Eşim ve bitmeyen sorunlarımız...

İçtiği olay çok yeni Salı randevusunda konuşacağım. Anneme olan takıntısını biliyor. Eve dönmemi de psikolog önerdi aslında ben istemiyorum eşim adam akıllı değişsin bu ayrılıkta kafasını toplasın diye. Ama bakıyprum iyice dağılmış dağılıyor. Kontrolden çıkmasını da istemiyorum. Hiç eksik bilgi vermiyorum anlayacağınız terapiste. Baba evine tekrar dönmemek git gel çocuk oyuncağına döndürmemek için dönmemeye direniyorum aslında...
Zina namaz alkol meselelerine gelirsek; hayır aldatmadım. Kandırmadım. Eşimden önce rahat bir hayatım vardı. Alkol alırdım erkek arkadaşlar vs... Birlikteliklerim olmuştu. Eşim tanıştığımızda hepsini biliyordu. Ama hazmedemedi. Baya bir süre bunlar konu oldu aramızda. Yakın zamana kadar konu hep geçmişime geliyordu. Şimdi şimdi üstünü kapatmayı başarabildik. Bu arada dini hassasiyetlerimiz aynı ama ben bir dönem geçmişimde rahat bir hayat yaşadım işte. Eşim beni geçmişimden dolayı bu kadar kınarken kendisi alkol alınca ben şok oldum.

Belki de haklısınız kimse değişmez bilmiyorum inanın. Aramız hep kötü gitse karar vermen daha kolay olacak ama eşimin başlangıçtaki haline göre daha iyi olduğunu gözlemliyorum. Belki kendimi kandırıyprum. Artık iyice yoruldum. Hangisi güç bilmiyorum. Böyle yaşamak mı umut edip durmak mı yoksa çekip gitmek mi?... Kafam karma karışık. Psikolog ile birlikte en azından kendimdeki hataları da görmek istiyorum. Önceden kendime daha çok güvenirdim. Şimdi boşanmak dünyanın sonu gibi geliyor. Elimden geleni yapayım da sonra pişman olmayım diye çabalıyorum. Kendim yaşarken çevreme de sıçrıyor o zaman da daha çok üzülüyorum. Diyebileceğim dua ediyorum hatalarımı ve eşimi gözlemliyorum.

Çok sağolun. Eşim istediği için namaz kılmıyorum, içimde olan şeylerdi ama kapanma mevzusuna cesaret edemiyordum. Eşim çok teşvik etti. Başım açık kalabilirdi belki ama ne kadar önemli olduğunu anlattıkça adım attım ve 3 yıl oldu.
Eşime çok anlattım tevbe eden birine geçmişi açılmaz konuşmak istemiyorum diye. Zaman zaman oh vurmuşsun dünyanın dibine falan derdi. Şimdi o halini görünce üstelik Ramazan’da içtiğini çok üzüldüm. Yani psikolojisi hiç iyi değil. Belki benim de değil haklısınız. Yaşadıklarım kolay değildi. Hala da bitmedi. Bu eziyeti hem kendine hem bana yaşatıyor. İnanın üzülüyorum onu da kurtarmak istiyorum kendimi de ama bunun yolunun ayrılmaktan geçtiğini düşünmüyorum. Biz olmadan daha da dibe gidiyor eşim bunu gördüm. İnşallah boğulmam dua edin

Kriz çıkarır eşim ama içimden hiç gelmiyor Kayınpederimin telefonda söylediği sözleri hala kulağımda çınlıyor! Eşimle taa ilk tanıştığımızda benim için kavga etmişti onu söyledi, yetmedi senin amacın çocuk doğurup ayrılmakmış dedi, yetmedi siz de büyük olarak gelmediniz hiç ara bulmak için dediğimde gelip ananın babanın .... mü kaldıracaktım dedi... Başka zamanlarda sen benim kızımsın arkandayım diyen adam bir anda ayrılmak istiyorum böyle gitmez dedim diye bunları dedi! Ben yine de saygımı hiç bozmadım. Eşim aileme onca saygısızlık yaptı ailem eşime bunları söylemedi. Onunki aile ama benimki ne diye zoruma gidiyor. Bayramda o benim aileme gelmeyecek (ailem şu an onu görmek istemiyor) benim bir yanım buruk olacak ama onun ailesine mutlu mesut bayram ziyareti yapacağız. Yok yapamam zaten hiç haketmiyorlar inanın...

Valla usenmedım okudum ramazanda herkesin bırılerıne din dersi vermesi tutuyor herhalde önceki konularını bilmediğim için sorununuzun ne olduğunu tam anlayamadım yanı adam nasıl bu hale geldi zaten boylemıydı bılemedım de yanı kurtarılacak birşeyler var diyorsanız annenızle biraz az görüşün bu görüşmelere de esınızı dahil etmeyin derim ben

Yok zaten kendisi içmiş bana nasıl karışır demedim çok üzüldüm o haline ve endişelendim. Ağlamam da düştüğümüz durumlar yüzündendi. Eşim normalde içmez asla ağzına sürmemiş ama o gece hayatımın şokunu yaşadım. Ona üzüldüm kendime bize her şeye üzüldüm anlayacağınız.

Bosuna cabaliyorsunuz. Kendinize bu kadar eziyeti reva görmeyin lütfen.

Eve dönünce ya size zarar verirse ?
Adamın psikolojisi bozuk, ne yaptığını bilmiyor.

Kendinizi de bebeğinizi de ailenizi de yıpratmayın artık. Eşinizin düzelmesi için harcadığınız zamana yazık

Rabbim şu mübarek günde gönlünüze göre versin . Hakkınızda hayırlısı olsun.

Amin Allah razı olsun. İnşallah boşa değildir. Birlikteyken çok iyi aslında ama evime dönmediğim için kontrolden çıkıyor.

Konuyu biraz daha okudum.
Ben çabanıza bir şey diyemiyorum. Sanırım ben olsam yapamazdım, hadi ben yapmak istedim, ailem yaptırmazdı.
Eş de olsa elin adamı, psikolojisi düzelecek diye kendimi yoluna feda etmek gibi bir romantizm anlayışım yok.
Çocuğunuz var, bu yüzden çabalıyorsunuz desem, adam sağlıklı değil. Akıl ve ruh sağlığı tam olan insan siz evde olsanız da olmasanız da kendinde olur.
Siz yokken git gide kendini kaybetmez.
Böyle bir adamın da yapacakları öngörülebilir mi? Sanmıyorum. Ben her şeyi beklerim. Ama siz eşinizi daha iyi tanıyorsunuz... ama unutmayın, sizi çok şaşırtalı daha bir kaç gün oldu. Alkol almaz derken Ramazan’da içtiğine şahit oldunuz. Demekki o kadar da tanımıyorsunuz?
sizin de ihtimal vermediğiniz seyler başınıza geliyor..
O zaman diğer ihtimal vermediğiniz şeyler konusunda da güvenceniz yok.

Geçmişiniz sizi ilgilendirir. Ama bunu en baştan beri sorun yapan adamla bile bile devam ettiyseniz çok yazık olmuş ikinize de.
Ben denkliği önemsiyorum. Yoksa kadın/erkek farketmeksizin diğeri hep güvensiz oluyor.

İllaki devam etmek istiyorum diyorsanız anladığım kadarıyla ailenize ciddi takıntısı çar. Görüşmeyin bir süre.
Eşiniz hiç görüşmesin siz de 10 yada 15 günde bir gidin.
Ailenize bu kadar kafayı yakma sebebi de her şeye rağmen size kapılarını açıyor olmalarını, bunu bilerek gidin.
Eşinizin istegi ondan başka gidecek yeriniz olmaması, ona mecbur olmanız.
Ailelere kin ve öfkenin altında genelde bu yatıyor..
onun ailesi meselesine gelince, gidin bayramda el öpün ve kalkın. Yarım saatlik bir ziyaret olacağını ve sadece onun hatrına gittiğinizi bilsin. Hatta mümkünse bu konuyu terapistin yanında konusun.

Bence çift terapisinden önce ikiniz de bireysel olarak tedavi olmalısınız. Bunu sizi kırmak için söylemiyorum. Ama eşiniz hasta ve sizi de hasta ediyor. Sağlıklı düşünebildiğinizi sanmıyorum.
En çok da çocuğunuza üzülüyorum. Umarım bir gün annesi kendi gücünün farkına varır da o çocuk "keşke"lerle büyümez.

Çok haklısınız. İnsan ne kadar tanıdım dese de şaşırdığı onca şey olabiliyor. En başa dönebilmeyi çok isterdim. Geçmiş konusu açıldığı an bitirebilmeyi çok isterdim. O zaman ikimize de yazık olmazdı hem. Şimdi o da ben de çok yıprandık. Ama normalde başka biri değişimimi gördüğünde alkışlar el üstünde tutardı diye de düşünmüyor değilim.
Ailelere gelirsek; ben zaten havalar ısınınca daha sık gelmeye başladım. Eşim beni iş çıkışı alırdı eve giderdik. Ya da kendi plan yaptığında arkadaşlarıyla ben de annemlere gelirdim. Sorun bulmak isteyen her şartta buluyor. Bayramda ailesine de gitmeyi gerçekten istemiyorum. Bunu kabul ediyorsa evime döneceğim. Aksi takdirde burnumdan getirecekse vs hiç istemiyorum. Ailesine şu an gerçekten tahammülüm yok! Kv telefonda yazık oğluma tarzında konuşur hesap sorar gibi. Büyük kavga kıyamet kopmuş bebeği aşağıdan verip üzme kendini vs hiçbir şey demez. Yani hiç içimden gelmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…