eşim saf mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sürekli elinizde davranış kumandası mı olacak?

Böyle hayat geçmez, imkansız.
çocuk gibi olan adama insan tutkuyla da yaklaşamaz.

Madem o kadar mülayim, rencide etmeden doktora götürmekte de sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Bana kazayla ilgili gibi gelmedi. Bence mental gerilik var. Annesi de aynı şekildeymiş. Benim de tanıdıklarım var bu şekilde. Bir tanesi 50 li yaşlarda bir kadın sakin ve pek konuşmuyor ama konuşunca anlaşılıyor, hal ve hareketleri de tuhaf. 2 oğlu var birisi kendi gibi birisi normal.
Bie de, iki kız var ikisi de 24 yaşların da ve amca kızları. Kızın biri normal okul da biri mental geriliği olanların gittiği bir okula gitti. Birisi Bi ara nışanlandı ama durumunu anlayınca nişanı attı damat adayı. Diğeri iki çocuklu bir evli bir adama kaçtı.

Okuduğu okulu,Tedavi olduğu doktorları,kullandığı ilaçları araştırabilirsiniz. Bir psikologa önce kendiniz gidip görüşün. Durumu anlatın,ikinci görüşmeye Dr seni de çağırdı der götürürsünüz. Çift terapisi sansın Kocanız. Daha sonra tekrar siz gidip Dr un gözlemlerini sorarsınız. Allah yar ve yardımcınız olsun. Buradan gelişmeleri yazın lütfen

Eşinizin bence patalolojik bir sorunu yok
Durumu tamamen psikolojik şu anlattıklarınıza bakarak
Hastalıktan sonra fazla üzerine düşülmüş ve özgüvenini yitirmiş
Bunun çaresi utanmak değil yardım almaktır
İşinde iyi, danışılan, iyi bir baba, iyi bir eş olabilmesi zekasında bir sorun olmadığının kanıtı bence, eşinizin psikolojik yardıma ihtiyacı var. Ama bu süreci siz ne kadar idare edebilirsiniz bilemiyorum ondan utanma durumuna gelmişsiniz çünkü bu raddeden sonra zor gibi

O tüm erkeklerde var ama gerizekalı demiyelim de, algılama problemi diyelim.
Hep söylerim kadınlar çok konuşmaz, erkekler bir kaç defa da algılar.

Benim eski k.pederin kafasina vinç dusmustu, aslinda vinc arabaya dusmus adam.arabanin icindeyken, tost gibi sikismis, ama kazadan sonra cok sinirli canazor gibi biseye donusmus, en azindan senin ki saf iyi niyetli

İçinizi rahatlatır mı bilmem ama zaten acayip çelişkili bi durum anlattığınız. Hesap kitap yapan adam ev çeviren adam Nasıl oluyordu zekası düşük oluyor onu anlamadım. Şöyle diyebiliriz ama çok korunmuş belli hastalıkta geçirmişse daha çok korunmuştur aile baskıcıysa hastalığı sürekli gündeme geldiyse hem sosyal zekası gelişmemiştir gemde kendine olan güveni. Ayrıca bazı insanların mizacı öyledir.

beyin kanaması geçiren insanların kişiliklerinde değşmeler oluyor mesela bir tanıdığımız çok sakin bir adamadı kanama sonrası bir sürü ameliyat geçirdi bi anda parlayan öfke nöbetleri geçiren bir adama dönüştü. Ama siz eşinizin kanama öncesi kişiliğini bilmiyorsunuz belki oda ablası gibi biriyken böyle olmuş olabilir. Valla düşününce aklıma milyonlarca şey geliyor. Babası ve ablası çok baskın karakter olup pasif yetiştirilmesine sebep olmuş olabilir ler, Ya da çocukken geçirdiği hastalık yüzünden ailecek üzerine titrenmiş o yüzden daha saf kalmış olabilir. Aslında bana saf gelmedi Hepimizin kişilikleri farklıdır. Sizin istediğiniz kişi profili olmadığı için herşey gözünüze batıyor gibi geldi. Şöyle bir durum var biri size eşiniz hakkında yorum yapma fırsatı verdiğiniz için herkes herşeyi diyor. Kuzeniniz bunu size ima ediyor ki oda sizin eşinize olan düşüncelerin farkında , bir imasında bunu yüzüne vursanız eşinize o gözle bakmayı bırakacaktır eminim. Bence ailenize karşıda o şekilde eşiniz sizin gözünüzde başka yerde o yüzden fırsatı siz veriyorsunuz.Beyinsel bir sıkıntısı olsa iş ortamında nasıl bu kadar başarılı saygı değer bir adam luyor. Birde şuna dikkat ettiniz mi iş yerinde arkadaşları vs nasıl yaklaşımları ona karşı..Saygı gördüğü yerlerdeki izlenimleri gözlemleyin bakalım sizin göremeyipte onların gördüğü bu saygıdeğer yanı nedir acaba.

IQ, düzeltme ihtiyacı hissettim asdafagah
Bunun dışında hasar kalmış olabilir, ama iş yerinde de başarısız olurdu o zaman, iş yerinde iyiyse normal bir insandır,

İyi Bi şey değil ama biz de bazen salak fln diyoruz kardeşler olarak çocukluktan gelen alışkanlık

çok güzel anlatmışsınız .. piskolojik yardımı beraber almaları geriyor bence ki konu sahibide baskın karakter ve cevre düşüncelerini çok çok önemsiyor.

Olabilir, türlü türlü hastalık var, saf insanlar var sonuçta (kötü anlamda demedim) hareketleri saf olan

Onunla durmazdi baskasi olsa diyorsunuz.

Eşinizle devam ettirmeyecek olan o başkaları 2 çocuk sahibi de olmazdı.

Hem aldatsam ruhu duymaz , benden başkası onla olmaz diye söyleyip 2 çocuğu da hayatınıza katmanın sebebi nedir ?

Bu yoruma +1 yakışıklı ve iyi bir işi var diyorsunuz.Bir de uyanık olsaydı aldatıldım diye konu açardınız burda

Eşinizin belli konulara takıntısı var mı?
var takıntılı biri aşırı olmasada var yani ..mesela bebeğin kırki çıkmamıştı kaka yapmıştı yıkamak istedim saat gece on du asla yikatmadi hurafelere çok inanıyor ablasını falan aradım o konuştu da saldı çocuğu temizlik takıntısı da var ufaktan ama annesi temizlik hastası ondan biraz almış ..şuan aklıma gelmeyen ufakbyefek takıntılar var yani beni bunaltan

İstediğinde cıddı takılabılıyor diye belirtmişsiniz, bu insanı böyle kabul edın.. Zekasına baksanız ne yapabilirsiniz ki 32 yasındaki adama.. Fatmagulün abısı gıbı canlandırdım gözümde, ama siz de onun karısı gıbı olmayın sevginizi sefkatınızı gosterın kocanıza.. 2 cocuktan sonra begenmemek de ne bilim..

Bir ornek verebilir misiniz cocukca ettigi laflara mesela? A alonedark18

Siz fazla ciddi ve kontrolcu musunuz acaba yoksa adamin psikolojik destege mi ihtiyaci var ya da cidden mental bir gerilik mi var, cok spesifik bir sey olsun orneginiz ama.

Verdiginiz orneklerin hicbiri beni aa agir bir sekilde safmiss seklinde sasirtmadi.
Hatta hani bana omuz atilsa ben bunu esime bile demem, onemsemem.
Desem dahi esim makul bir insan olarak agiz dalasina girecek biri degil, it midir kopuk mudur, ben de asla munakasaya girsin istemezdim.

Bilemedim, guzel bir orneginizi bekliyorum tum detaylariyla.

Aq mu ağaz dalaşı mı trafikte dalaşana cevap mı verilir? Hiç mi haber izlemiyorsunuz? Karşı tarafta silah olsa ya da kavga çıksa senin yanında, sana saldırsalar be olacak neden dalaşsın adam?
Adam mantıklı, yumuşak kalpli, mütevazi biri 6 sene içinde gözünüze batmış. Maço, dan dun, höt höt, osurup geğiren, döven, hakaret eden, sağa sola dalaşıp kavga eden birini istiyorsanız boşanın.
İş yerinde saygınlığını kazanmış biri evinde eşinin gözünde ailesinin gözünde kibar olduğu olduğu için salak yerine koyuluyor ne kadar acı. Sen saygı duymadığın için çevren o şekilde konuşabiliyor. Eşin hep olduğu gibiymiş.

Devamlı ezilen, yaranmaya çalışan insan yıldan yıla nasıl davranacağını iyice şaşırır. Tebrik ederim eşinizi şaşırtmışsınız!
Annesi de böyle bu da böyle diyorsunuz, genetik geçişli bir durumsa iki çocuğunuza da dikkat edin mazallah ileride bu şekilde saf diye kötü davranabilirler.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…