Eşim temizlik hastası ve ben çok dağnığım;(

Bu ne böyle gardrop onun, ayakkabılık onun, temizlenmiş eve laf ediyor.

Ve siz psikoloğa gitmek istiyorsunuz.

Ters mantık mı geliştirdiniz ne yaptınız.
Ne yapıyım, o kadar laf söylüyorki kendimi suçlu hissediyorum. eşimin ağzı çok iyi laf yapar ne olursa olsun kendisini haklı çıkarır.

Bende temizliği severim açıkçası çok:KK54:
Ama anlamadığım birşey var eşiniz neden muslukları sıkıca kapatıyor kar etsin diyemi hani israf olmasın babında:KK53:

Eğer öyle ise öncelikli israf ettiği 34 parfüm olsa gerek demeden geçemedim...:KK64:
Ben 1 tane parfümüme gözüm gibi bakarken vay be 34 parfüm maşallah diyelim.:nazar::nazar:
Canım muslukları sıkıca kapatıyor derken örnek verdim şişelerin kapaklarını, kavanozların kapaklarınıda sıkıca kapatıyor o gün kızımın buhar makinesinin kapağını o kadar çok sıkıca kapatmıştı ki ne yaptıysam açamadım böyke takıntıları var bir şeyi sıkıca yapıyor.

Canım muslukları sıkıca kapatıyor derken örnek verdim şişelerin kapaklarını, kavanozların kapaklarınıda sıkıca kapatıyor o gün kızımın buhar makinesinin kapağını o kadar çok sıkıca kapatmıştı ki ne yaptıysam açamadım böyke takıntıları var bir şeyi sıkıca yapıyor.

Hıı yok şimdi anladım e titizlikle alakalı bende de var o ama gücüm yettiği kadar sıkarım:KK53:
Ama genede sizden yaptığınız halde fazlasını bekliyor ise yardımcı tutacak yoksa hergün insan parfüm silip ayakkabılık düzeltemez ömür törpüsü yani özelllikle çocuklarla

Esiniz gitmeli psikiyatriye takintilari cok fazla onada zor olmadi bu tarz videolar acin izlesin yardimi olur mutlaka ,34 parfum ne demek ....
sizin bebeginiz var tabiki dagilir ufak tozlar olur o baska insanlik hali anlayis isteyin biraz vee madem evi temizlemeyi seviyor verin isleri ona soylensede basinizada vursa yardim isteyin hiiiic takmayin yasasin kotuluk:KK53:

Canlarım benim merhaba,
Sizden bi kaç şey hakkında yardım istemek istiyorum belki benim durumda olanlar vardır.
Şimdi kızlar eşim çok acayip derecede temiz 2 yıla yakondır asla ayağı kokmamıştır. Ter kokmamıştır. Hergün banyosunu yapar, sabah işe gitmeden önce mutlaka ellerini yüzünü kremler dirsekleri çatlamasın diye kremler. Bende kişisel temizliğime çok önem veririm ama fazla bakım yapmam hele kızım doğduğundan beri makyajla uyuduğum bile olmuştur eskiden asla böyle olmazdı. Eşim eve gelince saçım başım dağnık. Eşim şimdiye kadar hiç ter kokmadığımı söyler ama çok dağnığım işte ev işindede öyle çok dağnığım temizliyorum ama dağıtıyorumda, tembelim biraz. Yani çok:KK53:çok tembelim:cry:bi türlü kendimi toparlayamıyorum yapamıyorum işte acayip derecede tembelim. Eşimde evde bir yastık yamuksa kızıyor, birazcık toz varsa kızıyor, ben evi süpürdükten sonra heryeri kontrol ediyor. Bir yerde küçücük kalem ucu kadar bir leke veya toz varsa gözünden kaçmıyor küplere biniyor bana demediğini bırakmıyor:KK43:asla evde yemek kokusuna tahammül etmiyor sürekli oda parfümleri alıyor çeşit çeşit çok hoşuna gidiyor. Az önce saydım tam 34 tane parfümü var. Parfüm masasında biraz toz varsa çok kızıyor parfümlerinin hepsini tek tek temizlemekten bıktım. Dolabın hepsi onun elbiseleri benimkiler bir köşede duruyor. Ütüsü bitmiyor:KK43: ayakkabılığın hepsi onun ayakkabılar hep temiz olmasını istiyor. Temizlemiyorum ama arada işim yoksa temizleyincede çok mutlu oluyor. En son ki kavgamızda ev temizse ben hızurluyum değilse huzurlu değilim diyor. Çok değişik takıntıları var mesala musluğu sıkıca kapatmak gibi defalarca "muslukları böyle sıkıca kapatma açamıyorum" diyorum yine aynı. Herşeyi sıkıca kapatıyor. Yardım istediğimde de yardım ediyor evi süpürüyor, toz alıyor, camları temizliyor,balkonu yıkıyor, ama sonrada minnet ediyor saatlerce. bende yardım istemiyorum. Allah aşkına kızlar bana bi akıl verin nasıl daha çok temiz olurum. Bi psikiyatrist'emi gitsem acaba? çünkü hep temizlik yüzünden kavga ediyoruz tamam düzeltecem kendimi diyorum. Ama yok düzelmiyorum bir türlü.
Bence tatlım sen değil onun gitmesi gerek... Aşırı temizlik hastalık bi durum... Onun psikolojisi bozuk seninkini de bozacak yoksa. Ev her zaman çok çok temiz olmak zorunda değil sen hizmetçi misin? Ne münasebet... O rahatsız ise kalksın o temizlesin biraz da yok öyle dünya. Bende dağınık rahat oluyorum de bu da psikoloji tarzı bazı insanlarda çok toplu yerlerde rahatsız oluyor çünkü. Bende onlardanım de geç hıhhhh hiç yorma tatlım kendini <3

Canlarım benim merhaba,
Sizden bi kaç şey hakkında yardım istemek istiyorum belki benim durumda olanlar vardır.
Şimdi kızlar eşim çok acayip derecede temiz 2 yıla yakondır asla ayağı kokmamıştır. Ter kokmamıştır. Hergün banyosunu yapar, sabah işe gitmeden önce mutlaka ellerini yüzünü kremler dirsekleri çatlamasın diye kremler. Bende kişisel temizliğime çok önem veririm ama fazla bakım yapmam hele kızım doğduğundan beri makyajla uyuduğum bile olmuştur eskiden asla böyle olmazdı. Eşim eve gelince saçım başım dağnık. Eşim şimdiye kadar hiç ter kokmadığımı söyler ama çok dağnığım işte ev işindede öyle çok dağnığım temizliyorum ama dağıtıyorumda, tembelim biraz. Yani çok:KK53:çok tembelim:cry:bi türlü kendimi toparlayamıyorum yapamıyorum işte acayip derecede tembelim. Eşimde evde bir yastık yamuksa kızıyor, birazcık toz varsa kızıyor, ben evi süpürdükten sonra heryeri kontrol ediyor. Bir yerde küçücük kalem ucu kadar bir leke veya toz varsa gözünden kaçmıyor küplere biniyor bana demediğini bırakmıyor:KK43:asla evde yemek kokusuna tahammül etmiyor sürekli oda parfümleri alıyor çeşit çeşit çok hoşuna gidiyor. Az önce saydım tam 34 tane parfümü var. Parfüm masasında biraz toz varsa çok kızıyor parfümlerinin hepsini tek tek temizlemekten bıktım. Dolabın hepsi onun elbiseleri benimkiler bir köşede duruyor. Ütüsü bitmiyor:KK43: ayakkabılığın hepsi onun ayakkabılar hep temiz olmasını istiyor. Temizlemiyorum ama arada işim yoksa temizleyincede çok mutlu oluyor. En son ki kavgamızda ev temizse ben hızurluyum değilse huzurlu değilim diyor. Çok değişik takıntıları var mesala musluğu sıkıca kapatmak gibi defalarca "muslukları böyle sıkıca kapatma açamıyorum" diyorum yine aynı. Herşeyi sıkıca kapatıyor. Yardım istediğimde de yardım ediyor evi süpürüyor, toz alıyor, camları temizliyor,balkonu yıkıyor, ama sonrada minnet ediyor saatlerce. bende yardım istemiyorum. Allah aşkına kızlar bana bi akıl verin nasıl daha çok temiz olurum. Bi psikiyatrist'emi gitsem acaba? çünkü hep temizlik yüzünden kavga ediyoruz tamam düzeltecem kendimi diyorum. Ama yok düzelmiyorum bir türlü.

SENDEN ÖNCE KOCAN GÖRÜNMELİ DR' A BENCE

Canlarım benim merhaba,
SENIN DEGIL ONUN TERAPIYE IHTIYACI VARRRR

Oda parfümü büyükler için ama özellikle çocuklar için sakıncalı.Astım vs tetikliyor diye biliyorum.
Bu arada bir kaç tüyo verebilirim.
Toz alacaksanız eski çorabınıza az vazelin sürün çorabı elinize geçirin ve böyle toz alın.Eşya üzeri tozlanma olmuyor ve çorapla çok pratik oluyor.
Sizin değil ama eşinizin desteğe ihtiyacı var sanırım.
Benimde bir komşumun (erkek) cam silme hastalığı var.İnan yağmurda bile siliyor.
Şu vazelinle toz almayı detaylı anlatır mısın? Mesela öncesinde silip sonra mı vazelinliyorsun, sonrasında kuruluyor musun tekrar? (Özele atabilirsin)

Oda parfümü büyükler için ama özellikle çocuklar için sakıncalı.Astım vs tetikliyor diye biliyorum.
Bu arada bir kaç tüyo verebilirim.
Toz alacaksanız eski çorabınıza az vazelin sürün çorabı elinize geçirin ve böyle toz alın.Eşya üzeri tozlanma olmuyor ve çorapla çok pratik oluyor.
Sizin değil ama eşinizin desteğe ihtiyacı var sanırım.
Benimde bir komşumun (erkek) cam silme hastalığı var.İnan yağmurda bile siliyor.

:KK57::KK57::KK57:
Gerçekten mi vazelinli çorap işe yarıyor mu?
Ama sonrası nasıl olur vazelin yağlı tozlar yspismaz mı?
Ayy deneyeceğim ilk defa duydum:21::21:

Baslogi okuyunca once sizle ilgili problem var sandim ama yazdiklarinizi okuyunca asil problemin esinizde oldugunu farkettim. Isin garip tarafi size de sorunun sizde oldugunu kabul ettirmis. Oysa sorun onda. O kadar temizlik istiyorsa eve yardimci bulsun. O es mi almis temizlikci mi anlayamadim. Temiz ve duzgun ev herkez ister ancak esinizin durumu abarti.

Mesajlarin hepsini okuyamadim ilk yazdiklariniza göre yorum yapacagim, siz sorunlu degilsiniz merak etmeyin :-) esiniz titizligi hastalik haline getirmis gibi görünüyor.

Yalniz tüyo istemissiniz nasil sürekli evi toplu tutabilirim diye. Ben kendi metodumu söyleyim saka gibi gelebilir ama çareyi sık sık misafir agirlamada buldum. Hergün degil ama haftada 1-2 defa misafirim gelince evi o panikle oyle bi temizliyorum ki sonrasinda biraz da dikkat edince ev hep toplu ve temiz oluyor.

Nacizane bilginize arz ederim efendim. :-)

Şu vazelinle toz almayı detaylı anlatır mısın? Mesela öncesinde silip sonra mı vazelinliyorsun, sonrasında kuruluyor musun tekrar? (Özele atabilirsin)
ben öncesinde silmiyorum .Çorabı eline geçir az bişey vazelini elindeki çoraba yedirerek sür sonra mobilya üzerinin tozunu al.Tozlanma hem gecikiyor hemde eşyalar cillop gibi duruyor.İstersen denemelik bir yeri yap hoşuna giderse devamını yaparsın.

Hem çocukla ilgilenip hem bukadarını yapmanı beklemesi çok saçma.Ayrıca sende yapmaya çalıştıkca o daha da abartmış.Alışmalı oda bu duruma sonuçta her an ev düzenli kalamaz ki.Çok düzenli evler bana ilginç geliyor yaşama belirtisi yok sanki :KK14:

Baslogi okuyunca once sizle ilgili problem var sandim ama yazdiklarinizi okuyunca asil problemin esinizde oldugunu farkettim. Isin garip tarafi size de sorunun sizde oldugunu kabul ettirmis. Oysa sorun onda. O kadar temizlik istiyorsa eve yardimci bulsun. O es mi almis temizlikci mi anlayamadim. Temiz ve duzgun ev herkez ister ancak esinizin durumu abarti.
Canım kendi huyuyla övünüyor hep banada kızıyor bazen sorunun bende olduğunu düşünüyorum bende:KK43: dünde bütün evi temizledim halıları balkonda çırptım adam hala gelip yatağın altında toz varmı diye bakıyor:KK43:

X