Eşim temizlik hastası ve ben çok dağnığım;(

Erkeklerde hic sevmedigim bi ozellik; kadin isine karismalari.
Hafta sonlari kahvalti hazirlarken babam gelir yanimiza cayin altini felan kisar soylene soylene.
Baba bi git cik surdan diye kizarim.
Dayanamam ben.

Enistemin babasi gil gelmisti ablama.
Annem ve ablamin kayinvalidesi ablamin dondurucusuna atmak icin hamur actilar.
Benimde elim kesilmisti sargidaydi az uz yardim etmeye calistim.
Hingel yapiyolardi, bilen bilir. Bildgimiz bas parmagin ve isaret parmagin lazim hingeli yapmak icin.
Enistemin babasi bize bakiyor sonra diyorki "sapsik haniiiim, o oylemi yapilir bana bak boyle boyle yapican".
Dedim " amca parmagim kesik".
Olsun yaparsin ne olmus kesikse olur yapilir yapilir yinede, diger elin saglam diyor bNa. Dedim hey Allahim.
En sonunda dayanamadim " benim bi elim saglamsa senin 2 elin saglam, gel seni gorek bakalim?"

Kalabaliktan dolayi tam anlasilmadi bi enistemden duydu soyledigimi. Enistem guldu lafima.
Ne? Diye sordu.
Bende hic bisey demedim dedim.

Taktim ama adama.
Yazin turkiyede bize ziyarete geldiklerinde benim telefona hat alinmisti.
Her gelmek istediklerinde " aloooo sapsik ben x amcan" diye sesi geliyordu.
Bende gicikligina 3 keresindede " x amcam kim? Siz kimsiniz? Tanimiyorum?" Dedim

Cnm ayni durum bendede var ayni esimle beni anlatmissin sanki bizde esimle hep temizlk yuznden kavga ederz kafayi yicm bu konuda kendisi ck ama ck becerikli bn o kadar degilm ck titiz aileside oyle bnde onlar gibi olmak zorndamiyim sizce arkadaslar ltfn cvp vern

Bende çok daginigim ve eşim düzenlidir daha bu sabah ben pantolonumu kaybettim ben seni çok iyi anlıyorum ama sanırım yapicak bisey yok böyle gider :)

canım esın asırı tıtız, sende karakter olarak bırazda anne olmanın verdıgı sorumluluklardan oturu bıraz daah bosvermıs haldesın ama elınden gelenı de yapıyormusun, cok tıtızlenıyorsa kendısı yapacak baska caresı yok..
benım esımde bakımlıdır ben yanında paspal kalırım, makyaj pek sevmem sade yaparım var yok arası-kıyafet kalıtelı olamsı sart degıl benım ıcın-spor gıyınırım genelde o nedenle gıydıgım bellıdır kot tısort tayt tısort yada gomlek yada tunık vs.....
bızım evdede benım 3 esyam varsa esımın vardır 20 tane kıyafet anlamında ama utusunu kendı yapar, ben yıkar yerıne koyarım..
ozel esyalarına dokunmam parfum vsss, banyoda dolap var oda durur ıkımızınkıde ordan alır kullanırız...
temızlıgı haftada bır yaparım, mutfak hergun temızlenır zaten yemek sonrası ama ay surda toz var burda su var demez bır tek saclarım cok dokuldugundne ona takar o da sıgara ıcıyor oturdugu koltugun onu hep kul oluyor laf soylersek ondan soylerız ama oyle kırıcı laflar degıl...
sen yapabıldıgını yap gerısını begenmıyorsa kendı yapsın....
bırı ılla psıkologa gıdceksede bu sen degılsın esın gıtmelı cunku takıntılı olan o..

O ne yaa oyle..boyle hayatmi gecer konus esinle kendine ceki duzen ver abartiyosun de olmuyosa doktora gitsin sonucta benim tek isim evi temizlemek degil bende insanim arti anneyim hangi birine yetisiyim cok yukleniyosun de cok takiyosa eve bi yardimci alsinseni kirdigini abarttigini anlat
Benimde esim asiri daginik ama bende cok toplu sayilmam idare ediyorz herseyin fazlasi zarar sonucta

Eşin çok takıntılı Allah yardımcın olsun ama durması gereken yeri bilsin
Yoksa ilerde baş edemezsin
Yaşlanınca da huysuz oluverir bu

Kontrol etmekte ne demek , 34 tane parfüm bunun hasta olduğunun belirtisi
Muhakkak psikolojide eşinizin hastalığının adı vardır

maalesef ben de dağınığım.

buna çözüm olarak şimdilik planım şu:

evim çok büyüktü, 2 banyolu 2 balkonlu falan ve çeyiz meyiz ayağına bilip bilmeden bir sürü eşyam vardı evde.

şimdi mini minnacık bir eve taşınıyorum.
fazlalık eşyalarımı dağıtıyorum.
koltuklarım yerden yüksek, karyolam vs de yerden yüksek.

kısaca bilmiyorum ama kendimden umutluyum.
gerçekten de ev dağınık olunca insan huzursuz olabiliyor, ki ben titiz bile değilim.
eşin yardımcı da olduğu için bence ona çok yüklenme.
Çünkü adam titizse titizdir yani, artık titiz olmayayım diyemez ki.

onun dışında parfüm olayı pek doğru gelmiyor bana, ki evde bebek var. çok sağlıklı değil ki o ürünler, onun yerine evi sık sık havalandırmayı deneseniz?
ben kendim astım hastasıyım, öyle bir eve misafirliğe bile gidemem.

Bu ne böyle gardrop onun, ayakkabılık onun, temizlenmiş eve laf ediyor.

Ve siz psikoloğa gitmek istiyorsunuz.

Ters mantık mı geliştirdiniz ne yaptınız.

benim eşimde yaptığım temizliği eleştiriyordu bende de heves kalmamıştı artık en sonunda bi saldım yaptığım herşeyi bıraktım çöpü bile atmadım evi b.k götürüyordu al bak pis ev böyle olur bi daha yaptığım temizliği eleştirme dedim..

o gün bugündür eleştirmek yerine bebeğim galiba burayı unuttun dur ben halledeyim deer alır eline bezi

çok yardım eder bana şükürler olsun ki.. biz biraz düzelttik bu durumu çok ağladığım temizlik yüzünden deliridğim günleri hatırladım sizi okuyunca eğer çocuğunuz yoksa bence sizde benim yöntemimi deneyin

Aynen oyle bu bir hastalik zaten normal bir insanin bunu yapmaya ne gucu ne motivasyonu yeter . Bu tarz insanlarda farkli birsey var bi insan girdigi odada saniyede yuzlerce sey farkedemez bu insanlarin algilari cok acik surekli uyarana maruz kaliyorlar.

Senin değil, eşinin doktora ihtiyacı var

Sen dağınık değilsin eşin fazla titiz, valla ben senin saydıklarının hiçbirini yapmam ayakkabısını niye ben siliyim kendi siler hatta benim botları filan boyar, yemek pişerken aman heryeri kapatıyım stresine de girmem, ama hergün süpürüp tozalırım hergün silmesem de bi de derli toplu olunca ev kirli görünmüyo ama dağınık bir ev temizken bile göze batıyo, bana sen normal geldin eşini dra götürün.

eşiniz size yardımcı olan biriyse evinizi temizlemek zor olmuyordur bence.
ama size şöyle söyleyeyim kendinize tembelim demeyin.
benim insanlarda en en en tahammül edemediğim ve yakıştıramadığım şeylerden biri tembelliktir.
kendinize de bakın evinize de bakın. yorgunsanız yorgunsunuz 1 günden bir şey olmaz benim de yorgun olduğum günler, kendimi paspal bıraktığım zamanlar oluyor ama tembellik derecesinde olmayın derim..

Oda parfümü büyükler için ama özellikle çocuklar için sakıncalı.Astım vs tetikliyor diye biliyorum.
Bu arada bir kaç tüyo verebilirim.
Toz alacaksanız eski çorabınıza az vazelin sürün çorabı elinize geçirin ve böyle toz alın.Eşya üzeri tozlanma olmuyor ve çorapla çok pratik oluyor.
Sizin değil ama eşinizin desteğe ihtiyacı var sanırım.
Benimde bir komşumun (erkek) cam silme hastalığı var.İnan yağmurda bile siliyor.

Canım bi kere yardımcı çağırdım kadının kızı evden para çaldığı için bidaha kimseyi çağırmadım eşim içim rahat değil sen temizle diyor

Bende temizliği severim açıkçası çok
Ama anlamadığım birşey var eşiniz neden muslukları sıkıca kapatıyor kar etsin diyemi hani israf olmasın babında

Eğer öyle ise öncelikli israf ettiği 34 parfüm olsa gerek demeden geçemedim...
Ben 1 tane parfümüme gözüm gibi bakarken vay be 34 parfüm maşallah diyelim.

azıcık sizde de tembellik var ama eşinizde aşırı titiz.titiz erkek pis erkekten daha zordur.çok önem veriyorsa bu tür şeylere yardımcı alın eve haftanın yada ayda 1 gibi.

Benimkide titizdi sonra kizim dogdu bi saldim ben oda eve karismamaya basladi ama kisisel temizlige cok ozen gosterir her gun yikanir eder. Cok titizse birak kendi yapsin sen hangi birine kosucaksin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…