Evliliğe hazırlanırken kayınvalidem her şeye karisti

Başta eşinizi ne tanıyordunuz da onun için katlandınız ? Bir kaç ay tanımışsınız alel acele evlenmişsiniz. Belli ki evde kalıcam korkusu varmış sizde annenize öyle saygısızlıklar eden biriyle yüz göz olmuşsunuz. Üstüne eşiniz de annesinden taraf olmuş. Ben hiç inanmadım şu an eşinizin sizin için annesine bağırdığına.
Eşimi tanımıyordum hiç, 10 ay konuştuk nişan yaptık, bir buçuk yılda da evlendik. Benim anneme kimse saygizilik yapamaz zaten, hepsinin burnundan fitil fitil getirdim yaptiklari icin ama kv bunu anlamıyor, yapacağını yine yapıyor. Ben şahidim, benim duymadığım bilmediğim zaman ne yapıyorlar hiç bilmiyorum bir şey diyemem ama telefonda konuştuğumuz da annesi karışmak ister, direkt annesine sananne anne ne karışıyorsun, karışma işimize der, anlamazsa eğer kızar ama arka planda neler dönüyor bilmiyorum

Görücü usulü tanışıp da daha hazırlık sürecinde katlandıklarınızın meyvesi sonradan yaşadıklarınız ve muhtemel yaşayacaklarınız..Herkesin içinde bağırmanız da hoş olmamış, keşke sınırlarınızı net ve böyle birini kışkırtmadan çizebilseydiniz.
İnan bana asla bagirayim çağırayım kafasında bir insan değilim ama her şeyin bir sınırı var, kendi annem dahi olsa gözüm görmez. Ben ona nasıl saygılı davranıyorsam o da bana saygılı davranacak, gelin geldik diye köle değiliz, herkes yerini sınırını bilsin.

Zar zor koca bulmuş işte. O kadar belli etmiş ki kaynana da bu oglumu bırakmaz zaten diyerek iyice abanmış...
Öyle mi diyorsun? Dışardan böyle görünüyor değil mi? Ay ben sadece seviyordum yani, kaybetmek istemedim o da aynı şekilde, defalarca benim yüzümden kavga ettik, defalarca istemediğimi ayrılacağımı söyledim, hepsinde de hep aradı konuştu gönlümü aldı. Ben birazda eşimin tatlı huylu olmasına kandım, yoksa evlenmeyi hiç düşünmüyordum zaten, kimse düşünmüyordu, herkes bana evlenmeyecegim gözüyle bakıyordu ama bir şekilde oldu işte.

Bu kadar zor mu koca buldunuz da bunca olaya rağmen nişan yapıp evlendiniz. Kadın bu değişmez, yapacak bir şey yok. Geçmiş olsun
Kız yok aslında eşimle tanismadan iki ay önce iki kişi vardı ama benim kafamda evllilik düşüncesi olmadığı için ikisi ile de konuşmak istemedim, yoksa anneleri falan da çok istemişlerdi ama yok istemiyordum. Nasip kısmet işte, eşimi görünce de hiç istemedim, zorla konuştum aslında, defalarca aradılar konuş diye, her seferinde yok dedim, en son baktım olmayacak bir iki gün konuşayım da def edeyim başımdan dedim, genelde öyle yapıyordum çünkü😂neyse def edemedim evlendim yani, bende şaşkınım hala nasıl evlendigime😂

Kizlar merhaba, benim kv de her şeye karışıyor, ilk baştan anlatayim her şeyi. En başta bir ay konuşsunlar nisan yapalım dedi, bizde öyle hemen olmaz biraz konuşmak lazım dedik, aradan 4 ay geçti, eşim nişan için geldi ailesi ile tanışmaya. Henüz tanismamislardi aileler yani babalar. Neyse kv hemen nuriyenin yanlışları var, hataları var dedi, hem de teyzemlerde vardı. Ben ne hata yaptım da onu bilmiyorum. Eşime söyledim annem hata yapmış söylememesi lazımdı falan dedi. Neyse çok üstünde durmadım. Kuaföre, gelinliğe, damatliga her şeye karıştı, ev dizmeye gittik annem ben kv orada ağzımızdan burnumuzdan getirdi. Anneme karıştı bana karıştı, ben dayanamadım eşime ve kv ye bağırdım, eşim küstü, annemden özür dile dedi. Bende dilemem ben haklıyım dedim, çünkü sınırı aşmıştı. Anneme sigara içme, burayı böyle temizle, şurayi şöyle yap dedi durdu, bana dedikleri de keza öyle. Neyse ben özür dilemedim. Daha sonra evlere çekildik, sonra da beni arıyor, bizim gibi olacaksın, bize yakışır giyineceksin, bize yakışır olacaksın, yoksa oğlum seni 5 cocukluda olsan bosar, daha neler neler, bir de diyor ki git bunları annene de söyle ve bunu dediğinde de düğüne bir hafta falan var. Asla düşünmüyor bu kızın ailesi bu söylediklerimi duysarsa yüzüğü atarlarsa falan diye. Hediye alıyorum işte önemli günlerde, niye aldın bizde zaten vardı diyor ya da beğenmeyip 3 kere değiştiriyor. Telefondan bile her şeye karışıyor. Nişanda bir kıyafet giydim, askılı ve yanında kolları da var ama düşük, nisandan sonra beni aradı diyor ki senin oğlun bunları giydirmezdi, genişlemiş demişler konu komşu akraba, daha kapalı giyinecekmisim. Bende dedim ki ben oğlunla seçtim o kıyafeti, ayrıca kimse bana karışamaz herkes kendine baksın, kimsenin haddi değil dedim. Genişlemiş ne demek yani, benim babam annem de mi geniş o zaman? Düğünden sonra altınlar onda kaldı, şehir dışına çıkacaktık, annemlerin taktiklari da onda kaldı, hemen beni arıyor, annenler azıcık bilezik takmışlar diye. Benim annem babam onlara hiç bir şey demedi bile, gücünüz neye yetiyorsa onu takın dediler, hiç bir şey istemedik. Gelmiş benim annemlerin taktığını laf ediyor. Nisan da bilezik taktılar annem bir kere olsun eline alıp bakmadı bile bilezige kaç gram kaç ayar gerçek mi sahte mi diye ama böyle yapmamak lazım, aslında çok şey istemek lazımdı ama biz yapmadık hata bizde, değmeyecek insanlara yüz vermeyin kim olursa olsun, ben şimdi ne ararım ne sorarım, ne yapıyorsun nasılsın o kadar. Gerekirse kötü olan anneniz bile olsa konuşmayın, sizi de kimsenin uzmesine, küçük gormesine izin vermeyin.
Sorun herşeyi anasına yetistiren ESİNDE.

Sorun herşeyi anasına yetistiren ESİNDE.
Bende sorunu onda buldum ama ben bir şey yapmıyorum, anneme ağzıma geleni söylüyorum, onun huyu bu, ben ne yaparsam yapayim değişmez, gerekirse benimle bir ömür konuşmaz ama kendi bildiğinden de şaşmaz diyor. Ki öyle de, bezdirmiş artık insanlari, herkese karışıyor, kendi cevresine,.komşularına, tanıdığı tanımadığı herkese😂ben uzaktayım, kafam rahat zaten işime gücüme de karistirmiyorum, eşimin dahi bana karismasina izin vermiyorum. Yeter yani

Bende sorunu onda buldum ama ben bir şey yapmıyorum, anneme ağzıma geleni söylüyorum, onun huyu bu, ben ne yaparsam yapayim değişmez, gerekirse benimle bir ömür konuşmaz ama kendi bildiğinden de şaşmaz diyor. Ki öyle de, bezdirmiş artık insanlari, herkese karışıyor, kendi cevresine,.komşularına, tanıdığı tanımadığı herkese😂ben uzaktayım, kafam rahat zaten işime gücüme de karistirmiyorum, eşimin dahi bana karismasina izin vermiyorum. Yeter yani
O zaman gülüp geçmeye devam.

Hayatını yaşamak varken ne diye evlendin o zaman

X