Eşim temizlik hastası ve ben çok dağnığım;(

Ne zor bi eşin varmış Allah kolaylik versin temizlik düzen tertip iyidir ama böyle bi eşle insan strese girer helede küçük cocukla çok zor...

Canlarım benim merhaba,
Sizden bi kaç şey hakkında yardım istemek istiyorum belki benim durumda olanlar vardır.
Şimdi kızlar eşim çok acayip derecede temiz 2 yıla yakondır asla ayağı kokmamıştır. Ter kokmamıştır. Hergün banyosunu yapar, sabah işe gitmeden önce mutlaka ellerini yüzünü kremler dirsekleri çatlamasın diye kremler. Bende kişisel temizliğime çok önem veririm ama fazla bakım yapmam hele kızım doğduğundan beri makyajla uyuduğum bile olmuştur eskiden asla böyle olmazdı. Eşim eve gelince saçım başım dağnık. Eşim şimdiye kadar hiç ter kokmadığımı söyler ama çok dağnığım işte ev işindede öyle çok dağnığım temizliyorum ama dağıtıyorumda, tembelim biraz. Yani çok:KK53:çok tembelim:cry:bi türlü kendimi toparlayamıyorum yapamıyorum işte acayip derecede tembelim. Eşimde evde bir yastık yamuksa kızıyor, birazcık toz varsa kızıyor, ben evi süpürdükten sonra heryeri kontrol ediyor. Bir yerde küçücük kalem ucu kadar bir leke veya toz varsa gözünden kaçmıyor küplere biniyor bana demediğini bırakmıyor:KK43:asla evde yemek kokusuna tahammül etmiyor sürekli oda parfümleri alıyor çeşit çeşit çok hoşuna gidiyor. Az önce saydım tam 34 tane parfümü var. Parfüm masasında biraz toz varsa çok kızıyor parfümlerinin hepsini tek tek temizlemekten bıktım. Dolabın hepsi onun elbiseleri benimkiler bir köşede duruyor. Ütüsü bitmiyor:KK43: ayakkabılığın hepsi onun ayakkabılar hep temiz olmasını istiyor. Temizlemiyorum ama arada işim yoksa temizleyincede çok mutlu oluyor. En son ki kavgamızda ev temizse ben hızurluyum değilse huzurlu değilim diyor. Çok değişik takıntıları var mesala musluğu sıkıca kapatmak gibi defalarca "muslukları böyle sıkıca kapatma açamıyorum" diyorum yine aynı. Herşeyi sıkıca kapatıyor. Yardım istediğimde de yardım ediyor evi süpürüyor, toz alıyor, camları temizliyor,balkonu yıkıyor, ama sonrada minnet ediyor saatlerce. bende yardım istemiyorum. Allah aşkına kızlar bana bi akıl verin nasıl daha çok temiz olurum. Bi psikiyatrist'emi gitsem acaba? çünkü hep temizlik yüzünden kavga ediyoruz tamam düzeltecem kendimi diyorum. Ama yok düzelmiyorum bir türlü.
bence sen değilde eşin girsin psikiyatıra

Canım hiçbir şeyi ertelemezsen o an halledip kaldırırsan yorulmazsın.Gözünde büyümez işler böylece.Ütüleri biriktirme mesela.Bulaşıkları hemen çıkar makineden yerine koy.Kıyafetlerini dağınık bırakma.Hemencecik katla kaldır.Yani her ne olursa olsun küçük de olsa yarına bırakma.Ben bunun ekmeğini çok yerim:)

Bence eşin bir piskoloğa gitsin titiz
ve temizlik hasta, olan o
eşimde simetri hastalığı var ve titiz herşey evde düzgün duracak ne kadar düzgün dursada ona eğik gelir , herşeye dikkat eder ,
dağınıklığı sevmez eve misafir gelecek olsa heycan yapar kendisi başlar evi düzeltmeye ,kontrol eder terliklere kadar ondandır 2,izde misafir gelince gergin oluruz ,rahat olamıyoruz ,çünkü eşime göre herşey kusursuz olmalı , bazen bunaltır adamı

Bence esinde OKB var. Annesi böyle oldugu icin sanirim cocuklugundan, travmalarindan geliyor bu hareketleri. Kesinlikle pskologa gitmesi gerekiyor. Yaptigi hic saglikli degil.

Nerden esin gibi biri ile cocuk yapma cesaretini buldun anlayamadim gercekten. Cocuk cok huzursuz büyür, sürekli babasindan korkarak, annesini ezdigini görerek. Ve en önemlisi, onunda ilerde psikolojik sorunlari olur. Gercekten hic degilse cocugun icin gitsin tedavi görsün esin.

Canlarım benim merhaba,
Sizden bi kaç şey hakkında yardım istemek istiyorum belki benim durumda olanlar vardır.
Şimdi kızlar eşim çok acayip derecede temiz 2 yıla yakondır asla ayağı kokmamıştır. Ter kokmamıştır. Hergün banyosunu yapar, sabah işe gitmeden önce mutlaka ellerini yüzünü kremler dirsekleri çatlamasın diye kremler. Bende kişisel temizliğime çok önem veririm ama fazla bakım yapmam hele kızım doğduğundan beri makyajla uyuduğum bile olmuştur eskiden asla böyle olmazdı. Eşim eve gelince saçım başım dağnık. Eşim şimdiye kadar hiç ter kokmadığımı söyler ama çok dağnığım işte ev işindede öyle çok dağnığım temizliyorum ama dağıtıyorumda, tembelim biraz. Yani çok:KK53:çok tembelim:cry:bi türlü kendimi toparlayamıyorum yapamıyorum işte acayip derecede tembelim. Eşimde evde bir yastık yamuksa kızıyor, birazcık toz varsa kızıyor, ben evi süpürdükten sonra heryeri kontrol ediyor. Bir yerde küçücük kalem ucu kadar bir leke veya toz varsa gözünden kaçmıyor küplere biniyor bana demediğini bırakmıyor:KK43:asla evde yemek kokusuna tahammül etmiyor sürekli oda parfümleri alıyor çeşit çeşit çok hoşuna gidiyor. Az önce saydım tam 34 tane parfümü var. Parfüm masasında biraz toz varsa çok kızıyor parfümlerinin hepsini tek tek temizlemekten bıktım. Dolabın hepsi onun elbiseleri benimkiler bir köşede duruyor. Ütüsü bitmiyor:KK43: ayakkabılığın hepsi onun ayakkabılar hep temiz olmasını istiyor. Temizlemiyorum ama arada işim yoksa temizleyincede çok mutlu oluyor. En son ki kavgamızda ev temizse ben hızurluyum değilse huzurlu değilim diyor. Çok değişik takıntıları var mesala musluğu sıkıca kapatmak gibi defalarca "muslukları böyle sıkıca kapatma açamıyorum" diyorum yine aynı. Herşeyi sıkıca kapatıyor. Yardım istediğimde de yardım ediyor evi süpürüyor, toz alıyor, camları temizliyor,balkonu yıkıyor, ama sonrada minnet ediyor saatlerce. bende yardım istemiyorum. Allah aşkına kızlar bana bi akıl verin nasıl daha çok temiz olurum. Bi psikiyatrist'emi gitsem acaba? çünkü hep temizlik yüzünden kavga ediyoruz tamam düzeltecem kendimi diyorum. Ama yok düzelmiyorum bir türlü.

Ohoo sizin esiniz acayip takintili obsesif bir kisiligi var hic normal degil anlattiklariniz o yuzde direk doktora gitmesi lazim oyle biriyle omur gecmez, esinizin yaptiklari normal degil yani. Ayrica madem o derece temizlik delisi sizi laf soyleyecegine kendisi yapsin , neden yapmiyormus cok merak ediyorum.
Neyse tek cozum kolundan tutup doktora goturmek, tabi ordada doktoru dinlerken sagin solun tozunu almaktan dinleyebilirse.

Ayy o kadar titizse kendi silip süpürsün temizlesin yahuu sen sadece yemek yap evde işbölümü yapın bu kadar basit sen sadece ortalığı dağıtma her şeyi yerli yerine koy geri kalan her şeyi eşine bırak :KK66:

Bence esinde OKB var. Annesi böyle oldugu icin sanirim cocuklugundan, travmalarindan geliyor bu hareketleri. Kesinlikle pskologa gitmesi gerekiyor. Yaptigi hic saglikli degil.

Nerden esin gibi biri ile cocuk yapma cesaretini buldun anlayamadim gercekten. Cocuk cok huzursuz büyür, sürekli babasindan korkarak, annesini ezdigini görerek. Ve en önemlisi, onunda ilerde psikolojik sorunlari olur. Gercekten hic degilse cocugun icin gitsin tedavi görsün esin.
Canım eşim çocuğa karşı öyle değil çok seviyor kızımızı. Evet küçüklükten böyle olmuş bide çok sinirli, sinirli olmasının sebebini sorduğumda annesinin yüzünden olduğunu söyledi o anlattı bi gün. küçükken altını ıslatıyormuş 5 yaşındayken falan, anneside herseferinde iç çamaşırını alıp mahalledeki çocuklara gösteririm diye tehdit ediyormuş yapmasın diye balkona çıkıp gösterecem diyormuş.

Kızlar çok teşekkür ederim. Cevaplarınız insana moral veriyor gerçekten. Bi çoğunuz psikiyatrist'e gitsin demiş ama ben bir türlü ikna edemiyorum burda iki
Üç ay önce açtığım konularda bahsetmiştim. O nedenlerimiz yüzündende gitmek istedim ama bir türlü ikna edemedim. Bana deli gözüyle bakıyor sorun sende diyor.
Bak ne yap biliyor musun, sakince de ki doktora gitmen şart. Reddediyorsan ben de temizlik yapmayı reddediyorum. Ben nasıl istersem öyle yapacağım. Beğenmiyorsan da buyur temizle. Ya da doktora git. De. Bu sözüne de sadık kal. Kızdı bağırdı deme. Duyarsız davran. Sana seçenek sundum de. Kimsenin emri altında değilsin. Senin de söz hakkın olmalı. Zorla iş yaptırmak ne oluyor.

Ev dediğin yemek kokar yahu. Yemek kaynarken aspiratör bile yetmiyor.

Psikatriye eşinin gitmesi lazım. Takıntılı olan da huzursuzluk çıkaran da o çünkü.
'Beğenmeyen kendi yapar ben bu kadar yapıyorum' deyip kavgasız olay yerini terkedebilmelisin sen de. Yoksa bitmez bu mevzu.

Ayrıca baya bakımlıymış eşin. Ben bayan halimle yatarken bile sürmeye üşeniyorum nemlendiriciyi.

Canım eşim çocuğa karşı öyle değil çok seviyor kızımızı. Evet küçüklükten böyle olmuş bide çok sinirli, sinirli olmasının sebebini sorduğumda annesinin yüzünden olduğunu söyledi o anlattı bi gün. küçükken altını ıslatıyormuş 5 yaşındayken falan, anneside herseferinde iç çamaşırını alıp mahalledeki çocuklara gösteririm diye tehdit ediyormuş yapmasın diye balkona çıkıp gösterecem diyormuş.
Eşin için üzüldüm çocukluğundaki bir travmadan kaynaklıymış. Eşiniz profesyonel destek alsa iyi olur. Bundan sonrası bizi aşar. Eğer eşiniz sıcak bakarsa profesyonel destekle (psikiyatr) çözümü zor olmayan bir durum. Umarım düzelir, mutlu olursunuz.

Omur gecer mi bu esle.allah yardimcin olsun.benimki evi 10 gun supurmesem anlamaz.evi supurdugum gun aksam nasil mus gibi oldu ev diyorum.
Bana gore hep temiz diyor:KK51:
3 ay gomlegini utulemeyim sormaz bile.dolapta olani giyer.kazak pantolon bitti.
Derslerimden dolayi utuyu en son ne zaman elime aldim hatirlamiyorum:KK14:
Duzelmesi gereken esiniz siz degilsiniz:KK12:

Bak ne yap biliyor musun, sakince de ki doktora gitmen şart. Reddediyorsan ben de temizlik yapmayı reddediyorum. Ben nasıl istersem öyle yapacağım. Beğenmiyorsan da buyur temizle. Ya da doktora git. De. Bu sözüne de sadık kal. Kızdı bağırdı deme. Duyarsız davran. Sana seçenek sundum de. Kimsenin emri altında değilsin. Senin de söz hakkın olmalı. Zorla iş yaptırmak ne oluyor.
Canım söyledim bi kere dedim bidaha bu evde bardak bile yıkamıyorum geldi özür diledi. Benimde hastalığım böyle dedi. Ama bi türlü kabul etmiyor psikiyatri'ye gitmeyi. Delimiyim ben diyor hayır diyorum bir sürü açıklama yapıyorum ama nafile. Artık kendim temiz olmaya karar verdim hatta piskoloğa hep temizlik yaptıran ilaç varmı diye sormak istiyorum.

Iyide cocukta o evde büyüyor. Babasi ona iyi davranabilir fakat o'da babasinin biraz toz icin bardigini görüyor, annesine kizdigini görüyor. Biraz daha büyüsün kizinada bagirir artik surayi topla, bunu niye böyle yaptin yada yapmadin diye. En önemlisi sen mutsuz oluyorsun ve cocugun bunu fark ediyor.

Esininki normal bir titizlik degil, özür dilerim fakat adam biraz psikopat gibi, gercekten cok anormal hareketleri var. Bu arada, o o'da sprey ve kokulardan dolayi kanser olursunuz, onlar gercekten cok zararli.

Canlarım benim merhaba,

Kesinlikle OKB ama düzelme çabası için önce yaptıklarından rahatsızlık duymaya başlaması hayatının zorlaşması bunun hastalık olduğunu anormal olanın kendisi olduğunu anlaması lazım. Bunun için psikiyatrist desteği ve en çok da senin desteğin şart. Eve haftada bir yardımcı tutsan sen de rahatlarsın belki öyle insanla yaşamak çok zor. Senin de yardıma ibtiyacın var.

Canlarım benim merhaba,
Ayyy ömür geçmez be

Buradan tani koymak gibi olmasi ama esinizde titizlik hastaligi var. Tipta da bir ismi var onun simdi bakamayacagim ama obsessive complusive cleaners diye cok da güzel bir televizyon programi var. Orada bu insanlari konu aliyor. Tembellestikce onlari izliyorum cok iyi geliyor.
Esinin doktora görünmesi sart. Onun icin de zor olmali cünkü. Takintili olmak gercekten zordur. Sizin icin de zor tabiki. Dedigim gibi doktor sart, onlar taniyi koyarlar bir sekilde tedavi yolunda olursunuz.
Ve böyle bir insanla yasamak da rahatsiz edici. Doktora acil.

X