Eşim teyzem için bir daha bizim eve gelmesin dedi. Sinirimden çatlayacağım

haziran15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
424
3
Merhaba arkadaşlar sinirimden çatlayacağım. Eşim teyzeme taktı. teyzemin de gözle görünür yaptığı hiçbirşey yokken eşimi sevgi ve saygıyla severken bizim iyi olmamızı isterken sebesiz yere taktı. Dün akşam teyzem geldi ben kapıyı açtım aşağıdan yukarı çıkmasını beklerken eşim kim geldi diye yanıma geldi teyzemin geldiğini görünce salona gitti ve oturdu teyzeme hoşgeldin dedim eşim yerinden bile kalkmadı teyzem yanına gitti tokalaştılar eşim oturduğu yerden. Bu ne saygısızlık içim içimi yedi sinirden konuşrken afedersiniz arkasını teyzeme döne döne konuşyor sanki niye geldin defol git istemiyorum der gibi yerin dibine girdim onun hareketlerinden. Sonra eşimle bir konu yüzünden tartışmaya başladık nasıl elim ayağım titriyor anlatamam mutfağa geçip sigara içtik teyzemle normalde sigara içmiyorum teyzemle beraber sigara içince onun bana sigara içirdiğini düşünüp teyzeme kötü davranıyor başka hiçbir nedeni yok. Ama onun teyzeme davranışları beni çileden çıkartıyor ve bu yüzden sinirden sigara içiyorum. Onu anlayacağım ama teyzem gerçekten kötülük yapar bize zararı olur eşimi anlayacağım. Sonra teyzem gitmeden bi daha gelmeyeceğim dedi nasıl üzüldüm. teyzem giderken uzandığı yerden bile kalkmadı. Ne kadar kötü bir durum teyzem gidince demesin mi söyle teyzen bi daha bu eve adım atmayacak. bende böyle bir saçmalık yok dedim tamam teyzemi sevmek zorunda değilsin ama benden dolayı saygı duymak zorundasın dedim hala ısrarla bu evde teyzeni istemiyorum dedi ozaman beni de istemiyorsun dedim bana saygın olsa bu şekilde konuşmassın dedim. İlk defa böyle birşey yapıyor ne kadar zoruma gitti anlatamam. Tartıştık teyzem annem neyse odur ha annem ha teyzem ha annemi kovmuşsun ha teyzemi kadıncağızın bir suçu bir günahı yok zaten normalde gelmez gitmez derdin ne bana sigara içiriyormuş dedimki benim aklım da var fikrimde var onun sigara iç demesiyle içmem. Sigara içtimse bunun tek sorumlusu sensin ona olan davranışların dedim. klava:klavaf ya nasıl çıldırdım ya kötükedihüso anlatamam zangır zangır sinirden heryerim oynuyor. Tüp bebek tedavisine yeniden başlamıştım amam bu durumda çocuk düşünmüyorum dedim sen beni üzecek davranışlarda bulunduğun müddetçe de düşünmeyeceğim dedim. ve teyzem benim canım kanım gideceğimde gelecekda dedim. Sevmezsin ama saygılı davranmak zorundasın nasıl işine geliyorsa dedim. ayyyyyy hala çok kızgınım yaaa

Güzelim hamile kalmak istiyosun madem eşin sigara içtiğin için besbelli endişeleniyo. Sende teyzenle sigara içme. Sinirden içtin anladım ama boşver. Erkekler taktımı takar biraz suyuna git. Hatta sigara içiyorum diye teyzem bana kızdı falan de. Benim eşimde teyzemi sevmez ama ben ara bulmaya çalışıyorum

Eşinizin yaptığı gerçekten hoş olmamış
Bence uygun bir dille bu yaptıklarının yanlış olduğunu ona anlatmalısınız
Kendi ailesinden örnekler verirseniz(sakin)hatasını anlayacaktır

Bu erkek milleti yokmu allah islah etsin diyorum!!

Kendi aileleri akrabalari bize her türlü kötülügü haksizligi yapar gikk cikarmazlar, yinede aileme iyi olmak zorundasin saygi duymak zorundasin derler bize, ama bizim ailelelemiz akrabalarmiz olunca ufacik bir hareketleri göze batar....

Hayatim kizma ama esin cok terbiyesiz bir insan, ne olursa olsun evine gelen bir insana böyle davranmak hem günah hemde cok ama cok ayip!!

Sigara icersin icmesin bu senin tercihin teyzenin lafinlami icecen, zaten bence konu bu degil bunu bahane ediyor baska birsey var belkide öylesine gicik oluyor teyzene kimbilir...

Vallaha hic takma, orasi onun evi oldugu kadar seninde evin, istedigini davet edersin!
Hem sende onun ailesi geldigi zaman öyle davran bakalim ne olucak??
Teyzende özür dilemesi gerek cok ayip etmis....

Sende sinirlenme artik, ne yapican güzelim bu erkeklere akil erdirmek kolay degil:mymeka:

yani eşinizin bu davranışı,
sadece teyzenizin sizi sigaraya alıştırdığını,düşündüğü için mi..????

Oldu, başka isteği varmıymış acaba eşinin.:mymeka:
ne demek gelmeyecek. Ne suçu günahı varki şimdi kadıncağızın. hem gelme denirmi ya bir insana.

Laf etmiş yani:mymeka:

bence bunun içinde başka bi iş var
yoksa bu kadar tepkili olması imkansız
sakin bi şekilde uygun bi durumda eşinle bu konuyu konuşmalısın a.s

ne akrabası canımcım Açık açık gelmesin der çünkü akrabalıkları fazla gelişmemiş 3. sene giriyoruz babası bile evime bir kere gelmiş Allahın kulu değil. Ayrıca onun yaptığı saygısızlığı yapacak kadar küçük düşünen bir insan değilim yersiz ve sebesiz böyle bir şeyi yapamam. Sevmeyebilirim ama asla bana aileme yakışmayacak davranış sergileyemem. Onun tarafından arayan yok gelen yok kıskanıyor galiba ama bu şekilde ilk defa tepki verdi anlamıyorum böyle bir insan değil aslında eşim ama bu yaptığının yenilir yutulur bir tarafı yok

Bence eşiniz çok kaba davranmış
sonuçta ne olursa olsun büyüğümdür diyip saygı göstermesi lazımdı
sadece sigara yüzünden olduğunu düşünmüyorum ben acaba sizin farketmediğiniz
başka birşey olabilrimi

annemler iki hafta önce tatile çıktılar gitmeden annemle evlerimiz yakın sigara aldırdı ve paket kaldı içebilirim ama içmedim. Ozaman annemede gelmesin diyorsun bazen arada sırada ve hatta yanında da içiyorum ozaman herkese aynı davran.Teyzem sigara vermedi hatta eşim kızar diye vermez bile. bunuda söyledim adam takmış kafaya takacak bişey yok

Yıllar önce babamda annemi ablası görüştürmezdi sigara yüzünden
o zaman cok kızardık
annem üzülürdü
yıllar sonra babamın dediğine geldik meğer bir bildiği varmıs sadece sigara değilmiş konu
şimdi annem kendisi görüşmüyor

acaba eşinde teyzenin birşeyinimi gördüde ondan görüşmek istemiyor :uhm:

Eşinizin yaptığı gerçekten hoş olmamış
Bence uygun bir dille bu yaptıklarının yanlış olduğunu ona anlatmalısınız
Kendi ailesinden örnekler verirseniz(sakin)hatasını anlayacaktır

Anlatıyorum anlatıyorum boş anlamıyor anlaması için düzgün aile içinde yetişmiş olması lazım ortada aile diyebileceği kimse yok maaalesef babası dahil. ben ve benim ailem dışında bir ailesi yok varda yok hepsi kuyu kazıyor bol bol

kadıncağızı geçiriken arkası dönük yatıyordu teyzem aman boşver beni git eşine sarıl öp dedi üstüne üstlük benim yüzümden tartışma. Aslında eşim melek gibi bir insan akrabalarım ve hatta teyzem bile onu çok sever tuhaf ama eşim cana yakın bir insan sadece teyzeme böyle davranıyor anlamadım gittim sebebi ne diye soruyorum o geldiğinde sigarayı fazla içiyorsun bu çok saçma diyorum bu sebep olamaz saygısızlığı için

yani eşinizin bu davranışı,
sadece teyzenizin sizi sigaraya alıştırdığını,düşündüğü için mi..????

Sebebini bende bilmiyorum altta yatan başka bir şey var ama anlamadım söyledikleri inandırıcı gelmiyor. her seferinde hatta geçenlerde ailece oturuyorduk çok kalabalıktık bi düğünde eşim resim çekmiş onları bastırmıştı annemlerdeydik nasıl kalabalık teyzem resimlere bakmak istedi senin resmin yok ki dedi bakamazsın olmasın diğerlerine bakarım dedi eşim resimleri vermedi ne kadar kötü oldum eşimin elinden resimleri aldım teyzeme verdim şaka yapıyor takılıyor sana dedim. bu yapılacak bişey mi herkesin içinde takmış ama neye takmış anlamadım sigara bahanesi

bence bunun içinde başka bi iş var
yoksa bu kadar tepkili olması imkansız
sakin bi şekilde uygun bi durumda eşinle bu konuyu konuşmalısın a.s

kendi saygısızlığından başka birşey değil. her insan herkesi sever diyede bir şey yok defalarca ona söyledim sevmeyebilirsin ama benden dolayı saygı duymalısın diyorum. Ama o saygısızlık yaptığını kabul etmiyor.

Hayatim belki kendi aile iliskileri kötü oldugu icin kiskaniyor olabilir!!!

Ya tamam sigara icmeni istemiyor olabilir, ama neticede sen bir yetiskinsin kendin karar verebilirsin buna, hem bunu teyzene takiyorki, kadin eline zorla vermiyorki sigarayi!!

Bence bunun icinde bir is var!! Kesin kiskaniyordur, bak onun ailesi geliyor gidiyor benim kimsem gelmiyor gibi....

başka bir sebebi olamlı bu davranışının.aralarında senin bilmediğin bir atışma sürtüşme olmuş olabilir mi.birbirleriyle ilgili bir açıklarını mı biliyorlar ki senin bilmediğin.aklıma gelen bu oldu.yoksa sadece ve sadece sigara yüzünden yapılacak bi davranış değil.

yok canım kendi halinde bir insan. Benim tahminim geçen sene bayramda teyzemede uğrayalım dedim vakit olursa uğrarız dedi. o güne kadarda bir gıcıklığı yok bir yerde uzunca oturduk evlerinin yakınından geçiyoruz teyzemlere de gidelim dedim sonra gideriz dedi ama yakındayken uğraylım derken birbirimize girdik o güne kadarda gayet iyi anlaşıyorlardı. ama bizim tartışmamızdan onu sorumlu tutamazki. Garibimin bişeyden haberi yok ki. Saçmalık o gün bugün teyzemin evine gidemiyoruz. gidelim dediğim noktada hep sorun yaşıyoruz. Ama bunda teyzemin bir hatası yokki ikimizin arasında olmuş bir olay. Heralde zannediyorki ben eşim yerine onu tercih ediyorum. böyle birşey mümkünmü eşimin yeri ayrı teyzemin yeri ayrı. Eşimi bu düşüncesini anlamıyorum

evet kesinlikle akşamda bunu söyledim bak annemler de yok burada bizde arayıp sormuyoruz öldükmü kaldıkmı merak etmiş gelmiş dedim. babası 1 seneden beri oğlunu aramıyor benim bir çocuğum var mı yok mu öldümü kaldımı neden aramıyor diye merak edip aramadı. Kıskanıyor olabilir aslında eşim inanmayacaksınız ama dünya tatlısı bir insan

öncelikle,siz aklı başında bir bayansınız...
yani sigara içmek ya da içmemek kararını siz verirsiniz...
bu yüzden kimseye tavır yapma lüksü olamaz eşinizin...
teyzenizi sevmeyebilir,hoşlanmayabilir ama evinize
gelmiş misafire böyle davranılmaz...
hiç hoş değil...
eşinizle konuşun,sizin hatırınız için saygılı olsun...
siz ondan aşırı sevgi gösterisi istemiyorsunuz ama
saygıda göstermek zorunda...
sevgiler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…