler, gelinler vs. tarafından asla yanlış anlaşılmaz ama gel gör ki bazı çevrelerde kuzen evlilikleri normal olduğu için, en ufak yakın bir hareket , ortamdaki herkes tarafından yanlış anlaşılabiliyor..

Zaten eşinizin ''ben mi ona ümit veriyorum?'' gibi anlamsız bir cevabı, zaten onu kuzen değil de, evlenilecek bir aday gibi görmesi ve sizin gibi eşinizin de kuzenin yakın hareketlerini yanlış anlamaya meyilli olması anlamına geliyor....Aksi takdir de ''saçmalama canım o benim kardeşim yerinde , ne alaka?'' derdi..

Bana kalsa siz kıskançlık göstermişsiniz, abartmışsınız derim ama kuzen evliliği normal olunca aklınız karışmış işte...
Yani bu durumda;
Bu cahil kız, eşinize karşı geçmişten gelen bir sempati besliyor olabilir bilemem...Eee eşiniz de onun için evlenilecek bir adaymış sonuçta, öyle yetiştirilmişler..
..
Sizde de kıskançlık duygusu yüksek, yapı gereği..

Yapılacak fazla birşey yok..

Aynı ortamda fazla bulunmayacaksınız,
Bulunduğunuz takdirde eşiniz fazla yakın davranmayacak sonuçta kuzen yakınlık normal ama olmayacak işte.
Siz de eşinizin üstüne gitmeyeceksiniz bu konuda..

Bence bu..

Son düzenleme:
Bütün yorumlara tek tek teşekkür ediyorum a.s

Eşime sadece o akşam söyledim... Onu da uyarı niteliğinde söyledim. "Muhtemelen kimse sana daha önce böyle birşey söylemedi ama ben orada rahatsızlık duydum... Kız zaten cahil, cahil olmasa böyle oturmaz... Ama sen de haline tavrına dikkat et... Bunu sana kız eğitimsiz olduğu için söylüyorum" dedim. Bir daha da hiç açmadım konuyu... Açmam da...

Kızı ne yaparsa yapsın uyaracağımı zannetmiyorum. Orada kızın annesi abisi var. Gerçi abisi çok küçük, annesiyle de 5-6 yaş farkımız var... Ama ben düzgün otur desem, birisi de sana mı düştü dese, o anı yaşamak istemem...

Belki de bu kızın olayı biraz dışa vurmam oldu ama genel olarak galiba kayınvalidemlerle uyum zorluğu çekiyorum... Pek bir garipsiyorum... Bazen deli gibi öfkeleniyorum... benneyaptımki

Sonuçta eşime de güvenmek istiyorum. Ama bazen dayanamıyorum. Eşimde sonuçta bir erkek... Ve beğenilmeye, ilgi duyulmaya dayanamayan biri... Yarı güven yarı güvensizlikle çoğu zaman kafam karışık bir halde ben de yuvamı korumaya çalışıyorum kendimce...:çok üzgünüm:

Sınırlarım önceden o kadar netti ki... Ama yeni aile yani kayınvalidemler; onlarda normal olan şeyler, yetiştirilme tarzım... Eşimin bazen verdiği bazen veremediği güven... Herşey artık birbirine girdi...senağlama

Kilit nokta bu işte. a.s

Vallaha kizlar kimsenin icini bulandirmak istemem...fakat ben 17 yasindaki bir kizin koca bir aileyi nerdeyse kopma noktasina getirdigni gördüm...bundan 5-6 sene evvel burda tanidiklarda yasanan bir olay...:nazar:

Öyle bebedir cocuktur diye adlandirirken dikkat edelim...simdiki devir cocuklariyla bizim coculugmuz bir degil...12-13 yasinda herseyden haberdarlar vallaha...:nazar:

Yinede esin tavri önemlidir tabiki...kiz belki ciddende bir hayranlik besliyor olabilir...o yaslarda bu cok normal...zaten rahat bir ailede yetismis...ona yanlis gelmiyor olabilir...:kahve:

Konu sahibinin esinin tavri önemli...simdi arkadasimiz tepkisini koydu...tekrar öyle bir ortam oldugu vakit esinin davranislarina bakicak...kiz yine öyle rahat tavirlar sergilerse bakalim esi nasil davranacak...:kahve:

evet doğru aslındaa.s. hep kendi zamanımla kıyaslıyorum biz epey masum bi çocukluk gençlik geçirdik...CADIARZU
erken ergenlik die de bişi var sonuçta...size hak vermemek elde değil bunuda düşünürsek ,ama burda kuzen olmaları beni rahatlattı
kaç asır geçerse geçsin bu bakış değişmemeli... akraba akrabadır

bende acayip uyuz olurum böyle oturmasını kalkmasını bilmeyen tiplere:eek:klava:
ama ben öyle bi durumda olsaydım eşimi dışarı çağırırdım ve o olaya öylece seyirci kalmazdım.
sen o kıza terbiye veremicene göre eşini uyarcaksın o zaman:nazar:
ama gerçektende eşinin"ben ona ümit mi verdim" cümlesi çok talihsiz olmuş.

Bu arada konu başlığı çok abartı, eşimden ve kuzenimden şüpheleniyorum..

Sebep: yanyana oturdular bacağı bacağına değdi falan..

Abartı var 15477 şekerim..Bunu da kabul et.

evet doğru aslındaa.s. hep kendi zamanımla kıyaslıyorum biz epey masum bi çocukluk gençlik geçirdik...CADIARZU
erken ergenlik die de bişi var sonuçta...size hak vermemek elde değil bunuda düşünürsek ,ama burda kuzen olmaları beni rahatlattı
kaç asır geçerse geçsin bu bakış değişmemeli... akraba akrabadır

Öyle güzelim öyle....ama gel görki su civisi cikmis dünyada neler oluyor...okuyoruz duyuyoruz görüyoruz!!:nazar:

Insanin evvelden aklina gelmeyecek seyler simdi o kadar normal hale gelmiski!!
Ürkütüyor beni inan:1no2:

Herkesi kendimiz gibi saniyoruz!! Konu sahibi arkadasimizin esinin ailesinde kuzen olup olmamak önemli degil..bu tarz evliliklere sicak bakiylor...her aile bir degil iste...

Birde zaten bir güvensizlik var esine karsi anladigim kadariyla...yani böyle bir olaydan nem kapmasi bir bakima normal:nazar:

canım ne demek beğenilmeye ilgi duyulmaya dayanamayan biri.öyle şeymi olur yaa bu resmen ego tatmin etmek.
benim bu tarz bi kız arkadaşım vardı resmen herkese mavi boncuk dağıtan.3-4 erkeği bir arada idare eden.kendisini defalarca uyardım ama maalesef o bir türlü o egosunu tatmin edemedi ve onunla arkadaşlığıma mesafe koydum.:1closedeyes:
eşin artık evli bir erkek ve kendini sadece sana beğerdirmeye çalışacak başka kadınlara değil:kızgın:

bence biraz abartmissin yani o kizin oturmasini bilmemesi yani sende dedin biraz eksik yönleri var diye bu durumla esinin yada kizin bir iligisi oldugu baglamini kurdun...
ya mesela bizdede kuzen kardes demektir yani sariliriz,sakalariz ne bileyim cok samimiyiz ama bu sekilde hic düsünmedik sahsen böle düsünülsünde istemezdim esleri tarafindan...
mesela halamin oglu var evli aramizda 6 yas var o bana yavrum,yavru ceylanim der gelir sarilir öper yani bilmiyorum zaten herkes acik bos yere kendinizi bunu düsünüp üzmeyin esinizin aklinada bunu sokmayin

X