Eşim ve ailem arasında kaldım. Çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ailenin yaptığı affedilir gibi değil. Bence kararınız doğru. Eşiniz evdeyken gelmesinler. Bunun küsülecek tarafı yok. Kısasa kısaslık bir durum olduğunu düşünmüyorum ben. Sen onlara gittin biz de eşin yanındayken sana geleceğiz demeye hakları yok. Tavrınızı korumanızı tavsiye ederim. Artık sizin asıl aileniz eşiniz, önce onun huzurunu düşünmek zorundasınız.
Sanırım öyle düşünüyorlar. Hayır sonradan ellerine toplu para geçti hatalarını telafi de etmediler.

Eşiniz çok haklı aileniz niye altın borcunu odemedi eşiniz ve siz hiç tepki vermediniz mi
Ödemediler. Verdim ama fayda etmedi. Tüm yaşananlara rağmen anneme çok düşkünüm. Üstüne birde her ay bir miktar para gönderdim uzun süre. Yani dışarıdan bakınca çok saf görünüyorum şimdi fark ettim.

Fakir değiller. Evlerine üç maaş giriyor hala geçinemiyorlar. Bazen kendimi salak gibi hissediyorum.
Dua edin eşiniz sizden boşanmamış ne demek altınları alıp vermemek , siz de bir tuhafsınız hala ailem diyorsunuz...

Siz eşinizi kırmamak adına onun ailesinin yanına 1 günlük bile olsa gitmişsiniz. Eşiniz neden o fedakarlığı gösterip sizin için 1 gün ailenize katlanamıyor.

Ayrıca size takılan altınlar sizin olduğu için istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz ister ailenize verirsiniz ister kendiniz için harcarsınız.

Siz eşinizin ailesi görüşmeyince aklınca kıssasa kısas yapmak istiyor. Bahanesi de altınlar.

Gayet tarafsız bakıyorum. Eşimin ailesi o altınları alsa ve geri vermese asla asla unutamam. Yani sürekli eşime de yansıtırım ailesi ile de konuşmam bir araya gelirsem de aklımdan cıkmaz asla iyi olamam. Burda eş ailesinden maddi olarak hiçbir beklentim yok. Ama bana takılanı da almasınlar bir zahmet. Alırlarsa da yerine koysunlar isterim. Daha üzücü olan ise sizin ailenizin bunu düşünememesi. Yanlış anlamayın bende evlendim. Düğünden bazıları erken kalkıp altını babama vermiş. 2 çeyrek mi ne? Sende kalsın boşver dedim. Deli misin sen o nereden çıktı rezil mi edeceksin bizi eşine. Biz sizin paranıza dokunur muyuz diye beni azarladı. İnsan evladını ezdirir mi? Hele de erkek kızıma eziyet eder üzer diye insan tenezzül eder mi? Çok yazık. Aileniz hele de eline para geçince kardeşinize vermişse burda size çok üzüldüm

Onun ailesinin size yaptığı bir şey yok ki. Aynı ilçeye taşının diye dırdır yapmışlar. Yaşlı çoğu ana baba bunu yapar, evladı yakınında olsun ister. Bunda bir şey yok.
Hele eve gitmeyecek bir şey hiç yok.
Ama aileniz size takılan altınları (ki cogu es ailesinden, birazı onların sulalesinden, bir kısmı sizin arkadaşların sırf sizi sevdikleri için kendilerini zora sokup aldığı altınları) gasp etmiş. Geri vericem demiş, yıllar geçtiği halde, eve üç maaş girdiği halde vermemiş. Bu süreçte eşle ne kavgalar ettiğinizi, ne laflara maruz kaldığınız bildiği halde umursamamislar.
Bence sizin kayın ailenizle barismaniz ve eşinizin kayın ailesiyle barışması aynı şey değil.
Sizde ortada mesele yok, onda ortada büyük mesele var

O dönem maddi olarak zordaydılar. Ben eşime her zaman hak verdim ama o da aileme olan öfkesini benden çıkardı. Asıl sorun şu ben dengelemeye çalıştığımda kendimi ailesini ezdiren birisi gibi hissediyorum. Kafam çok karışıyor. Eşimin ailesi de beni çok üzdü zamanında. Bilmiyorum ya. Teşekkür ederim yorumunuz için.
Tamam o zaman zordaydılar da şimdiye kadar neden vermediler? 10 yıl diyorsunuz. Az bir süre değil.

Aynısını eşinizin ailesi yapsa sizin kalbiniz düzelir miydi onlara karşı? Daha da önemlisi eşiniz ailesini eziyormuş gibi hissetmemek adına bu olaya sessiz kalsa, sizi savunmasa?

Size nasıl basit geliyor anlamadım ama dışarıdan bir göz olarak aileniz sizi dolandırmış resmen. Üstelik sizi, aile içi huzurunuzu önemsememişler. Tavırlarına ve ısrarlarına bakılırsa hala da öyleler.

Ödemediler. Tepki vermez mi? Yıllarca uğraştı benimle. Ne laflar işittim.
Keşke vermeseydiniz parayı altınları alana kadar herkes çok iyi sonra altınını paranı isteyince karşı taraftan sizden kötüsü olmuyor ben eskiden yaşadım bu durumu şimdi kimseye vermiyorum paramı verip mi kötü olayım diyorum vermiyeyim mi kötü olayim diyorum vermiyorum küsen küssün umrumda olmuyor

Aynen öyle. Üstüne bir bardak soğuk su iç modundalar. Sonradan ellerine toplu para geçti onu da kardeşime verdiler. Beni kullanıyor olabilirler mi?
Yani kullanmak mi bilmiyorum daha sonra da yemeğe çalıştılar mi sizi? Bence siz sesinizi çıkarmıyorsunuz diye onlar da üstüne yatmış. Önce altınları isteyin bir bahane bulup ( işte bir şey alacağız para çıkışmıyor) zaten istedikten sonra papaz olursunuz komple kopar ipler

Aynen öyle. Üstüne bir bardak soğuk su iç modundalar. Sonradan ellerine toplu para geçti onu da kardeşime verdiler. Beni kullanıyor olabilirler mi?
E ağzın yok mu, o zaman sormadın mi 'anne madem para geçti hemen altın yapın borcu ödeyin. Eşim sıkıntı çıkartıyor' diye.
Utanma da yok insanlarda.
Hala damatla görüşmek istiyorlar.
Yeni borç mu isticekler, ne yapacaklar

Hanımlar, herkese selamlar. Sizinle son günlerde canımı sıkan ve beni çok üzen bir olayı paylaşmak istiyorum. 10 yıllık evliyim. Evliliğimin ilk yıllarında hem benim hem de eşimin ailesiyle ilgili bazı sorunlar yaşadık. Eşimin ailesi ısrarla işimi bırakıp onların yaşadığı ilçeye yerleşmemizi istiyorlardı. Ben işimi sevdiğim için istemedim. Kendi ailem de borç adı altında tüm altınlarımı aldı ve geri vermedi. Eşim ailemle yaşadıklarımızı da fırsata çevirerek ailesinin yaşadığı ilçeye gitmemiz konusunda bana uzun yıllar baskı yaptı. Çok direndim. Neticede yaşadığımız yeri değiştirmedik. Eşim bu olaylardan sonra bir daha ailemle görüşmedi. Beni de kendi ailesiyle görüşmem için zorlamadı ama annesi yılda bir iki kez gelip bir haftayı geçmeyecek kadar kalıyor. Bu bayram eşim yıllar sonra ilk kez onunla birlikte ailesini görmeye gitmemi istedi. Normalde ailelerimizin yanına ayrı ayrı gidiyoruz. Annesi de bir kaç kez beni evlerinde görmek istediğini söylemişti. Neticede ölümlü dünya, onlar ısrar edince bir günlüğüne evlerine gidip ailemin yanına döndüm. Son günlerdeki sorunumuz ise şu; benim ailem eşim memlekete gittiğinde bize gelir, birlikte vakit geçiririz. Eşimin gelmesine yakın da dönerler. Bu yıl annem ve kardeşlerim eşim evdeyken gelmek istediler. Yıllardır hiç bir araya gelmediler. Birbirlerinden hiç hoşlanmıyorlar. Bir araya gelseler durum ne olur bilmiyorum. Anneme çok düşkünümdür olur da eşim bir aksilik yaparsa bunu kaldıramayabilirim. Ayrıca bu aralar mesleki olarak da çok yoğun bir dönem geçiriyorum. Bu sebeplerden iki hafta sonra gelmelerini istedim. Ama annem ve kardeşlerim eşim evdeyken gelme konusunda ısrar ettiler. Başta durumu izah etmeye çalıştım ama anlamak istemiyorlar. Son konuşmamızda anneme sesimi yükseltmek zorunda kaldım çünkü ısrarcı davranıyor. Bilmiyorum belki de yanlış düşünüyorumdur. Telefonu kapattık ve bir kaç gündür konuşmuyoruz. Çok üzgünüm. Hatalı mıyım sizce? Benim yerimde olsanız ne yapardınız? Okuyan ve cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.
Aileniz neden esiniz evdeyken gelmekte israr ediyor? Acaba barismak ve arayi duzeltmek istiyor olabilirler mi?
Esinizle durumu paylassaniz, ailem seni de gormek istiyor bu kuslugu bitirelim tarzinda konussaniz?
Bence en iyisi esinizle konusmak.
Altinlari borc diye alip geri vermemeleri cok yanlis olmus ama o donem neden bunu yaptilar? Bir sey oldu ve odeyemediler mi, yoksa borc oldugunu mu inkar ettiler anlayamadim durumunuzu

Aileniz dua etsin hala kapınızdan içeri girebiliyorlar.
Ben olsam memlekete gittiğimde de şart koşardım, onları evime alırsan seni boşarım derdim. Hem altınlarıma konmuşlar hem de yazın gelip benim evimde yiyip içecekler öyle mi? Eminim kaldıkları süre boyunca beş kuruş harcamıyorlardır. Eşinizin doldurduğu buzdolabını boşaltıp öyle gidiyorlardır.
Umarım eşiniz verdiği tavizi görür, hiç eve sokmaz artık. Münasip olanı tam olarak bu.

Peki siz nasıl sindirdiniz altın olayını? Hiç mi konuşmadınız ailenizle ? Nasıl , her şey normalmiş gibi ilişkiniz devam etti onlarla?
Aynısını eltimin annesi yaptı. Kızının , hatta torunlarının altınlarını aldı, yıllarca vermedi. Damadıyla sorun yaşayınca da kızına yaptığı çeyizin masrafına karşılık olduğunu söyledi. Hala da vermiş değil, 10 yıllık evliler.Bu kendi evladına değer vermemek işte.
Evli olan veya evlenecek başka kardeşiniz var mı? Onlara aynısını yapamazlardı muhtemelen. Altınlarınızı ödesinler, eşiniz belki affeder.

Dua edin eşiniz sizden boşanmamış ne demek altınları alıp vermemek , siz de bir tuhafsınız hala ailem diyorsunuz...
Eşim haklıydı ama bir de beni düşünün. En güvendiğim insanlardan darbe yedim eşim de hiç destek olmadı. O dönem o kadar yalnız kaldım ki bir annem vardı sığınacağım. Annemden geçemedim.

Onun ailesinin size yaptığı bir şey yok ki. Aynı ilçeye taşının diye dırdır yapmışlar. Yaşlı çoğu ana baba bunu yapar, evladı yakınında olsun ister. Bunda bir şey yok.
Hele eve gitmeyecek bir şey hiç yok.
Ama aileniz size takılan altınları (ki cogu es ailesinden, birazı onların sulalesinden, bir kısmı sizin arkadaşların sırf sizi sevdikleri için kendilerini zora sokup aldığı altınları) gasp etmiş. Geri vericem demiş, yıllar geçtiği halde, eve üç maaş girdiği halde vermemiş. Bu süreçte eşle ne kavgalar ettiğinizi, ne laflara maruz kaldığınız bildiği halde umursamamislar.
Bence sizin kayın ailenizle barismaniz ve eşinizin kayın ailesiyle barışması aynı şey değil.
Sizde ortada mesele yok, onda ortada büyük mesele var
Benden mesleğimi bırakmamı istediler. Bunu beni küçümsercesine yaptılar. Kayınvalidem ailemin hatalarıyla beni çok ezdi. Eşim haklı yüzüne de söyledim her zaman. Ama ben de haklıyım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X