Eşim ve bitmeyen sorunlarımız...

ay siz de bi karar verin artık. boşanıyorum diy ekonu açtınız, boşanmadınız. şimdi aynı minvalde konu açıp duruyosunuz. napalım biz? adres verin kocanızın kulağını çekip ağzına biber sürelim isterseniz.

Boşanıyorum galiba demiştim sonra olaylar değişti vs. Boşanmıyorum diye buraya içimi mi dökmeyeyim? N’apalım biz demişsiniz. Dalga geçmeyin kafi!...

Sağolun. İnşallah... Zor bir adam olunca zor günler de kaçınılmaz oluyor sanırım. Siz yine de sağolun iyi dileklerinizi duymak bile iyi geliyor...

Annem müdahale etmiyor ki evliliğime. Yani bir şeye karışmaz. Ama eşim annemin bana sahip çıkmasını bile eleştiriyor. Siz düşünün artık gerisini... Eşimin enterasanlığını çözdüğümde sanırım diplomayı hak edeceğim

Hangi insan annesine düşkün değildir sevmez ki? Ama bu annemi evliliğime karıştıracağım anlamı taşımaz yanlış anlaşılmasın. Eşim çok aşırı abarttığı için, başından beri anneme taktığı için (evli değil sevgiliyken) annemle bir türlü uyuşamadılar. Annem saygı bekledi sadece onu da göstermedi. Biraz gösterir gibi olsa da zoraki yapıyor ya da daha beter yapıyor. Yani saygı karşılıklı olur. Ben eşimin ailesine gösteriyorsam o da mecbur aileme karşı gösterecek. Kaldı ki kapattığım kv onca patavatsız lafına rağmen ben büyütmezken eşim böyle davrandı. Olayların içine asla başkalarını ben sokmak istemedim. Eşim anlattı sürekli. Annemle olan olayları anlatırken burada sizlerle paylaşırken öyle anlaşıldı sanırım. Kızımın adına bile kv karıştı annem ağzını açıp bir şey demedi. Ama sorsanız annesi hep iyidir hiç karışmaz bir şeye...

herkes ne kadarda kolay boşan diyebiliyor.çabalamak çaba sarfetmek ayrı bişey bitti gitti demek ayrı bişey kimse hakaret işitmek istemez ancak umut ışıgı varsa elden tutup kaldırmak varken neden dibe itmek.
Haklısınız, kolay olanı seçmediğim için taşlanmadığım kalıyor. İnsanlar bu yüzden konu açtığında ayrıl demeyin boşan demeyin diye tembihliyor. Yani bu yolu seçmediğini baştan belirtiyor. Diğer seçenekleri denemeden o kadar çok boşan diyen çıkıyor ki. Belki haklılardır ama terapiyi denemeden de bu yola girmek bana göre değil.

Tespitinize katılıyorum ama son zamanlarda artık o da bırakmıştı bu geçmiş konuları. Eşim savunma silahı olarak kullanıyor bana sorarsanız. O gün kendi annemle değil de onun ailesiyle bir şeyler yapsaydım emin olun namaz vs sormazdı. İşine gelmeyen bir şey olunca hemen neyi önüne koysam diyor adeta!... Şimdi de şeytanın askeriymişim evine dönmediğim için mesela :) Anlatabiliyor muyum? Eşim tamamen kullanıyor elindeki bilgileri. Namaz konusunda da haklısınız. İnsan öfke doluyor soğutuyor söyledikleri ama ben Allah için kılıyorum sonuçta ve hemen eşimin buna sebep olmasını istemediğim için içimden Estağfirullah çekiyorum. Dediğiniz gibi kapalı olunca namaz kılınca geçmiş hayatına dönmez diye de düşünüyor olabilir. Kendince içini rahatlatıyor olabilir.
Aile konusuna gelirsek ben ona vazgeçsin demiyorum ama bana da karışıp durmasın. Görseniz sürekli eleştirir. Hiçbir şey bulamasa annem geziyormuşta vs vs... Yani karşılık verdim olmadı vermedim susmadı napacağımı şaşırdım diyebilirim. Onun ailesiyle görüşmek istemiyorum yaptıklarından dolayı buna da saygı duysun yeterli. En azından bir süre hiç bayram ziyareti modunda değilim. Kendisi gidecekse elbette gidebilir. Ben onu ailene gelmesi konusunda zorlamayacağım o da zorlamasın. Şartım bu. Başka bir şey istemiyorum... Hırsı öfkesi ise bir bitmedi....

dalga geçmiyorum. soruyorum sadece. adam düzelmiyor.
Terapiye yeni başladık. Yani sadece 1 kez eş olarak gittik. Düzelmiyor demek için en azından bir yol katetmek gerekir diye düşünüyorum. Çok okudum eşimle boşanma aşamasındaydım ama psikologla çözdük hikayelerini. Bakarsınız bize de sihirli değneği dokunur terapistin. Umut etmek kötü mü? Konu açtım diye kızmadığınız kaldı Kaldı ki gerçekten sevdiğim bir üyesiniz yorumlarınızı beğenirim.

Eski konularından da biliyorum seni.
Lütfen dikkate al bu söylediğimi! Kocanın bir psikiyatrist terapisine ihtiyacı var. Evet çift terapisi iletişim sorunları için psikolog eşliğinde yürüyebilir ama senin kocan rahatsız ve bu öyle psikologluk bir iş değil.
Bak çocuğu alıp kv ne kaçırmış, polisi arayınca getirmişler ya hani? Bir daha ki sefere gelmeyebilir. Bu adam seni geçmişinle ezip, hasta etmiş. Şimdide kendimi kesebilirim, içiyorum vs diyerek hasta ediyor.
Yöntem farklı ama amaç aynı; sana suçluluk duygusunu hissettirmek!
Bak çok kötü bir örnek ancak, çocukları kaçırıp öldüren babalar da bu amaç ile yapıyorlar.
Lütfen doktora gidin.

Daha önce 3 defa psikiyatriste gitti eşim. Hepsi de ilaç verip yolladı 1 ay sonra gel dedi. Hatta ben de psikiyatriste gittim uzman psikoloğa yönlendirdi. O yüzden psikoloğa gidiyoruz şimdi. Psikolog eşimin nasıl manipülatif biri olduğunu tek görüşmede anladı. Eğer dinlerse gayet faydalı gelir diye düşünüyorum. Bu akşam görüşmemiz var ve bayramda ailesine gitmek istemediğimi, bir süre görüşmek istemediğimi söyleyeceğim. Son zamanlardaki hakarete varan sözlerini de tabi. Bakalım ne diyecek.
Sizin dediğinize gelirsek haklısınız hep suçlayıcı yaklaşım tarzı. Şimdi de çocuğun baba sevgisinden yoksun büyüdüğünde oluşan problemlerin videolarını falan yolluyor. Hakkımızda hayırlısı..

Ben size söyleyeyim neden annenize taktığını. Zira benim başımda da var birtane
Çünkü ailenin annenin arkanda olmasını istemiyor. İstiyor ki sana vursun kırsın küfretsin senin kimsen olmasın ona katlanasın. Senin bi kavgada bi hakarette ailene gitmen ailenin sana Gül gibi bakması onu rahatsız ediyor. Çünkü normal bi kişilik değil.
He şunu da söyleyeyim bi insanın karakteri düzelmez eskilerden kime sorsam çekme kimsenin derd ini. Yaş ilerledikçe daha beter oluyor ve artık katlanamıyorsun diyorlar hep
Neden düzeltmek için ömrünü veriyorsun ya düzelseydi şimdiye düzelirdi

Bi insanın karakterini zor zamanda anlarsın ayrıca. Baksana çocuğu kaçırmalar falan. Yapma kendine bunu bırak biraz ruhunu özgür
Ben bırakıyorum yakın zamanda inşallah

akılsız basın derdini ayaklar cekermıs...esinizle mutluluklr nediyelım...boyle adamla bır ay evlı kalmazdım...yoluma bakardım...Allah ozgur ırade vermıs...ruh saglıgıda ınsana emanet...nıye ruhumu yaralayan biriyle degil omur ucgun gecireyim....Allahın verdigi canı baskassı ugruna heba edemem..hayat bır kocadan ıbaret degil...evladım ıcın kılıfınada hiç innamıyorum...evlat buyuyecek zaten haayatını kuracak hatta anne bu adamı cekmeseydın...banamı sordun diyecek...cocugunu dortdortluk ruhen buyuten tek kadınlar var..

Aynen dediğiniz gibi ailem arkamda olduğu için onları da ezemediği için her şey sorun oluyor. Anne anne diye anlatırken beni yanlış anlayanlar oldu ama gerçekten evliliğime ne annem karışır ne başkası. Eşimin ailesinin müdahalesi daha fazla olur hatta (dolduruş tarzında). Ama yine de anne anne deyip duruyorsun gibi anlaşılmış. Yani eşim anneme gelmemi eş dost akraba ziyaretimi bile inanılmaz abarttığı için aslında ben anneci gibi oluyorum. Kendi annesi evden hiç çıkmadığı için benim de öyle olmamı bekledi sanırım. Ama olmadı. Değişeceğine ben de inanmıyorum bazen ama en azından bazı kuralları kabul etse yeterli diyorum. O zaman ben zaten geri kalanı idare ederim. Bakalım edebilirsem :) Alkah güç kuvvet versin kadınlarımıza, bilhassa kocası sorun çıkaranlara...

Haklısınız çekilecek dert değil dediğim zamanlar oluyor benim de ama sonra bakıyorum hep öyle kötü gidiyor olsak toparlayamasak o da çırpınmasa kendinden geçmese daha kolay olacak ama öyle de olmuyor. Komşumuzun kızını hatırladım yazdıklarınızı okuyunca. O da benim yaşadığımın yarısının çeyreğini yaşamadı ama hemen evi terk etti avukat araştırdı sonra kocası bin pişman özürler diledi barıştılar şimdi çok mutlular. Ki kızda da problem vardı. Yani kelebek sabır küpü müsün boşver diyorum bazen sonra içimdeki diğer ses hemen müdahale ediyor dur bir sakin ol elinden geleni yap önce sonra pişman olma diyor. Karma karışık bir hal anlayacağınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…