Eşim ve bitmeyen sorunlarımız...

06kelebek_s

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2017
764
556
Merhaba KK’nün akıllı kadınları...

Toplu bir dert yanma olacak sabredip okuyanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Kaç gündür konu açmaya üşeniyorum. Amma velakin derdimi tüm çıplaklığıyla anlatacak kimsem de yok. Eşime karşı çevrem zaten yeterince dolu bir de anlattıklarımla cephe almalarını ve iyice sinir olmalarını istemiyorum.

Eşimle sorunlarım olduğunu yazmıştım daha önce. 1 ay annemlerde kaldım. Eşim aile terapistine gitmeyi kabul edince evliliğimi bitiremedim ve bir de öyle deneyelim dedim. 7,5 aylık kızım var. Evime dönmüştüm. 3 gün geçti ki annemlere geldiğim için büyük olay yarattı eşim. Terapiye daha başlamamıştık. Zaten döndüğümde ev leş gibiydi 3 gün temizlikle geçmişti. 1 ay zaten annemlerde kalmışım hemen niye yeniden annemlere gelmişim vs vs derken tartışma büyüdü. ( O sırada annemlerin evindeydim oraya gelmişti eşim beni almaya) Ben normal ziyaret için gelmiştim anneler günü dolayısıyla. Kardeşim evde çocuklar var sessiz olun derken onun da üzerine gitti karışma diye bu sefer iş iyice büyüdü. Bebeği aldı götürdü. Kv’lere gitmiş tabi. Polisi arayacağım demem üzerine kv bebeği getirdi. Olay böyle patladı.

Sonra eşim yalvardı yuvamızı yıkmayalım doktora gidelim dedi. Ben de annemlerde kalacağımı doktora buradan gideceğimi söyledim. 2 seans boyunca yalnız terapi aldık. Sonra eş olarak bir kez gittik. Doktora umut ışığı var mı diye sordum özel olarak, eşin çOk zor ama senin başarabileceğini düşünüyorum dedi. Bu arada dışarıda nişanlılık dönemi gibi görüşmeler başladı. İki taraf da kurtarmak istediği için doktor da onayladı. Güzel güzel sözler gezdirmeler vs. Bebeğiyle zaman geçirdiği sıradaki halini gördükçe benim de öfkem bitti. Ama arada iğneleyip eve dönmediğim için acısını çıkarmaktan da geri alamadı kendisini. Her neyse... Bir de anneme inanılmaz diş biliyor. Taciz eder gibi senin yüzünden dönmüyor biz karımla mutluyuz diye mesaj çekiyordu başta sonra bıraktı.

Geçen gün dışarı çıktık, akşamına da annemle iftar yapacaktık. Söyledim bir şey demedi eşim. Annemlerin evine çok yakın bir restauranta gittik. Annemin arkadaşları da vardı. Neyse yemek yedik falan derken kızım durmayınca ben kalktım. Yani toplasanız 1 saat kaldım. O sırada eşim eee???? Demiş. Ben de ne oldu vs derken akşam namazını kılıp kılmadığımı sormuş ben de oruç tutmazken bana bunu mu soruyorsun dedim. Tartıştık iyice alevlendi tartışma ve saçma sapan şeyler yazdı. Git dava aç yazması üzerine peki dedim sonra baktım daha enteresan şekilde beni 7 kelimeyle özetler misin bana kocam de paşam de vs vs yazmaya başladı. Sonra sayılı günlerim kaldı kızıma kötü anlatma beni falan yazınca ben korktum. Aradım telefonu kapalı. Bu arada saat gece 2. Herkes yatmış evde bir tek kızkardeşim uyanık. Ona eşimin kahve alıp geldiğini söyledim aşağıda beklediğini söyledim. Kızımı uyutup arabayı alıp evimize gittim. Annemlerle evimin arası 10 dakika. Eşim uyumuş kapıyı çalınca açtı. İçeri girdim banyoya gitti sendeleyerek. Salona girdim ve hayatımın şokunu yaşadım! Beni geçmişimde içtim zina yaptım vs diye ağır eleştirilere tutan, daha o akşam namazımı kaçırmışım diye olay yaratan adam içmiş! Masada iki tane bira şişesi! Dolaba baktım iki tane daha var. Ağzına içki sürmemiş o yaşına kadar ama karşılaştığım manzara Ramazan ayında bu!.. Normalde içen biri olsa neyse ama hiç beklemiyordum... Hemen dışarı çıktım ağlayarak. Eşimin bu hale gelmesine üzüldüm. Psikolojisi bozulmuş diye üzüldüm. Bana namaz sorarken nasıl böyle davranabilir diye üzüldüm. Belki de çok aptalım bilmiyorum... Sınra telefonda konuşmaya başladık yine abuk sabuk salondaki halı kırmızı olsa ne olur demeler. Bıçağını bileğine dayamayı düşünüp kızını düşününce beni düşününce vageçtiğini söylemeler. Neden içtin dediğimde beni anlamak için içtiğini söyledi. Şarap rakı viski bira ne bulursa içtiğini söyledi. Alkollüyken insan aklını yitirir de yanlış yapar mı bunu görmek istemiş bir de merak etmiş. Mahçup olmuş bana karşı ama ben onu mahçup etmemek için o geceyi unutmam için tembihledi... Kimseye söylememem için de. İdare ettim çok sağlıklı olmadığı için. Ertesi gün dışarı çıktık kızımızla piknik yaptık gayet güzel zaman geçirdik. Ağzımı açıp kötü bir şey söylemedim. Geceyi de hatırlatmadım hiç. Salı günü doktorda randevumuz var. Eve dönme konusu üzerine konuşacağız. Doktor da bunun olması gerektiğini söyledi verim alabilmek için görüşmelerden. Şimdi bir yanım dönmek isteniyor bir yanım eşim iyice kontrolden çıkıyor diye dönmek istiyor. Bir de dönersem malum önümüz bayram ailesiyle bir müddet görüşmek istemiyorum. Babası en son telefonda bas bas bağırmıştı. Annesi deseniz her aramasında pat pat konuşup sinirimi bozuyor. Oğullarının yaptıklarını savunmadığı kalıyor. Onlara göre ben suçluyum evi terk ettim diye. Benim ailem de eşime çok kızgın görmek istemiyor.
Döneceğim ama iyice tükenmiş hissediyorum kendimi. Dışarıda birlikte güzel zaman geçiriyoruz halbu ki, anneme karşı öfkesi bitmiyor başından beri. Annem yavrum evladım deyip çoğu saygısızlığını kapattığı halde eşim böyle. Ailemden de geçemem ki neden anlamıyor... Eğer onun annesiyle iftara gitseydim gün boyu namazlarımı kılmasaydım da eminim sorun olmazdı. Benim aileme gelince eşim böyle sorun buluyor. Çok üzülüyorum... Nasıl aşacağımı da bilmiyorum...
Size bunları neden anlattım bilmiyorum. Ama paylaşmaya çok ihtiyacım vardı Boşan demeyin çünkü boşanmak en son düşündüğüm şey. Bir de yorumlarınızda lütfen hedef olarak beni alıp kırmayın. Daha önce de konu açtığımda böyle muamelelerle karşılaşınca insan konu açmaya korkar oluyor.
Uzun oldu ama biriktirdim kusura bakmayın. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum...

Düzeltme: Bugün psikologla görüştük ve evine dön dedi bu konudaki şartlarımı da sundum eşim kabul etti. Bayramda da kimse kimsenin ailesine gitmeyecek. Ve bakalım bugün hazırlanıp evime döneceğim. İlgilenen yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Esinizle aranizda ne gecti daha once bilmiyorum ama burda yazilanlara dayanarak bence iyi dusunmelisin.evine donmelisin.Cok fazla anne lafi okudum yazinda.bence Annen o senin canin iliskini kes demiyorum ama annenle yasamak sana daha rahat gelsede evine donmelisin.yok eyerki bu adam duzelmez diyorsub ayril bitsin

Kelebek bu adam sorumsuz ve sorunlu bir tip.

Senin namazini o sorgulayamaz utanmasa kıblen benimm diyecek.

Terapiyle de yurümeyecek bu is bence.

Ziyan ettigin tekrar tekrar şans verdigin gunlere yanacaksın.
Ben de öyle söylediğim için tartışma büyüdü. Benim namazım Allah ile benim aramda sen kimsin dedim. Ama bence sorun annemle yemeĞe çıkıyor olmamdı...

Ben de öyle söylediğim için tartışma büyüdü. Benim namazım Allah ile benim aramda sen kimsin dedim. Ama bence sorun annemle yemeĞe çıkıyor olmamdı...
Ya buna o kimde karisiyo. Hastalikli ya gercekten hastalıkli.

Ona gore evlendin iletisimi kes. Sabah bi konu vardi babana düsmez kp e duser diyen bi kv barındiriyodu. Bunlar ne zannediyodu kendini bilmem.

Eşiniz ile sorununuzun geçmişiniz olduğunu düşünüyorum. Adamın haysiyetine dokunuyor her ne olmuşsa. Haklılığını haksızlığını bilmem laf etmek de bana düşmez. Ama onun hassasiyetlerini hafife almayın. Onun çok kırılmış bir haysiyeti olduğu yaptıklarından ortaya çıkıyor. Sevgi sevilen için değişebilmektir. Değişim de öcü değildir. İçki içmeyin , eski hayatınızı kınayın , zina demişsiniz... Bir erkek için aşılması zor bir şey bunu bilmek. Ama tövbe kapısı herkese açıktır. Ve evlenmişsiniz işte o da kabul etmiş. Bir çocuğunuz var. Ona karşı anlayışlı olun, kendisini özel hissettirin. Eşinizin dağıldığı nokta açık bence.

Bir de namazınıza, orucunuza dil uzatması bunları çok önemsediğinden mi sizce ? Yoksa ezik gururu ve haysiyeti için belki de sizde görmek istediği biraz daha dindar ve klasik bir kadın tiplemesidir. Bu konuda saplantı yaptığı için bunlara dil uzatıyor.

Ben zaten eşimin kaldıramayacağı şeyleri ondan önce yaşadım hepsini biliyordu. Sonrasında tevbe ettim. Hayatımda her şeyi sıfırladım. Şu anda rahatsız olacağı bir şeyim yok. Ama geçmişin etkisinden kendini kurtaramıyor sanırım. Terapiyle aşılır mı onu da bilmiyorum. Sarhoşken söylediklerine öyle üzüldüm ki. Ben sizin için ölürüm kızıma sana canımı veririm diyor bir yandan da benimle tartışacağını bile bile namazımı sorguluyor. Anneme laf sokuyor. Ben onun annesine bir şey demezken...

Ailen arkandaysa uğraşma artik kelebek.
Olmuyo iste goruyorsun. Kendine zarar vermesi senin problemin yada sorumlulugun degil.

Sizin aile teraspitine ihtiyacıniz yok. Eşinin kisisel tedavi edilmesi gereken problemleri ortada.
Bu doktor psikolog zaten. Gittiğimde olanları anlatacağım. Bakalım evime döneceğim ama sanırım ya düzelecek ya da düzelecek başka ihtimal kalmadı

Hanımefendi siz kocanızdan hamileyken dayak yemiştiniz bunu unutabildiniz mi?
Konu açınca o eskiydi karıştırmayın diyorsunuz ancak şiddet gösteren bir insandan nasıl normal davranışlar bekliyorsunuz?

Hanımefendi siz kocanızdan hamileyken dayak yemiştiniz bunu unutabildiniz mi?
Konu açınca o eskiydi karıştırmayın diyorsunuz ancak şiddet gösteren bir insandan nasıl normal davranışlar bekliyorsunuz?
Unutmadım ama siz her konumda bu konuyu gündeme neden taşıyorsunuz? Dayak konusunu kapattık tekrarlarsa ayrılacağımızı biliyor. Ondan sonra tekrarlanmadı. Yani normal davranış göstermediği için paylaşıyorum zaten. Normale dönmesi için doktora gidiyoruz. Yaşadıklarımı mı paylaşmayayım normal davranış beklemek olmaz diye?...

Eşiniz hasta yaptığı şeyler normal değil. Sizin aslında ilk önce aile terapisine değil eşinizin özel bir terapiye ihtiyacı var ondan sonra aile terapisine gidebilirsiniz.

Bence bayramdan sonrayı beklemek de sakınca Yok. Zaten 4 gün kaldı. Biraz daha kafamızı toplayalım , nişanlıymışız gibi olmamız bana iyi geliyor deyin.

Bu diyardan gitmeyeceksen bu deveyi gitmeyi öğrenmelisin...( temsili)

Ve geçmişin kırgınlıklarını ikiniz de bir kenara bırakın.

Neden bu israr?
Su bdv de gercekten anlayamadigim uyeler listesinde birinci siradasiniz
Inanin sizi anlayamiyorum , su yasadiklarinizin bahanesi ne sevgi ne ask ne akil ne mantik hicbiri olamaz
Neden bu kadar ugrasiyorsunuz bu adam icin?
Lutfen cocugum icin bahanesine sarilmayin , emin olum kiziniz buyudugunde size neden bosanmadin da beni bu adamla ayni evde yasamaya mecbur biraktim diye hesap soracak
Size degil ama bebeginize cok uzuluyorum

Eşinizde terapiler niye ise yaramiyor yapmaması gereken herşeyi yapıyor gibi bu süreçte. Evliliği duzeltmek yerine hakli-haksiz bulma odaklı davranıyor. Ki eve donmediginiz sürece aldığınız o terapiler bı ise yaramaz. Çozulemiycek bisiy yok ama niye bu kadar drama yapılıyor anlamıyorum. Eşinizin dünya görüşü değişmez ama tepkileri değişmeli. Umutsuz konuşmak istemiyorum ama bu adam bana bu işi beceremiycek gibi geliyo

Zaten her şeyi bilerek evlenmiş. Sizi seviyor. Ama zihninin gerisinde bu bir travma. Siz evli çocuklu namuslu bir kadınsınız. Bunu vurgulamanız ve sürekli ispatlamanız gerekli sanırım.Ama davranış şekline bakılırsa adam sizi gördükçe içindeki kin alevleniyor. Travmatik hali her sözünde adeta. Sanki içinden geçmiş hatalarınızı geçiriyor ve diyor ki işte yine içki içiyor, işte tövbe etti ama Allah sevgisi yok bu yüzden namaz kılmıyor. Düz mantık işte. İman ve kalp güzelliği böyle şeylerle pek ilgili değil derim. Siz kendinizden eminsiniz, hatalarınızdan ötürü pişmansınız. Bir hatadır düşmüşsünüz... Ama mesele biriyle birlikte olup olmamaksa evlenip boşanmış da olabilirdiniz. Bu legal yoldan olmamış, hata yapmışsınız diye bunu hayatın merkezine oturtmak nedir.. İşte olgunlaşmamış bir beynin saçmalıkları. Kendisiyle var bir derdi, kendine yetememe, aşağılık psikolojisi gibi. Hatalarınız üzerinden size sarıyor. Sanki kendisi çok mükemmel. Düzgün bir şekilde konuşun. Artık namusunuza ettiği laflardan sıkıldığınızı, yptığınız bir hata ve onun da kabullendiği bir hatadan dolayı yargılanmaktan bıktığınızı, onun çocuğu doğurup eşi olduğunuz halde bile tatmin olmayıp üzerinize geldiğini, böyle yaşamak istemediğinizi söyleyin. Hatanız her neyse keşke kabul etmeseymiş böyle yaşanır mı... Bence boşanmalısınız. O saplantı kolay kolay geçmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…