eşim saf mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
gece gece sinirimi bozdunuz
siz mükemmelmisiniz?ne iş yapiyorsunuz?
belki sizinde ev düzeniniz yok belki iyi yemek pişiremiyorsunuz?
bunlari eşiniz sürekli dert ettse ve saygisi yok olsa iyimi olur.
herşeyide adam gayet iyi beceriyormuş dsha ne
benim adam insan icinde nasil davranmasi gerek çok iyi biliyor ,herkesin şerbetine göre konuşur,laf cambasi,zeki ,
ama hesaptan kitap hiç anlamaz ve umrunda değil ,yeteri önüne iki tabak yemek gelsin geri
borc icinde yüzüyoruz ben cabaliyorum yarin ortada kaliriz diye
hiç bir istediğimide yapmaz öyle bizlerle pikniğe gideyim çocuklarimi karimi gezdireyim gönüllerini hoş tutayim yok

birde utanmadan iyimki aldatmiyorum yoksa haberi bile olmazde demişsiniz pes yani
eşiniz ağiniza gözünüze carptimi anca saygi duyarsiniz

kendi haline de birakmişligim oldu
ben kendi kendime neler deniyorum neler gözlemliyorum ...uyarmak zorunda kalıyorum ..zarar verdiğimi düşünmüyorum , bilincinde olsun , eleştirilmek bazen iyidir ...
Eee değişen bir şey olmamış iste. Hayta gittikçe gözünüze batmaya başlamış. Uzmana gidin diyorum siz ne diyorsunuz.

Allah Allah onun da mi akli finansta iyi yeniden üzüldüm şimdi (

birde halanizin oğlu ev gecindiriyirmu cakisiyormu sorumlulukları varmi

Çoğunluk hocasının yüzde 70 özelliklerini seviyor yüzde 30 sevmiyor

Herkesin sevmediğimiz özellikleri olabilir. Sizin de vardır elbet öyle düşünün

Ama.siz dışarıya karsi kocanızdan utandiginizi belli ederseniz millet daha çok coşar

Öyle hararetli hararetli anlatınca çocuk gibi " allahım nasıl güzel anlatıyor ya yiceemmm kocamı" deyip basıp kahkahayı millet de ondan sonra gözünüze bakıp gülmez gülemez

Kuzum benim eşim küfürbaz sinirli kaba bir adamdır aynı zamanda boğa gibi kuvvetli iri kıyım bir adamdır.
ama biz çıkarken eski flortum bana ağır küfürlü mesaj attı mesela ve bunu gördü eşim kılını bile kpirdatmadi bu çok ağrıma gitti o zaman hala da savunmaz beni kendimi hep yalnız hissediyorum.

Senin eşin yine iyi huylu...

Karakter oturmuş degısmez. Ya sureklı uyarıcaksınız yada soğumaya devam edip farklı bir yola gıreceksınız. Zor bir durum ama beyin kanamasından kalmış bir durum olmuş olabılır. Ama bakın ne güzel ıyı yönleride varmış. Ya benım eşimde tam tersi höt höt bır adam, asla onunla lafta aşık atamazsın. Hep kendı bilir. Bende onun o huylarından nefret ediyorum ama napalım. Seviyorum sevgi kapatıyo idare ediyoruz.

Ben sizi anladım. Burada bir arkadaş yazmıştı ya ya da olmuyor genelde hem hem de oluyor diye. Çok doğru. Eşiniz uyanık biri olsa çok daha farklı sorunlar olurdu. Ya da dediğiniz gibi karizmatik olsa çok daha değişik durumlarla karşılaşabilirdiniz. Şunu bilin; kendi eşimi de dahil ediyorum ve diyorum ki kimse dört dörtlük değil. Arkadaşlarımın eşlerine ve eşimin arkadaşlarına bakıyorum da herkesim bir falsosu var. Bunu sadece erkeklerle sınırlamayın ama biz de öyleyiz. Eğer mükemmeli ararsanız mutsuz olursunuz. Öyle bir şey yok çünkü. Şunu da ekleyeyim; içiniz rahat edecekse bir psikoloğa gidin birlikte. Eşiniz güvenini kazanırsa belki daha iyi olur sizin için.

O nasıl şey öyle ya?

Muhtemelen küçükken rahatsız olduğu için çok korunmuş

Yani ne kadar okumuş bilmiyorum ama itiş kakışlı ortamlara girmemiş

Hatta insanlara iyi davran onlar da sana iyi davransın demişler o da şeker çocuk olmuş

Dayımda da var hafif bir rahatsızlık onun eşi de bu neden diğer kardeşlerine benzemiyor onlar şöyle yapıyor böyle diyor bunda neden yok derdi vs vs

Oysa o böyle bir kişilik kardeşleri farklı

Adam yıllarca çalıştı geceli gündüzlü doğru düzgün çevresi bile yoktu

Mesela görümcemin eşi

O da konuşurken takılır vs

Nikah yapamayız birisi başka şeye Güler ben tutulurum dedi

Kv zor kabul etti düğünde neden nikah olmuyor diye bir sürü dert

Adam değişik ortamlara giriyor doğa gezisi fotoğrafçılık vs vs kendini ifade etmeye çalışıyor ama onu deme bunu yapma derseniz daha içine kapanır

Bir de cidden nedir bu saçma konuşması yazın bir örnek

Yani omuz atanın arkasından neden koşsun ki mesela yürü gidelim boş ver demiş sadece

Eşim başkaları ile güzel kavga eder ( ne övünülecek bir özellik değil mi) ama ben birisi ile tartışırsam araya girmez ya da bana yeter vs der

Onun savunmasına muhtaç değilim ki bunu bilir

Eşiniz konuşurken kardeşiniz size bakıp güldü ve sizde birşey söylemediniz oylemi? Ne kadar büyük bir saygısızlık.

Anlattıklarınızdan zeka olarak düşük değilde, efendi saygılı, kibar, naif biri canlandı gözümde. Ayrıca insanlara gülümseyerek konuşması ne kadar hoş, kaba sabamı davransaydı sertmi baksaydı anlamadim ki. Üzüldüm eşinize

Bazı ortamlarda heyecenlandığı için böyle davranıyor olabilir mi? Stres ve kaygı kontrolü konusunda destek alsa belki farklı olur. İşinde gayet özgüvenli ve mantıklıysa bu ancak stres ve kaygıya bağlanabilir bence.
Az çok tanıyarak evlenmişsiniz o zaman gözünüze batmayanlara şimdi takılmayın bence, çok iyi niyetli ve sizi seven bir insana sırtınızı dönmeden önce iyi düşünmelisiniz.

Eşinizin gözü açıldığında çok çok pişman olcaksınız. Esiniz çok saf temiz ve iyi biri.bunlari bende yaşadım zamanında az eleştiri oldum özgüven kazandı şimdi beni beğenmiyor

Bence eşinizin IQ su yüksek ama duygusal zekası(EQ) düşük olabilir.

Benım enıstemde öyle bıkere hatırlıyorum kucuktum benı aksam teyzeme goturyordu ve bana hadı kosarak gıdelım demıstı neden enıste dedım ben korkuyorum bızı kacırırlarsa demıstı. Aslında para konusunda cok uyanık bı ınsan yok halınden neler yaptı bırtek ısten cok getırısıde yok arsalar evler aldı para konusunda mukemmel. Ama konusurken veya bı ortamda okadar sacma konusurkı kımse cıddıye almaz otorıte sıfır herkesten herseyden korkar. Bı lafı onkere tekrar eder doner doner sorar sohbet etmek mumkun degıl ama dedıgınız gıbı cok ıyı bı ınsan. Bence bu yapıyla alakalı cunku onun bı hastalıgı fılanda olmamıs 12 kardesler dıgerlerı hep farklı normal ınsanlar. Kadınlar yanında guclu erkek ıstıyor otorıter olsun ıstıyor ama oyle bı ınsanıda yuz ustu bende olsam bırakamazdım. Durumun zor ama mutlu olamadıgın bı evlılıkte zor. Daha fazla uzn yazmak ıstemıyorum ama bende olsam sıkılırdım kacta oyle ınsandan ayrıldım ben bunla yapamam dıye keske sızde basta tartıp dusunseydınız

Esinizde hafif otizm olabilir mi ? Mucize doktordaki karakter aklıma geldi. Sosyal olarak başarılı değil ama akademik olarak herkesten çok üstün özellikleri olabiliyor bu tür insanların. Sonuçta bilerek evlenmişsiniz ve çocuk da yapmışsınız bu saatten sonra onu elinde olmayan bişey için azarlamayin. Sizi çok iyi anlıyorum biraz dik duruşu olan bir erkek olsun istiyorsunuz. İnanın oylelerinin de başka problemleri var. Siz en azından çekip çevirebiliyorsunuz, uyarınca düzeliyormus. Düzelme eğilimi var bence ikiniz birlikte terapiste gidin sosyal hayatını düzene sokma amaçlı çok işe yarar

Üniversitede öyle bir arkadaşım vardı birkaç defa da yemeğe çıkmıştık. Çok zeki zaten okuduğu bölümü herkes okuyamaz. Mezun olunca da çok iyi bir yerden başlamıştı. Ama hareketleri tuhaftı yani yemek yerken ağzını açmasi, sakız çiğneme gibi hareketler yapması, aşırı feminen hareketleri çok batmıştı bana. Evlensem dünya iyisi bı koca olacağını biliyordum ama katlanamayacagimi hissettim. Birkaç defa yemeğe çıktık sevgili olmadan bitirdim. Hoslanti bile olmadı bende ama siz baya seviyorsunuz sizinki daha farklı

Kolay gelsin diyorum

Bu arada ailenizin sizinle bakismalariniza fln izin vermeyin. Siz onu bu hali ile seviyorsunuz insanlari asagilatmayin eğer siz dik durursaniz kimse ima bile edemez bakış da atamaz. Siz kendiniz utandiginiz için onlara fırsat veriyorsunuz önce kendiniz çözün. Sonuçta severek zorla olmayarak evlendiniz.

adamın zekasında sorun olsa işinde nasıl başarı elde edebılır??kucukken hastalık gecırdıyse aıle üstüne tıtremıstır el bebek gül bebek misali..muhtemelende ders calısan efendı sessız kendı halınde bır cocuktu oyle kavga dövüş bilmedi anladığım kadarıyla güçlü domınant karakterlı bir erkek olmasını ıstıyorsunuz ama fıtratı bu degısmez.Birde 2çocuk yapmışsınız ustelık neden o halde??ama garipsediğim kuzenınız ya da başka herkimse eşinize bakarak nasıl güldü size?Neden bu imkanı verdiniz?bu haddi buldu??Eşinize siz saygı duyun ki ya da enazından saygı duyuyormus gıbı davranın ki kimse bu haddi kendinde bulmasın.Eşinize üzüldüm açıkcası.Bukadar olumlu ozellıklerı bulunan bır adamın sadece bu yönünden dolayı düşündükleriniz içinSiz bence bir terapiste gitseniz eşinizin üzerinden gözünüzü çekseniz açıkcası benim üzerimde eşimin sureklı gözü olsa böyle açık ararmış gibi baksa ben de saçmalarım.Adamı sızde fazla strese sokuyorsunuz sanki..

Benim amcamda öyle.. hemde aynısı tapatıp. Oda küçükken kaza geçirdi aylarca yoğunbakımda kaldı. Çıktığında hafızasıno kaybetmişti konuşmü yetisini kaybetmişti babaannem ölecek gözüyle bakıyordu.. Ama zamanla hafızası da düzeldi konuşması da yalnz o da sizin eşiniz gibi oldu .. saf gibi yani.. bazen konuşurken durur düşünür...bazen tuhaf cevaplar verir.. ama biz bunu hiçbir zaman abes karşılamadk çünkü yıllar önce ölümden dönmüş.o kadar şey yaşamış bunlarda onun kalıntısı dedik.. yaşadığı için şükrettk. Amcamda evli ve 3 çocugu var.. eşi genelde çekip çeviriyor amcamı ama hiç şikayet etmedi bu durumundan.. sanırım insan seviyorsa bunlar göze gelmiyor. Sevdiğinizden emin misiniz ?

Daha IQ yazmayı bilmeden adamın IQ'suna laf etmişsiniz:) üzüldüm, bence mizacı bu veya geçirdiği kazadan kalma bir durum. Iq'sunda sorun olan insan işinde bu kadar iyi olamaz bence. Erkek arkadaşımın abisinde mental retardasyon yani zeka geriliği var hem de hafif. Ama biraz sohbet etseniz anlıyorsunuz bir şeyler olduğunu. Eşinizde olduğunu düşünmedim o nedenle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…