eşim saf mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah Allah onun da mi akli finansta iyi yeniden üzüldüm şimdi (

Ayrıca 20% otizmli mali müşavir tanıyorum . Bu bir ölçüt değil.

Kandırılmaya gelince” beyninde hasar kaldı böyle böyle engelleri var “ demek başka yarım ağız “kucukken ufak bı beyın kanaması gecırdı” demek baska.

Ama siz iki çocuk yapmışssınız siz de de bi gariplik var anladıysanız neden çocuk yapıyorsunuz.

Herhangı bir engeli olmasa bile pasif ve erkeksi değil bunu bilerek evlenmişsiniz o da garip...

Merhaba,

Eşinize gerçekten üzüldüm ve sizi de çok iyi anladım.Çevremde böyle birisi yok ama ben de böyle biriyle olmak istemezdim.
Herkesin ilişkiden bekledikleri başka. Bazı arkadaşlarım baskın karakter olmayı, erkeği çekip çevirmeyi ister. Çok duyuyorum erkek biraz saf olmalı.'' Vuracaksın ensesine alacaksın lokmasını'' gibi tabirlerle bahsederler.
Mesela ben asla böyle bir ilişkide mutlu olamam. Baskın olmak istemem.

Yanımda olacak kişi elbette kaba saba olmayacak ama güçlü duracak. Yanımda olduğunda kendimi güvende hissedeceğim. Bu demek değil ki zalim, döven söven biri olsun. Bunlar bambaşka şeyler.

Her şeyden önce ortamda konuşmasını bilsin. O konuştuğunda gururla onu dinleyebileyim isterim.
Sizi çok iyi anladım o sebeple. İşiniz gerçekten çok zor.

Sanırım ayrılmak gibi bir düşünceniz yok. Burada bazı arkadaşlar yardım almanızı söylemiş. Bence de iyi bir fikir. En azından eşinizi kırmadan ona nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenirsiniz. Eşiniz sizi dinliyormuş zaten ona nasıl yaklaşacağınızı bildiğiniz de daha kolay olur diye düşünüyorum. Belki de sizin uyarılarınız ( iyi niyetli olsa da ) eşinizde iyice özgüvensizliğe sebep oluyordur. İyice stres yaptıkça sizin tabirinizle tamamen saçmalıyor olabilir.

En önemlisi ona nasıl yaklaşacağınızı bilmek. Profesyonel yardımın bence çok iyi etkisi olacaktır. Durumu tamamen burada anlattığınız gibi anlatırsanız. Bir hastalıksa bu uzman zaten bunu çözer diye düşünüyorum.
Hemde etkilerini en aza indirmek için yardımcı olur.
IQ testi bence çok işe yaramaz. Hem diyelim ki yaptırdınız IQ su düşündüğünüz gibi düşük çıktı.
Bu durum sizi daha da soğutacak ve çözümü de yok. Belirsizlikler artık belirlenmiş olacak ve bu durumu sizin kabul etmeniz daha zor olacak bence. O sebeple IQ testi iyi fikir daha doğrusu çözümü olan bir fikir değil bana göre.

Ne olursa olsun siz eşinizde bir tuhaflık hissediyorsunuz önemli olan bu kanıtlansın veya kanıtlanmasın.
Umarım istediğiniz gibi yönlenir her şey. Eşiniz için de çok sevinirim öyle bir durumda.

Valla bizim kadınlara iyilik yaramıyor asarım keserimli bir hanzo daha mı iyiydi
Eşiniz 'masum' saf falan değil saf olsa evinide geçindiremez aklı bişeye ermez
Banada işyerinde safsın kalbinde kötülük yok falan derler belkide arkamdan alay ediyorlar
İçimizdeki masumiyeti öldürmesek nolur sanki

Biz kadınlar çoğunlukla yanımızda saygi gören bizden her anlamda üstün bı erkek istiyoruz. Siz de eşinizin bu durumları ile dalga geçildiği için kendinizi kötü hissediyorsunuz.ama bence kendisini kötü hissetmesi gereken kişiler dalga geçenler. Siz böyle bir durumda eşinize direktif vermek yerine, üçüncü şahısların ağızlarının payını verin, eşinizle her ne olursa olsun dalga geçmelerine izin vermeyin. Ne demek salak demek, konuşurken karşısından gülmek..bu eşinizin değil onların ayıbı. Bu bakış açınızı degistirirseniz, eşinizi olduğu gibi sevmeyi basarabilirsiniz.

Eşinizin zeka problemi yok bence eğer olsaydı işini iyi yapamaz, işle ilgili fikirlerine önem verilmezdi. Bence yaşadığı travmadan sonra hep yönetilmiş biri ve bu yüzden kendine güvenini kaybetmiş. Şu anda aynı şeyi siz yapıyorsunuz. Eleştiryorsunuz, yönetiyorsunuz. Eşinizle dalga geçeni değil, yine eşinizi suçluyorsunuz. Girdiği ortamlarda sizin tarafınızdan sürekli eleştirildiği için rahatta olamıyor, o yüzden saçmalıyor belki. Çünkü hep gözünüz üstünde, diken üstünde oturup, kalkıp, konuşuyor adam.
Bence eşinizin özgüvenini kazanması için bir şeyler yapın. İşindeki başarısını, iyi bir baba ve eş olmasını, kibarlığını, naifliğini övün. Çevresindekiler hep tabiri caizse dalgaya aldıysa, siz önemsediğinizi belli edin. Hobilerine yönlendirin, mesela müziğe ilgisi varsa atıyorum bir saz/gitar kursuna gitmesini sağlayın. Hatta biraz daha erkeksi sporlara yönlendirin off-road yapmak gibi.
İnsanlara hayattan ne bekledikleri sorulduğunda önce sağlık ve huzur derler. Allah size ikisinide nasip etmiş, kolaylıkla kalbinizi kıran üstüne umursamayan, sizi hep yönetmek isteyip özgüveninizi yerle bir eden bir eşe sahip olsanız mutluda olamazdınız. Ayrıca çocuklarınızda çok şanslı hep nazlarıyla oynayan, onlara vakit ayıran, sorumluluklarını önemseyen bir babaları var.

Bir bakıma sizi anlıyorum ama eşinizle bilerek evlenmissiniz.
Aileniz uyarmış, bir problem var diye kabul etmeyip yola devam etmişsiniz,2 tane çocuk dünyaya getirmişsiniz ondan.
Kendisinden utanıp toplum içine sokmayacak noktaya gelmeniz onun açısinsan çok onur kırıcı.
Siz eşinize gereken saygıyı gösterseniz kimse o konuşurken gülmez, gülemez. Ama siz eşinizle dalga geçen kişiyi değil yine eşinizi suçlu buluyorsunuz.
Böyle eleştirilip, yönlendirilince var olan özgüvenini de kaybettirirsiniz. Toplum içinde, kendi başınizayken övün, güzel sözler söyleyin eşinize.

Sizin bu tanrınız çocuklarınıza yansır büyüyünce, ya onlar da babalarını ciddiye almaz yada babalarına eleştirel yaklasiminizdan dolayı size tepki gösterirler.

Ayrılmak gibi bir düşünceniz de yoksa olumlu yönlerine odaklanmanız lazım eşinizin. Uzman yardımı da alabilirsiniz, ilk önce siz gidip görüşüp sonra eşinizle beraber gidebilirsiniz, o sizi eşinizle ilişkiniz konusunda daha iyi yönlendirecektir.

Bence işteki saygınlığı,tüm o dediklerinizi tolere edebilir..dediğiniz gibi olsaydı işteki işleri bı kadar iyi yönetemezdi

bunu okuyunca içime ateş düştü ...
olabilirmi hafif de olsa acaba

Altın, ekonomi vs konuları dışında ilgi duyduğu konular var mı? Hayata karşı olan bir bakış açısı felan...sizin yanınızdayken normal ama diğer insanların yanında saçmaliyorsa, utangaçlıgından dolayı olabilir. Korkaklığının sebebi de pısırık yetiştirilmesinden dolayı olmuş olabilir. Anladığım kadarıyla babası hayt huyt bir insanmış, esinizin pısırık olmasindaki etken babası olabilir. Ablası basta olmak üzere cevresindeki birtakim insanlar da cocuklugundan bu yana "salak" oldugunu vurguladiysa kendisini salak olduguna ikna etmiş de olabilir. Bana da birisi espiriyle salak bu ya, benim salak arkadasim dese, onun yanında hepten salaklaşırdım heralde. Neticede özgüveni paramparça eden bir durum bu. Karşılıklı muhabbet ederken size verdigi yanitlar da saçma sapan mı oluyor onu merak ettim ben.

Merhabalar ;

Lütfen eşinizin kalbini daha fazla kırmayın. Profesyonel destek alın. İnsanların gülmesi falan ne demek ? Ne olursa olsun benim sevdiğim, hayatımı paylaştığım adamla kimse dalga geçemez, gülemez. İyi bir aile babası, çocuklarına evine gül gibi bakan, aslında oldukça zeki ve başarılı bir adamdan bahsediyoruz. Siz utandıkça ve insanlar ona bu durumu hissettirdikçe, ne kadar inciniyordur. Empati yapın birazcık.

Sizi de anlıyorum, insan sosyal açıdan daha güçlü bir erkek görmek ister, dediğim gibi yardımın büyük etkisi olacaktır eşinizin durumuna. Bu zamana kadar teklif etmemiş olmanız hata zaten.

Bu arada trafikte falan insanlara bulaşmaması o kadar doğru bir davranış ki. Benim eşim de tam tersi, birisi ona bir şey deyince çıldırıyor. Kaç kez bağırıp çağırdım artık, anlatamıyorum. Artık trafikte kimse boş gezmiyor herkeste bir tüfek, silah, bıçak. Bir anlık erkeklik gururu (!) canımızı yakabilir, magandanın birine denk gelebiliriz. Sadece trafik için söylüyorum, en doğrusu camları kapatıp yola devam etmektir. Eşlerinizden o anda kavga etmelerini beklemeyin, Allah korusun.

herkes evlenmek isterse evlenmek için diretirse olacağı bu işte. sırf evlenmiş olmak için tuhaf tuhaf insanlarla evleniyorsunuz, ne karakterine, ne eğitimine, ne oturup kalkmasına ne konuşmasına bakıp, amaç evlenmek işte.
al evlenmek.
ne sanıyosunuz ki? duğunden sonra adam birden brad pitt in einstein zekalı versiyonuna mı dönuşecekti?
şimdi bol bol duğun fotoğraflarınıza bakın vay ben neydim ne oldum, millet kimlerle evlendi benim kocam böyle diye.
köşe bucak kocanızı kaçırın elalemden şimdi ortamlarda konuşmasın da beni rezil etmesin diye.

sinirleniyorum elimde değil, yakın arkadaşlarımdan birisi sadece evlenmeyi kafasına taktığı için öyle kötu bir evlilik yaptı ki, kendisine ne aile, ne boy pos, ne karakter olarak zerre uymayan biriyle evlendi, şimdi surekli boşanma lafı geçiyor. eee yani sırf evlenicem diye evlenirsen işte sonu bu diyemiyosun, için acıyor yine de.

duzelticem canım pardon bilemedim..o bahsetmeye çalıştığım hareketleri konuşmaları yapmasa sorun yok da onunda elinde değil
Eşim gayet normal bir insan, sıradan, ortalama gibi gibi.
Ama bana kalırsa gerçekten gerizekalı mesela.
Hakaret etmek için söylemiyorum bunu, en basit kurduğum cümleyi anlama süresi 5 saniyeyi buluyor.
Ya ben çoğu kadın gibi çoklu kanalize olabildiğimden bir şeyle ilgilenirken diğerini de yapabiliyorum ya da kocam gerçekten gerizekalı.
Bazen ulu orta ne dediğini bilmez, çocuk gibi tembih etmem gerekir ama çevremiz bunu fazla samimi ve sempatik bulur falan filan.

O sebeple ne demek istediğinizi, rahatsızlığını anlayabiliyorum ama sizin eşiniz gerçekten saf, temiz kalpli biri.
Bu da davranışlarına, heyecanına ve konuşmasına yansıyordur normal olarak.
Onu engellemek yerine, dünyaya onun gözünden bakmayı denemez misiniz?
Çocuk heyecanı taşıyorsa ona ortak olmayı, toplum içinde heyecanlı, bazen tutuk vs konuşuyorsa tembihle susturmak yerine, eşlik edip beraberce bir olayı anlatmayı ve en önemlisi ona gülenlerin ağzını payını vermeyi deneseniz?
Açsın da totolarına gülsünler, şu pislik dünyada toz pembe gözlüklü kocanız var.
Sizin, bizim gibi realist, gerçeklerin farkında olarak belki de hevessiz yaşayacağına o toz pembe gözlüklerle siz de bakın arada.

Bence zekayla ilgili değil karakteri öyle. Yoksa işinde de başarıkı olamazdı. Sizin eleştiriniz özgüvenini daha da azaltır.

Bence siz ilk baştan eşinizi sevmemiş, o size iyi geldiği için bu ilişkiye başlamış ve devam ettirmişsiniz.

Şu an duygularınızla mantığınız arasında, araftasınız. Evliliği bitirmek aklınıza yatmıyor ama o kalbinizdeki duygu boşluğu size huzur vermiyor.

Sevmesenizde saygı duymak istiyorsunuz en azından. Bunun için eşinizi böyle kabul edemeyip kafanızdaki eş profiline uydurmaya çalışıyorsunuz. Bu noktada yine kafanız karışıyor. Acaba eşiniz geçirdiği kaza sonucu mu böyle yoksa kişiliği mi bu şekilde gelişmiş...

Bence kafanızdaki sorularda bunalıp huzursuz olmak yerine bir uzmana gidin. Önce siz gidin süreci başlatın sonra eşinizi de olaya dahil edin. Belki sadece adamın yapısı budur. Budur yani sorun yoktur ama size uymuyordur. Ya da terapiye düzelebilecek bir durumdur. En azından ne olduğunu bilir ona göre karar verirsiniz. Belki kalbiniz boş kalır yine ama kafanız rahatlar. Ya kabul edersiniz durumu ya da yolunuza bakarsınız.

Bi de size tavsiyem siz eşinizi eleştirmeyi bırakıp positif yönlendirin. Toplum içinde siz saygı duyun ve öyle bir enerji verin ki insanlar gözünüze bakıp gülme cesareti bulamasın.

Bence ortamlarda esine ayak uydurup kimseyi kaaleye almamali A alonedark18

lütfen ornek verirmisiniz buna ihtiyacım var ...benim yerimde olan eşleri nasıllar...ben hep kavgacı hakkını savunan sivri dilli biri oldum çıktım onun yanında insanların gözünde
Esim gayet aktif ama babasinin karsisinda beni savunmaz ben kendim savunurum sonra bana guzel guzel sozler edip beni yumusatir umrumdami deil arasira herkesle tartisirim herkes yerini bilsin
Icim bayildi
Millete kulak verecegine esine ver
Arkadaslar yazmis tekrar etmeye gerek yok
Yerinde olsam esimi ortamdakilere ayak uyduracagima kendimi esime ayak uydururum mukemmel cift derler en azindan

Tam tersi bağıran çağıran kaba biri olsaydı emin ol daha zor olurdu bizim yan komşu karısını kapıdaki köpek yerine bile koymaz öyle konuşur ki ben utanırım.Düşünsene küçüklükten kalma bir rahatsızlığın yüzünden biraz fazla iyi niyetlisin ve sürekli biri sana komut veriyor onu öyle yap,bunu böyle yapma gülme,susma,bak,bakma...belki düzeleceği varsa da bu tavırlarınızla engel oluyorsunuzdur bir de bu yönden bakmak lazım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…