Eşim teyzem için bir daha bizim eve gelmesin dedi. Sinirimden çatlayacağım

eevt çok haklısın bende çok şaşkın ve kızgınım. Aslında eşim çok ince düşünen bir insan teyzeme o şekilde davranması benim sinirlerimi oynatıyor onunla görüştüğünüzde biz kavga ediyoruz diyor ama diyorum sen teyzeme iyi davranmadın saygısız davrandın benim sinirim bundan ve senin davranışların yüzünden biz tartışıyoruz bu şekilde yapmasan tartışmayız. Teryzemin ne suçu var sen saygısız davran üstelik bu yüzden tartışalım bunu teyzeme mal et olacak işmi. Ve haklı olduğumu da bal gibi biliyor buanada tahammül edemiyor. Zaten hep itiraf etmiştir HEr şeyi bilmenden haklı çıkmandan nefret ediyorum tahammül edemiyorum der. Eşim kendi davranışları olan başka bir şey yok. benim yetiştiğim ailede büyük hatalıda olsa hatasızda olsa saygı gösterilmek zorundadır biz böyle yetiştik offfff offfffff

eşinizin yaptığını kınıyorum...
tabi eşinizi siz biliyorsunuzdur.iyi aile ilişkileri olmayan erkekler eşinin akrabalırı ile olan iyi diyologlarını kıskanıyor olabilir yada anne babasının dolduruşunada gelmiş olabilir.

kesinlikle songülcüm hep söylüyorum anlatıyorum. bu davranışlarla hem beni küçük düşürüyorsun hem kendi itibarını zedeliyorsun dedim. beni küçük düşürmeye büyüklerimin yanında hiç ama hiç hakkın yok dedim akşam. ve teyzem olmasını bırak bir kenara şurdan ağrı gelmiş bir tanrı misafiri en azından bundan dolayı iyi davranmak zorundasın dedim. biz böyle gördük. İyi dedim baban gelsin bize gelmezki dedi geldiğini farz sayalım popomu dönüp yanında uzanmam hoş olur mu ki böyle birşey kendime saygımdan yapmam uzan dedi ne varki dedim saçmalıyorsun kendini haklı göstermek için. Valla taviz vermedim o benim canım ciğerim teyzem elinde büyümüşüm benden böyle birşeyi isteme istesende yapmam yapmana da müsade etmem dedim. uzun uzun konuştum. Anladımı bilmiyorum

dünya tatlısı adamlar böyle şeyler yapmazlar varsa bir sebebi otursun açık açık anlatsın.başımızda çobana ihtiyacımız yok onu yapma bunu yapma.çok rahatsız olduysada bunu teyzenize hissettirmeden o gittikten sonra size anlatarak sigara içmenizden hoşlanmıyorum lütfen bidahaki sefere dikkat edermisiniz desin.ne o öyle teyzen bidaha gelmeyecek.çok affedirsiniz namusunuzamı halel getirmiş.düzeninizimi bozmuş çok ayıp.aile ne kadar önemli bazı erkekler sadece sen ben çocuğumuz der.akrabalara pek sıcak bakmazlar.ama bir aile kuruyorsan kadının yada erkeğin yakınlarıda ister istemez hayatınızın bir parçası oluyor. ha geçerli sebepleriniz olur görüşmemek için anlarım.böyle saçma sebeplerden dolayı emir verir gibi hiç hoş olmamış.tavrınızı koyun.kötükedihüso

Annesi rahmetli babsıda öyle sayılır yani dolduracak kimse yok zaten dolduruşa gelecek bir insan değil. Sadece gıcık oluyor neden oluyor bilmiyorum bence gıcık olacağı bir durum yok. HEralde böyle teyzemi savunuyor gibi davranmam ona hoş gelmiyor olabilir. YAni sanki onu teyzem yüzünden iteliyormuş gibi hissediyor galiba ama bu kesinlikle doğru değil. Saygısız davranmasa sorun olmayacak ama her saygısız davrandığında ben sinir krizi geçiriyorum

Soruyorum her defasında konuşmaya çalıştım. Bak bu yaptığın hoş değil diye. Ama nafile. PArçalanmış bir aile çocuğu sevgiye aç önceleri çok iyi anlaşıyorlardı taki geçen sene bayramda eşimle zıtlaşana kadar teyzemlere gidelim dedim geç oldu bir yerde uzunca oturduk bende gelmişken uğramak istedim hayır olmaz dedi bende neden olmaz olurdu olmazdı zıtlaşmamızdan beri teyzeme gıcık iyide bunda teyzemin günahı ne. Kesinlikle taviz vermiyorum hatta canına okuyorum. Canı yansın içi sızlasın diye seninle artık mutlu değilim bile dedim. Sadce içinin yanmasını istediiğim için çünkü teyzen bir daha gelmeyecek dediğinde benim nasıl içim yandıysa onu da ben yaktım nasıl üzüldü. Sonra dedim nasıl oluyor insanın içinin acıması yanması işte sen bana bunu yaşattın dedim.

Evet eşin gerçekten ayıp etmiş, ama ben yine de bunun altında başka bir sebep olduğunu düşünüyorum.
Evliyken eşim ve annem arasında buna benzer bir sorun yaşamıştım.
Çok uzun süre eşimi suçladım bu tür davranışlarından dolayı, kavgalar ettim, kızdım, söylendim.
Ama sonradan ortaya çıkan bazı şeylerden gördüm ki eşim az bile yapmış anneme.
Ve sırf beni üzmemek için anlatmamış bana aralarındaki sürtüşmeleri.
Avet annem ... ama inanın bana eşim onu evden kovsa yeriymiş.
Bu yüzden olan biten neyse iyice öğrenmeden eşinizi lütfen yargılamayın.
Bazen bir çok şey göründüğünden çok daha farklı olabiliyor çünkü.

bazı insanlar hiçbir sebep yokken birinden hoşlanmayabilir canım.
gerçekten hiç sebepsiz. belki eşin de böyle bir durum içinde.
bir sebep gösteremediği için de sigarayı bahane ediyor olabilir.

Canımcım şunu belirtmeliyim ki nereye olursa olsun heryere biz beraber gidiyoruz ve sürtüşecek veya herhangi bir olay olacak bir durum yok. Şuda bir gerçek ki annemde olsa babamda olsa teyzemde olsa hatalı olsalar bile benim hatırım ve bana olan saygısından saygısızlık yapmaması gerekiyor. Biz bu şekilde yetiştik ve gördük. Ne kadar haklı olursa olsun bu saygısızlık yapmasını gerektirmiyor. Benim ailemi saymıyorsa bu benide saymadığı anlamına gelir ve bu çok kötü birşey ve akşam konuştuk bu duruma çok üzülüyorum beni üzmek istiyorsan devam et dedim kendin bilirsin kendin kaybedersin. Sizin konuyu bilmiyorum ama anneler çocuğunun kötü olmasını hiçbir zaman istemezler istemeden elinde olmadan eşini üzecek davranışlarda bulunmuş olabilir ama annenin senin kötülüğümn için bişey yapacağını zannetmiyorum.

eşin çok ayıp etmiş.
kendisine verilen eğitim ve kültürü sergilemiş desem kusura bakmazsın umarım.
evde misafir ağırlamak bir kültür meselesidir bana göre. zaten sevilen sayılan insanın evine konuk olunur. teyzeciğin sizi sevmese niye gelsin ki.
ama anlaşılan o ki eşinin akraba, misafir , eş-dost kavramları gelişmemiş. yaptığı büyük bir terbiyesizlik.
ne kadar özür dilese boş bana göre. üstelik gelen değil ki akraba, Allah'ın bir kulu olduğu için eşiniz bu şekilde davranmamalıydı.

Son düzenleme:
ilk basta bence senin aileni benimsemiş ve kendi ailesi gibi görmek istemiş ama hani hepimiz biliriz insanın kendi ailesinin yerini tutmaz oda bence kıskanıyor aile bagını..valla iyi bir eş durup dururken neden gelmesin desin ki... sigarayı kimse kimseye zorla içiremezki kızacaksa size kızsın
ya da aklıma baska olarak evde kendi ailesi yani sizden baska kimseyi istemiyor gelen giden olsun istemiyor olabilir

bazı insanlar hiçbir sebep yokken birinden hoşlanmayabilir canım.
gerçekten hiç sebepsiz. belki eşin de böyle bir durum içinde.
bir sebep gösteremediği için de sigarayı bahane ediyor olabilir.

Evet olabilir ama bu saygısızlık yapmasını gerektirmiyor. sana katılıyorum Eşimin sıkıntısı beni paylaşamamak galiba kıskanıyor galiba ben bunu çıkartıyorum başka bişey aklım agelmiyor. NEden diyeceksiniz mesela annemlerle yemek yiyoruz bana çocukmuşum gibi bişeyler yedirmeye çalışır babam böyle şeyleri sevmez devamlı sürekli benimle ilgilenir sarılır toplu taşıt aracı bile dinlemez şapur şupur öper ayy yeter ayıp oluyor acayip derecede bazen sıkılıyorum kendisinden başka bişeyle ilgilenmemi sevmiyor. Evde bile mutfakta biraz fazla kalayım ne yapıyon sen daha işim var desem bırak gel diyor. Bilmem ben bu sonucu çıkartıyorum.

bu erkekleri anlamıyorum ya neden kız tarafının akrabalarına karşı böyleler hep kendi tarafalrına gidilsin ama kız tarafına gerek yok ya ayıp şeyler bunlar iki güleryüz gösterip bir bardak çayından içmesinde ne var hep gözlerine batar

Uzun zamandır kavga etmeyelim diye susuyordum ama akşam artık beni çıldırtı. Ne yapayım ama gereken neyse hepsini söyledim. bi yandan onada üzülüyorum bazen hak veriyorum öldünmü kaldınmı diye arayan bir Allahın kulu yok. Kesinlikle eşim böyle bir insan değil bunu çok iyi biliyorum. Misafir perverdir aslında yedirmeyi içirmeyi gezmeyi sever. Ama bizim zıtlaşmamızdan dolayı teyzeme gıcık işte başka bişey yok. Bunun cezasını teyzeme kesemez ikimizin arasında olmuş birşey kadıncağızın bişeyden haberi yok ki. Yinede onca gıcık davranışına rağmen eşimi sever sayar oda bilirki eşimin içinde bi kötülük yok aslında.

Yok canım sadece teyzeme karşı böyle bizim eve zaten benim akrabalarım hep gelir gider onun tarafından bir Allahın kulu gelmez. GElmesinler de zaten üç kağıtçı insanlar benim eşim aralarından nasıl çıkmış bilmiyorum teyzemin olayı hariç mükemmel bir insan. kızmayın ama yiğidi öldür hakkını yeme derler. Evet çok sinirlendim çok içimi yaktı ama bu gerçek eşim aileme akrabalarıma çok düşkün hatta çoğuyla benden arası daha iyi diyebilirim sevmeyen yok bizim ailede. Eşimin gözü doktur üçü beşi araamaz hayatta

Vallaha hic kafani takma güzelim,

Beyfendiler kusura bakmasin, dünya onlarin etrafinda dönmüyor, sirf onlarla evlendik diye tapulu mallari degiliz, ailelermizi akrabalarmizi bir kenara atip 24 saat her allahin günü onlarla ilgilenemeyiz, sen galiba esini cok kötü alistirdin... ne bu ya japon yapistiricisi gibi yapismis sana...tamam ilgi sevgi güzel hosta fazlasi bogar insani....kaydirigubbakcemile

Bundan sonrada sen teyzene git, madem onun yaptigi saygisizliya tahamül edemiyorsun kadincagizi hic davet etme yazik zor durumda kalmasin

eşinizin bu davranışları ne olursa olsun bir terbiyesizlik eşiniz henüz çocuk demek ki ..misafire böyle davranmak utanç verici artık teyzen bi daha gelmez zaten...bu nasıl iğrenç bir muamele ya kadın yanına gitmiş ve kadın giderken kalkmamaış bile yerinden tepkinizde haklısınız aynısını onun akrabasına yapsanız ne yapar acaba beyefendi?

kötü bir durum da kalmışsın yani benim eşimde yapsa bende çok kızarım benim eşimde annemi pek sevmez annem dikdatör biridir dediğim dediktir bana anlatır annemi annene gıcık oluyorum diye bende olabili ama ona bunu belli etme sonuçta o benim annemdir ben senin annene saygısızlık yapmıyorsam sende benim anneme yapmaya hakkın yok derim izah ederim Allaha şükür anlar sende öyle yap ben senin akrabalarına böyle davransam hoşuna gidermi de beni neden mahçup ediyorsun de Allah kolaylık versin

eşiniz gerçekten çok ayıp etmiş düşmanı olsa insan evine gelen misafire böyle davranmaz... eşiniz sizi kimseyle paylaşamıyor olabilir ama o ilginin dozunu biraz hatta bayağı kaçırmış...aynı şeyleri yapacaksa bencede teyzenize siz gidin daha iyi...

Muhtemelen teyzenizle size söyleyemediği bir mevzusu var. Öyle sigara içirtiyor diye tepki veriyorsa kusura bakmayın aptallık ediyor.
Bence olayın iç yüzünü öğrenmeye çalışın. Size gerçekleri söylemiyor gibime geldi.
Ama genede her ne olursa olsun eve gelen misafire saygısızlık asla kabullenilecek bir şey değildir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…