Eşim tarafından aldatıldığımı düşünüyorum..

Öncelikle herkese hayırlı akşamlar, 8 haftalık gebeyim ve yaşadığım bir durum yüzünden iki gündür perişanım kimseyle paylaşmadığım için kayıt oldum.. Olayı şeffaf bir şekilde anlatmaya çalışacağım, okuyup yorulanlar hakkını helal etsin lütfen.. 7 yıllık evliyim, öncesinde de iki yıl flört dönemim oldu, eşimle severek isteyerek usulüne uygun evlendik. Yaşım 27, onun yaşı 35 ve mesleği erkek kuaförü. Sevgi be saygı üzerine kurulu olduğunu düşündüğüm bir evliliğim var.(belki de bu bir zan..) Çok uzun uğraşlar sonucu Rabbim nasip etti ve hamile kaldım, bunun sevinciyle dolup taşmışken, çünkü kaç yıldır bekliyorduk, lavaboya giden eşimin telefonuna gelen bir bildirimle olanlar oldu.. Bildirim eşimle ortak erişim sağladığımız sosyal medya hesabına değil, onun yedek olarak kullandığı hesaba geldi. Bu yedek hesaptan berberlikle alakalı paylaşımlar yapıyor normalde ve takip ettikleri ya da takipçileri hep erkeklerdi. Bildirimde x’in yeni bir fotoğraf paylaştığı yazıyordu,sadece dokundum direkt kadının profili açıldı, takipleşiyorlar ve eşimin bu hesaptan takip ettiği tek kadın bu. Kadının açık saçık paylaştığı tüm fotoğrafları beğenmiş( açıklıktan kastım benim için mahremiyet, yoksa ben de açık bir insanım). Öyle hemen ortalığı birbirine katmadım. Çünkü benim tanıdığım eşim, ama galiba tanıyamamışım.. gözü benden başkasını görmeyen her zaman doğallıktan yana olup sık sık benim çok güzel bir karım var diyen bir adam-dı. Kim diye sordum, mahalleden arkadaşım dedi önce. Sorgulamaya devam ettim, takip ettiği tek kadının o olması, tüm fotoğrafları beğenmesi, o takipleşmenin bizim ortak hesaptan değil benim erişemediğim hesaptan olması derkenn birbirimize girdik.(sözlü anlamda.) bizim mahallede oturuyordu da evlendi boşandı da, geçen babası vefat etti yolda karşılaştık öyle konuştuk da, cenazeye katıldığım için bana sadece teşekkür amaçlı yazdı da diye sıralamaya başlayıp sözde bunlar savunma ama benim için resmen itiraf. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Anında hesaptan sildi numarasını sildi, istersen kızı bulayım kendin sor sen bana inanmıyor musun hiçbir şey olmadı yaşanmadı vs vs… Ben karşısında put gibi kalıp sadece yüzüne baktım ve gözümün önünde bu kadar küçük düşeceğini hiç düşünmemiştim dedim. Öyle bir hışımla evden çıkıp gitmedim, çünkü hem yarın kontrol randevum var hem de çok sık baş dönmesi yaşıyorum. Sabahtan beri arıyor yazıyor seni nasıl inandırabilirim bir şey olmadığına yaşanmadığına diye. Ama içim hiç rahat değil, müthiş öfkeliyim müthiş üzgünüm ve hamileyim hem de daha çok yeni.. Çok özür dileyerek soruyorum, buna aldatma diyebilmek için illa aynı yatakta bulunmuş mu olmaları gerekir.(!) bu da bir zina değil midir? Ben çok karıştım, Allahım yardım et..

Ben olsam şüpheyle yaşayamazdım.

Ama şu an bu durumdan da haberdar, yani instagramı indirmeyi mesajları tekrar yüklemeyi istediğimi biliyor ve evden çıktı hatta defoldu gitti. Şimdi kalıcı olarak yok etmez mi?
Boşanmaya karar verme sebebim, söylediği hiçbir şeyin akla mantığa yatar yanı yok. Bu kadar telaş ve korkusu da bir yerde itirafta bulunmaktır
Aynen kalıcı olarak silmeye gidiyor akıl alacak. Dürüst olsa telefonu size verirdi zaten

Doğru söylüyorsun keşke onu demeseydin insegrmanı geri yükle ve ver bana incelicem deseydin o zaman bütün kanıtları sildiği için evden gittiğinde tamam diyip verecekti telefonu elinden aldığınızda söyleseydiniz ama işte insanın aklına o an gelmiyor size hak veriyorum benimde belki o an gelmezdi
Vermemiş işte yine gitmiş. Temelli silmeyi öğrenip gelecek. Diğer türlü sildim ama al telefonu ne istersen yap benim alnım ak derdi

Ama kadınla iletişime geçin bence siz neden rezil olasınız yüzyüze konuşun kadınla eşiniz olmadan ama olayı anlatın bize anlattığınız gibi gerekiyorsa boşanınca acaba mı kalmasın içinizde ben olsam mutlaka kadınla konuşurum kafamda netleştiririm
İyide kadın biliyordur evli olduğunu. Kabul etse kendinin de adı çıkar. Yok öyle birşey der geçer

Öncelikle herkese hayırlı akşamlar, 8 haftalık gebeyim ve yaşadığım bir durum yüzünden iki gündür perişanım kimseyle paylaşmadığım için kayıt oldum.. Olayı şeffaf bir şekilde anlatmaya çalışacağım, okuyup yorulanlar hakkını helal etsin lütfen.. 7 yıllık evliyim, öncesinde de iki yıl flört dönemim oldu, eşimle severek isteyerek usulüne uygun evlendik. Yaşım 27, onun yaşı 35 ve mesleği erkek kuaförü. Sevgi be saygı üzerine kurulu olduğunu düşündüğüm bir evliliğim var.(belki de bu bir zan..) Çok uzun uğraşlar sonucu Rabbim nasip etti ve hamile kaldım, bunun sevinciyle dolup taşmışken, çünkü kaç yıldır bekliyorduk, lavaboya giden eşimin telefonuna gelen bir bildirimle olanlar oldu.. Bildirim eşimle ortak erişim sağladığımız sosyal medya hesabına değil, onun yedek olarak kullandığı hesaba geldi. Bu yedek hesaptan berberlikle alakalı paylaşımlar yapıyor normalde ve takip ettikleri ya da takipçileri hep erkeklerdi. Bildirimde x’in yeni bir fotoğraf paylaştığı yazıyordu,sadece dokundum direkt kadının profili açıldı, takipleşiyorlar ve eşimin bu hesaptan takip ettiği tek kadın bu. Kadının açık saçık paylaştığı tüm fotoğrafları beğenmiş( açıklıktan kastım benim için mahremiyet, yoksa ben de açık bir insanım). Öyle hemen ortalığı birbirine katmadım. Çünkü benim tanıdığım eşim, ama galiba tanıyamamışım.. gözü benden başkasını görmeyen her zaman doğallıktan yana olup sık sık benim çok güzel bir karım var diyen bir adam-dı. Kim diye sordum, mahalleden arkadaşım dedi önce. Sorgulamaya devam ettim, takip ettiği tek kadının o olması, tüm fotoğrafları beğenmesi, o takipleşmenin bizim ortak hesaptan değil benim erişemediğim hesaptan olması derkenn birbirimize girdik.(sözlü anlamda.) bizim mahallede oturuyordu da evlendi boşandı da, geçen babası vefat etti yolda karşılaştık öyle konuştuk da, cenazeye katıldığım için bana sadece teşekkür amaçlı yazdı da diye sıralamaya başlayıp sözde bunlar savunma ama benim için resmen itiraf. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Anında hesaptan sildi numarasını sildi, istersen kızı bulayım kendin sor sen bana inanmıyor musun hiçbir şey olmadı yaşanmadı vs vs… Ben karşısında put gibi kalıp sadece yüzüne baktım ve gözümün önünde bu kadar küçük düşeceğini hiç düşünmemiştim dedim. Öyle bir hışımla evden çıkıp gitmedim, çünkü hem yarın kontrol randevum var hem de çok sık baş dönmesi yaşıyorum. Sabahtan beri arıyor yazıyor seni nasıl inandırabilirim bir şey olmadığına yaşanmadığına diye. Ama içim hiç rahat değil, müthiş öfkeliyim müthiş üzgünüm ve hamileyim hem de daha çok yeni.. Çok özür dileyerek soruyorum, buna aldatma diyebilmek için illa aynı yatakta bulunmuş mu olmaları gerekir.(!) bu da bir zina değil midir? Ben çok karıştım, Allahım yardım et..
Rabb'im sabırlar versin 😔. Neden sadık bir eş olmak bukadar zor. Şuan hamilesin ve daha hassas bakıyorsun duruma. Genelde çoğu yapıyor gebelik lohusalık derken sen bunlarla cebellesirken onların aklı hep farklı yerde . Senin için doğru olanı sen bilirsin. Bunu asla kabul etme eğer bosanmasan bile öyle bir bedel odesin ki seni kaybetmekten korksun birdaha aklinin ucundan geciremesin. Eğer hemen unutursan emin ol tekrarlar . Bebeğini sağlıkla al kucağına . Umarım herşey gönlünce olur.

Çok üzüldüm ve hayırlı olsun bu arada .. yani aldatma olmasa da çok rahatsız edici. bu bana nışanlıyken bir tartışmayı hatırlattı bana ozaman nışanlydık eşimde aynen öyle demişti cenaze de gördüm yardım etmiştim teşekkür amaçlı bilmem ne.. aynısı olmasına okadar şaşırdım ki. Keşke evet yüzleştir bul kızı deseydin bu yanlış ta olabilir eğer bi haltlar karıştırıyorsa onun ş..sizliği ama sen şimdiden stress yaparsan nasıl olur bilemedim önünde koskoca 9 ay var doğuma her adımına kıl olmaya başlarsın .. bence iyice burnu sürtmeli hemen normal davranmayın kadın olarak bunu yaşamak gerçekten insana ağır geliyor bazen takiptir başkasının resimini beğenmektir ben sevmem ve eşimin rahatsız olucağı şeylerde de bulunmam. Ama onlar düşünmeden bazı şeyleri yapıyolar bizde ortak hesaplar kullanıyoruz geçen bende bir şey gördüm ve 1 gün boyunca konuşmadım onunla bazen yanlış anlaşılmalar oluyor bazen daha farklı şeyler altta çıkıyor bilemedim kuzum inşallah ciddi bişey değildir

İyide kadın biliyordur evli olduğunu. Kabul etse kendinin de adı çıkar. Yok öyle birşey der geçer

Doğru söylüyorsun onu düşünmedim ben ama ne olursa olsun konuşurdum yinede anlardım yalan söyleyip söylemediğini boşanıcam sonuçta konuşmaktan zarar gelmez ama en önemlisi telefon incelenmeli mahkemeler onu yapıyor diye biliyorum ben ihanet gerekçesiyle dava açılacağı için

İlk önce sakin olun. Ailelere hemen söylemeyin. Güvendiğiniz bir arkadaşınıza durumu anlatın sizi tanıyan, seven biri bu durumu bilsin.
Sonra eşinizi çağırın sakince konuşun, gerekirse kadını da o anda arayın ya da eve gelsin.
Anlayıp netleştirin.Şuan için çözüm yolunuz belli zaten ama sadece belki başka bir durum vardır diyip kendinizi yiyip durursunuz senelerce eğer aldatıldıysanızda bunu en çıplak haliyle bilmeniz hakkınız bence.
Bunu da şundan dolayı söylüyorum. Genelde boşanıldığında akla hep güzel anılar gelir ve acaba abarttım mı, ya öyle olmadıysa vs. dersiniz. Bunu dememek için ve o adamdan yıllar boyunca tiksinmek için bu yüzleşmeyi yapmanızı öneririm. Sadece kendiniz için...

Doğru söylüyorsun onu düşünmedim ben ama ne olursa olsun konuşurdum yinede anlardım yalan söyleyip söylemediğini boşanıcam sonuçta konuşmaktan zarar gelmez ama en önemlisi telefon incelenmeli mahkemeler onu yapıyor diye biliyorum ben ihanet gerekçesiyle dava açılacağı için
İnstagramdan konuştuysa sadece oradaki mesaj ve aramalara ulaşamaz mahkeme bence

Eşinizle konuşun, masum olduğuna inanmak istiyorum diyin ve son bir kaç aylık TLF dökümünü isteyin.
Hiç ondan istemeye gerek yok. Hangi operatörü kullanıyorsa oparatöre girin. sonra güncel tutarı seçin. Kullanım detaylarında filtreyi ‘hepsi’yapın. Kiminle ne kadar ne zaman konuşmuş hepsi çıkıyor

Ne zaman böyle bir konu okusam bunu yaşayan için çok üzülürüm. Hem de hamile halinizle bunu yaşıyor olmanıza çok üzüldüm. Benim için bu konudaki en önemli konu hesabı, numarayı falan hemen silip yok etmesi. Gerçekten bir şey yaşanmamış olsaydı telefonu elinize verir al bak bir şey olmuş mu diye içinizi rahatlatırdı. Üzgünüm ama bir şeyler olmuş belli ki. Hiçbir şey olmadıysa bile hoşunuza gitmeyecek mesajlaşmalar olmuş ki görmemeniz için elinden yapmış. Allah yardımcınız olsun.

İlk önce sakin olun. Ailelere hemen söylemeyin. Güvendiğiniz bir arkadaşınıza durumu anlatın sizi tanıyan, seven biri bu durumu bilsin.
Sonra eşinizi çağırın sakince konuşun, gerekirse kadını da o anda arayın ya da eve gelsin.
Anlayıp netleştirin.Şuan için çözüm yolunuz belli zaten ama sadece belki başka bir durum vardır diyip kendinizi yiyip durursunuz senelerce eğer aldatıldıysanızda bunu en çıplak haliyle bilmeniz hakkınız bence.
Bunu da şundan dolayı söylüyorum. Genelde boşanıldığında akla hep güzel anılar gelir ve acaba abarttım mı, ya öyle olmadıysa vs. dersiniz. Bunu dememek için ve o adamdan yıllar boyunca tiksinmek için bu yüzleşmeyi yapmanızı öneririm. Sadece kendiniz için...
3.kisiyi eve cagirmak ne kadar mantikli ?

Ben olsam öyle yapardım. Yüzleşmeyi en net ve sert şekilde yapmayı tercih ederim karakter olarak, o nedenle.
Hanfendi o kadin adamla bi iliskisi olsa bile adami korumak icin yalan söyler bir kendi adı cıkmasın diye. Bu hikayede kocası suçsuz olsaydı zaten telefonu elinden alip disari kaçmazdı günahini almak istemem tabi ama hali davranişlari zaten anlatiyor durumu.

Hanfendi o kadin adamla bi iliskisi olsa bile adami korumak icin yalan söyler bir kendi adı cıkmasın diye. Bu hikayede kocası suçsuz olsaydı zaten telefonu elinden alip disari kaçmazdı günahini almak istemem tabi ama hali davranişlari zaten anlatiyor durumu.
Dediğinize katılmakla beraber ileride yaşanacak duygu durumlarını psikiyatrik açıdan bildiğim için bu yüzleşmenin bir şekilde yapılmasının gerekli olduğu söylüyorum. Bu benim fikrim.

Eşim kimin cenazesine gitse haberim olur. Gün içinde uğradığı yerlerden de. Ayaküstü söylenmiş yalan gibi geldi, belki doğrudur ama onu zamanında anlatacaktı. Kadının tüm fotolarını beğenmiş. Evli barklı bir adam neden bir karşı cinsin tüm fotolarını beğenir, hiç de masum değil. Bedenen bir şeyler yaşanmamış olabilir ama belli ki bir şeyler var, örtmeye çalışıyor

X