Eşim tarafından aldatıldığımı düşünüyorum..

15 yil kadar once whatsapp var, facebook var, insta yok.

O zaman ki erkek arkadasimin bir arkadasi benimle flort ettigini iddia etmis, hatta mesaj dokumleri falan ortaya atmis. Facebooktan mesajlasmisiz, wp'den mesajlasmamisiz ama yani kisi telefon numarami bilmiyor.

Erkek arkadasim 3-5 gun ortadan kayboldu, bensiz nefes alamayan adam bildigin kayip oldu sonra bir gun pat diye evimin önünde belirdi, ben indim bagirip cagirmaya hazirlanirken onume 3-4 sayfa mesaj dokumu firlatti. (Cikti almis)

Bindim arabaya aldim elime bunlar ne diye okuyorum, bu arada dokumleri ss seklinde almis. Haliyle adim sanim herseyim ortada, bayaği igrenc yazismalar.

Neyse, okudum beynimden vuruldum, dedim ki sanirim gunlerdir kayip olma sebebin seni aldattigimdan suphe duyman. Oncelikle yaziklar olsun ama beni evime bir gotur, bilgisayarımı alip geleyim. O sirada da aractan inerken telefonumu eline verip indim. Evime ciktim, telefonumun sarj aletini aldim, bilgisayarimi ve sarj aletini alıp bi dk icinde geri dondum. Al bakalim bunlari ne yaparsan yap. Ama simdi defol git hayatimdan dedim.

O da kararliligim ve ozguvenim karsisinda sok oldu ama elinde bayagı ciddi deliller oldugu icin sov yaptığımı dusundu (bence) ve aldi gitti telefonumu ve bilgisayarımı.

Aksamina geldi, esyalarimi getirdi, tabiki sucsuz oldugum icin tek bir kanit dahi bulamadi. Sonrasi önemli değil.

Bunu neden anlattim, insan bazen zan altinda kalabilir, ama kendine guveniyorsa yapacagi sey asagi yukari benim yaptiklarim olur.

Oyle bagirip cagirip, baska kadini sahit tutup kacip kacip gitmez.

Nasıl yani senle mesajlaşmış gibi göstermiş anlayamadım

Öncelikle herkese hayırlı akşamlar, 8 haftalık gebeyim ve yaşadığım bir durum yüzünden iki gündür perişanım kimseyle paylaşmadığım için kayıt oldum.. Olayı şeffaf bir şekilde anlatmaya çalışacağım, okuyup yorulanlar hakkını helal etsin lütfen.. 7 yıllık evliyim, öncesinde de iki yıl flört dönemim oldu, eşimle severek isteyerek usulüne uygun evlendik. Yaşım 27, onun yaşı 35 ve mesleği erkek kuaförü. Sevgi be saygı üzerine kurulu olduğunu düşündüğüm bir evliliğim var.(belki de bu bir zan..) Çok uzun uğraşlar sonucu Rabbim nasip etti ve hamile kaldım, bunun sevinciyle dolup taşmışken, çünkü kaç yıldır bekliyorduk, lavaboya giden eşimin telefonuna gelen bir bildirimle olanlar oldu.. Bildirim eşimle ortak erişim sağladığımız sosyal medya hesabına değil, onun yedek olarak kullandığı hesaba geldi. Bu yedek hesaptan berberlikle alakalı paylaşımlar yapıyor normalde ve takip ettikleri ya da takipçileri hep erkeklerdi. Bildirimde x’in yeni bir fotoğraf paylaştığı yazıyordu,sadece dokundum direkt kadının profili açıldı, takipleşiyorlar ve eşimin bu hesaptan takip ettiği tek kadın bu. Kadının açık saçık paylaştığı tüm fotoğrafları beğenmiş( açıklıktan kastım benim için mahremiyet, yoksa ben de açık bir insanım). Öyle hemen ortalığı birbirine katmadım. Çünkü benim tanıdığım eşim, ama galiba tanıyamamışım.. gözü benden başkasını görmeyen her zaman doğallıktan yana olup sık sık benim çok güzel bir karım var diyen bir adam-dı. Kim diye sordum, mahalleden arkadaşım dedi önce. Sorgulamaya devam ettim, takip ettiği tek kadının o olması, tüm fotoğrafları beğenmesi, o takipleşmenin bizim ortak hesaptan değil benim erişemediğim hesaptan olması derkenn birbirimize girdik.(sözlü anlamda.) bizim mahallede oturuyordu da evlendi boşandı da, geçen babası vefat etti yolda karşılaştık öyle konuştuk da, cenazeye katıldığım için bana sadece teşekkür amaçlı yazdı da diye sıralamaya başlayıp sözde bunlar savunma ama benim için resmen itiraf. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Anında hesaptan sildi numarasını sildi, istersen kızı bulayım kendin sor sen bana inanmıyor musun hiçbir şey olmadı yaşanmadı vs vs… Ben karşısında put gibi kalıp sadece yüzüne baktım ve gözümün önünde bu kadar küçük düşeceğini hiç düşünmemiştim dedim. Öyle bir hışımla evden çıkıp gitmedim, çünkü hem yarın kontrol randevum var hem de çok sık baş dönmesi yaşıyorum. Sabahtan beri arıyor yazıyor seni nasıl inandırabilirim bir şey olmadığına yaşanmadığına diye. Ama içim hiç rahat değil, müthiş öfkeliyim müthiş üzgünüm ve hamileyim hem de daha çok yeni.. Çok özür dileyerek soruyorum, buna aldatma diyebilmek için illa aynı yatakta bulunmuş mu olmaları gerekir.(!) bu da bir zina değil midir? Ben çok karıştım, Allahım yardım et..
Madem kadın sadece arkadaşı neden sizin erişemediginiz hesaptan takip etmiş? Kadın madem sadece teşekkür etti neden mesajları silmiş? Eşiniz resmen köşeye sıkışmış ve tek ayak üstünde kırk yalan hesabı aklına geleni söylemiş size. Bence bir niyeti varmış ne kadar ileri gitmiştir ne olmuştur bilemem. Fakat eşinizin düşünceleri pek masum değil bence zaten siz ortaya dökünce sinirlenmesinden mantıksız yalanlar sallamasından belli. Bide şunu anlamıyorum istersen kadını ara sor diyor. Ne diyeceksiniz ne soracaksınız ya ortada birşey varsa bile burda size yanlış yapan eşiniz siz ne diye o kadınla muhatap olacaksınız ki hemde hamile halinizle. Zaten kadına da çoktan anlatmıştır durumu. Aldatılmak için elbette aynı yatakta basmış olmak gerekmiyor iletişim varsa aldatma da vardır. Bu konuda da şuan için yeterli bir kanıtınız yok ama içinizde sizi hep kemirecek bir şüphe var malesef.
Şimdi yapacağınız tek şey bebeğinizi düşünmek. Çünkü bebeğiniz sizin bütün duygularınızı hissediyor. Onun için kendinizi olabildiğince rahatlatmaya çalışın, uyumaya dinlenmeye gayret edin. Eşinizi de ya tamamen hayatınızdan çıkarın ya da sorunu halletmis gibi yapıp kanıt arayın. Zaten niyeti bozmussa yine yapacaktır. O zamanda kanıtlarla birlikte davanizi açarsınız. Allah yardımcınız olsun dilerim bu süreç sizin için en sağlıklı şekilde ilerler. Lütfen önce kendinizi sonra bebeğinizi düşünün siz iyi olun ki o da iyi olsun. İnşallah en kısa zamanda her şey yoluna girer 🙏

Herkes sizin gibi yaşamıyor demekki….
Adamın tek takip ettiği kadın olması, eşinden bu kadını gizlemesi, cenazesine gidecek kadar yakın ama eşinin tanımıyor oluşu, hatta cenaze olayından komple haberdar olmayışı asıl mesele. Kaldıki ortada bir sıkıntı yoksa kendini çok rahat kanıtlayabilecekken mesajları ve konuşmaları silmesi zaten herşeyi kanıtlıyor.
O da sizin fikriniz. Aldatıldığına dair kanıt olamaz bunlar. Kanıt niteliği taşıması için çok daha fazlası gerekiyor.

Burda sorun ne anlamadim? Siz bakmazsınız baskası bakar. Kadın çok güvendigi kocasının biseyler cevirdigini bi sekilde anlamış. Niçin bakiyorsunuz ki kismini geçtik, iyi ki bakmış anlamış ne oldugunu.
Yani diyorum ki hayat böyle telefon bildirimi kovalayarak da geçmez. Aldatılıyorsanız çok daha fazlasını görmeniz gerekiyor. Sadece bu tarz bildirimlerle aldatılmış olmuyorsunuz. Eşimin tanımadığı pek çok erkek arkadaşım var,bildirimleri de gelir sosyal medyadan,bazen görüşürüm gün içerisinde ama eşime bahsetmeyi dahi unutabilirim. Bunlar eşimi aldattığımı göstermiyor diyorum. Erkekler aldatır,kadınlar da aldatır. Ama bunu kanıtlamak için yok cenazeye gitmiş haber vermemiş,yok sosyal medyadan tek onu takip etmiş de bildirim gelmiş konuları yetmez.

Nasıl yani senle mesajlaşmış gibi göstermiş anlayamadım
Aynen oyle. Sahte facebook hesabi acip benimle konusmus gibi konusmuslar, ex kisinin iki arkadasinin halt yemesiymis, sonradan yalvar yakar itiraf etmislerdi. Benim gerizekali ex'te dibini bucagini kurcalamadan inanmis. Benim ex bilgisayarimi ve telefonumu alip o kisiyle bulusmus, onun yaninda benden mesaj atmis, benim hesabim olmadigi oylece anlasilmis. Tabi sonrasinda dev olaylar cikti, o zamanlar facebookta iki ayri ayni isim olabiliyordu (ki sanirim hala oluyor emin degilim, o gunden sonra ben facebookumu kapadim bir daha ayni sorunu yasamamak icin)

İşte ne konuştuklarını bir bilebilsem, yazışmaları silmiş çünkü.. Bana teşekkür etti sadece dedi ama buna kesinlikle inanmıyorum ve kadına ulaşmanın da çözüm olduğunu düşünmüyorum, hem doğruyu söylemez velev ki söyleyecekleri doğru olsa bile ben muhatap olmam olamam..
Dediği gibi olsa size okuturdu mesajları. Mesajları silmesi dediği gibi olmadığını gösteriyor maalesef.

Bana da elalemin bildirimi gelir hep. Oturup takip edecek kadar boş vaktim de yok. Benim de hesabımda yüzlerce erkek vardır,eşim adlarını dahi bilmez. Bunlarla ilgilenmek çok çok zor bence.
Hanımefendi, biz birbirimizin telefonlarına izin alarak bakarız, o bile nadirdir. Ben 7 yıllık evliliğimde bir kez olsun eşimin telefonunu karıştırmadım öyle bir yapıya sahip değilim. İnanın ben şuraya konu açıp yazacak kadae bile boş vakte sahip değilim.(!) Bir bildirim geldi sadece dokundum ve sorduğum birkaç soru üzerine eşimin bu kadar sıkışması öfkelenmesi her şeyi silmesi benim şüphemi haklı çıkarmaz mı? Buna ek olarak, ben şahsi olarak instagram kullanmıyorum bile çünkü tarzım değil. Sizin evliliğinizde kıstaslarınız farklıdır, benimki çok farklı. İyi günler.

Ahh ahh bordo bereli olup sakince bekleyip bir sonraki hamlesini izleyecektin hemen lap diye yapismissin adamın yakasına fotolar ne kadar eski mesela 3 ay önceki fotosuna yorum falan var mı? Hesap hareketlerini sorguladin mi ekleme arama hepsi çıkıyor
Ben çok sakin bir şekilde bu kadın kim ve takip ettiğin tek kadın neden x kişisi diye sordum. Bu sorular üzerine karıştı ortalık. Karıştırmak kurcalamak gibi hiçbir şey yapadım sonrasında çünkü hem bunu yapmam her şey ortada, hem de zaten o defoldu gitti evden.

Evet kesinlikle niyeti bozmuş. Ama ne kadar ileri gitmiştir bilemedim. Keşke bi geçmiş mesajları falan okuma şansınız olsaydı
Instagram hesap dökümü alabilirsiniz . Kendi e mailinize göndertin. Herseyi ortaya çıkar. Kendini kanıtlamak istiyorsa yapsın bunu . Msjlari bilmem ama hangi tarihte hangi adı aradığı bile cikiyor

Se
Açıkçası çok boşanacağınız izlenimini almadım.
Ama evet aldatma aldatmadır ille yatakta yakalamanıza gerek yok.
Adam yola çıkmış aranıyo, zaten öyle çok doğallık seviyorum gerisi tü kaka ayaklarına da hala inanıyorsanız inanmayın. Öküz gibi gözlerini ayırmadan bakarlar o sözde beğenmedikleri tarzlara.
Devam edecekseniz dikkatli olun sadece. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde ve lohusalıkta iyice yoldan çıkar
Sevgili gizemliaslı, henüz yaşamadığınız bir durum için bu kadar keskin bir üslup kullanmanızı hiç doğru bulmuyorum. Keşke boşanıyorum’ dediğin anda seri olarak gerçekleşse bu durum, ama mümkün değil çünkü o bile bir süreç. Sizce ben şu anda böyle bir durum yaşamışken ilerisinde başıma gelenleri idrak edemeyecek kadar şuursuz muyum, bilemezsiniz bunu da. Hatlar gergin ipler koptu kopacak. Aşk evliliği yapıp bunları yaşamak ne demek sadece yaşayan bilir, iyi günler.

Instagram hesap dökümü alabilirsiniz . Kendi e mailinize göndertin. Herseyi ortaya çıkar. Kendini kanıtlamak istiyorsa yapsın bunu . Msjlari bilmem ama hangi tarihte hangi adı aradığı bile cikiyor
Ben dün akşam ne yap et bana ne konuştuğunuzu göster dedim, benim gösterecek bir şeyim yok madem inanmıyorsun bana deyip defolup gitti.

Geldi mi gece?
Ne oldu sonrasında?
Benim doktor randevum var bugün, gece sancım da oldu bir yandan da bebeğime bir şey olmuş mudur diye düşünüyorum. Biri kürtaj ol yazmış vakit geçmeden okurken bile ağladım çünkü ben Allahın verdiği cana kıyamam.. Ondan ses çıkmadı çıkmaz ki. Bana yazışmaları göstereceksin dedim en son öyle çıkıp gitti evden. Göstermeyecek hatta ilerisi ya da farklı şeyler varsa onları bile yok etmiştir. Ben dünkü tartışmamızda boşanma kararımı dile getirdim zaten, bu şüpheyle evliliğe devam edemem.

Benim doktor randevum var bugün, gece sancım da oldu bir yandan da bebeğime bir şey olmuş mudur diye düşünüyorum. Biri kürtaj ol yazmış vakit geçmeden okurken bile ağladım çünkü ben Allahın verdiği cana kıyamam.. Ondan ses çıkmadı çıkmaz ki. Bana yazışmaları göstereceksin dedim en son öyle çıkıp gitti evden. Göstermeyecek hatta ilerisi ya da farklı şeyler varsa onları bile yok etmiştir. Ben dünkü tartışmamızda boşanma kararımı dile getirdim zaten, bu şüpheyle evliliğe devam edemem.
İnşallah doktordan güzel haberlerinizi alırız, kötü düşünmeyin karartmayin içinizi.
Ne kadar güçlü, ne kadar sabırlı bir kadınsınız maşallah size.
Biliyor muydu randevunuz olduğunu?
Ve evet. Tabii ki var olan tüm delilleri yok etmistir. Yeni bir telefon bile almış olabilir.

Bebekle ilgili bir şey söylemedim söyleyemem. Sadece bana o yazışmaları gösterip kendini aklayacaksın dedim. Hiçbir şey diyemedi bana neden inanmıyorsun’dan başka.
Ne kadar kötü insanlar var yok kürtaj ol diyorlar bunu diyen kişi anne duygusunu yaşamadığına eminim ölürümde evladımdan vazgeçmem sanki biz tek bakamayız illa baba figürü şartmış gibi gösterilmesi çok üzücü

İnşallah doktordan güzel haberlerinizi alırız, kötü düşünmeyin karartmayin içinizi.
Ne kadar güçlü, ne kadar sabırlı bir kadınsınız maşallah size.
Biliyor muydu randevunuz olduğunu?
Ve evet. Tabii ki var olan tüm delilleri yok etmistir. Yeni bir telefon bile almış olabilir.
Çok teşekkür ederim.. Babamı daha yeni kaybettim ve o süreçte desteğini varlığını bir kez olsun esirgemedi, hep yanımdaydı kaç gece dizinde ağladım işte bu ilk aklıma gelen ve daha çok şey, eş olmak bunu gerektirir nihayetinde. Bir sürü yaşanmışlık var dile kolay evliliğimizle birlikte 10 yıl. Şimdi böyle olunca yazık diyorsun çok yazık.. Tüm güvenim yerle bir oldu, bana yazışmaları göstermediği sürece bu evliliğin devam etme imkanı yok yapamam..

X