Eşim ve annem arasında kalıyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Öncelikle merhaba burda genellikle eşinize nankör demişler ama ben buna katılmıyorum sadece evlilik hayatımdaki 20 yıllık tecrübeyi söyleyim eşiniz onu yetersiz güçlü görmemenizden çekinip iki ailenin arasındaki maddi durumdan dolayı sizin ailenizin yanında yetersiz görünmekten çekindiği için bu tavırlar ondan kendini karısının tarafından geçinen iç güveysi durumuna düşmekten korkuyor.siz ona biraz fırsat verin ailenizin her yaptığını siz ve aileniz söylemeyin akışına bırakın misal anneniz domatesmi gönderdi söylemeyin o fark edip sorunca annemgil gönderdi deyin, babanız paramı verecek elinize değil size bi hesap açsın oraya yatırsın bunları sizin ve ailenizin söylemesine eşinizinde bilmesine gerek yok ama size tepkili neden haberim yok dediğinde ben veya ailem sana söylediklerinde alınıyorsun bunun için söylemiyorum dersiniz merak etmeyin evlilik ilk 7 yıl bu gibi tanıma aşamalarıyla geçer püf noktası kırılın,küsün ,darılın ama karşılıklı saygıyı asla bırakmayın saygı giderse sevgide gider .mutluluklar diliyorum.

2 sene kardeşi ve eniştesinin evinde enişteyi insan yerine koymayan bir baldızla yaşamış tüm bunların sonunda baldızı istemeyen bir eş var.
Konu sahibinin annesi de bu konu da taraflı davranmış.

Şöyle düşünün,
Sizin evinize kaynınız/görümceniz gelse 2 sene yaşasa. Size selam vermeyecek kadar terbiyesiz olsa, kayınvalideniz kendi çocuğuna terbiyesizlik ediyorsun demek yerine eve çöreklenen evladı için minnet duymak yerine kayırsa, nankör olan görümce yada kayın olacakken gelin olarak size nankör dense ne yaparsınız?

Şu sitede evime geldiler beni insan yerine koyup konuşmayan saymayan kayın aile diye gelin konu açsa çoğunluk bunlara kapını bile açma derdi.

Erkek çocuğunu bağımlı yetiştiren oğluşum diye gezen kayınvalidelerden hoşlanmayan ben gördümki erkeklerde aileleri konusunda ne yapsa haklılar. Olay kendi ailen olunca herşey mübah erkek tarafı yapınca lanet kv kp görümce oluyor.

Herkesin anne babası kıymetli. Evlendikten sonra herkes evlendiğini kendi ailesini kurduğunu fark etmeli. Erkekler nasıl denge kurması gerekiyorsa kadınlarda aynı dengeyi kurmalı.

Burada konu sahibi dengeyi kuramadığı için bunları yaşıyor.
Çözüm belli. Ailesine de eşiyle de konuşacak. Herkes sınırını bilecek.
Kızın ailesi herşeye müdahale etmeyecek. Enişte beyde geçmişi bir kenara bırakıp saygı çerçevesinde ilişki kuracak

Genelde birseyleri "demek" fayda etmiyor. Yapmak önemli.
Siz galiba cok sakin kalıyorsunuz.
Pençeleri çıkartın. Incelirse kopar... aslinda cok kolay. Terbiyesini takınsın kocaniz.

Sizin ile cogu konularda tamamen farkli fikirlerimiz var fakat bu konuda ayni fikirdeyiz. Yazdiklariniza hak verdim. Eminim burda bir kadin böyle konu acsa, kv'dem benim istemeden cocugumun fotosunu face'e koydu diye herkes o kv'deyi suclu bulurdu.

Yani burda cidden bir iki yüzlülük var. Kaynana gelinden ev temizlemesi istese, hakli olarak "hangi cagda yasiyoruz" oluyor. Damata 2 ay boyunca zeytin topla denildiginde o ayni damat ses cikaramazmis.

Ve yeni bebek ile kv'de ile ayni evde yasamaktan bile bahs etmiyorum. Bende konu sahibin esini hakli buluyorum.

Ben onu "altin" diye anlamistim, yoksa sadece bitcoin var ve konu sahibin esinin ondan anladigini pek sanmam.

besle kargayı oysun gözünü sürekli para para diye dolaşan bir kadın olup har vurup harman savursaydın kıymetin bilinirdi
eşin çok havalanmış indir paçasını aşağı
ve eşinin ailesine de aynı şekilde davran baksın bakalım güzelmiymiş

ayrıca anne babanıza söyleyin zeytini falan sadece kardeşlerinize versin
ciddiyim benim kocam bunca yapılana nankörlük edecek derim anne babama bize iyilik yapmayın bir şey yollamayın

bizim orada eşiniz gibi tipler için bir laf varda alınırsınız diye yazmıyorum

ya cidden erkeklere hayranım ailesi yüz bin defa haksız olsa anam anam diyorlar
kimseye laf ettirmiyorlar
biz kadınlar elalemin adamı için paspas et anayı babayı
yuvan için sus gerekirse anayla babayla görüşme

erkek çocuğu olacağı için sevinenler hak vereceğim nerdeyse

hadi aileni sevmiyor evde istemiyor o zaman mecbur tutacak bakıcıyı
siz işlerinize halledene kadar
hem karnım doysun hem pastam dursun
hem karımın ailesi gelmesin hem bakıcı tutmayayım öyle bir dünya yok

Hiç kusura bakmayın ama tüm hata sizde .
Eşiniz ailenize tüm bu saydıklarınızi yaparken siz neredeydiniz ???
Sasiriyorum gercekten ne kadar nankor bir kocaniz var .
Siz ezdirirseniz oda acimaz ezer tüm hata sizde .
Azıcık savunun ailenizi korkmayın bu kadar .

Diger yorumlari okumadim ama diplomanizi almaniz lazim. Hayatin ne getirecegi belli olmaz.
Bebegi ya krese ya da bakiciya verin. Sizin de maadiniz varsa oradan karsilarsiniz.
Maasinizi esinize mi veriyorsunuz bilmiyorum ama esiniz cok nankor. Evde sizin de sozunuz gecmesi lazim. En azindan dusuncelerinize saygi duyulmali.
Zeytinlik e gelince ben boyle bir ese 1 tl bile vermezdim.
Son olarak Allah sabir versin.

Senelik 60-70 bin lira geliri olan bir zeytinlik miras kalacak ve damat/ gelin burun bükecek.... maaşı 6 binmiş eşinizin. 10 aylık çalışmasına tekabül eder bu para. Evet bağ bahçe işi sevmeyebilir o zamanda eleman tutulur. Hasattan masraf düşülür. Hayır ben istemem diyen de bariz nankördür. Babanızdan 500 bin liralık daire düşse ayyy ben kiracı ile uğraşamam deyip Evi red mi edecekti sanki. Komik olmasın...
Ailenize söyleyin size maddi yardımda bulunmasın. Yiyecek içeçek de göndermesin. Size yapmak istedikleri yardımları da bankada bie hesapta biriktirsinler. Yarın öbür gün kullanmak isterseniz şahsi birikiminiz olmuş olur.

Evet eşiniz ailenizi ya da siz eşinizin ailesini sevmek zorunda değilsiniz ama herkes birbirinin ailesine saygı duymak zorunda. Hiç kimse ağaç kabuğundan çıkmadı. Ablanız ile ilgili konuyu okumadım. Ama madem ablanız saçma sapan davrandı o zaman bu onun kabahati... annenizi neden araya soktunuz. Siz eşinizin ailenize saygısızlık yapmasına müsade etmişsiniz şimdi bunu tersine çevirmeniz çooook zor. O yüzden en iyisi mesafeyi korumak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…