Eşim ve bitmeyen sorunlarımız...

İşte eşinizin bu tepkileri zaten aranız kötü olduğu için. Siz iyi olsanız adam belki susacak. Bu şekilde saracak yer arıyor. Bir de size tavsiye asla ama asla başkalarının yanında tartışmayın. Bu konuda kesin bir çizgi çekin. Ailelerin bu kadar yakınında olmayın diyorum yine. Sürekli görüşmek sorun yaratıyor. Haftada 1 gün 2 3 saat birine, 2 3 saat birine verin. Kendi içinizde mutlu olabilecek bir çiftsiniz gibi duruyor. Tabii uzaktan öyle ama boşanın demek de yazık. Bir yuva kurulmuş.

Amin Allah razı olsun. İnşallah boşa çabalamıyorumdur. Allah sizin de kalbinize göre versin her şeyi...
Sizin konularınızdan az çok tanıdım diyebilirim üzülmenizi daha fazla yıpranmanızı istemediğim için dan dan söyledim kusura bakmayın. Tabi işin içinde olan da eşinizi en iyi tanıyan da sizsiniz inşallah değişir ve huzurlu mutlu bir ömür geçirirsiniz bu mübarek günde içten diliyorum..

Neden boşanmak istemediğini söyleyeyim: Aşk, sevgi falan yok aranızda ve çocuk da bahane. Çünkü sen hani kötü bir geçmişim oldu, sonra tövbe ettim, kapandım, namaza başladım demiştin ya önceki konunda. Sen tüm bu acıları o utandığın geçmişinden dolayı çekmeye layık görüyorsun kendini. Bir nevi diyet gibi yani. Bilinçaltın böyle. Terapistinin bu teşhisi koymuş olması gerekirdi. Yoksa o da mı senin geçmişinin gerçekten hata olduğunu düşünen biri??? Öncelikle, geçmişinle barışmalısın canım. Bence sorun asıl sensin. Sen istemezsen bunların hiçbirini kimse yaşatamaz sana. Kaldı ki adam öldürmemişsin, kimseyi gasp etmemişsin, hırsızlık yapmamışsın vb. Kendi kendine hayatını yaşamışsın. Eşinin problemi de şu: Kendisi yaşayamamış ya, kıskanıyor seni bence. İçin için özeniyor senin geçmişine. Şimdi olmasa bile ilerleyen zamanda seni aldatır ve sen bir şey diyemeyesin diye “Bakire bir kızla birlikte olmak, bir kadının ilki olmak istediğim için yaptım” der. Biliyor musun, sen de bu zihniyetle onu haklı görürsün maalesef! O zavallı çocuğunuza yanarım ben, dengesiz bir ortamda büyüyecek çocukcağız!

Benim de en nefret ettiğim şey ailemizin sorunları ailede kalmadı hep başkalarına taşındı. Ama bunu yapan eşim oldu. Ne yazık ki evimize gidip orada söyleyeceğini söylese hiç bunlar olmayacaktı. Çünkü siz bir şekilde kapatıyorsunuz ama aileler dahil olunca işin rengi değişiyor.

Çok sağolun. Çevremdeki herkes sizin gibi yaklaşıyor aslında o yüzden ben de patladıysam ben özür dilerim. Dediğiniz gibi hep kötü olsak karar vermek kolay olurdu ama kurtaracağıma inanıyorum inşallah... Allah güzel kalbinizden geçen dualarınızı kabul etsin şu mübarek günde. Yaşadıklarıma duyarlı olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim...

Doktor böyle dediğiniz gibi bir teşhis koymadı. Yaşadıklarımın diyeti olarak görmediğim için tartışıp durduk aslında yani tezinizi doğrulayamayacağım. Ben siz ne kadar sevgi vs yok deseniz de eşimi seviyorum ve kurtarmak istiyorum. Çocuğu da bahane etmiyorum. Nerede söylemişim çocuk olmasa ayrılırdım diye? İnşallah bahsi geçen senaryonuz gerçekleşmez ve mutlu son olur.

Size hicbir psikolog bosanin ya da bosanmayin demez. Meslek etigine aykiri. Oyle bir sey diyorsa zaten hemen degistirin. Psikolog bosan demedi diyerek kendi bosanmama bahaneleri listesinize yenisini eklemeyin.

Siz bu psikoloğa hamilelik döneminizdeki olaylardan da bahsetiniz mi? Yoksa birbirinize verdiğiniz sözle doğru orantılı olarak geçmişinizi geride bırakıp o kısmı atladınız mı? Eğer ona rağmen eve dönün diyosa aile terapistlerine bakış açım tamamen değişecek.

Size hicbir psikolog bosanin ya da bosanmayin demez. Meslek etigine aykiri. Oyle bir sey diyorsa zaten hemen degistirin. Psikolog bosan demedi diyerek kendi bosanmama bahaneleri listesinize yenisini eklemeyin.
Hayır en başında eşimle görüşmeden önce anlattıklarımdan yola çıkarak boşanmayı aklınızın bir ucuna yerleştirin ama önce eşinizle görüşeyim dedi. Sonrasında ben açık açık bebeğim küçükken aklı ermeden olsun ümit göremiyorsanız dedim. Kadın bu sırada eşimle 2 seans görüşmüştü. Kişilik bozukluğu vs var mı bir bakalım demişti öncesinde. O zaman siz bilirsiniz ama ümit göremiyorum hekim olarak diyebilirdi. Size bahane sunmuyorum. Evliliğimi bitirmemek için çabalıyorum diye bahaneye ihtiyacım yok... Ayrıca evime dönmem konusunu ben dönmek istemediğim için dönmem gerektiğini de psikolog söyledi.

Ben sizi de eşinizi de tanımıyorum, iki tarafı da dinlemeden bişey demekte zor. Ama gördüğüm şu ki ikinizinde psikolojisi bozulmuş. Siz eşiniz için mi örtünüp namaza başladınız orayı tam anlamadım ama eğer gerçekten kendi kararınız değilse büyük sorun. İkincisi tövbe ettikten sonra bitmiştir yani geçmişinizi anmanıza ve başkalarına anlatmanıza gerek yok. Birisi eşiniz geçmişinizi kıskanıyor oda öyle yaşamak isterdi vs yazmış çok ilginç ve uç bir yaklaşım. Yaşamak istese yaşardı. O sadece geçmişinizi kabullenemiyor olabilir. Her ne kadar seviyorum üstesinden gelirim diye düşünüp evlendiyse de başaramıyor ve başaramamış olabilir. Yani taşıma suyla değirmen dönmez yapamıycaktıysa evlenmeseydiniz keşke, sizde sizi kabul edecek biriyle mutlu olurdunuz. Bilmiyorum ama ikinizde ve özellikle kocanız cidden mahvolmuş bir durumda. Bu yaptığı eziyet ve bunu haketmiyorsunuz. Ve bu adam sizce sizi daha iyi bir hayata götürecek mi? Sizi anlamak için ağzına içki vurmayan bir adam içki içiyor, oruç tutmuyor. Savunduğu değerleri birer birer kaybediyor. Ne güzel siz hayatınızda yeni ve temiz bir sayfa açmışsınız arkasında durun. Bana eşiniz hem kendini hem sizi bataklığa çekiyor gibi geldi. Siz buna dayanıp onu kurtarmaya çalışırken dikkat edin kendinizde boğulmayın. Allah yardımcınız olsun.

Madem evliliği kurtamak istiyosunuz o zaman annesini babasını görmek istemiyorum demeyin. Bayramda yeni bi kriz olur aranızda. İçinizden çok gelmese de eşinize belli etmeyin. Eğer bu bi denemeyse kurtarma çalışmasıysa kırgınlıkları bi kenara bırakıp yapıcı olun bence.

Bence iki aile de karismasin.. cok fazla anne anne anne var hikayede. Ayrica o icmis bana namaz kilmadim diye kiziyo demek yerine ne kadar uzulmus diyerekten empati yapnaliydiniz neden bu hale geldibiz bilemesem de evinize dönüp önünüze bakın bence..

Psikologdan ziyade psikiyatriste gitmenizi öneririm. Durumu anlatın eşinizin intihara meyili var. Eşinizlede konuşun, psikiyatri gitmeye zorlayın. Zamanında bizde terapi aldık ama işe yaramadı. Eşim psikiyatriste gidip ilaç kullanınca düzeldi herşey.

Erken davranıyorsunuz.
Terapist eve dönme kararınızı nasıl karşıladı?
O içip kendini kaybettiği geceden ve annenizle olan takıntınızdan haberdar mı?
Eksik bilgiler vererek terapisti de yanlış yönlendirmeyin lütfen.
Eve dönerseniz muhtemeldir ki baba evine tekrar döneceksiniz. Ve artık aileniz de git gel durumundan yıpranmıştır.

Bu zina, namaz, alkol meselelerini hiç anlamadım.
Bu adamı aldattınız mı? Kandırdınız mı?
Dini hassasiyetleriniz birbirinden çok mu farklı?
Neden böyle şeyler dile geliyor aranızda?

Başımdan geçen her şeyi anlattım. Zaten psikolog eşimle şiddet mevzusunu baş başa seanslarında görüşmüş. Bakış açınızın değişmesine gerek yok onlar da şidddeti desteklediği için evine dön demiyor. Böyle bir sebep ortadan kalktığı için dön diyor.

Size anlatmaya calistigim bu iste size umit goremiyorum diyemez. Bu bosanmaya tesviktir ve yapamaz. Siz adi ustunde 'cift' terapisi goruyorsunuz, evliligimi devam ettirmek istiyorum diyorsunuz. Evliliginiz devam ederse ayni evde yasayacaginiz icin terapistinizin bu yonde tavsiye vermesi kadar normal bir sey yok. Terapide sizin beyanlariniz esas alinir, ihtimaller ya da terapistin dusunceleri degil.
Ben insanlarin degisecegine inanmiyorum sizin durumunuzda ise degisim olmayacagina eminim. Umarim bir gun kadin ve anne olarak guclu bir insan oldugunuzun farkinda olabilirsiniz. Bir insanin kendine bunu neden yaptigini asla anlayamayacagim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…